Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

Asus K53SV Sorunlar-Çözümleri ve Video Paylaşımlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
2.226
Cevap
28
Favori
156.886
Tıklama
Tüm Forumlar >> Taşınabilir Bilgisayarlar >> Notebook - Ultrabook >> Asus >> Asus K53SV Sorunlar-Çözümleri ve Video Paylaşımlar
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      257 Mesaj
      03 Mart 2014 21:20:30

Teşekkürler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |
      U1H2 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Teğmen
      191 Mesaj
      05 Mart 2014 18:39:56
      quote:

Orijinalden alıntı: rorschach_

quote:

Orijinalden alıntı: U1H2

Vur demişler sen öldürmüşsün hocam naptın

Gpu clock neyse her kartın potansiyeli bir olmuyor da memory clock u düşür o kadar yükseltme bellekler çok çabuk problem çıkartan parçalar. Ayrıca 875mhz de kararlı nasıl kullanabiliyorsunuz hayret ettim ben 820 mhz den sonrasını kullanamadım.

Bencede arkadasin degerlerde oyunlarda dalgalanmalar kaplamalarda titremeler oluyor bende. Zaten 3. Yili aletin oyun oynamayi biraktim :D guncel oyunlari oynamaya calisirsam dayanamam satarim bunu.

hiç sorun oluşmadı :D
      belki program çalışmamıştır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Çavuş
      41 Mesaj
      07 Mart 2014 09:45:24
      Arkadaşlar K53'ün dvd sürücüsünü çıkarıp yerine SSD takmayı deneyen var mı?

Ya da hiç uğraşmadan dahili hdd yerine ssd yi takıp, hdd yi hdd kutusuna koyup dışardan mı bağlamalı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zazingo -- 7 Mart 2014; 9:51:14 >

• Yarbay
      20626 Mesaj
      07 Mart 2014 14:33:38

DVD yerine takılan hdd aparatları var onlaran bir tane alacaksınız hdd'yi bu aparata hdd yerine ssd'yi takacaksınız bu aparatların 12.5mm ve 9.5mm olanları var sizdeki muhtemelen 12.5 olandır cetvelle ölçün o aparattan bir tane alın.
      |
      |
      zazingo kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

samsung rf510-j03tr/Windows 7 home premium / i5 560m 2.67ghz turbo 3.2/8gb 1333mhz ram/7200rpm 500gb hdd /2gb 420m ekran kartı
    • Teğmen
      147 Mesaj
      10 Mart 2014 03:06:27
      Söküp sadece fanı temizledim ama bi işe yaramadı, oyunda 100 dereceye vuruyor ve kasıyor, termal macunu mu değiştirecem şimdi? Masaüstünde de hiç sevmezdim şu macun işini .

• Binbaşı
      1299 Mesaj
      10 Mart 2014 11:24:31
      quote:

Orijinalden alıntı: zazingo

Arkadaşlar K53'ün dvd sürücüsünü çıkarıp yerine SSD takmayı deneyen var mı?

Ya da hiç uğraşmadan dahili hdd yerine ssd yi takıp, hdd yi hdd kutusuna koyup dışardan mı bağlamalı?

Benim dwd rw yerinde 500 gb harddisk ve harddisk bölmesinde de 120 gb ssd var şu anda.

• Yarbay
      4275 Mesaj
      10 Mart 2014 13:38:04
      quote:

Orijinalden alıntı: hasan.1923

Söküp sadece fanı temizledim ama bi işe yaramadı, oyunda 100 dereceye vuruyor ve kasıyor, termal macunu mu değiştirecem şimdi? Masaüstünde de hiç sevmezdim şu macun işini .

Kardesim bak ben ilk aldigimda tertemiz makine 100 dereceye vuruyordu. Problem etme bu kadar zaten 1 yil sonra guncel oyunlara hayatta yetmez bu alet. Sen keyfine bak sicakligi dusunme. 150 derecelere dayanabiliyor i serisi sanirim.
      Euro truck 2 oynuyorum 98 dereceleri goruyorum. Throttle stop programini ac gerekli ayarlari yap takilma filan olmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Teğmen
      147 Mesaj
      11 Mart 2014 02:20:53
      nba2k14 oynuyorum max. 100 derece oluyor ve kısa süre sonra kasıyor, throttlestop yükleyip denedim yine aynı. 2 ay önce kasmıyordu bu oyun böyle. Şu throotlestop ayarları dediğin 'set multiplier' bölümünü seçip makimuma getirme (bende 30T) ve turn on tuşuna basma değil mi? Farklı bir ayarı var mı?

