Şimdi Ara

Asus GL552VW-DM463T ..:: Kullanıcılar Klubü ::..

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
496
Cevap
13
Favori
18.534
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Arkadaşlar yaklaşık 1 aydır n551vw modeline bakmaktayken ufak ta olsa kronik sorunları (ışık sızması, ölü piksel, toucpad vb.) nedeniyle bugün karşılaştığım Asus GL752VW-T4015T bilgisayara yönelmiş bulunmaktayım hepsi burada da 3600 TL ye satılan bu mkodel dikkatimi çekti bu modelleri (rog serilerini) daha önce hiç kullanmadım görüşleriniz alabilir miyim (özellikle bu bilgisayar hakkında olanlar önemli ayrıyeten hepsiburada 100 tl de sepette indirim yapıyordu.

---
    ürünün asus globaldeki sayfası

Asus GL552vw Official
    ---

bunlarda çeşitli resimler *ürünü aldım kargoda olduğu için alt kapağı filan merak edenler var yükseltme seçenekleriyle beraber resimler:

Arka Kapak Foto

Yükseltme seçenekleri

Bir de olmuşken genel görüntü

---

özellikler

Asus ROG GL552VW

15.6 inch, 1920 x 1080 px
    Intel Skylake Core i7-6700HQ CPU, quad-core 2.6 GHz (3.5 GHz TBoost)
    Integrated Intel HD 530 + Nvidia GTX 960M 4GB DDR5ram
    8 GB DDR4 2133Mhz (2xDIMMs) biri boşta
    1 TB 2.5″ HDD 7200 + M.2 SSD slotu mevcut (boş)
    Wireless AC Intel 7265 , Gigabit Lan, Bluetooth 4.0
    4x USB; 2*3.0, 1x USB 3.1, 1*2.0 , HDMI, mic, earphone, SD card reader, LAN
    48 Wh (external – not encased) çıkarılabilir pil
    Windows 10
    384 x 257 x 34.7 mm (15.1” x 10.1” x 1.36”)
    Weight 2.57 kg or 5.66 lb
    Extras backlit keyboard with macro keys, webcam, optical drive

sonuçta n551vw nin avantajı bluray, mini displayport, metal kasa ve 128gb ssd ama şuan taksitli olarak 3700 civarlarında bu bilgisayar hepsiburada da 3500 tl ye geliyor bu serilerden kullanıcı görüşlerini alabilirsem alım kararıma biraz daha yön verebilirim

Kullanım yorumları:

ilk kullanımda mutlaka 1511 win 10 güncellemesini tavsiye ederim güncellemeden sonra bilgisayar daha iyi hale geliyor.

Portları ilk kullanımda nazilk kullanın biraz sertler usb, hdmi
    kulaklık ve mikrofon girişleri sıkıntısız
    ethernet girişi çok rahat yuva rahatsızlık vermiyor
    sd kart girişini konum olarak pek beğenmedim, aynı şelkilde usb port yerlerini de hatta ethernet portuda konum olarak çok hoşuma gitmedi
    usb 30 geriye dönük cihazlarla bir problem yaşatmadı şimdilik eski hdd leri denedim uyumlu cihazlarla 100-105 m hızı var
    usb 3.1 protu deneme imkanım yok
    ekran ips değil ancak ben ekran çözünürlüğünden ve görselinden memnunum oyunlarda ve normal kullanımda sorun vermiyor.
    dvd ilk kullanımda sanki arızalı gibi gelmişti çıkartıp tekrar taktım sanırım dvd yi tam yerine oturtmadığımdan okumama yaptı ancak sonraki hiç bir denememde soun çıkarmadı
    klavye yazı yazmakta güzel duyarlılığı iyi ancak oyunlarda harici klavye kullanın derim.
    ısı değerleri normal kullanımda cpu ve gpu 40-45 aralığında elimde tek denediğim oyun olab state of decay da fhd de ve grafik ayarları maksimumda iken cpu 70-85 aralığı gpu ise 71-73 aralığında sıcaklıkta
    yalnız fan çıkış yerinde (sol tarafta) kazara elinizi tutmayın ısı boşaltması iyi, iyi olduğu içinde burada elinize belki hasar verebilir. (çok ta değilde :)

normal kullanımda sessiz; sol fan çıkış kısmında 45db, sol alt çaprazda 41db
    oyunda 52-54 db fan sesi var şimdilik

oyunlarda bakıp yazarım üst kasada ısınma sadece fan çıkış bölgesinde köşeden 12cm x 12 cm lik bir alanda ılık olarak karşımızda
    şimdilik diyebileceklerim bunlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dartanyan113 -- 24 Şubat 2016; 16:49:48 >

