Şimdi Ara

Asus K53SV Sorunlar-Çözümleri ve Video Paylaşımlar (107. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.156
Cevap
32
Favori
169.813
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 104105106107108
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sistem51

Merhaba arkadaşlar. Laptop'un yavaşlaması ve fanın devamlı çalışması haricinde hiçbir sıkıntısı yok. Şimdiye kadar hiç açılmadı temizlik dahil herhangi bir işlem yapılmadı. Sistem aşağıda ki gibidir. Bu sisteme SSD ve Ram Takviyesi yapsam güncel teknolojileri göz önünde bulundurursak performansını artırabilirmiyiz.

Intel Core ™ i7 2630QM İşlemci
    DDR3 1333 MHz SDRAM 4GB
    GeForce GT540 M Cuda 2GB Ekran Kartı
    Merhaba hocam, bende de aynı model var.8 gb ram yaptım +4 takarak ve ssd taktım baya yararını gördüm.Bu yüzden özellikle sdd takviyesinde geç bile kalmışsınız hemen yapın derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hudut34

Merhaba hocam, bende de aynı model var.8 gb ram yaptım +4 takarak ve ssd taktım baya yararını gördüm.Bu yüzden özellikle sdd takviyesinde geç bile kalmışsınız hemen yapın derim.

Alıntıları Göster
    Öncelikle cevap için teşekkürler.
    https://www.hepsiburada.com/kingston-4gb-1333mhz-ddr3-notebook-ram-kvr13s9s8-4-p-BD304100

https://www.hepsiburada.com/kingston-hyprx-fury-120gb-500-500mb-s-sata-3-0-3d-ssd-kc-s44120-6f-p-HBV00000MYR68

Madem elden geçiyoruz şu bataryayıda alayım dedim. Çünkü batarya ölü anca açılıp kapanana kadar idare ediyor:)

https://www.hepsiburada.com/inf-asus-k53-k53s-k53sv-k53sd-k53sj-a32-k53-batarya-pil-muadil-p-HBV00000MLDFS?magaza=notebookyedekparca&wt_gl=cpc.6802.shop.elk.it-ssc&gclid=Cj0KCQiAyp7yBRCwARIsABfQsnRLhN_M2Zh7nXYHPp2ziQZB4ojrWrvNoFLqppwTzh4EfNw-hbwdRb4aApRTEALw_wcB

Bu parçalar işimi görürmü arkadaşlar. Tavsiyede de bulunabilirsiniz. Tşk.

• Resmen konuyu hortlatmışız, benden önceki son mesaj Mayıs 2019
  • bende 8 sene bu laptopu kullandım. Son 3 senesinde ssd ve 8gb ram ile çok iyi perfomans aldım. fakat ne kadar pil değişimi yapsamda 1.5-2 saati geçemedim. retro marka pilleri öneririm.bayat beklemiş pillerden uzak durun.pilin üretim tarihini mutlaka öğrenin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zaltun -- 16 Şubat 2020; 13:54:7 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zaltun

bende 8 sene bu laptopu kullandım. Son 3 senesinde ssd ve 8gb ram ile çok iyi perfomans aldım. fakat ne kadar pil değişimi yapsamda 1.5-2 saati geçemedim. retro marka pilleri öneririm.bayat beklemiş pillerden uzak durun.pilin üretim tarihini mutlaka öğrenin.
    Cevap için teşekkürler hocam.

Arkadaşlar bugün kontrol amaçlı açtım baktım 2 adet ram yuvası var. 2+2=4GB

Asus K53SV Sorunlar-Çözümleri ve Video Paylaşımlar

Bu ram çıktı içerisinden. Direk 8GB ram taksak sıkıntı olurmu? Birde aynı marka mı alayım yoksa hangi marka olsa olur mu? Birde SSD önerebilirmisiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• sistem51 S kullanıcısına yanıt
    tek slot 8gb ram ile çalıştırdım. problem olmadı. 8+8 16gb ram i de görüyor ama ara ara memory managment mavi ekran hatası aldım. tekrar 8gb a döndüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zaltun -- 17 Şubat 2020; 0:23:19 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Cevap için teşekkürler hocam.

Arkadaşlar bugün kontrol amaçlı açtım baktım 2 adet ram yuvası var. 2+2=4GB

Bu ram çıktı içerisinden. Direk 8GB ram taksak sıkıntı olurmu? Birde aynı marka mı alayım yoksa hangi marka olsa olur mu? Birde SSD önerebilirmisiniz?

Alıntıları Göster
    hocam tek slot 8 de olur 2+4 =6 da iş görebilir sana bağlı.Önemli olan ramların hızları ve frekansları aynı olması, marka farketmez.

