Şimdi Ara

Asus K53SV Sorunlar-Çözümleri ve Video Paylaşımlar (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.156
Cevap
32
Favori
169.789
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ayrıca o ilk başta çıkan Burn DVD ye kaydetme muhabbetini bulamıyorum allah rızası için biri yardım etsin ...

Kutudan dirver cd leri çıkıyormu bende hiç bişey çıkmadı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jreetizmir -- 16 Ocak 2012; 2:48:52 >
  • Herkese slm öncelikle. Asus K53SV-SX581D siparişim tahmini salı günü elimde olur. (inş kazasız belasız bir kargo teslimatı tabiki)

Konu için emek veren herkese teşekkürler. Sanırım müdavimi olucam.
    Kurulum aşamasıyla ilgili tecrübeli arkadaşlara bir kaç sorum olacak. Sanırım 64bit sistem kurmam gerekiyor?
    Kurulumdan sonra tahmini sürücülerle uğraşıcam? büyük ihtimal kutudan cd çıkar lakin onları mı kurmalıyım? Güncel değillerdir heralde? Burda bahsedilen sorunlarla karşılaşmasam bile bios güncellemesi yapmalı mıyım? Farkındayım çok soru soruyorum lakin sorusuz bir kuruluma acil olarak ihtiyacım var, lütfen aydınlatın beni..
  • quote:

Orijinalden alıntı: BRuTe35

Arkadaşlar bende sx581R var. Sağ alttan gelen okuma sesi bendede oluyor. Bios yükleyin demişsiniz 581R için hangi biosu yükleyeceğiz. Bilgisayar bilgim fazla yok oyüzden yükleme kısmınıda detaylı anlatırsanız sevinirim.

Ayrıca Bu ilk başlangıçtaki kaydetme bölümünü şimdi yapabilirmiyim. Sadece Adope reader ve google choromeyi yükledim. Şimdi yapma şansım varmı bi zararı olurmu ...

http://support.asus.com/Download/Options.aspx?SLanguage=tr-tr&type=1 adresinden adım adım modelinizi seçip Bios update 3.20 güncellemesini winflash programı ile yükleyebilirsiniz. Güncelleme sırasında bilgisayarın kapanmamasına özen gösterin.
    Recovery alma işlemini illaki başlangıçta yapmanız gerekmez ama önerilir. Daha sonra sisteminizi kurup, tercih ettiğiniz programları yükleyip ayarlarınızı yaptıktan sonra da stabil çalışan sisteminizin yedeğini alabilirsiniz. Bunu Asus ile gelen recovery programı ile veya aconis true image ile yapabilirsiniz. Yeterli sayıda boş dvd hazır ederseniz program sizi yönlendirir.

• quote:

Orijinalden alıntı: ziyakoray

Herkese slm öncelikle. Asus K53SV-SX581D siparişim tahmini salı günü elimde olur. (inş kazasız belasız bir kargo teslimatı tabiki)

Kurulum aşamasıyla ilgili tecrübeli arkadaşlara bir kaç sorum olacak. Sanırım 64bit sistem kurmam gerekiyor?
    Kurulumdan sonra tahmini sürücülerle uğraşıcam? büyük ihtimal kutudan cd çıkar lakin onları mı kurmalıyım? Güncel değillerdir heralde? Burda bahsedilen sorunlarla karşılaşmasam bile bios güncellemesi yapmalı mıyım? Farkındayım çok soru soruyorum lakin sorusuz bir kuruluma acil olarak ihtiyacım var, lütfen aydınlatın beni..

Hayırlı olsun. 64 bitlik bir işletim sistemi kurmanızı öneririm keza 32 bitlik bir sistemle raminizin tamamını kullanamazsınız. Kurulumu yaptıktan sonra siz gelen cd deki sürücüler sistemi stabil bir şekilde çalıştırır. Fakathttp://support.asus.com/download.aspx?SLanguage=tr-tr&m=K53SV&p=3&s=295&os=30&hashedid=amrevEkgfqmrdCMD adresinden kontrollerinizi yapın sisteminizdeki sürücülerin güncelleri çıktıysa bu güncellemeleri yapın. Bios güncellemesi yapmanızı öneririm. Bundan başka ekran kartı güncellemeleri de iyi olur.

