Şimdi Ara

Asus FX553VE vs Acer Nitro 5 AN515 hangisini tercih etmeliyim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
1.662
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba, orta seviye 4500-5000 tl arası oyun oynayabileceğim laptop arıyordum aradığım en önemli konulardan biri cihazın 1050ti 4gb lık olmasıydı bu fiyat bandında bu iki ürünü bulabildim:

Asus FX553VE-DM407 Intel Core i5 7300HQ 8GB 1TB GTX1050Ti
    https://www.hepsiburada.com/asus-fx553ve-dm407-intel-core-i5-7300hq-8gb-1tb-gtx1050ti-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-p-HBV00000BLE2Q

Acer Nitro 5 AN515-51-5218 Intel Core i5 7300HQ 8GB 256GB SSD GTX1050Ti
    https://www.hepsiburada.com/acer-nitro-5-an515-51-5218-intel-core-i5-7300hq-8gb-256gb-ssd-gtx1050ti-linux-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-nh-q2qey-014-p-HBV00000CP1BE

iki cihazın karşılaştırması için:
    https://www.hepsiburada.com/kiyasla/HBV00000BLE2Q,HBV00000CP1BE

şimdi benim merak ettiğim sizin tavsiyeleriniz var mı bu özelliklerde ve bu fiyatlara yakın olarak? ve mümkünse bu cihazları kullanan arkadaşlar varsa yorumları nelerdir? kağıt üstünde iki cihazda birbirlerine göre iyi ve kötü oldukları noktalara sahipler fakat her zaman son kullanıcı tecrübesi farklı olur. Kullanan arkadaşlar varsa iki cihazla ilgili olarak ta yorumlarını ve tecrübelerini bekliyorum.

benim kağıt üstünde gördüğüm cihazların artıları ve eksileri şunlar.

Asus
    artıları:
    i5 7300hq işlemcisi öteki cihazdaki 7300u işlemciden çok daha iyi
    cihazda 3 tane usb 3.0 ve 1 tane 3.1 var diğer cihazdan 2 usb 2.0 bir tanede 3.1 var
    eksileri:
    ram 2133 mhz diğer cihazın ki 2400 mhz
    ekran paneli TN öteki IPS
    cihazda ssd yok sadece 1 tb hdd var

Acer
    artıları:
    ram daha iyi
    ekran paneli IPS
    256 gb SSD
    eksileri:
    işlemci 7300u
    usb portları yetersiz

değerli forum üyelerinden ve özellikle cihazlar hakkında bilgi sahibi olan ve/veya kullanan arkadaşlardan konu ile ilgili yorumlarını bekliyorum ve daha önce belirttiğim gibi eğer bu ürünlere alternatif olabilecek başka cihazlar varsa onları da paylaşmanızı bekliyorum.
    (bu ürünleri farklı sitelerde daha uygun fiyatlara bulabilen arkadaşlar link paylaşırsa çok mutlu olurum)

• Acer'da u serisi değil hq serisi işlemci var.Asus'un ekranına kötü diyorlar soğutmasıda iyi değilmiş.İmkan varsa 8. Nesil.işlemcili laptop alın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • BiletlerBiletxD kullanıcısına yanıt
    hocam üstte ilanda da 7300hq olarak geçiyor ama alttaki detay bölümünde 7300U olarak yazılmış yanlışlık olabilir.
    8. nesil işlemcili laptoplar bildiğiniz gibi çok daha pahalılar ve oyun oynarken 7. ve 8. nesil işlemciler arasında pek fark olacağını düşünmüyorum.
    Asus un ROG serisinden bir ürününü canlı olarak gördüm ekran kalitesi kötü değildi yada ben anlayamadım ama dediğiniz gibi forumda Asus ile hiç iyi yorumlar yok.
  • Tercihim Acer olur.Öncelikle sadece oyun odaklı istiyorsanız denildiği gibi 7. ve 8.nesil işlemciler arasında pek fark olmaz.Oyun için önemli olan GPU. 1050TI zaten bir çok oyunu açıcaktır.Acer dememin sebebi tasarım olarak biraz daha iyi geliyor.Bir çok forumdada Acer nitro kullanıcılarının oldukça memnun olduğunu gördüm.Ciddi bir şikayet görmedim.Ayrıca RAm'in frekans hızı da önemli burdanda Acer öne çıkıyor.Usb portunu ne kadar kullandığın önemli.Çok bir şey bağlamıyorsanız fazla porta gerek yok.Uygun fiyatlı port arttırıcılarda mevcut internette oyun odaklı düşündüğünüz için o kadar önemli bir eksi olmaması gerek diye düşünüyorum.IPS ekran tercih etmenizde göz sağlığı ve göze hoş gelmesi açısından her zaman daha iyidir.
  • burock84 B kullanıcısına yanıt
    Hocam öncelikle yorum için çok teşekkür ederim. benimde tercihim Acer dan yana olacak gibi duruyor hem ssd olması hemde dediğin gibi 2400 mhz ram olması çok büyük bir artı. Acer ın bu serisini hiç görmedim açıkcası ama kuzenimde Asus'un aynısı var onu bir kere görmüştüm açıkcası kozmetik olarak çok güzeldi. Usb olarak çok fazla bir işim olmuyor fakat genede hem fazla sayıda hemde 3.0 portların olması benim için artı olurdu. tercihimin Acer dan yana olmasının en büyük nedenlerinden biri IPS ekran çünkü ram ssd gibi parçalar değiştirilebilir fakat Asus taki ekranı IPS e çeviremem o yüzden değiştiremeyeceğim parçalar hangisinde iyiyse onu tercih etmekten yanayım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pckopatx