Bir de notebook tamircisi fan temizliği ve macun değişimine, genel bakıma 75 TL istiyor fiyat fazla mı?

• Yarbay
      20626 Mesaj
      11 Mart 2014 09:10:50

Isınma sorununuz var 75 tl fazla servis bile bunu yarısını istiyor yakınınızda servis varsa oraya yaptırın fiyatı öncelikle öğrenin temizleme işinden 75tl iyi para ben işyerimde en az 15 arkadaşımın bilgisyarını temizledim işi paraya döksek köşeyi döneriz beBecerebiliyorsun yukarıda yazmışsın sadece fan temizliği yetmez macunda değişmek zorundasın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cengaver53 -- 11 Mart 2014; 9:14:44 >
      |
      |
      hasan.1923 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

samsung rf510-j03tr/Windows 7 home premium / i5 560m 2.67ghz turbo 3.2/8gb 1333mhz ram/7200rpm 500gb hdd /2gb 420m ekran kartı
    • Yarbay
      20626 Mesaj
      11 Mart 2014 09:13:27

Sizin makinenizde sıkıntı varsa arkadaşınkinde sıfır halindeyken var diye bir kaide yok.Uzun süre o sıcaklıklarda oyun oynasın lehimler zarar görür sende belki şansa görmedi ama 100 derece basit bir derece değil biraz daha ısınsa makine kapanacak.
      |
      |
      rorschach_ kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Çavuş
      48 Mesaj
      11 Mart 2014 16:22:27
      herkese selam arkadaşlar. model sx581d laptopumun garantisi ocak ayında bitmiş. sıkıntım ise şu neredeyse 20-25 gündür mavi ekran hatası alıyorum durup dururken. sorunun nerden kaynaklandığını merak ediyorum. linke son 5 mavi ekranın dmp dosyalarını yükledim.. yardım lütfen

http://www.dosya.tc/server25/WRk3YH/Yeniklas_r.rar.html
      |
      |

• Çavuş
      48 Mesaj
      12 Mart 2014 00:39:46
      tekrar mavi ekran hatası verince ramlere bakmak için pcyi soktum. sokmusken fan temizliği de yaptım ancak termal macunu bozdum yenilemem gerekiyo.

fan ve hava çıkış ızgarasının fotolarını ekledim. ikisi arasına siyah sağlam bir bant kullanılmış. fan anakarta vidayla sabitlenmiş. ızgara ve ısı ileten bakır malzeme yekpare ve sadece işlemci ve ekran kartı macunları üzerinde vidalanıp sabitlenmiş. fanı temizleyebilmek için bantı soktum ve bantın yapışkan formu bozuldu. tekrar yapışmaşı münkün değil. oraya nasıl bir malzeme kullanmalıyım, öenmli midir? tıbbı flaster uygun olur mu ?

• Yüzbaşı
      527 Mesaj
      12 Mart 2014 04:01:54
      quote:

Orijinalden alıntı: ziyakoray

tekrar mavi ekran hatası verince ramlere bakmak için pcyi soktum. sokmusken fan temizliği de yaptım ancak termal macunu bozdum yenilemem gerekiyo.

fan ve hava çıkış ızgarasının fotolarını ekledim. ikisi arasına siyah sağlam bir bant kullanılmış. fan anakarta vidayla sabitlenmiş. ızgara ve ısı ileten bakır malzeme yekpare ve sadece işlemci ve ekran kartı macunları üzerinde vidalanıp sabitlenmiş. fanı temizleyebilmek için bantı soktum ve bantın yapışkan formu bozuldu. tekrar yapışmaşı münkün değil. oraya nasıl bir malzeme kullanmalıyım, öenmli midir? tıbbı flaster uygun olur mu ?

bende bikaç gün içinde söküp fan temizliği yapmak istiyorum. Önerebileceğin bişeyler var mı?