• quote:

Herkese slm öncelikle. Asus K53SV-SX581D siparişim tahmini salı günü elimde olur. (inş kazasız belasız bir kargo teslimatı tabiki)

1) Windows 7 Ultimate 64 bit kurmanı öneririm.
    2) Cd'den wireless driverı hariç hiç bir sürücüyü kurma. cd yi tak ve aygıt yöneticisine girip wireless ağ bağdaştırıcısından sürücüyü güncelle de ve cd-rom u göster o kendi arayıp bulur ve kurar.
    3) Şimdi internetinde geldiğine göre asus'un sitesinden en güncel driverlarını kurabilirsin. fakat önceki arkadaşın verdiği linkten modelini seçip sürücü ekranına girersen bios hariç hiç bir driverın güncel olmadıgını görürsün. o yüzden güncel driverları görmek için aynı linkten notebook a tıkladıktan sonra model seçimi değil de "apps" ve "drivers" başlıgı altında güncel sürücüleri bulabilirsin.
    4) Bunlarla uğraşmıyım diyorsan "driver genius" programını bul bi yerden ve kur. pcyi tarat chipset, rapid storage, card reader, usb 2.0, gibi driverları güzelce kur. Realtek ses driverını kesinlikle asus'un sitesinden dediğim yöntemle kur. Ya da hiç kurma Realtek denen şeyi. chipset driverlarını kurduktan sonra windows otomatik olarak high defination ses driverını otomatik olarak yükleyecektir. sağ alttan ses ikonuna tıklayıp ses yükseltip alçaltma düğmesinin üstüne bir simge var ona tıkla ve gelişmişten 24 hz 192000 yap bir sorun olmayacaktır eğer cızırtı falan hissedersen o zaman realtek veya başka şeylerle uğraşırsın.
    5) Ekran kartı sürücülerini ilk mesajda verdiğim linklerden rahatça kurabilirsin. önce intel'i sonra nvidiayı kurmalısın.
    6) Bios update yapmanın sorunlarla pek ilgisi yok senin görmediğin sorunlarda olabilir sonuçta. ben görmüyorsam sorun yoktur diyemessin. o yüzden konunun ilk mesajında bios kurulumunu açıkça anlattım daha açık nasıl anlatılır bilmiyorum. ordaki anlatılanları düzgünce yaparsan kolayca bios'unu da update yaparsın.
    7) Asus'un sitesinden ATK Package ve Touchpad driverını ayrıca Power Gear Hybrid apps'ını kurmayı unutma.

Tekrar vereyim ben de site linkini:http://support.asus.com/Download/Options.aspx?SLanguage=tr-tr&type=1

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kzpmaza -- 16 Ocak 2012; 12:40:50 >

• Şimdi bir şey farkettim youtube'dan 360 yada 460 piksel de şarkı dinlerken cızırdıyor sesler:) winamptan vs den dinlerken herhangi bir cızırdama yok.

Örnek vermek gerekirse. Zakkum-Cem Adrian-Biraz Uyu şarkısında 360p ile dinlersem cızırdama yapıyor. Fakat 720p yada 1080p yaptıgımda ses daha netleşiyor ve cızırdama da kayboluyor.
  • Kutunun içinden herhangibir donanım cd si çıkmadı bu normal mi ?
  • quote:

Kutunun içinden herhangibir donanım cd si çıkmadı bu normal mi ?

