Şimdi Ara

asus hd7970 dc2 top (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
101
Cevap
1
Favori
2.153
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

asus hd7970 dc2 top asus hd7970 dc2 top

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cybernoid -- 22 Nisan 2013; 23:27:26 >

• quote:

Orijinalden alıntı: kankatree

arkadaslar suan hd7970 dc2 top kullanmaktayım ve crysis 3 te fxaa acıkken bile fps 25e düşüyor kapalı alana girince düzeliyor ama acık alana cıkınca tekrar düşüyor 4x msaa denedim olmadı 8xmsaa denedim fps hep yerlerde gezindi sürücü olarak 13.3 beta kurulu yardımlarınızı beklıyorum

Texture Resolution hangisinde peki?
  • hocam sen voltaj unlock yapmıssın artı ben o değerleri stok gtx670 ile alıyordum hemde 4xmsaa da benim amacım hd7970 gtx670ten daha iyi bir kart ve daha yüksek skor vermesi gerekiyor neden az veriyor onu bulmak gecen cuma günü 8xmsaa acarak crysis oynadım ve 4-5 tane yaratık ile boğusma dısında fps hiç 30 altına düşmedi ve gayet akıcı oynadım sonra 4xmsaa düşürdüm ve hiç 30 altına inmedi şimdi gtx670 bilindiği üzere hd7970ten düşük bir kart ee o zaman neden ben hd7970te daha yüksek performans alamıyorum sinir oldum suan amdye kendi desteklediği oyuna sahip çıkamıyor benim gözümde
  • İnceleme sayfamda her tür halinin testi var. Bak bu tek kart - stok bios - stok voltaj - Yağmurun kastırdığı açılış sahnesinde 30'un altına düşmemişim. Son derecede akıcı oynanıyordu. FPS düşmesini geç, akıcılık var mı ona bak. Ekranda gördüğün 2 tane numaraya takılma, kasılma var mı yok mu?

Crysis 3
     asus hd7970 dc2 top asus hd7970 dc2 top asus hd7970 dc2 top

15 ile 30 arasındaki farkı anlarsın belki ama, 30 ile 70 arasını anlamazsın... Yani orda AB açık olmayıp sana görsel değerleri vermese, 30'da mı 70'de mi oynadığını anlamazsın. Anlarım diyen varsa uçmuştur.

Takılma var mı yok mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cybernoid -- 23 Nisan 2013; 0:49:14 >

• Misal 160 kare gösteriyor; şimdi ben 160 kare mi görüyorum? kartın gücü açısından bir şeyleri belli ediyor olabilir, ama oyun zevki açısından 30 kareden zerre farkı yok... Takılmadan, kasmadan, klavyendeki komutlara anında cevap vererek oynatıyorsa kartın iyidir. FPS bir hiçtir...

Elindeki kart iyi bir kart, güçlü bir kart, sessiz bir kart, serin bir kart. Fiyat/performans açısından çok hesaplı bir kart. FPS bilgisi moralini bozmaya bile değmez.

Performansı yanlış yerden ölçüyorsunuz; seçtiğiniz ayarların yüksekliğine göre takılma, kasma yoksa performans vardır. Ve bu kart onu sağlıyor.

Adamlar Titan testi yaptı, onlar bile 1x seçtiler... Niye? Çünkü milletin FPS'ye takılacağını biliyorlar. Dayasa orda 4x, 8x düşecek FPS. Ama oyun zevki değişmeyecek aslında. Halbuki o da bu da aynı oyun zevkini sağlıyor.

Bu FPS, Bench vs. alayı kart sattırmak için türetilmiş hikayeler... Parasını ödediğin kartınla mutlu ol. En az 2 yıl kullan. Bu tip görseller hep bir mutsuzluk yaratmak için. Eksiklik hissettirmek için. Daha iyisi var dedirtmek için. Kapatın FPS bilgilerini oyun oynarken, hiç bir fark hissetmeyeceksiniz. Sadece ısı, saat vs. biglilerini açık bırakın. O da hem kendi, hem kartınızın sağlığı açısından. Kaç saat oyun oynadığınızı takip edersiniz o kadar. FPS 30'a düşmüş, 70'e fırlamış fasa fiso onlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cybernoid -- 23 Nisan 2013; 1:15:16 >

