Şimdi Ara

ASUS GL702ZC VATAN indirimi doğru tercih mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
1
Favori
516
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Neredeyse 3 haftadır notebook inceliyorum ve artık gerçekten gözlerim bile ağrımaya başlamıştı kıyaslamalar yaparken.Nvidia tabanlı bir bilgisayar arıyordum uzun süredir ancak 5700e olan maksimum bütçemde sürekli karşıma 1050ti notebooklar çıkıyordu. Tabi 1060 almak istersem 6100tl bandına çıkmam gerekiyordu ki 5700e zor bela çıktım.

Mühendislik tabanlı programlar kullandığım için i7 tabanlı işlemcide mecburiyetim vardı i5 maalesef solidworks ve mastercamde yetersiz kalıyor.

Bunları incelerken haftasonu vatan indirimlerinde bu bilgisayar dikkatimi çekti.Açıkçası hiç amd işlemci ve amd bilgisayar kullanmadım arkadaşlar.

Ryzen 1700 ve rx580 ikilisi cad-cam programlarında adeta şow yapıyor incelemelere göre.

Bugün dayanamadım en son siparişi geçtim.vatanda güç bela 5790 olan bilgisayarı telefonla siparişte 5700e alabildim.

Tabi hala kafamda soru işaretleri var 15gün içinde koşulsuz iade ve değişim hakkım olduğu için siparişi geçtim.

Sorum ise aranızda daha önce notebooku inceleyen oldu mu?

Bataryası film ve internet kullanımımda 1.30-2.30saat gidiyor ki benim en önemsemediğim kısım zaten hep fişte kullanıyorum.

Kasa kalınlığı mecbur oldu 6100 satılan Lenovo y720de bu kalınlıkta ama 15.6 olması çok can sıkıcı.

Siparişi verdim ama hala daha çok kararsızım.Umarım doğru bir tercih yapmışımdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vengace -- 26 Mart 2018; 13:17:55 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Up

• Vengace V kullanıcısına yanıt
    bence güzel bir seçim yapmışsınız. bende düşünüyordum ama benim önceliğim oyun fps değerleri olduğundan farklı seçenekler düşünüyorum. ekran konusunda kafanız çok karışmasın günümüzde herkesin evinde artık led tvler mevcut genel olarak. oralara yansıtma sağlanabilir. ama öğrencilik durumları varsa tv bulmak zor :). çok can sıkacağını düşünmüyorum. (ben incelemedim) performansından memnun kalacağınızı dşünüyorum. zaten belirtmişsiniz 15 gün iadeden yararlanarak iade edebilirsiniz. tek şey şu bir sistemin performansını kısı sürede yorumlamak yanlış olur...
  • adam john kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam yorumunuz için 5gündür aktif olarak kullanıyorum nazar değmesin hiç pişmanlık yaşamadım.Cihaz kalın ama muhteşem fanları var sonunda yük altında ısınmayan bir bilgisayarım oldu

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam oyun performansı nasıl acaba deneme imkanınız oldu mu ben de düşünüyorum almayı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • alpper001 kullanıcısına yanıt
    şimdilik csgo ve witcher 3 denedim hocam csgo sorunsuz zaten söylemeye gerek yok.Witcher 3 sadece hairworks kapalı 70 fps oynatıyor ortalama.

• hocam beklentimin çok çok üstünde durdu f/p oranına göre %18 kdv indirimi olduğu zaman mı almıştınız
    aynen hocam kdv indirimi denk geldiğinde almıştım.Benimde beklentimin aşırı üzerinde bi notebook çıktı.Sadece ssd sata3 olarak geliyor okuma ve yazması 500mb/s.Tabi nvme destekli isterseniz değiştirirsiniz.Isınma durumu ise çok iyi 1.30 saat w3 oynadım wasd bölümü ısınmayı bırakın ılımıyor bile.Bunun yerine oyunda kullanılmayan diğer LŞİ harflerinin olduğu alan ısınıyor.Şimdilik sadece overclock işim kaldı onunla beraber performansı %10-%15 arasında artış olur diye düşünüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Vengace

aynen hocam kdv indirimi denk geldiğinde almıştım.Benimde beklentimin aşırı üzerinde bi notebook çıktı.Sadece ssd sata3 olarak geliyor okuma ve yazması 500mb/s.Tabi nvme destekli isterseniz değiştirirsiniz.Isınma durumu ise çok iyi 1.30 saat w3 oynadım wasd bölümü ısınmayı bırakın ılımıyor bile.Bunun yerine oyunda kullanılmayan diğer LŞİ harflerinin olduğu alan ısınıyor.Şimdilik sadece overclock işim kaldı onunla beraber performansı %10-%15 arasında artış olur diye düşünüyorum.

hayırlı olsun hocam ben de düşünüyorum bir dahaki indirimde almayı fakat stokta yok diyor umarım alabilirim,çok iyi fiyata almışsınız hem freesync hem 17.3 ekran kartı işlemci zaten masaüstü ayarı hayırlı olsun tekrardan :)
    teşekkürler hocam :) fırsatım olunca kullanıcılar konusunu açıp incelemesini paylaşıcam çok bilinmiyor çünkü insanların haliyle çekincesi var :)

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.