Normal hocam. Ama Asus toolsun içerisinde Recovery Disc bölümünden sistemin imaj DVD lerini oluşturun fazla vakit geçmeden
  • quote:

Orijinalden alıntı: orislevin

quote:

Normal hocam. Ama Asus toolsun içerisinde Recovery Disc bölümünden sistemin imaj DVD lerini oluşturun fazla vakit geçmeden

3 gün önce asus k35sv - sx1006v modelini aldım. arkadaşın dediği gibi cd-dvd tarzı birşeyler verilmiyormuş. pc'yi yedeklememiz gerekiyormuş galba. yardımcı olabilir misiniz ? 3 dvd istiyormuş sanırım. sadece c bölümünü mü yedekliyor ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Peçito

quote:

quote:

3 gün önce asus k35sv - sx1006v modelini aldım. arkadaşın dediği gibi cd-dvd tarzı birşeyler verilmiyormuş. pc'yi yedeklememiz gerekiyormuş galba. yardımcı olabilir misiniz ? 3 dvd istiyormuş sanırım. sadece c bölümünü mü yedekliyor ?

Evet hocam c yi yedekliyor. Ben biraz geç uyandım mevzuya, benden 4 DVD istedi. İşlem çok basit,siz programı çalıştırıyorsunuz o sırası ile Dvd leri istiyor sizden tabi bu işlemi yaparken pilin dolu olmasına dikkat edin yada direk güç kaynağına bağlı iken bu işlemi yapı çünkü işlem bende baya uzun sürmüştü

• quote:

quote:

quote:

quote:

Evet hocam c yi yedekliyor. Ben biraz geç uyandım mevzuya, benden 4 DVD istedi. İşlem çok basit,siz programı çalıştırıyorsunuz o sırası ile Dvd leri istiyor sizden tabi bu işlemi yaparken pilin dolu olmasına dikkat edin yada direk güç kaynağına bağlı iken bu işlemi yapı çünkü işlem bende baya uzun sürmüştü

teşekkürler hocam. bu arada ram kullanımı %30-50 aralarında gezmekte ( işlem yapmadan ) normal mi bu ?
    Laptop i7 / 4 gb ram / 2 gb 540m ekran kartı /

• Orijinalden alıntı: kzpmaza

1) Windows 7 Ultimate 64 bit kurmanı öneririm.
    2) Cd'den wireless driverı hariç hiç bir sürücüyü kurma. cd yi tak ve aygıt yöneticisine girip wireless ağ bağdaştırıcısından sürücüyü güncelle de ve cd-rom u göster o kendi arayıp bulur ve kurar.
    3) Şimdi internetinde geldiğine göre asus'un sitesinden en güncel driverlarını kurabilirsin. fakat önceki arkadaşın verdiği linkten modelini seçip sürücü ekranına girersen bios hariç hiç bir driverın güncel olmadıgını görürsün. o yüzden güncel driverları görmek için aynı linkten notebook a tıkladıktan sonra model seçimi değil de "apps" ve "drivers" başlıgı altında güncel sürücüleri bulabilirsin.
    4) Bunlarla uğraşmıyım diyorsan "driver genius" programını bul bi yerden ve kur. pcyi tarat chipset, rapid storage, card reader, usb 2.0, gibi driverları güzelce kur. Realtek ses driverını kesinlikle asus'un sitesinden dediğim yöntemle kur. Ya da hiç kurma Realtek denen şeyi. chipset driverlarını kurduktan sonra windows otomatik olarak high defination ses driverını otomatik olarak yükleyecektir. sağ alttan ses ikonuna tıklayıp ses yükseltip alçaltma düğmesinin üstüne bir simge var ona tıkla ve gelişmişten 24 hz 192000 yap bir sorun olmayacaktır eğer cızırtı falan hissedersen o zaman realtek veya başka şeylerle uğraşırsın.
    5) Ekran kartı sürücülerini ilk mesajda verdiğim linklerden rahatça kurabilirsin. önce intel'i sonra nvidiayı kurmalısın.
    6) Bios update yapmanın sorunlarla pek ilgisi yok senin görmediğin sorunlarda olabilir sonuçta. ben görmüyorsam sorun yoktur diyemessin. o yüzden konunun ilk mesajında bios kurulumunu açıkça anlattım daha açık nasıl anlatılır bilmiyorum. ordaki anlatılanları düzgünce yaparsan kolayca bios'unu da update yaparsın.
    7) Asus'un sitesinden ATK Package ve Touchpad driverını ayrıca Power Gear Hybrid apps'ını kurmayı unutma.

