Şimdi Ara

asus k52jc nvidia ekran kartı sorunu ÇÖZÜLDÜ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
2
Favori
60.142
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: inexo

nvidia yı yükledik sonunda
    ama pes 12 kurunca inteli görüyor nvidia yı görmüyor

masaüstünde sağ tuş nvidia denetim masasına gir ordan 3d ayarların yönetilmesi var ordan tercih edilen grafik işlemciyi nvidia seç uygula de tamamdır. şimdi denedim pes12ye baktım görüyor sorun yok.

komşum getirdi bu laptopu bana baktım ekran kartını kullanmıyor yükleyeyim dedim. bulunamadı hatası verdi bios güncelledim şuan sorun yok.saol konu sahibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 24 Nisan 2012; 17:57:27 >

• ASUS K52JC EKRAN KARTI SORUNUNA %100 KESİN ÇÖZÜM!!!!

Arkadaşlar öncelikle bu işi çözmek için yaklaşık 5 saatimi ayırdığımı söylemeliyim. Yaptıklarımı adım adım anlaticam ii okursanız eğer çözüm kesindir.Öncelikle temiz bi format çekin. Sonra asus un sitesinden bios başlığı altındaki 205 isimli dosyayı indirin. Rarlı dosya içindeki dosyayı boş bi flasha atın. Sonra bilgisayar açılırken F2 tuşuyla bios menüsüne gelin. Advanced bölümünr gelin. Burda en üstte yer alan isminde flash geçen yere tıklayın. Sonra usb flash ınızı bulun ve bilgisayar flashın içindeki görecektir. Enter tuşuna bastıktan sonra biosunuz flashlanacaktır. Bu işlem bittikten sonra bilgisayar kapanacak ve flash ı çıkararak bilgisayarı açın. Bilgisayar açıldıktan sonra F2 tuşuyla tekrar bios menüsüne gelin. Advanced sekmesinde en üstte işlem yaptığımız bölümün hemen altında yeni bi bölüm belirecek. Buraya tıklayın ve windows7/vista olarak işaretleyin F10 tuşuna basın enterlayın. Bilgisayar açıldıktan sonra Asus un kendi sitesinden intel vga driverını ve nvidia nın kendi sitesinden de nvidia driverını indirin. İlk önce nvidia sitesinden indirdiğiniz driverı çalıştırın. Eğer kurulumun 1. aşamasında kalıyo ve uyarı olarak you must intel driver first gibi bi yazı yazıyorsa doğru bi şekilde ilerliyorsunuz demektir. Dikkat edin burası kontrol noktamız. Bu yazı yazmıyor ve haricinde bişi yazıyorsa tekrar kontrol etmeniz gerekir yaptıklarınızı. Bu yazı yazıyorsa nvidia yükleme alanını kapatın ve asus sitesinden indirdiğiniz intal driverını çalıştırın. Düzgün bir yüklemeden sonra bilgisayarı yeniden BAŞLATMAYIN. Burada işiniz bittikten sonra tekrar nvidia sitesinden indirdiğiniz driverı açın. Bu sefer 1. aşamada uyarı vermeyecek ve normal bi şekilde yükleme yapacaktır. Burdada temiz bir yükleme yaptıktan sonra bilgisayrı yeniden başlatın ve masaüstüne sağ tıklayıp nvidia yazısına tıklayın. Sol tarafta 3D yapılandırması olacaktır. Buraya tıkladıktan sonra tercih edilen grafik işlemcisi çıkacak onu yüksek performanslı nvidia işlemcisi yapın. Sorununuz halledilmiştir. Bundan sonraki bilgisayar ekran kartının çalışma sistemi küçük uygulamarda intel oyun, photosop vb. çalışmalarda nvidia ekran kartınız devreye girecektir. Ayrıca kurulumun sağlamasını aygıt yöneticisine girip görüntü bağdaştırıcılarında yer alan intel ve nvidia kartlarının görünmesiylede yapabilirsiniz. Eğer ki yapmaz ama yüklediğiniz bazı oyunlarda hala intel ekran kartını kullanıyorsa bilgisayar masaüstünü sağ tıklayıp nvidia ya tıklayıp 3D yapılandırmasından sonra gelen ekrandan program ayarlaması bölümünden o oyunu ekleyebilirsiniz.

YARARLI OLABİLDİYSEM NE MUTLU BANA.

• quote:

Orijinalden alıntı: hakan697

ASUS K52JC EKRAN KARTI SORUNUNA %100 KESİN ÇÖZÜM!!!!

