Şimdi Ara

ASUS FONEPAD 2. (Telefon Özellikli tablet). [ANA KONU] (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.133
Cevap
9
Favori
61.780
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamın Aleyküm arkadaşlar bende bu tablet+Telefonu almak istiyorum elimde zaten Samsung Galaxy Tab 2 p 3110 var bunu almak istememdeki sebeb 3g artı Telefon görüşmesi Bana gayet cazip geldi fakat aklıma takılan şu ..Öndeki Kameradan 3gli arama yapılabiliniyormu yani video arama Skype filan değil bunun cevap ı benim için önemli .

birde :D İnternetde Ligtv ( Ücretsiz ) Seyredilebiliniyormu Benimkisinden bir kaç siteye girdim fakat reklamlardan dolayı maçı seyredemiyoruz ekran ful reklam olunca bu konudada bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim
    Alan arkadaşlar Videolu anlatım yada ne bilim özet çekse gayet güzel olur Çok konuşdum herkeze Teşekkürler ....

• quote:

Orijinalden alıntı: heyvan

asus servis ve teknosa servis ile görüştüm. telefon ile konuşma sırasında(tableti kulağa dayayarak, kulaklıksız olarak) ses yankılanmasından bahsettim. tableti bize gönderin, serviste bakılsın dediler. bilmiyorum ayarlardan falan bunun yankı yapmasını engelleyecek bir şeyler var mı? eğer ayarlardan düzeliyorsa, bu konuda bilgisi olan biri yardımcı olursa sevinirim, tableti boşuna servise göndermeye gerek kalmaz :)

*AudioWizard menüsünden "konuşma" seçeneği seçili.

Bu operator kaynaklı bir sorunda olabilir.ben aveya gectim gectim geceli konusma esnasında sürekli karsı tarafın sesi kesik kesik geliyor,benimkide öyle gidiyor.ses kalitesi cok kötü

• seylem kullanıcısına yanıt
    turkcell hat kullanıyorum. bu sorun özülebilir mi bilmiyorum fakat bu akşam ayarlarına baktım, herhangi bir şey göremedim. ses konusunda gördüğüm kadarıyla AudioWizart menüsündeki konuşma, müzik, kaydetme vs. gibi ses ayarları var. bunun dışında ses ayarı göremedim. normal kulaklık ayarını azalttığım zaman yankı azalıyor fakat bu sefer de karşı tarafın sesini duyamıyorum. sanırım benim tablette bir sorun var. tableti bir başkasına verip, aynı şekilde ben de tableti telefonla aradım ve evet maalesef ses olduğu gibi yankı yapıyor. karşı tarafın sesi hoparlöre geldiği için, oradan da mikrofona ulaşıp yankılanma yapıyor sanırım. sizin tabletlerde böyle bir sorun olmadığına göre benim tablete has bir teknik sorun var demektir. yarın asus servise göndereceğim. bakalım iade olursa tekrar bu tabletten alırım. çünkü 3g tabletlerin içerisinde fiyat/performans açısından en uygun tablet bu. bayadır araştırıyorum, f/p kıyaslamasıyla daha uygun bir tablet yok.

samsung'un 3g tabletlerinde;

tab3 8 inc 3g modeli 900 tl
    not 8 3g modeli 1100 tl
    tab3 7 inc 3g modeli 650 tl fakat onun da donanımı çok kötü. bu tabletle kıyaslanamaz. ve samsung'un tabletlerinin hiçbirinde tel özelliği yok. yazılımla falan açılan şey de düzgün çalışmaz gibime geliyor. özetle, tablet iade olursa muhtemelen tekrar aynısından alırım.

• OsmanNuriARAS kullanıcısına yanıt
    bahsettiğiniz şekilde gsm operatörü destekli 3g arama olduğunu sanmıyorum. varsa da henüz ben göremedim. fakat belki ileriki zamanlarda güncelleme desteği ile olabilir. ben tableti aldığımdan bu yana 2 haftadır 2-3 tane güncelleme geldi.

internetten lig tv tabii ki izlenir. zaten bu uygulama ile ilgili bir şey. bu nedenle uygulamalara bakıp denemek lazım.
  • heyvan kullanıcısına yanıt
    Dostum,fabrika ayarlarina dondunmu hic?Yapmadiysan bir dene istersen

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • seylem kullanıcısına yanıt
    evet, sorun çözülmeyince önceki gün 4-5 defa fabrika ayarlarına aldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TwDead

Arkadaşlar asus fonepad (eskisi değil yenisi) gold da 669 tl sizce değermi bu fiyata hem tablet hem telefon gibi konuşabilyon özellikleri ise şöyle;