Tekrar vereyim ben de site linkini:http://support.asus.com/Download/Options.aspx?SLanguage=tr-tr&type=1

Hayırlı olsun. 64 bitlik bir işletim sistemi kurmanızı öneririm keza 32 bitlik bir sistemle raminizin tamamını kullanamazsınız. Kurulumu yaptıktan sonra siz gelen cd deki sürücüler sistemi stabil bir şekilde çalıştırır. Fakathttp://support.asus.com/download.aspx?SLanguage=tr-tr&m=K53SV&p=3&s=295&os=30&hashedid=amrevEkgfqmrdCMD adresinden kontrollerinizi yapın sisteminizdeki sürücülerin güncelleri çıktıysa bu güncellemeleri yapın. Bios güncellemesi yapmanızı öneririm. Bundan başka ekran kartı güncellemeleri de iyi olur.
    Sağ olun arkadaşlar teşekkürler.

Söylediklerinizi harfiyen uygulamaya çalışacağım. Sorunla karşılaşmam umarım.

• Bazı bioslarda 'Disable Intel SpeedStep' seçeneği var, keşke bizde de olsaydı.
  • Mouse bağlantısını çıkarıp PC'nizi açmayı deneyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Darch

quote:

Orijinalden alıntı: hasan.1923

Bazı bioslarda 'Disable Intel SpeedStep' seçeneği var, keşke bizde de olsaydı.

Onu kapatabilirim ben ama kapatmak çok gereksiz. Özellikle alet dizüstü olunca.

Size birşey sormak istiyorum. Siz modladığınız biosta bu özelliği kapatmış olmuyor musunuz zaten? işlemciyi güç seçeneği ne olursa olsun 1-2 dakikada bir 800mhz'e düşüren speedstep teknolojisi değil mi?

Sizin modladığınız biosu yüklersek işlemci sürekli en yüksek frekansta hız düşürmeden mi çalışacak yoksa güç seçeneklerinden bunun tercihi yapılabilecek mi? Mesela ben güç seçeneğinden yüksek performansı seçtiğim zaman frekans hiç düşmesin, sürekli 2.4GHz çalışsın istiyorum ama 'dengeli' seçtiğim zaman da çarpan düşürebilsin istiyorum bu mümkün mü?

• Bazen pc'yi açmak için düğmesine bastıgımda asus yazısı geliyor ardından windows başlatılıyor yazısı gelmeden hemen tekrar başa dönüyor reset gibi aynı. yine asus yazısı geliyor ve yine siyah ekrandan sonra reset atıyor. düğmeye basılı tutup kapattıgımda tekrar açıtıgımda düzeliyor. önceden hiç olmazdı böyle bir şey acaba yüklediğim bir şeyle mi alakalı hiç başına gelen var mı?
  • Arkadaşlar yeni aldığım asus laptopun c bölümünde ( os ) 44 gb yer dolu görünüyor. Bu durum normal mi ? niye bu kadar çok şey yüklenmiş olabilir, image alacam fakat işlem çok uzun sürmekte tahminen 6 dvd isteyecek
  • quote:

Arkadaşlar yeni aldığım asus laptopun c bölümünde ( os ) 44 gb yer dolu görünüyor. Bu durum normal mi ? niye bu kadar çok şey yüklenmiş olabilir, image alacam fakat işlem çok uzun sürmekte tahminen 6 dvd isteyecek

Windows 7 ultimate falan yüklüyse normaldir heralde ben c ye hiç bir şey kurmam ama 96 gb dolu benimde:)
  • bu arada driverları kurarken belli bir sıralama falan gerekiyor mu yoksa kafamıza göre mi kuralım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: anticor

bu arada driverları kurarken belli bir sıralama falan gerekiyor mu yoksa kafamıza göre mi kuralım.

önce chipset driverlarını kursan iyi olur bazı sürücüleri otomatik tanıması açısından. ekran kartında da önce intel sonra nvidia kurmalısın. gerisi farketmez.
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.