• Arkadaşlar ssd bu kadar mı etki edermiş. Bildiğin uçak oldu kağnı gibi laptop İnşallah bozulmazsa bi beş yol daha götürür bu beni

• quote:

Arkadaşlar ssd bu kadar mı etki edermiş. Bildiğin uçak oldu kağnı gibi laptop İnşallah bozulmazsa bi beş yol daha götürür bu beni
    H.o. güle güle kullan hocam, ben de kardeşime devrettim ssd ile sorunsuz kullanıyor bakalım dediğin gibi ömrü uzun olur umarım
  • İnşallah

• Arkadaşlar ben ram ve ssd ile hızlandırmak istyorum
    ssd 120gb düşünüyorum ram 4 gb alıp teknslora takıp toplam 6 gb yapmak istiyorum ortalama bütçem 300-400 lira bana ne tavsiye edersiniz şimdiden cevap için teşekkür ederim

• eregenthov44 kullanıcısına yanıt
    120 yetmez hocam 240gb ve üstünü öneririm ssdde,ramle ikiisi 400ü geçmez sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hudut34

120 yetmez hocam 240gb ve üstünü öneririm ssdde,ramle ikiisi 400ü geçmez sanırım
    hocam 240 gb ssd ve ram alıcam ozaman öneriniz var mıdır

• quote:

Orijinalden alıntı: eregenthov44

arkadaşlar şimdi benhttps://www.hepsiburada.com/sandisk-ssd-plus-240gb-530mb-440mb-s-sata-3-2-5-ssd-sdssda-240g-g26-p-BD805682?magaza=Hepsiburada&wt_gl=cpc.6802.shop.elk.it-ssc&gclid=CjwKCAjwvZv0BRA8EiwAD9T2VQQjOi8zJ6xdDSh5cO6BlAftXqeDFpNCDp3LXt_vImNTozPGaCZeDBoC4PYQAvD_BwE

aldım bunu direk laptobun hdd sini söksem oraya ssd taksam sonra da
    https://urun.n11.com/dvd-ve-hdd-kasalari/127mm-95mm-hdd-caddy-laptop-notebook-sata-4716p-dvd-to-ssd-kut-P407998630?Se%C3%A7enek=9%2C5Mm&gclid=CjwKCAjwvZv0BRA8EiwAD9T2VXdWsQeRmc3fFUs3uQ0A6HxXN1e7RYxqWbbdohbXCEePVlPRHwaYiRoCf0cQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

eski hdd yi dvd bölmününe taksam nasılr olur ayrıca eski hdd windows kurulu pc ilk ssd yi mi okuyacak yoksa dvd deki hdd yimi
    Hayırlı olsun hocam.
    Klonlama yöntemi ile hdd deki windowsu ssd ye aktarabiliyosun.Ben enson Casper 8.0 diye bir programla yapmıştım bunu.
    Yada direk ssd ye temiz bir kurulum yapıp hdddeki dosyaları ssdye aktarıp hddyi biçimlendirip kullanabilirsin.

• Hudut34 kullanıcısına yanıt
    hocam cevap için teşekkür ederim ama fikrimi değiştirdim
    dvd yuvasını iptal ettim direk hdd kutusu almayı düşünüyorum eski hdd yi hardisk yerine kullanmak için zaten hard disk almayı düşünüyordum o yüzden harici hdd kutusu alıp hard disk olarak kullanmayı düşünüyorum, yeni alıcağım 240 gb lik ssd araştırıyorum ama en f/p ürünü öneriniz var mı temiz windows kurabilirim ama direk hdd den ssdye de akatarahilirsem kablosuz çok güzel olurdu

• quote:

Orijinalden alıntı: Ozbi

Bende Exper i72630qm ve Gt540m var.
    bu ayarlar hala geçerlimi?
    Cs GO'da fps düşüşleri yaşıyorum. Throttlestop kullanmayı düşünüyorum. Teşekkürler.
    hocam bende de asus k53sv 540m var cs go da sürekli fps düşüşü alıyorum en son 640 çözünürlük hepsi lowda 50-60 alıyorum ama sürekli ani fps 20-30lara düşüyor artık yapmadığım işlem kalmadı bu throttlestopu pek anlamadımda ssd almayı düşünüyorum hatta ram 2X4gb

son olarak siz fps düşüşlerini nasıl çözdünüz

• quote:

Orijinalden alıntı: Folivora

Bende de bu laptoptan var (Asus k53sv sx582v) ama oyunlardaki ani fps düşmelerini bir türlü çözemedim çıldırıyorum oyun oynarken. Hele Rust' u en düşük ayarlara çekip açıyorum oyun Rustluktan çıkıyor yine de 10 fps i geçiremiyorum :D Var mı bu konuda tavsiyesi falan olan?
    hocam aynı şekil bende cs go da özellikle oyun oynatken ani fps düşüşü alıyorum siz çözebildiniz mi bu sorunu

• eregenthov44 kullanıcısına yanıt
    Dostum fps düşüsü HDD'den olmaz. SSD sadece oyunun loading yani yükleme süresini etkiler. Harita bir kez yüklendikten sonra iş işlemci ve rame kalır. FPS düşüşüne neden olabilecek şeyler. Yeni ekran katı driverındaki bir sorun olabilir, ekran kartının eski sürümlerini araşır gerekirse laptopla gelen sürümünü kur. Silerkende tam sil. Onun dışında virüste buna neden olabilir. Format atsan bile windowsa yapışan virüsler olabiliyor veya virüs koruma programın buna neden olabilir.
  • Ozbi kullanıcısına yanıt
    hocam yarin ssd takıcam sıfırdan windows 10 kurucam inşallah işe yarar virüslerde silinir

• 
Sayfa: önceki 104105106107108
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.