• GL552VW daha mantıklı. Tasarımı N serisine göre daha hoş bence. Siyah- Kırmızı Asalet
    7200 olması harddiskin iyi olmuş. Yanına m2 ssd almakta fayda var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fascism

GL552VW daha mantıklı. Tasarımı N serisine göre daha hoş bence. Siyah- Kırmızı Asalet
    7200 olması harddiskin iyi olmuş. Yanına m2 ssd almakta fayda var.
    bu ürünü sadece hepsiburada da bulabiliyorum hiçbir yerli yabancı kaynakta bulamıyorum bu ürünü garip değil mi sizce de beğendim alacam ama başka yerde yok böyle bir seri o yüzden acaba başka birşey mi var diye soruyor insan ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: aykuyt11

bu ürünü sadece hepsiburada da bulabiliyorum hiçbir yerli yabancı kaynakta bulamıyorum bu ürünü garip değil mi sizce de beğendim alacam ama başka yerde yok böyle bir seri o yüzden acaba başka birşey mi var diye soruyor insan ?

Alıntıları Göster
    modellerin Türkiyeye gelenindeki koddan dolayı, asus global de gl552vw diye aratırsan bulursun (n551vw de aynı şekilde ana koddan sonraki kısmı bulunmuyor) makine benim hoşuma gitti diyebilirim fiyat ta makul görünüyor herhalde alacağız gibi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: dartanyan113

modellerin Türkiyeye gelenindeki koddan dolayı, asus global de gl552vw diye aratırsan bulursun (n551vw de aynı şekilde ana koddan sonraki kısmı bulunmuyor) makine benim hoşuma gitti diyebilirim fiyat ta makul görünüyor herhalde alacağız gibi...

Alıntıları Göster
    Bu modelin kasasında kullanılan malzeme nedir? GL752VW'deki gibi plastik mi acaba?

Gerçi 752 modeli sanırım plastik ve metal kasa olmak üzere iki varyasyona sahipmiş, plastik olanı için malzeme kalitesini yerden yere vurmuşlar, özellikle ekran kapağının çok dayanıksız ve kırılıp çatlamya müsait olduğundan bahsetmiş kullananlar.

Eğer 552VW kasası metal ise alınabilir bir model gibi ama 752 gibi plastik ise bence çok uygun değil. Özellikle bir kere pahalıya alayım uzun süre kullanayım diyorsanız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Psycna -- 12 Şubat 2016; 19:55:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Psycna

Bu modelin kasasında kullanılan malzeme nedir? GL752VW'deki gibi plastik mi acaba?

Gerçi 752 modeli sanırım plastik ve metal kasa olmak üzere iki varyasyona sahipmiş, plastik olanı için malzeme kalitesini yerden yere vurmuşlar, özellikle ekran kapağının çok dayanıksız ve kırılıp çatlamya müsait olduğundan bahsetmiş kullananlar.

Eğer 552VW kasası metal ise alınabilir bir model gibi ama 752 gibi plastik ise bence çok uygun değil. Özellikle bir kere pahalıya alayım uzun süre kullanayım diyorsanız.

Alıntıları Göster
    Detaylı bilgileri nereden edindiğiniz acaba? m2 slotu olduğunu yazmamış sanırım Hepsiburada.

Bende gözüme kestirdim bu laptopu. m2 den başka üçüncü bir dahili bellek takma imkanı var mıdır acaba, optik sürücü dışında?

Bu arada Asus'ta Ram yükseltme garantiyi bozuyor mu arkadaşlar,bilen var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi T1ME -- 13 Şubat 2016; 3:57:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: T1ME

Detaylı bilgileri nereden edindiğiniz acaba? m2 slotu olduğunu yazmamış sanırım Hepsiburada.

Bende gözüme kestirdim bu laptopu. m2 den başka üçüncü bir dahili bellek takma imkanı var mıdır acaba, optik sürücü dışında?

Bu arada Asus'ta Ram yükseltme garantiyi bozuyor mu arkadaşlar,bilen var mı?

Alıntıları Göster
    hocam asus globalda model bilgisinde baktım kullanım klavuzunu inceledim

ayrıca notebookcheck te model tanıtımı var %99.9 m2 var lakin hepsiburada ne getirmiş tam olarak anlayamadım bugün büyük ihtimal alacağım bilgisayar gelince bilgi veririm.

