Şimdi Ara

Asus GL552VW-DM463T ..:: Kullanıcılar Klubü ::.. (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
496
Cevap
13
Favori
18.549
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • beyler ürün bugün elime geçti ekran ips değil ama ne bok olduğu da belli değil. İlk açtığım zaman canım çok sıkıldı ama biraz kullanınca alıştım. bilmiyorum yine de biraz moralim bozuk . onun dışında gayet şık ve işlevsel.
  • Aynen ips degil suan bende bilir kişiye gosterdim biraz cansız geldi bana..Ama hızı kullanımı falan gayet iyi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Predator17

Kardeşim ekran kartı paylaşımlı heralde benim aklıma o takıldı

Hocam yeni nesil tüm leptoplarda iki tur ekran kartı vardır hem dahili hem harici. Bunda da oyle harici ve dahili olmak üzere iki ekran kartı mevcut. Normal masaüstünde, az işlemde dahili, oyunlarda harici, olmasi gereken budur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Raveka -- 20 Şubat 2016; 1:24:29 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pinwheel

Hocam belki videoda değinmişsindir ama yine de sorayım klavye aydınlatması var değil mi ?

Klavye aydınlatması var Hocam ve gerçekten şık ayriyetten parlaklığını ayarlayabiliyorsun

• Dahili ve harici olmak üzere İki ekran kart modeli
    Bu mesaja eklenen görseller:

Asus GL552VW-DM463T ..:: Kullanıcılar Klubü ::..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Raveka -- 20 Şubat 2016; 1:13:05 >
  • Teşekkürler. Bende sipariş vereceğim inceleme videonuzu bekliyorum mutlaka ona göre son kararımı vereceğim. Ekran pek problem değil benim için. Ölü piksel olmasın yeter.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pinwheel

Teşekkürler. Bende sipariş vereceğim inceleme videonuzu bekliyorum mutlaka ona göre son kararımı vereceğim. Ekran pek problem değil benim için. Ölü piksel olmasın yeter.

Su an update ediyorum YouTube'a ufak düzeltmelerden sonra yarın öğlen yayınlanır bilginiz olsun

• Şu, ekranı beğenip, üstüne üstelik beğenmeyen insanlara laf atan arkadaşlardaki "yokluk" hangi seviyede doğrusu çok şaşırdım. Ürün yurt dışında çok daha ucuza metal kada ve "ips" ekranla satılıyorken, bir Türk işletmeci güdüsü takip edilerek en düşük maliyet x en yüksek kâr mantığı ile piyasalara salıverilmis... Ürünü bizzat alıp iade işlemlerini başlatmış biri olarak ekrana yarım saatten fazla sabredemedim. Nitekim 3600 tl verilen bir sistem çok daha fazlasını hak ediyor. (buradaki mübalağa buna göndermedir) lütfen biraz göz zevkiniz olsun, ips ekranın ne olduğunu Bilmiyor iseniz, en basitinden msi ' ın ips olmayan panellerine göz gezdirin... Hala anlamıyorsaniz da bi zahmet "ben tavsiye ederim" gibi şekilde tüy, yükte ağır cümleler kurmayın.
    ÖZET: ekran bu modele yakışmıyor, derdi biraz da olsa göz zevki olan biri için "leş" seviyesinde berbat. Yalvarırım piyasada başka model yok ne yapalım mecburuz demeyin. Ne geldiyse başımıza bundan geldi zaten... Bekleyin,gerekirse almayın. Zarar eden siz değil, firmalar olacaktır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaşlar uzunca araştırıp düşündükten sonra bu modele o parayı verene kadar (üstüne bide ssd alınması lazım) 300 tl fark koyup msi almak çok daha mantıklı ki ekran ve kasa kalitesi çok daha üstün(tabi bunların dışında soğutma sistemi vs vs çok fazla üstünlüğü mevcut yine)..almayı düşündüğüm modelde şu belki benim gibi karar değiştireniniz olur ..

http://www.ebrarbilgisayar.com/msi-ge62-apache-2qc-606xtr-gtx-960m-notebook-pmu347419
  • éray kullanıcısına yanıt
    İşlemci 5. nesil ssd 128gb ekran kartı 2gb olan model bence alınmaz buna kıyasla
  • 5700 hq 6700 hq dan daha performanslı bir işlemci ..kaynağım ;
    http://www.notebookcheck.net/Mobile-Processors-Benchmarklist.2436.0.html