https://www.trendyol.com/lenovo/lenovo-legion-y520-80wk01ggtx-i5-7300hq-8gb-256gb-ssd-4gb-gtx1050ti-15-6-freedos-p-3803971?utm_source=aff_t&utm_medium=cps&utm_campaign=gelirortaklari&utm_subaff=21&utm_term=102e629253bd8e95e0717f6cf7a732
    hocam bu cihazla ilgili pek bir bilgiye sahip değilim fakat gerçekten çok güzel bir alternatif olur. sizin bu cihaz ile ilgili bir bilginiz kullanmışlığınız varsa paylaşmanız çok iyi olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

indirimler takip edilip;

https://www.hepsiburada.com/lenovo-legion-y530-15ich-intel-core-i5-8300h-16gb-1tb-128gb-ssd-gtx1050-ti-freedos-15-6-fhd-tasinabilir-bilgisayar-81fv001ltx-p-HBV00000ECCHL?magaza=Hepsiburada
    hocam cihaz güzel fakat neredeyse benim harcamayı planladığım fiyattan 2.000 TL daha pahalı. yani %50 indirime girse anca benim bütçeme uygun bir hale gelir.

• @ChechenRebel
  • ChechenRebel kullanıcısına yanıt
    Cihazın forumda sayfası var. Oradan daha çok bilgi edinebilirsin. Cihazı takibimde indirim bekliyorum. Alıcam
    https://forum.donanimhaber.com/lenovo-legion-y520-kullanici-platformu--123677793

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pckopatx -- 7 Kasım 2018; 16:23:21 >
  • pckopatx kullanıcısına yanıt
    Hocam peki mahsuru yoksa sormak istiyorum neden benim yukarıda bahsettiğim ürünleri almayı düşünmediniz? yani sizce Lenovo neden bu iki üründen daha iyi neden onu seçiyorsunuz?
  • ChechenRebel kullanıcısına yanıt
    Piyasada üst düzey indirim yoksa 5000 lira civarı bu 3 cihazdan daha iyi cihaz yok.

Asus u ssd olmaması ve ips ekranı olmadığından eledim.
    Acer ile lenovo benzer ama acer ın ısınma konuları fazla. Mod konusu bile olması lazım ısıyı sabitlemek için.
    Lenovo nun 6 yıldır z580 modelini kullanıyorum. Özellikleri fiyatına göre güzeldi. Ama wireless ve kasa kalitesi berbattı. Kendimde eski sektör çalışanı olduğumdan arıza durumunda ya da yükseltme yapmak istediğimde sıkıntı yaşamıyorum. Gördüğüm kadarıyla anakartları sağlam. Bu yüzden en iyi performans benim için önemli. Yoksa lenovonun servis konusundaki skandalları çok fazla. Ha benim için servis olayı çok önemli diyorsan başka markayı da seçebilirsin.

Ekleme: Y520 de klavye sıkıntısı vardı devam ediyor mu bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pckopatx -- 7 Kasım 2018; 18:26:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ChechenRebel

hocam cihaz güzel fakat neredeyse benim harcamayı planladığım fiyattan 2.000 TL daha pahalı. yani %50 indirime girse anca benim bütçeme uygun bir hale gelir.

insaf ya hu
    6600 liranin yüzde 50 indirimli hali 3300 tl olur ki
    Dolar 3.70 iken bile 4 gb 1050ti modeller 4000 liradan asagi satılmamıştı.
    Her neyse,
    .
    Dolar 6.5 liralardan 5.5 liraya düştü.
    Fiyatlara henüz yansımadı.
    6600 lira olan bu cihaz 5-5 - 6k liralara düşmesi lazım .

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lordford50

quote:

Orijinalden alıntı: ChechenRebel

insaf ya hu
    6600 liranin yüzde 50 indirimli hali 3300 tl olur ki
    Dolar 3.70 iken bile 4 gb 1050ti modeller 4000 liradan asagi satılmamıştı.
    Her neyse,
    .
    Dolar 6.5 liralardan 5.5 liraya düştü.
    Fiyatlara henüz yansımadı.
    6600 lira olan bu cihaz 5-5 - 6k liralara düşmesi lazım .