• hocam kasılma oluyor fps düşüyor 25lere ondan sonra kasıla kasıla oynuyorum mesela gtx670 ile 4xmsaa acınca cok rahat kasılmadan oynuyordum şimdi mantıken hd7970 ondan daha iyi bir kart ve oyunda amd destekli o zamn ben neden ayar kısarak oynamak zorunda kalıyım ki şuda var gtx680 2gblık kartlarında belleği yetmiyor ondan cakılıyor ve ayar kısmak gerekiyor
  • kanka seni yeni çıkacak gtx 780 yada gtx 770 paklar.
    amd hd kart uymadı sana
  • yok hocam ben marka seçmem en iyi neyse en performanslı neyse o olucak linkteki videoyu izle ben o değerlere ulasamıyorum suan hatta gtx670 4gb lık kartım gtx680den daha performanslı geldi bana

http://www.youtube.com/watch?v=h58sUguHfFQ
  • quote:

yok hocam ben marka seçmem en iyi neyse en performanslı neyse o olucak linkteki videoyu izle ben o değerlere ulasamıyorum suan hatta gtx670 4gb lık kartım gtx680den daha performanslı geldi bana

http://www.youtube.com/watch?v=h58sUguHfFQ

videoyu izledim. çok güzel crysis3 oynuyorsun. ve biraz piskopotça
    bu gtx 680 ile oynanmış vıdeo. vede msi afterburner ile oyun oynarken video kaydedilmiş. başka bir hdd ye kayıt etmedıysenız vıdeoyu fpslerin normalden dahada az gösterilmesinede sebeb verir.
    neyse biz konumuza gelelim,
    zaten crysis3 de nvidia son seri kartlar daha yüksek fps vermektedirler(amd kartlara göre). (gtx 680 670 660ti) bunu sağır sultan bile duymuştur.
    hd7970 sınız için 13.3 beta 3 driverını 20 mart tarıhınde çıkan en son drıver kurulu olmalı.
    crysis3 ün tüm pachleri yapılı olmalı.
    ayrıca size gene sorununuz devam ediyor ise baştan temiz bir format öneririm. önceden kullandığınız nvidia driver parçaları kalmış olabılır sıstemınızde.
    aklıma şu an şimdilik sadece bunlar geliyor.
    4xmsaa dada bayağı güzel fpsler vermiş gtx 680. şaşırdım açıkçası.

ayrıca sizde 4 gb gigabayte gtx670 yokmuydu en son. keşke sürekli crysis3 oynuyorsanız bu karta geçmeseydiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaLVaToRe_V -- 23 Nisan 2013; 9:21:59 >

• son dönemlerde amd üstünlüğü konusuluyor birde crysis 3 amd destekli oldugu için hd7970in performansını merak ettim hocam
  • quote:

son dönemlerde amd üstünlüğü konusuluyor birde crysis 3 amd destekli oldugu için hd7970in performansını merak ettim hocam

yok hocam crysis 3 de nvidia kartlar daha üstün.
    sizde gömlek değiştirir gibi kart değiştiriyorsunuz diğer arkadaşlar gibi :)
    yukarda yazdığım gıbı online olarak cryssis3 amaç ise sadece. kesinlikle 4 gb gtx 670 yada 4 gb gtx 680 alınmalı tek kart full hd de.
  • amd destek verdiği bir oyunda ayar kıstırıyorsa bir daha amd kart almam hayatta çok saçma bir durum nvidia ile oynadıgım ayarlarda amd ile oynayamıyorum
  • 25fps de takılıyor diyor yuh sana. ben 25 fpsyi görürsem şükrediyorum genelde 17 fps sabit bende.ekran kartınız şimdi tüm oyunları full hd de açıyorken tadını çıkartın.
  • hocam sen 25 fps takılmaz diyorsun ama sureklı oynanmaz o değerde hatta yeri geliyor 25 bile olmuyoe 15lere düşüyor
  • @kankatree senin sisteminde bir sıkıntı var o zaman. Ben genel olarak yazdım ama, hiç 25 fps altı görmedim. Ne tek kartta, ne matrix biosta, CF'de zaten doğal olarak sıkıntı yok. Ama 8x oynayacağım diye de kastırmadım. Zaten o aksiyonun içinde 8x'in görsel olarak hiç bir artısını görmedim. Performansı düşürmekten başka etkisi yok. Bence 2x bilemedin 4x yeter artar.

Keza ben tek kart 2560 x 1440'ta oynadım, zerre takılma yaşamadım.

3Mark11 perfomans testi yapsana. 1100Mhz çalışıyorsa bir bak, benimki ile karşılaştır

asus hd7970 dc2 top

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cybernoid -- 23 Nisan 2013; 10:22:08 >

• hocam kart oc olmuyorki 1050mhz yaptım oyuna girdim 5 dk oynadım oyundan attı driver hatası verdi
  • Tamam 1000Mhz'de yap:

asus hd7970 dc2 top

Oyundan atılma diye bir şey yaşamadım ben. En fazla 1-2 kez kilitlendi, o da OC vs. test ederken oldu. Oyun orijinal değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cybernoid -- 23 Nisan 2013; 10:36:32 >
  • oyundan atmadan kastım kitleniyor sonra hata veriyor görüntü sürücüsü kesti falan diye birsey cıkıyor hocam en son 3dmark fire strike testi yaptım stok hızda 7400 puan aldım
  • Grafik puanı mı toplam puan mı? Graphic score'a bakacaksın.
  • Nvidia kartlari biraz daha basarililar crysis 3 te. Ama hd 7970 in o kadar kotu degerler vermemesi gerekiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.