Eğer 128 ssd iyi değil farklı ssd kullanıcam diyorsanızda ssd olmayan modeli yani 607xtr 3800tl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi éray -- 20 Şubat 2016; 2:45:52 >
    Skylake daha iyi diye biliyorum hocam deneyimleyen biri gelirse daha iyi olur.
  • Daha yeni ama bu modelleri performans açısından kıyaslayınca 5700hq 6700hq dan daha iyi.. mesela gtx960 gtx980 e göre daha yeni bir ekran kartı ama yarı performansında..aynı şekilde 4. nesil olupta bu işlemcilerden iyi işlemcilerde mevcut..tabi teknik bilgisi olan bir arkadaşın açıklaması daha uygun olur..ben paylaştığım linkteki siteye göre bakıyorum ekran kartlarına ve işlemcilere..
    Güncel her zaman daha iyidir. Şöyle söyleyeyim 6700hq ile 5700hq aynı sınıf işlemci. Biri ddr4 kullanıyor biri ddr3L ark.intel.com da karşılaştırırsan bant genişliği ve veri aktarım farklarını ve diğer birkaç farkı görebilirsin. Kaldı ki işlemcilerin ikisi de 14nm üretilmesine rağmen boyutları farklı. Hiç bir fark olmazsa bile ddr3L ile max 1600mhz de çalışan bir işlemci mi yoksa ddr4 ile 2133mhz de çalışan bir işlemci mi daha hızlıdır sorusunu kendimize sormalıyız. 4720hq 5700hq ve 6700hq yu ark.intel.com da karşılaştırarak son 3 neslin farklarını görebilirsin.

• Beyler nette biraz araştırdım ips nin tepki süresi, normal led ekrana göre daha uzun ama görüntü kalitesi ve görüş açısı olarak ips her türlü koyuyo. Cihaz oyun makinası olduğundan dolayı, genelde bizim gibi mezarcılar için değil fps gibi faktörler göz önüne alınarak üretiliyor. Dolayısıyla ürünün ips olmaması çok normal. Bence gündelik kullanım için ideal değil. Bi film açıp izleyin özellikle siyah renklerde çok kötü permormans sergiliyor. Çok kararsızım geri yollasam mı bilemedim.
  • Asus GL552VW DM463T İnceleme Videosu

https://youtu.be/YOsavpBEe7I

• quote:

Orijinalden alıntı: Hipotermi

Güncel her zaman daha iyidir. Şöyle söyleyeyim 6700hq ile 5700hq aynı sınıf işlemci. Biri ddr4 kullanıyor biri ddr3L ark.intel.com da karşılaştırırsan bant genişliği ve veri aktarım farklarını ve diğer birkaç farkı görebilirsin. Kaldı ki işlemcilerin ikisi de 14nm üretilmesine rağmen boyutları farklı. Hiç bir fark olmazsa bile ddr3L ile max 1600mhz de çalışan bir işlemci mi yoksa ddr4 ile 2133mhz de çalışan bir işlemci mi daha hızlıdır sorusunu kendimize sormalıyız. 4720hq 5700hq ve 6700hq yu ark.intel.com da karşılaştırarak son 3 neslin farklarını görebilirsin.

Dediğiniz gibi intel in kendi sitesinden baktım..6700 hq nin 5700 hq e göre bazı avantajları varmış..Ama yine paylaştığım sitede olduğu gibi intel in kendi sitesindede performans sekmesinde 5700 hq daha önde 6700 hq dan..Yine oyun testlerinde 5700 hq önde..yani aynı fiyata 6700 hq tercih edilebilinir ama fiyat farkı varsa miktarı önemli değil 5700 hq yü tercih ederdim şahsen..
    Başlıktan saptık biraz .. konuyu dağıtmayalım çok fazla :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi éray -- 20 Şubat 2016; 12:34:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: B-AsSaSsİn

Asus GL552VW DM463T İnceleme Videosu

https://youtu.be/YOsavpBEe7I

Kardes video icin eline saglik.gule gule kazasiz belasiz kullan.

ekran bukuluyor mu. Yabancı bi sitede ki video da baya bükülmüş ve kasanin bastirinca çöktügu soyleniyordu. Sence nasıl

• mewlana_18 M kullanıcısına yanıt
    Yok hocam, o videoyu bende izledim. Nasıl bir basınç uygulamışsa artık, öyle bir durum yok sert plastik.
  • Hocam oncelikle hayirli olsun cihaziniz. Acaba gta5 tarzi oyunlarda isinma oluyor mu oyun videolari cekecekmisiniz?

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.