Şimdi Ara

Asus HD 7870 Dual X FreeSync Açılmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
629
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Başlıkta da belirttiğim gibi freesync açılmıyor. Desteklenmiyor yazıyor. Kart desteklemiyor mu yoksa ben mi açamadım bilmiyorum. Bide 144Hz olarak görüntü alabilirmiyim ?

• Freesync ve HZ olayları ekran kartıyla değil monitörle ilgili konular hocam. Monitör nedir?
  • V1CT0RY kullanıcısına yanıt
    Hocam monitor MSI Optix G24C4 yeni bir model sanırım pek fazla ilgili video ve açıklama bulamadım. Fakat Mag serisiyle aynı ayarlara sahip sanırım.
    Edit : Fotodaki ayar kısmını buldum biraz önce ama 144 hz yok fakat monitor 144 hz.

Asus HD 7870 Dual X FreeSync Açılmıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Impacto -- 14 Aralık 2019; 23:8:21 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Impacto

Hocam monitor MSI Optix G24C4 yeni bir model sanırım pek fazla ilgili video ve açıklama bulamadım. Fakat Mag serisiyle aynı ayarlara sahip sanırım.
    Edit : Fotodaki ayar kısmını buldum biraz önce ama 144 hz yok fakat monitor 144 hz.

Güzel monitör. İki isteğini de yapabilirsin bu monitörde. Ekran kartı sürücü ayarlarını kurcalaman lazım bir miktar. Ve monitör ayarlarını.

• Monitörün üstündeki tuşlardan bulabilirsin hocam.
    Yok hocam bulamadım. 120hz seçtiğimde geçiş yaptı sorun yok ama 144hz niye geçmiyor hatta görmüyor anlamadım.
  • quote:

Yok hocam bulamadım. 120hz seçtiğimde geçiş yaptı sorun yok ama 144hz niye geçmiyor hatta görmüyor anlamadım.
    144HZ'i DisplayPort kablosu ile veriyordur hocam belki.
    İki portta 144hz görüntü verebiliyor. Aynı monitoru kullanıp hdmi ile 144hz alan da var. Msi sayfasında da hdmi ile 144hz görüntü verebildiği yazıyor. İşin içinden çıkamadım ya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

İki portta 144hz görüntü verebiliyor. Aynı monitoru kullanıp hdmi ile 144hz alan da var. Msi sayfasında da hdmi ile 144hz görüntü verebildiği yazıyor. İşin içinden çıkamadım ya
    HDMI kablonuzun sürümü nedir peki hocam? HDMI 1.4 ile 144HZ alınabiliyor.
    Hocam kablo monitörün kutusundan çıktı. Muhtemelen 144 hz destekleyen kablo koymuşlardır. Peki ekran kartımın hdmi çıkışının 144 hz desteklememe gibi bir durumu olabilir mi ?
  • quote:

Hocam kablo monitörün kutusundan çıktı. Muhtemelen 144 hz destekleyen kablo koymuşlardır. Peki ekran kartımın hdmi çıkışının 144 hz desteklememe gibi bir durumu olabilir mi ?
    Hocam monitörden çıkan kablolar genelde dandik oluyor. Kabloyu iyice araştır bence.
  • quote:

Ekran kartıyla ilgili bir problem yok hocam.
    Teşekkürler hocam olmazsa bir tane displayport alıp öyle denicem umarım düzelir.
  • kartınızdaki hdmi çıkışında 144hz desteği yok maalesef. dual link dvi veya displayport kullanmalısınız.
  • oguz298 kullanıcısına yanıt
    Bugün bir tane displayport kablosu siparişi verdim. Gelsin kontrol edicem

• quote:

Bugün bir tane displayport kablosu siparişi verdim. Gelsin kontrol edicem
    Son durum nedir ?
    144 hz alabildiniz mi ?

• Display portla deneyemedim. Açılmadı o şekilde kaldı. Ekran kartını güncelleyip daha iyi bi ekran kartı aldım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Display portla deneyemedim. Açılmadı o şekilde kaldı. Ekran kartını güncelleyip daha iyi bi ekran kartı aldım.
    Eğer bir arıza yoksa DP ile 144 hz verecektir , Yeni kart almanıza sevindim.gule gule kullanın.

• Teşekkürler 👍 sanırım hdmi ile 144 vermedi. Söylediğiniz gibi dp ile 144hz olabilir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.