şimdi alt yapı da pil çıkıyor
    hdd ram ve m2 slotunun olduğu kısım kullanıcı tarafından açılıyor ram slotu 2 adet 1i boş 32gb desteği var (mesela aynı doananımdaki n551 de 16gb max ram var diye belirtilmiş) bu açılır kısımdaki değişiklikler yükseltmeler garantiye etki etmemekte kesin (tabil fiziksel bir zarar verilmedikçe) dvd sürücüye ellememize gerek yok şimdi garanti süresi bittikten sonra dvd de çıkarılır şöyle bir seçenek oluştutulabilir

1 tb hdd olana yer sata 3 oraya ssd 1 tb hdd dvd yerine hatta zaten m2 de var yani 3 hdd takabilirsiniz

ram olayı da güzel 32gb iyi seçenek teorik olarak pratikte maliyet ne olur şu an bilmiyorum

ayrıca n551e göre bir avantajı da game network gl552 de var

testlerde performans olarak n551 den %5 yukarda fps de ortlama 1-3 fps daha fazla pil süresi web ve video izlemede yaklaşık % 10 oyunlarda %40 artısı var

ayrıca kasa mimarisi (iç yapısı daha kolay müdehale edilebilir görünüyor tabiki termal ve fan bakımları garanti bozabilen konumda fakat sorun değil gördüğüm kadarıyla bu durum yeni nesil bilgisayarlarda hep böyle hatta pilin çıkması hdd ram yükseltme durumları %90 kullanıcıya bırakılmamış ki bu bilgisayarda n551 de bu konuda iyi durumda

kurban ben olacağım herhalde ;) bugün alayaımda soruları ve muhtemel sorunları olursa buradan bildiririm...
  • quote:

hocam asus globalda model bilgisinde baktım kullanım klavuzunu inceledim

ayrıca notebookcheck te model tanıtımı var %99.9 m2 var lakin hepsiburada ne getirmiş tam olarak anlayamadım bugün büyük ihtimal alacağım bilgisayar gelince bilgi veririm.

şimdi alt yapı da pil çıkıyor
    hdd ram ve m2 slotunun olduğu kısım kullanıcı tarafından açılıyor ram slotu 2 adet 1i boş 32gb desteği var (mesela aynı doananımdaki n551 de 16gb max ram var diye belirtilmiş) bu açılır kısımdaki değişiklikler yükseltmeler garantiye etki etmemekte kesin (tabil fiziksel bir zarar verilmedikçe) dvd sürücüye ellememize gerek yok şimdi garanti süresi bittikten sonra dvd de çıkarılır şöyle bir seçenek oluştutulabilir

1 tb hdd olana yer sata 3 oraya ssd 1 tb hdd dvd yerine hatta zaten m2 de var yani 3 hdd takabilirsiniz

ram olayı da güzel 32gb iyi seçenek teorik olarak pratikte maliyet ne olur şu an bilmiyorum

ayrıca n551e göre bir avantajı da game network gl552 de var

testlerde performans olarak n551 den %5 yukarda fps de ortlama 1-3 fps daha fazla pil süresi web ve video izlemede yaklaşık % 10 oyunlarda %40 artısı var

ayrıca kasa mimarisi (iç yapısı daha kolay müdehale edilebilir görünüyor tabiki termal ve fan bakımları garanti bozabilen konumda fakat sorun değil gördüğüm kadarıyla bu durum yeni nesil bilgisayarlarda hep böyle hatta pilin çıkması hdd ram yükseltme durumları %90 kullanıcıya bırakılmamış ki bu bilgisayarda n551 de bu konuda iyi durumda

kurban ben olacağım herhalde ;) bugün alayaımda soruları ve muhtemel sorunları olursa buradan bildiririm...
    Selam Hocam,

2 Gündür benimde ilgi çekti bu notebook. Merak ettiğim bir konu var Üsrün plastikmi metal mi metalse hemen almayı düşünüorum.Bugun bunu öğrenmek için asus servisini aradım malca bi cevap verdiler (Metal ve plastik üretiliyormuş satın alırken bakabilirmişiz bizde malız alırken anlamıycaz sank :)) onlar bile bilmiyo açıkcası birde ekstra ssd takdırmak istedediğimde biz takmaksak garanti dışı kalır dediler. Servis parsı oalrakta 70tl + kdv istiyolar ssd yi ordan alırsak 120gb 400 tl civarında dedi bende dedim o fiyata ben hem 8gb ram alır hem ssd alır sizede servis parasını veririm anca o fiyata gelir :)

uzun lafın kısası aldığında bizide bilgilendirirsen sevinirim metalse hemen alacam bende.
  • ToeX T kullanıcısına yanıt
    Servise taktırmayın
    Dedikleri yalan dolan

