Şimdi Ara

Asus GL502VS (GTX 1070) ANAKONU (LAPTOP SONUNDA GELDİ :) ) (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
332
Cevap
7
Favori
25.175
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben sanırım ikisini de kaldırmıştım fakat siz doğrulama açısından internette aratabilirsiniz.Videoları mevcuttur.

Örnek olarak, Google'a Windows 10 laptop plugged in but not charging yazarsanız videolardan daha güvenilir sonuçlar alabilirsiniz.

İyi günler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yaxis kullanıcısına yanıt
    Hocam yanlız benim sorun şarj olmama durumu değil,

dün oyun oynarken %98 lik bir doluluk oranında prize takılı vaziyette, 2 saatlik oyunun sonunda %66 lık bir pil yüzdesine ulaşması anormal değil mi ?
    prize takılı ama görevi görmüyor plugged-in oldugu görülüyor ve en kötü ihtimalle sabit kalması gerekirsen yüzdelik dilim düşüyor

Umarım sorunumu anlatabilmişimdir
  • Durumunuzu anlıyorum zaten ben de aynı sorunu yaşadım, prizde takılı BF1 oynuyordum. %100 dolu başladım ve Zaman geçtikçe azalmaya başladığı yüzdesi.

Çözümü dediğim gibi aygıt yoneticisinden batarya driverlarını silerek çözdüm.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Hocam bf1 de performansınız nedir ultra ayarlarda ? Detaylarıyla birlikte paylaşabilirseniz çok sevinirim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dediğim gibi konu başlığındaki aynı bilgisayara sahip değilim. Sahip olduğum bilgisayar Amazon'dan alınma MSI Ge62 6QF Apache Pro. Linki:https://www.amazon.com/gp/aw/d/B01D8VJ0B2/ref=mp_s_a_1_7?ie=UTF8&qid=1489500151&sr=8-7&pi=AC_SX236_SY340_QL65&keywords=msi&dpPl=1&dpID=41i0T6BhODL&ref=plSrch

Performans olarak değerlendirirsek nvdia GeForce oyunu benim için optimize etti, ultra ve high karışık ayarlar sanırım ve çok büyük boyutlu patlamalar olmadığı sürece 60 FPS sabit alıyorum

Teşekkür ediyorum bilgilendirme için tekrardan,bende akşam eve gidince laptop'dan dediginiz gibi deneyip geri-bildirim yaparım
    Hocam iyi akşamlar,

Dediğiniz gibi uyguladım pil %100 ken başladım oyun oynamaya belli bir süre azalmadı sonra %95 leri gördü normal bu dedim koruma amaçlı düşüncesiyle ama sonra oyundan cıktıgımda %72 ye düşmüştü malesef bu durum can sıkıcı ? Önerin,çözüm odaklı bir fikriniz varmıdır ? Ne yapmalıyım ? Asus ile görüşmeyi düşünüyorum durumu izah edicem.Laptop henüz 4. gününde böyle yapması pek hoş olmadı

Cevap için şimdiden teşekkürler
  • Cengavercengo kullanıcısına yanıt
    Benimkinin de anca 1 ayi doldu sanirim ve bu sorunu ben 2. haftasinda falan farkettim sarjda olmasina ragmen dusuyordu, o islemi yaptim bi ara dusmeyi birakti ama suan yine oluyor. Mesela %100 basladim 2 el cs attim ve %95'e kadar dusmus ve takili kaldi ne cikiyor ne dusuyor daha da. Basta cok dert etmistim bataryam gidik sorun var diye ama 1 ay sorun olmadan devam etti inmeli cikmali. Sahsen beni cok rahatsiz etmiyor artik. Ama sizin aklinizda kalacaksa -ki kalir daha 4 gunluk- servisle bir gorusme gerceklestirin.

Arastirirken driver olayi ise yaramaz ise batarya kalibrasyonu deneyin diyen bir forum bulmustum zamaniniz varsa usenmezseniz yapabilirsiniz denemeye deger gibi. Ama ben usendigimden denemedim kendi sorunum icin.
    Bunlarla ugrasmaktansa servisle gorusmek daha kolay gibi yine de size kalmis sanirim benim onerilerim tukendi :/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yaxis -- 14 Mart 2017; 23:37:29 >

Merhaba tekrardan,

sorun o kadar büyük ki bunu anladım,
    https://rog.asus.com/forum/showthread.php?88253-GL502VS-Battery-drain-when-gaming-(on-AC-power)

şu yukarıdaki linkte insanlar dert yanıyor benim laptop'un aynısına sahip ve pişmanlık duyuyor insanlar,Bu durum ASUS'un bildiginiz batarya üretim hatası demek oluyor 180W lik bir batarya yapıyorsunuz ama VR and heavy gaming durumunda batarya güç yetersizliginden prize takılı olması halinde pilden yemek zorunda kalıyor,sorun kısacası "batarya üretim hatası" hepsiburada.com dan aldıgım bu ürünü dikkat ettim ben aldıktan sonra ürün satışa sunulmamaktadır denmeye basladı,ilginctir ki bu ürünü almadan önce n11,vatanbilgisaya vb e-ticaret sitelerinde bile satışı yoktu stoğa gelince haber ver yazızı mevcuttu,benim düşüncem bunlar bir tesadüf değil ve yapılan hata fark edilmiş ancak insanların hangisine yutturursak satarız hesabı ürünler satılmıs ve üretimden belkide kalktı artık bu ürün batarya sorunu sebebinden dolayı,performans olarak katiyen 1 gr şikayetim yok ama böyle bir oyun canvarından beklenmetik yanlıs batarya üretim hatası mevcuttur.Dikkat edin web surfing yaparken bu sorunla katiyen karşılaşmassınız. sadece ekran kartı ve işlemciyi zorlayan durumlarda "battary drain" denilen durum oluşmaktadır.Bu da en güzel anlatan yukarıdaki bir çok insanın acı çektigi linkte mevcuttur.Ürünüm bugun 5.gününde ve tamamen hayal kırıklıgı oldu benim için, bu arada ürünü direkt iade ettim gerekçelerini bildirerekten ürün ellerine ulaşşsın iade onayı gerceklessin bir bakalım hayırlısı,zaten onlarda hak vericektir haklı bir haykırıs içinde olduguma...
    bilgilerinize.