• Yarbay
      20626 Mesaj
      12 Mart 2014 08:58:38

O bantı aynı şekilde takman gerekmez sadece orayı iyi monte et,termal macunu ince tabaka halinde yay fazla sürme.
      |
      |
      ziyakoray kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Binbaşı
      1498 Mesaj
      12 Mart 2014 14:09:14

Dostum fanı temizlemek için o bantı sökmene gerek yoktu. Fan zaten köşedeki klipsleri kaldırarak çıkarılabiliyor ucunda ki hava çıkışlarınıda ince tığ, kürdan gibi şeylerle temizleyebilirsin.

Bantın kimyasını bilmediğim için nasıl yapıştırılır bilemem ama patex, japon gibi yapıştırıcılar ile bir deneyin olmadı tam oturtup monte edin sıkıntı çıkaracağını düşünmüyorum.
      |
      |
      ziyakoray kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Amd Ryzen 5 1500X @4GHZ||MSI B350 Tomahawk||Kingston Hyperx Fury 2X8GB 2133@3066 CL16 DDR4||Corsair Force LE 120GB SSD||WD 1TB Caviar Blue||Zotac GTX 1060 6GB AMP||HighPower 600W 80+ Element Bronze II||AOC 21.5" i2269VW||Xigmatek Asgard 382||Logitech G710+||Logitech G Pro
    • Teğmen
      147 Mesaj
      14 Mart 2014 02:35:12
      Ben cihazı sonunda notebook tamiri yapan bir yere verdim temizlemesi için, 50 TL bayıldım ama adam ne yaptıysa laptop ilk aldığım gibi, sıcaklık sorunum yok, oyunları akıcı oynatıyor :)

• Çavuş
      67 Mesaj
      15 Mart 2014 16:38:10
      S.a arkadaşlar K53SV-SX645V notebook var. Alali 2 yildan fazla oldu son güncellemeden sonra dün pc mavi ekran hatasi verdi. Başına gelen varmi ya da sorunun nasil çözüleceğini bilenler yardim ederlerse sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

..::GONYA'lıyım, GONYA'lısın, GONYA'lı, GONYA'lıyız, GONYA'lısınız, GONYA'lılar::..[/link]
    • Binbaşı
      1299 Mesaj
      15 Mart 2014 18:15:10

Valla arkadaşım açıkçası neden kaynaklandığını bilmiyorum ama format atmayı denedin mi ?
      |
      |
      Bahsedilenler: mrascal

• Çavuş
      67 Mesaj
      15 Mart 2014 19:08:07
      hayır hocam format atmayı denemedim. şimdi bios güncelleme deneyecem olmazsa format atmayı deneyebilirim. herhangi bir donanım mı arızalandı acaba. son gelen güncelleştirmelerden sonra böyle bir şey başıma geldi. niye olduğunu anlamadım. ilginiz için saolun.
      |
      |

..::GONYA'lıyım, GONYA'lısın, GONYA'lı, GONYA'lıyız, GONYA'lısınız, GONYA'lılar::..[/link]
    • Çavuş
      48 Mesaj
      15 Mart 2014 23:57:23
      quote:

Orijinalden alıntı: i5 2410m k53sv

quote:

Orijinalden alıntı: ziyakoray

bende bikaç gün içinde söküp fan temizliği yapmak istiyorum. Önerebileceğin bişeyler var mı?

daha önce laptop söküp temizlik yapmadıysan ayrıntılı videolar var izlemeni tavsiye ederim. vidaları nerden söktün dikkat et. fanı temizlemek için bantı parçalamana gerek yok benim gibi hataya düşme. gerçi alüminyum bant kullanarak çözdüm sorunu, aklında bulunsun. sadece fan temizlemeyle kalma mutlaka termal macunları yenile. alet ilk günkü gibi oldu maşallahı var 55 60 dereceyi geçmiyor temizlikten beri.
      |
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
web tasarım
SEO
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Paykasa
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,375
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.