Şimdi Ara

Asus gtx1060 (RPM) 0 fan hızı problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
157
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ekran da gördüğünüz üzere 0 fan hızı problemi için yardımlarınızı bekliyorum.

gpu tweak programında fan hızı 0 göstermesine rağmen gerçekte fan hızı %80lerde çalışıyor ekran kartı 3 fanlı modeli olan asus gtx 1060'tır.

fan hızına müdahale edemiyorum ve bilgisayar açıldığı itibariyle %80 ile çalışmaya devam ediyor boşta dahil programda dahil ses ve fan hızı değişmiyor.

driverler en son sürüm ve günce windows 10 pro 64 bit update ler güncel ve lisanslı

hiç bir regedit ayarı vs. yapılmamıştır.

fan hızını normale düşürmek için aygıt yöneticisinde erkan kartını devre dışı bırakınca fan sesi ve hızı normale dönüyor.

oyunlarda fps de düşme ekrana görüntü vermeme gibi hiç bir sorun yok fanlar sökülüp test ve kontrol edildi.

ekran kartı pad ve termal macun işlemlerine kadar yapıldı ama sonuç yine aynı

aşağıda görülen resimde fan hızı 0 e sıcaklık 29 derece olmasına rağmen fanlar %70-80 civarı sabit hızla dönüyor ve müdahale edemiyorum

gpu tweak 2

gpu tweak 3

msi afterburner

bu gibi yardımcı programlarda da aynı sorun devam ediyor...

konu hakkında daha önce aynı problemi ve sorunu yaşayanlar var ise çözümleri nedir nasıl bir yol izlemeliyiz...

• kart 2. el kart mı ? minnig de kullanılmış olabilir. sensörler gg gibi Asus gtx1060 (RPM) 0 fan hızı problemi 

• 2017 de sıfır alındı hiç bir mining vs. gibi işlemler için kullanılmadı sorun bir elektrik gidip gelmesi sonucu oldu

• Aynı sorunu asus rog 2070 süper kartımda yaşadım. Durduk yere yüzde yüz oldu fanlar hiçbir program ile müdahale edemedim format attım driver güncellemesi bana mısın demedi. Kartı servise gönderdim. Fan kontrol ünitesi arızası var dendi değişim yada ücret iadesi formu gönderdiler. Sizin durumunuzla aynı gibi duruyor. Çözüm olarak fanları dışarıdan manuel bir fan kontrolcü ile kullanabilirsiniz ama fan soket yapısı farklı olacağı için fan soketini değiştirmeniz gerekebilir yada dışarıdan başka bir ekran kartınıza uyumlu fan alıp manuel kontrolcü ile kontrol edebilirsiniz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.