Bu arada batarya kalibrasyonu da denedim dün 6 saat sırf onun için uğraştım ama nafile
    iyi forumlar dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cengavercengo -- 15 Mart 2017; 16:34:39 >

• Arkadaşlar,

Bu bataryada piş yüzdesi azalma sorunu oyun oynarken, sadece bende mi mevcut acaba ?

Burda olan kullanıcılar bilgi amaçlı bana dönüş yapabilirlerse cok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cengavercengo -- 17 Mart 2017; 21:18:33 >
    Dostum cihaz bende yok ama almayı düşünüyordum. Biraz araştırma yaptığımda dediğin problemle alakalı bir sayfa buldum. İngilizce konusunda sıkıntın yoksa bir göz at. Ama görünüşe göre henüz sorunu çözebilen olmamış.

https://rog.asus.com/forum/showthread.php?88742-GL502VS-Discharging-while-in-charge/page38
  • Son mesaja dikkat edilirse, 230W adaptör bile yetersiz, saat başı %5-10 civarı pilden yemeye devam ediyor. Arkadaş epeyce yöntem denemiş ama fayda etmemiş. Anakartın, adaptörden çekilen gücü kısıtlamış olabileceğini düşünüyor, biraz yazılımsal ayar yapacağını söylemiş ama umudu yok pek.

• Selamlar,

Bu sayfaya cok göz attım zaten herkes aynı konudan şikayetci oldugundan bahsetmis,sorun çözümü de yok ilginctir.

Asus yetkili serviste ürünün batarya üretim hatası oldugunu kabul etmiyor ellerinde de 230W lık bir adaptor olmadıgını söylüyorlar
  • jay jay justified kullanıcısına yanıt
    Gözlemlerime göre ayrıca oyundan oyuna göre değişiyor, bf1 oynarken saatte %8 yerken 7 days to die da ise %14 gibi bir fark var

Pes17 oynarken bu durum cok komik %1 bile azalma görülmedi 1 saatlik oyun süresinde pil yüzdesinde
  • satacak varsa PM bana ulaşa bilir
    Sizdeki hangi ürün? Konudaki arkadaş en son versiyonu almış. 7700HQ işlemcili, güncel versiyon. 230W adaptör standart gelmiş.

Bir de nacizane; iade edebiliyorsanız edin derim. Pilin bir yandan dolup diğer yandan sürekli boşalması çok kısa sürede ölmesine yol açacaktır eğer başka bir çözüm bulunamıyorsa. Kronik sorunlu bir cihaz olmuş maalesef. Tamam, masaüstü performansı veriyor ama masaüstünde bu donanımı 230W PSU ile çalıştırmıyor kimse, bunların düşünülmemiş olması ilginç.

• jay jay justified kullanıcısına yanıt
    Bendeki ürün 6700HQ 180W lık bir adaptor,benim tahminimce işlemciye göre performans değisecegi için o yeni nesil işlemci icin orjinal ve standart 230W olarak belirlenmistir benim kaanatim.

İade etmekten vazgectim böyle kullanmaya alıstım sonucta 8 saat aralıksız oyun oynayacak vaktim bile olmuyor calısmaktan malesef.Cok cabuk toparlıyor oyun sonrası hızlı şarj özelligi ile zaten

İlginctir her oyunda aynı sorun olmuyor,ekran kartı ve islemciyi cok zorlayan oyunlarda mevcut bu problem gözlemledigim kadarıyla,

Dediginiz gibi oyun performansı masaüstünü inanın aratmıyor o yüzden cok fazla kafama takmıyorum bu sorunu ,böyle bir performansa sahip olan laptopu kaybetmek istemedim acıkcası
  • arkadaşlar aranıza katıldım. Bilgisayar her konuda bence çok güzel yalnız cs go da 300 fps civarı alırım diye düşünürken 150 fps yi geçmiyor. Herşey en düşük ayarlarda nvidia kontrol panelini de en çok performansa ayarladım herşeyi tamam ama yine de 150 yi geçmiyor bazen 120 lere bile düşüyor açıkçası. ne yapmak lazım bir türlü çözemedim anlamıyorum yani. Eski cod2 de var onda bile 300 zor geçiyor
  • bu arada ben herhangi pil sorunuyla karşılaşmadım çok zorladım oyunlarda ama pil düşmedi hiç. 6700 hq olan modeli bendeki
  • arkadaşlar fanlar biraz hızlı çalışıyor gibi. gündelik kulllanımda dahi böyle. var mı aynı sorunu yaşayan ?
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.