Alıntıları Göster
    Hocam 6600 lira bu ürünün %25 indirimli hali. eğer ilana bakarsan orjinal fiyatının 8789 lira olduğunu görürsün. ben %50 indirimi o fiyat üzerinden söyledim zaten 3300 liraya 1050ti lı model olmadığını biliyorum hemde düşündüğüm 3 modelde 4700-5000 lira cıvarında.

• quote:

Orijinalden alıntı: pckopatx

Piyasada üst düzey indirim yoksa 5000 lira civarı bu 3 cihazdan daha iyi cihaz yok.

Asus u ssd olmaması ve ips ekranı olmadığından eledim.
    Acer ile lenovo benzer ama acer ın ısınma konuları fazla. Mod konusu bile olması lazım ısıyı sabitlemek için.
    Lenovo nun 6 yıldır z580 modelini kullanıyorum. Özellikleri fiyatına göre güzeldi. Ama wireless ve kasa kalitesi berbattı. Kendimde eski sektör çalışanı olduğumdan arıza durumunda ya da yükseltme yapmak istediğimde sıkıntı yaşamıyorum. Gördüğüm kadarıyla anakartları sağlam. Bu yüzden en iyi performans benim için önemli. Yoksa lenovonun servis konusundaki skandalları çok fazla. Ha benim için servis olayı çok önemli diyorsan başka markayı da seçebilirsin.

Ekleme: Y520 de klavye sıkıntısı vardı devam ediyor mu bilmiyorum.
    Hocam maalesef benim sizin gibi çevrem yok o yüzden servis konusu benim için çok önemli ve ayrıca lenovoya açıkcası pek ısınamadım hem dediğiniz gibi klavye mevzusu vs. açıkcası beni korkutuyor.

Ben tercihimi büyük bir ihtimal Asus yada Acer'dan yana kullanıcam daha önce bir Acer ım vardı 3 defa servise göndermek zorunda kaldım ekran sorunları yüzünden ve 3'ünde de gerçekten Acer servisi çok profesyonel davranıp ellerinden gelen her yardımı yapmışlardı ve cihazla ilgili başka bir sıkıntı yaşamamıştım. Dediğiniz mod konusunu biliyorum insanlar turboyu falan kapatıyorlardı ve açıkcası bende aldığım bir cihazı teknik sıkıntılar yüzünden tam performans alamadan kullanmak istemiyorum. Acer'ın biraz önce detaylı fotoğraflarını inceledim ve açıkcası kasasını beğenmedim Asus'un yanında kesinlikle kozmetik olarak çok düşük seviyelerde ve yeni oyunlarda yüksek çözünürlükteki ısınma sorunları da cabası. Tam Acer almaya karar vermişken şu anda Asus'u tercih etmeyi düşünüyorum zaten zamanım var ve pek acele etmekte istemiyorum ama şu anda Asus alıp yanına JD 240'lık bir SSD eklemek daha mantıklı geliyor cihazla ilgili şu anda tek sıkıntım IPS ekran olmaması ki bu beni çok düşündürüyor.

• Asus fx553 hakkında iyi yorumlar yapılmıyor direk eleyin.Acer'da ısınma sorunu olduğu söyleniyor.Lenovo hakkında böyle şeyler duymadım.Oyun oynamak için alıgorsanız ssd,en az 1050ti ve iyi bir ekran gerekli.Bu arada 8. nesil işlemciler 7. nesile göre çok daha iyi performans veriyor.8. nesil almaya çalışın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yaklaşık 2 aydır Acer Nitro 5 kullanıyorum. Genel kullanım anlamında beni üzmüyor. Oyun performansı da gayet iyi. Yani beklediğiniz oyun performansını alabiliyorsunuz. Kullanıcıların çoğu forumda ısınmasından yakınmış. Ben 70-75 in üstünü çok görmedim. Isınması da işlemciden kaynaklanıyor. Ekran kartına nazaran daha çok ısınıyor. Bazı kullanıcılar bunun termal macundan kaynaklandığını ve termal macun değişikliğinden sonra işlemci sıcaklığının normal değerlere döndüğünü belirtmişler. Bende ne olur ne olmaz diye işlemci voltajını düşürdüm. İşlemci sıcaklığına etkisi bi hayli oluyor. Son olarak soğutma performansından bahsedeyim. Acer Quick Acces ile Coolboost ayarını aktif yaptım. Daha iyi soğutma sağlıyor ancak fanların biraz sesli çalıştığını da inkar edemeyeceğim. Günlük kullanımda coolboost seçeneğini devre dışı bırakırsanız sessiz çalışıyor. Ancak oyunlarda aktif etmek soğutma açısından daha yararlı. Ayrıca oyun oynarken fanların sesli çalışması benim için bir sorun değil o yüzden bu konuyu pek takmıyorum. En nihayetinde kulaklık ile oynuyorum. Fan sesinin bana ne zararı olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hkaplan55 -- 8 Kasım 2018; 17:12:3 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.