Şimdi Ara

ASUS FX505DD-BQ114 KULLANICILARI KULÜBÜ (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
431
Cevap
14
Favori
22.070
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Hope05

1) Hocam Nvidia experince indir ve ekran kartını güncelle.
    2) Oyunu baslatırken sağ tıkla ve bunu yüksek grafikli nvdia gpu ile başlat seçinegine tıkla
    Sorunun çözülecek

İlk önce 2. Seçenegi dene mutlaka düzelecek.
    Teşekkürler hocam. Dediğiniz gibi yapınca 30 fps de donma olmadan oynayabildim ama pes setting den 60 fps seçince kasıyor.normal mi sizce

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • pesimist_16 kullanıcısına yanıt
    Hocam aslında pes, 1050 yi kasacak bir kart değil.

●Laptop u sarjda kullanın sarjdan cıkartırsanız oyunda kasar.

Driver güncellemenizi dedigim gibi Nvidia experince den yapın.
    Eğer yine olmaz ise

1) Nvidia denetim masasına girin orada özel ayarları kullan diye bir yer var ve orada bir cubuk var kalite ve performans diye 2 ucu var. Onu performansa çekin.
    2) Pil e sağ tıklayın ve oradan Dengeli yerine yüksek performansı seçin.

• Arkadaslar eski laptopumdaki hard disk duruyordu bu bilgisayara takayimmi ekstra olarak yada daha iyi bir hard diskmi alsam sonra ne dersiniz

ASUS FX505DD-BQ114 KULLANICILARI KULÜBÜ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KaderDemir7 -- 4 Ocak 2020; 15:52:9 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Benim hepsiburada'dan aldığım dizüstü bilgisayarların da işlemci fanı gürültülü çalışıyor ve cızırtı çıkarıyor. Biraz vurunca bir süre düzeliyor fakat bir süre sonra tekrar cızırtı çıkarıyor. Geri iade edesim de yok. Garanti servisinde çözüm arayacağım, pazartesi günü. Ayrıca elimde fazladan ssd de var.Onun da montajını servise ücreti karşılığında yaptırmayı düşünüyorum. Kasayı yetkili olmayan kişilerin açması durumunda garanti bozulur diyor sitesinde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omen1710 -- 4 Ocak 2020; 17:5:55 >
  • Kargom bugün geldi. Kurulumda mavi ekran alıyorum.

• uzunvadeliyatirimci U kullanıcısına yanıt
    Kurulum dosyanız bozuk olabilir iso yu tekrar yazdırın.

• KaderDemir7 kullanıcısına yanıt
    Simdilik takın derim. 240 gb cok yetersiz bir alan

• quote:

Orijinalden alıntı: Hope05

Hocam aslında pes, 1050 yi kasacak bir kart değil.

●Laptop u sarjda kullanın sarjdan cıkartırsanız oyunda kasar.

Driver güncellemenizi dedigim gibi Nvidia experince den yapın.
    Eğer yine olmaz ise

1) Nvidia denetim masasına girin orada özel ayarları kullan diye bir yer var ve orada bir cubuk var kalite ve performans diye 2 ucu var. Onu performansa çekin.
    2) Pil e sağ tıklayın ve oradan Dengeli yerine yüksek performansı seçin.
    Deneyeyim hocam.teşekkürler

• Sistemi kurabildik fakat herhangi bir driver kurduğumuzda işletim sistemi açılmıyor. Bir kaç Driver kurdum, yeniden başlat seçeneğini seçtim. Bilgisayar takılı kaldı . Geforce Experience kurdum, güncel versiyonu indirim fakat kurulum yaptırmadı. Sizce sorun ne olabilir?? Cihazdan soğudum.

Microsoftun sitesinden Windows 10 pro 64 bit İSO imajını indirip yeniden yükleme yapmayı deneyin.