Arkadaşlar öncelikle bu işi çözmek için yaklaşık 5 saatimi ayırdığımı söylemeliyim. Yaptıklarımı adım adım anlaticam ii okursanız eğer çözüm kesindir.Öncelikle temiz bi format çekin. Sonra asus un sitesinden bios başlığı altındaki 205 isimli dosyayı indirin. Rarlı dosya içindeki dosyayı boş bi flasha atın. Sonra bilgisayar açılırken F2 tuşuyla bios menüsüne gelin. Advanced bölümünr gelin. Burda en üstte yer alan isminde flash geçen yere tıklayın. Sonra usb flash ınızı bulun ve bilgisayar flashın içindeki görecektir. Enter tuşuna bastıktan sonra biosunuz flashlanacaktır. Bu işlem bittikten sonra bilgisayar kapanacak ve flash ı çıkararak bilgisayarı açın. Bilgisayar açıldıktan sonra F2 tuşuyla tekrar bios menüsüne gelin. Advanced sekmesinde en üstte işlem yaptığımız bölümün hemen altında yeni bi bölüm belirecek. Buraya tıklayın ve windows7/vista olarak işaretleyin F10 tuşuna basın enterlayın. Bilgisayar açıldıktan sonra Asus un kendi sitesinden intel vga driverını ve nvidia nın kendi sitesinden de nvidia driverını indirin. İlk önce nvidia sitesinden indirdiğiniz driverı çalıştırın. Eğer kurulumun 1. aşamasında kalıyo ve uyarı olarak you must intel driver first gibi bi yazı yazıyorsa doğru bi şekilde ilerliyorsunuz demektir. Dikkat edin burası kontrol noktamız. Bu yazı yazmıyor ve haricinde bişi yazıyorsa tekrar kontrol etmeniz gerekir yaptıklarınızı. Bu yazı yazıyorsa nvidia yükleme alanını kapatın ve asus sitesinden indirdiğiniz intal driverını çalıştırın. Düzgün bir yüklemeden sonra bilgisayarı yeniden BAŞLATMAYIN. Burada işiniz bittikten sonra tekrar nvidia sitesinden indirdiğiniz driverı açın. Bu sefer 1. aşamada uyarı vermeyecek ve normal bi şekilde yükleme yapacaktır. Burdada temiz bir yükleme yaptıktan sonra bilgisayrı yeniden başlatın ve masaüstüne sağ tıklayıp nvidia yazısına tıklayın. Sol tarafta 3D yapılandırması olacaktır. Buraya tıkladıktan sonra tercih edilen grafik işlemcisi çıkacak onu yüksek performanslı nvidia işlemcisi yapın. Sorununuz halledilmiştir. Bundan sonraki bilgisayar ekran kartının çalışma sistemi küçük uygulamarda intel oyun, photosop vb. çalışmalarda nvidia ekran kartınız devreye girecektir. Ayrıca kurulumun sağlamasını aygıt yöneticisine girip görüntü bağdaştırıcılarında yer alan intel ve nvidia kartlarının görünmesiylede yapabilirsiniz. Eğer ki yapmaz ama yüklediğiniz bazı oyunlarda hala intel ekran kartını kullanıyorsa bilgisayar masaüstünü sağ tıklayıp nvidia ya tıklayıp 3D yapılandırmasından sonra gelen ekrandan program ayarlaması bölümünden o oyunu ekleyebilirsiniz.

YARARLI OLABİLDİYSEM NE MUTLU BANA.

hocam büyüksün sagol.çok yardımcı oldun..

• quote:

Orijinalden alıntı: fifisko2

S.a beyler nvidia yı aktif hale getiremeyen arkadaşlarım içinn
    İlk açılışta F2 tuşuyla biosa girilir.
    -Bios ekranındayken bir kere F9 a basılır ve çıkan ileti mesajına OK denildikten sonra F10 tuşuna bir kere basılır ve yine OK tıklanır.
    -Notebook tekrar açıldığında masaüstünde sağ tıklama yaptığımızda Nvidia denetim masası görünecektir.
    Denetim masasında Nvidia ekran kartı görünmüyor ise support.asus.com adresinden Nvidia ekran kartı sürücüsünü indiriniz.
    Bunu yaptıktan sonra düzelir.. Bende çok ugraştım bu hata ile siz ugraşmayın bari ...

Vallahi allah razı olsun kardeşim çok sağol

• Allah hepinizden razı olsun kesin çözüme ulaştım teşekkürler.
  • SIRF TEŞEKKÜR ETMEK İÇİN ÜYE OLDUM.