Kendiniz takarsınız
    Veya arkadaşınız falan yardımcı olur bilen biri

O özel bölmeyi açmak serbest

Ssd hdd rami siz değiştirebilirsiniz

Kesinlikle 70 tl falan vermeyin
  • quote:

Orijinalden alıntı: alimmm78

Servise taktırmayın
    Dedikleri yalan dolan

Kendiniz takarsınız
    Veya arkadaşınız falan yardımcı olur bilen biri

O özel bölmeyi açmak serbest

Ssd hdd rami siz değiştirebilirsiniz

Kesinlikle 70 tl falan vermeyin
    Kendim takarım sıkıntı yok ama garanti dışı kalması sıkıntı olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ToeX

Kendim takarım sıkıntı yok ama garanti dışı kalması sıkıntı olur.

Alıntıları Göster
    Birde hocam hepsiburada ddr4 160mhz saçma geldi sende 2133 yazmışsın senin doğruddur inş bide boş slot vardır heralde bu pc ye bi 8gb ram bide 120 veya 256 ssd taktınmı canavar gibi olur
  • quote:

Birde hocam hepsiburada ddr4 160mhz saçma geldi sende 2133 yazmışsın senin doğruddur inş bide boş slot vardır heralde bu pc ye bi 8gb ram bide 120 veya 256 ssd taktınmı canavar gibi olur

Alıntıları Göster
    garanti dışı kalmaz onlar ya modeli karıştırdılar ya da kasıtlı öyle söylüyor o bölme kullanıcı yükseltmesi için özellikle ayrı bırakılmıştır

gl752vw serisinden alan bir arkadaş var hdd doğru 1tb 7200

diğerlerini de sordum cevap bekliyoruz

sanırım Türkiyede satılan metal değil
  • quote:

garanti dışı kalmaz onlar ya modeli karıştırdılar ya da kasıtlı öyle söylüyor o bölme kullanıcı yükseltmesi için özellikle ayrı bırakılmıştır

gl752vw serisinden alan bir arkadaş var hdd doğru 1tb 7200

diğerlerini de sordum cevap bekliyoruz

sanırım Türkiyede satılan metal değil
    sanırım hepsiburada bilgisayarın tam özeliklerini yazamamış çünkü serinin hiçbir sürümünde ddr3 veya 1600 ibaresini görmedim hatta biraz safça olacak ya 1tb modellerde 128 ssd de var belki bir ihtimal...
  • quote:

sanırım hepsiburada bilgisayarın tam özeliklerini yazamamış çünkü serinin hiçbir sürümünde ddr3 veya 1600 ibaresini görmedim hatta biraz safça olacak ya 1tb modellerde 128 ssd de var belki bir ihtimal...

Alıntıları Göster
    hatta doğruluğu kesinleşmiş bilgiye sahip olduğumuz n551vw ye bile ddr3 1600 ram yazılmış yani o bilgilere pek bel bağlanmaz...

Asus globalde bu modeldeki (gl552vw) ram kesin olarak ddr4
  • quote:

Alıntıları Göster
    Nerde :) Sen hepsiburandan aldın sanırım ne zaman eline geçeçek
  • quote:

Nerde :) Sen hepsiburandan aldın sanırım ne zaman eline geçeçek

Alıntıları Göster
    iyi ihtimal salı muhtemel Çarşamba ya gelir İnşallah... gelince soru(n)lar cevaplanır bulunur hemde itinayla :)
  • Turkiyeye gelen modelin malzemesi farkli değilse ekran plastik hatta üstüne bastırıyorlar içine doğru çöküyordu dün bi yabancı incelemede gördüm ve şaşırdım alüminyum diye bekliyordum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pesimist27 -- 13 Şubat 2016; 16:29:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pesimist27

Turkiyeye gelen modelin malzemesi farkli değilse ekran plastik hatta üstüne bastırıyorlar içine doğru çöküyordu dün bi yabancı incelemede gördüm ve şaşırdım alüminyum diye bekliyordum
    aldık hayırlısıyla bakalım negatifler yoktur İnşallah 1,5 aydır bilgisayarsız geçiriyoruz gelince malzeme kalitesini de test ederiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dartanyan113 -- 13 Şubat 2016; 18:18:58 >
  • quote:

aldık hayırlısıyla bakalım negatifler yoktur İnşallah 1,5 aydır bilgisayarsız geçiriyoruz gelince malzeme kalitesini de test ederiz
    ürünün asus globaldeki sayfası

Asus GL552vw Official

*ilk mesaja eklendi
  • quote:

İnşallah hocam yorumlarinizi bekliyorum
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.