• the_mafia kullanıcısına yanıt
    Son olarak onu deneyeceğim. Olmazsa iade talebi oluşturacağım.
    Tüm sorun iso yu microsoft un sitesinden indirmediğinizden kaynaklı

• Iso dosyasını microsoftun kendi sitesinde indirdim. Biostan sonra BOOT kısmında takılıp kalıyor bilgisayar.
    Sorun senden kaynaklaniyor buyuk ihtimal microsoft un isosuyla format atarken bios da ne isin varki hersey hali hazirda guncel tum driverlari zaten windows otomatik kendisi yukluyor

• s103r S kullanıcısına yanıt
    Benimle ne alakası var ? Youtube'da orada burada ne yapılıyorsa aynısını uyguluyorum. Cihaz mavi ekrana geçiyor.
  • Arkadaşlar sizlere 2 sorum olacak:
    1.ASUS FX505DD-BQ114 KULLANICILARI KULÜBÜ
    resimdeki değerler normalmi sıcaklık olsun kullanım olsun.
    2.oyunda sabit 60 fps almama rağmen sanki ekran geçişlerinde çok kısa kısa takılmalar oluyor akıcılık kayboluyor bunun sebebi nedir?(sadece pes 2019'da değil cs 1.6 oynarkende 300+ fps almama rağmen oyunda ekran geçişlerinde sanki bir çok kısa aralıklarla takılmalar meydana geliyor ve sürekli oluyor)

• Merhaba,

Ben de yaklaşık 1 hafta önce Asus FX505DD-BQ114 modeli aldım. Her şey vaadedildiği gibi çalışıyor. 1 saatlik CSGO (neredeyse full graphics, kendi belirlediği gibi bıraktım) denemem dışında çok zorlamadım. 1 saatte işlemci yaklaşık 80derece GPU da 70 küsürlere çıkmıştı. Aida64 ve ArmouryCrate kullanarak ısıları ve fan rpmlerini takip ediyorum.

Sormak istediklerime gelince:
    1- Laptop web browsing yaparken, hatta bazen hiç bir şey yapmazken bile fan çalıştırıyor. Sizin deneyimlerinizi merak ediyorum. Eski laptopumda (asus n53sv intel hd 3000 + gt 550m) oyuna girmediğim sürece fan sesi duyamazdım. sanırım bu laptoptaki olay biraz anakart, işlemci ve/veya ekran kartından kaynaklanıyor. ArmouryCrate den sessiz moda bile alsam kolaylıkla fark edilen bir fan sesi geliyor. Bu konuyla ilgili sormak istediğim sizin fan rpm değerleriniz nasıl? Benimkiler aşağıdaki gibi:
    (sadece 1 sekme chrome açık)

Eski laptopumu WOL (Wake-on-Lan) kullanarak açıyordum. Bunu da aynı şekilde kullanmak istiyorum. Ancak BIOS da APM münüsünü (ya da direkt Power on by PCIE seçeneğini) bulamadım. Asus'un driver sitesinde bu model için bios güncellemesi olduğunu gördüm (v308). Aranızda BIOSu 308'e güncellemiş olan var mı acaba? Varsa BIOS seçeneklerinde bir değişiklik oluyor mu? Paylaşırsanız sevirinim.

Teşekkürler...

• holyhellyeah kullanıcısına yanıt
    Fan sesi herkesden oluyor. Ben biosu güncelledim. Bir degisiklik olmadı biosta
    Aynı 2400 rpm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hope05 -- 5 Ocak 2020; 19:48:18 >
  • Hope05 H kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler! Anlaşılan fan sesine alışacağız

Ayrıca biosla ilgili bilgi paylaştığınız için de teşekkür ederim.
    Internetteki bütün anlatımlar istediğim şeyin "Power on by PCIE" sayesinde mümkün olabileceğini işaret ediyor. Uyuyan laptopu WOL ile uyandırmada sorun yok ancak cold startı bir türlü başaramadım. Masa düzenim gereği laptopu kapağı kapalı kullanmak zorundayım haliyle bu benim için aslında bir lüks değil ihtiyaç. Bilgisi olan arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim.

Teşekkürler...
    Kurulumdaki mavi ekran hataları genellikle ramden kaynaklı oluyor. Kasaya herhangi bir ram ilavesi yaptınız mı? Başka bir donanımdan da olabilir tabi. Onun haricinde kurulum usb sini hazırlarkende sorun olmuş olabilir, microsoftun kendi usb hazırlama programı Windows 7 usb/dvd download tool ile kurulum usbsini hazırlayıp tekrar deneyebilirsiniz

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.