6 Saattir uğraşıyorum.ta ki sana rastlayıncaya kadar..problemim halloldu.. çok teşekkürler allah razı olsun..
  • Beyler nvidia ekran kartımı 306 sürümünden 310 sürümüne güncelleyemiyorum.Eskiden direk eski sürücüyü silip yeniden başlatıp yenisini yüklerdim fakat şuan yapamıyorum eski sürücümü siliyorum yeniden başlattığım anda bilgisayar otomatikman eski sürücüyü tekrardan yüklemeye başlıyor , ardından ben nvidi sürücüsünü kurmaya çalıştığımda "Kurulum Devam edemiyor" veya "Uyumlu sürücü bulunamadı" sorunları geliyor.Yardım lütfen
  • Sizlerden allah razı olsun. şu ekran kartının driverini yüklicem diye uğraşırken başıma ne işler açtım bir bilseniz :D

ses kartı driveri yüklü diyo hata veriyo. vebcam ters gösteriyo falan. :D ama en azından ekran kartını hallettik...
  • sorunu sayenizde çözdüm çok teşekkürler.
  • fifisko2 F kullanıcısına yanıt
    Çok sağoaslın kardeşim gecen şu saatine kadar uyayamadım senin sayende rahatça yatıcam :) ama saatlerdir uğraşa bu kadar basit olması mahfetti beni :)
  • Teşekkürler üstad.
  • quote:

-Bios ekranındayken bir kere F9 a basılır ve çıkan ileti mesajına OK denildikten sonra F10 tuşuna bir kere basılır ve yine OK tıklanır.
    -Notebook tekrar açıldığında masaüstünde sağ tıklama yaptığımızda Nvidia denetim masası görünecektir.
    Denetim masasında Nvidia ekran kartı görünmüyor ise support.asus.com adresinden Nvidia ekran kartı sürücüsünü indiriniz.
    Bunu yaptıktan sonra düzelir.. Bende çok ugraştım bu hata ile siz ugraşmayın bari ...

büyüksün vallahi ya... çok teşekkürler.
  • merhaba;
    aynı sorun bendede vardı bende bu şekilde çözdüm.

1. asusun sitesinden bios indirdim. k52jcas.216
    2. indirdiğim biosu boş flashbelleğe attım.
    3. flash takılı halde yeniden başlatıp biosa giriyoruz (alt+f2)
    4. start easy flasha girip oradan flashın içindeki dosyayı tıklıyoruz(zaten ekrana çıkıyor)
    5. gelen güncelleme onayını evet diyoruz.
    6. zaten kendisi güncelleyip kapanıyor.
    7. bilgisayarı açıp windows update yapıyoruz. nvidia yükleniyor.

umarım faydalı olurum.
    saygılar
  • ekran kartını çalıştırdım bıosu güncelleyerek fakat bu sefer de yerel ağ bağlantısı driver yüklenmiyo bu sorun la karşışlaşan var mı acaba ??
  • Allah belasını versin o ekran kartının sürekli sorun çıkarıyordu
    şimdide bozuldu
  • Bu ekran kartı eskidi artık yeni oyunlar directx 11 desteği istiyo bizimki directx 10.1 Bunu değiştirme şansımız var mı bilen var mı? yoksa laptop u mu değiştircez artık
  • arkadaşlar bendede aynı sorun mevcut ancak şöyle bir farklılıgı var ekran kartını bazen görüyor bazen görmüyor mesela geçen ay gene görmedi sabah açtıgımda sonra servise götürdüm ordaki bayan pc yi açtıgında ekran kartını görüyordu rezil oldum suan ekran kartımı görüyor ancak 1 hafta önceye kadar görmüyordu benim sorunumda bios kaynaklımı acaba?
    ASUS G750JZ modelini kullanıyorum 8 bin tl verip yaşadıgımız rezillige bak...
  • quote:

Geceden beridir uğraşıyordum, sonunda çözdüm. Çok çok teşekkür ederim
  • Selamlar;
    Bende aynı sorunla boğuştum uzun bir süre. En sonunda şu şekilde hallettim. İhtiyacı olabilecekler için yazıyorum, statik elektrik birikmesinden oluyor. aşağıdaki gibi halledebilirsiniz;

Bilgisayarı kapatıyoruz. Pili çıkarıyoruz. Power tuşuna yaklaşık 1 dk basılı tutuyoruz. Pili takıp başlatıyoruz sorun çözülmüş oluyor.
  • Merhaba arkadaşlar bugün aynı sorunla bende karşılaştım biosa baktım son sürüm yüklüymüş. Biosdayken F9 yaparak default ayarlarına yükledim F10 ilede kaydedip çıktım. Bilgisayar açıldığında ekran kartı gelmişti. Nvidianın sitesinden indirdiğim son sürümü yüklüyorum şuanda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.