Şimdi Ara

asus gtx 770 ısınma sorunu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
1
Favori
2.928
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    75 normal, 85 en ust limit yine de fazla ben 70i zor goruyorum bf4te en yuksek ayarlarda saatlerce oytnadigim halde evga 780 ile

sorun yok ama yapilmasi gerekenler var, ekran kartini calistirdiginizda fanlar kasanin sol kapagina dogru isiyi ufler bu nedenle o kapagi acik birakin, kapakta fan var falan demeyin bosuna o fan ise yaramiyor yan kapak acik kalamli oynarken. Eger kapali tutarsaniz isiyi ayni sekilde icerde dolastiriyor var ise egsoz fanlar ile ustten alttan atmaya calisiyor.

MSI Afterburner programi kullanin, fan ayar bolumunu ozel secip grafik olarak 55 ve ustunde %100 calisma yaparsaniz genelde oyunlarda 55 derece ustune ciktigindan bosta fan %40 larda calisiir, 55 dereceyi gecince de %100 e doner tam sogutma saglar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burcoker -- 22 Ocak 2014; 14:23:12 >
  • Hocam bu arada konu kafama çok takıldı benim. İşten çıkınca akşam Far Cry 3 ü tekrar kurup tüm ayarları en yükseğe alıp yaklaşık bir saat oynadıktan sonra bir test yapıcam. Detaylı bilgileri SS ler ile burdan paylaşırım. Belki de benim gözden kaçırdığım bir şeyler vardır (: Sonuçlara bakarız hep birlikte karşılaştırırz, faydalı olur herkese de (:
  • acaluka kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam, siz bilirsiniz ama zahmet olmasın, benim kasa içi nedeniyle sıcaklıklar fazla muhtemelen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beni düşündüren daha çok vramin 85 e çıkması, yan kapağı da dediğiniz gibi denerim.

• Vram 75 derece ama gpu 65 derece gösterdi hava soğuk burada o yüzden olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ariakas1

Vram 75 derece ama gpu 65 derece gösterdi hava soğuk burada o yüzden olabilir.

Tamam hocam karadenizde de yazdan kalma sıcak var sanki etkisi olabilir.

• ilgili lingdeki,
    ilgili fan profili ss simimdeki ayarı kullanınız.

http://forum.donanimhaber.com/m_76330022/f_//tm.htm#76330022
  • benim boşta 24 en fazla 30 c arası değişiyor yükte bilmiyorum bakmadım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castiell07 -- 22 Ocak 2014; 15:37:54 >
  • Benim kart(Asus 7950 dcii) boşta 20-22 derece yükte 60-65 dereceyi geçmiyo

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • asus 770 gtx var bende tomb raider ve final fantasy xivda 82 derece oluo daha 4 günlük %87 fan hızı 3000rpm cızırtı seside gelio vatana gitcem yarın test ettircem 10 dk bu değerlere çıkıyor kim bilir 7 saat oynarsam ne olur:D zotac 660 gtx vardı bozuldu iade aldım ama o max 73 derece yapıodu ve 2040rpmydı bu ne böyle asus soğutmasını övüyorsunuz ama maalesef kötü diyecem belki benim kart sorunludur ama bilmiyorum hayal kırıklığına uğradım...asus bir numara her zaman benim için ama yapcak bişe yok
  • msi770 kullanıyorum bf4te 60 70 arası sıcaklık değerleri var..fan hızını yüzde40a ayarladım yüzde 60 filan yapsam nasıl olur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheTurk61

Hocam pek iyi sayılmaz ama işlemci boşta 35 yükte 60 derece civarı çalışıyor, gpu o yüzden fazla gibi geldi bana, forumda mur88 nickli arkadaşta aynı kartı kullanırken vram sıcaklığı nedeniyle kartı iade etmişti sanırım.

Zaten GPU genellikle CPU'dan daha fazla ısınır. GPU'nuz masaüstündeyken en fazla ne kadara çıkıyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gabumon122

asus 770 gtx var bende tomb raider ve final fantasy xivda 82 derece oluo daha 4 günlük %87 fan hızı 3000rpm cızırtı seside gelio vatana gitcem yarın test ettircem 10 dk bu değerlere çıkıyor kim bilir 7 saat oynarsam ne olur:D zotac 660 gtx vardı bozuldu iade aldım ama o max 73 derece yapıodu ve 2040rpmydı bu ne böyle asus soğutmasını övüyorsunuz ama maalesef kötü diyecem belki benim kart sorunludur ama bilmiyorum hayal kırıklığına uğradım...asus bir numara her zaman benim için ama yapcak bişe yok

Kesinlikle götürün baksınlar, değerler hiç normal değil. Benim :%40 fan hızıyla 55 i geçtiği nadir oluyor (kasa içi sirkülasyonum iyi ve ek kasa fanları da var)
  • 4 gün olmuş arızalı vs diye gitme iş çıkartırlar beğenmedim de başka al.
  • Benim kart da boşta 35 civarı yükte 70 i az biraz geçiyor, kasa içi soğutmam da kötü olduğu için bir çözümü yok sanırım.

• Arizali diye gittim cizirti ses gelio coil whine arti %87 fan hiziyla bile o derecelere geliyorum 10 dkda dusunun yazin neler olur neler...kasayi 2 subat saat 2 de verdim.vatan elemanlarinada soyledim iade verin kartiniz sorunludur diyolar.hevesle aldigim kart ama ne yapalim sansima boyle sorunlu geldi.

• 70 derece iyi ama hangi oyun oynuyorsun ona bagli he bi final fantasy 14 veya tomb raider veya battlefield oynuyorsan sorun yoktur bence bide kasa sogutmam kotu diyorsun.

• vram 120 dereceye kadar çalışır sorun çıkarmaz , gpu sıcaklık görecelidir ama 70-80 derece normaldir
  • Bende BF4 ultrada 3 saat oynadıktan sonra %74 fan seviyesinde max. 77 dereceyi gördü. Genel olarak 70 lerde geziyor ve bana da çok geliyor bu değer. GTX760 70 i nadir görüyordu BF4 Ultra da ve %60 fan ayarındaydı. Sanırım ASUS GTX770 modelinde kullanılan metalik alaşım yapıyor bunu. Kasa içi soğutma iyi.
  • Ben de Asus GTX770 kullanıyorum. Sıcaklık değerleriniz biraz yüksek gibi. Şu an ofisteyim. Akşam eve gidince atarım sıcaklık değerlerini.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.