İşletim Sistemi
    AndroidTM 4.2
    Ekran
    7" LED Arkadan Aydınlatma WXGA (1280 x 800) Ekran
    IPS Panel
    10 parmak çoklu dokunuş desteği
    CPU
    Intel® Atom™ Z2560 1.6 GHz, Dual-Core
    Bellek
    1GB
    Depolama
    32GB/16GB/8GB eMMC *1
    Network Standard
    2G :
    EDGE/GSM : 1900/850/900/1800,
    UMTS
    DC-HSPA+ Yükleme:5.76 Mbps/İndirme:42 Mbps
    3G :
    WCDMA :
    900/850/2100/1700/1900
    Kablosuz Veri Ağı
    WLAN802.11 a/b/g/n
    Bluetooth V3.0
    Kamera
    5 M Piksel Arka Kamera
    1.2 M Piksel Ön Kamera
    Ses
    SonicMaster Yüksek Kaliteli Hoparlör
    Arayüz
    1 x Micro USB
    1 x 2-in-1 Ses Bağlantısı (Kulaklık/Mikrofon)
    1 x Micro SD Kart Okuyucu
    1 x Micro SIM
    Sensör
    GPS & Glonass,G-Sensor,E-pusula,Yakınlık,Ortam Işığı
    Uygulama
    Pil
    10 saat; 15Wh Li-polymer pil *3
    Bekleme Süresi
    840 saat(3G)
    Konuşma Süresi
    28 saat(3G)
    Navigation
    AGPS & GLONASS
    Renk
    Safir Siyah / Elmas Beyaz
    Boyutlar
    (GxDxY) 196.6 x 196.8 x 10.5 mm
    Ağırlık
    328 g

Kendi sitesihttp://www.asus.com/tr/Tablets_Mobile/ASUS_Fonepad_7_ME372CG#specifications

Evet tableti kullananlar yada iyi anlayanların mesajını bekliyorum

hocam bu tabletden bende almak istiyorum. yeni olanını nasıl anlayacağız. İnternetde fenoped 7 dediğimde farklı modeller çıkıyor. bide teknosada olanda GPS var ay7nı fenopedlerde yok. yardımcı olursanız sevinirim. bu arada en uygun fiyatta 725 liraya 50 tl hediye çeki veren teknosa olmuş :(

• hero_38 H kullanıcısına yanıt
    Yeni olanın modeli ME372CG

Diğer adıyla Asus Fonepad 7 2 olarak geçiyor. Fakat sen direkt olarak Asus Fonepad 7 ME372CG diye aratırsan daha doğru olur.
    GPS desteği bütün Fonepad ME372CG'lerde var. Belki diğer siteler özellikler kısmında yazmamış olabilir fakat GPS desteği olmayan Fonepad yok.
  • hero_38 H kullanıcısına yanıt
    1 incisi ve 2 incisi gözle görülür çok açık farklar var aslında .

1cisinin arkasında dikkat ediceriniz üzere üst kısımda tırnaklı bir soket gibi yani sim kart ve hafıza kartı girişiiçin bir soket gibi birşey var vede renk biraz daha metalimsi

>>---->https://store.donanimhaber.com/8f/82/30/8f8230687196ad57b08916c46e6f92bb.jpg

2cisinde ise kemik beyazı ve üst tarafında ona benzer birşey yok yani sade olanı yeni versiyonu :)

>>----->https://store.donanimhaber.com/2d/e8/21/2de821458c5e55a56c597913fa23b339.jpg
     ASUS FONEPAD 2. (Telefon Özellikli tablet). [ANA KONU] ASUS FONEPAD 2. (Telefon Özellikli tablet). [ANA KONU]

• Ayrıca yeni modelin hoparlörü ön tarafta ve üst-alt olmak üzere, 2 adet hoparlör var.
    Eski modelde hoparlör arka tarafta ve eski modelin ön alt tarafında ASUS yazısı görülüyor, Yeni modelde bu yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OsmanNuriARAS

1cisinin arkasında dikkat ediceriniz üzere üst kısımda tırnaklı bir soket gibi yani sim kart ve hafıza kartı girişiiçin bir soket gibi birşey var vede renk biraz daha metalimsi

>>---->https://store.donanimhaber.com/8f/82/30/8f8230687196ad57b08916c46e6f92bb.jpg

2cisinde ise kemik beyazı ve üst tarafında ona benzer birşey yok yani sade olanı yeni versiyonu :)

>>----->https://store.donanimhaber.com/2d/e8/21/2de821458c5e55a56c597913fa23b339.jpg
     ASUS FONEPAD 2. (Telefon Özellikli tablet). [ANA KONU] ASUS FONEPAD 2. (Telefon Özellikli tablet). [ANA KONU]

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. bugün teknosa da maximum kartlara özel 750 tl alışverişe 75 tl hediye çeki veriliyor. tablet 725 lira teknosa da 50 tl hediye çeki veriyor. tablet 600 liraya geliyor. bende almayı düşünüyorum siz ne dersiniz ? Bide aksesuar olarak teknosadan hangi hafıza kart ve diğer otg cihazları alabilirim. gerçekten çok teşekkür ederim.
    son olarak teknosadan daha önce hiç int üzerinden alışveriş yapmadım bi sıkıntı oluyor mu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: hero_38

quote:

Orijinalden alıntı: OsmanNuriARAS

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. bugün teknosa da maximum kartlara özel 750 tl alışverişe 75 tl hediye çeki veriliyor. tablet 725 lira teknosa da 50 tl hediye çeki veriyor. tablet 600 liraya geliyor. bende almayı düşünüyorum siz ne dersiniz ? Bide aksesuar olarak teknosadan hangi hafıza kart ve diğer otg cihazları alabilirim. gerçekten çok teşekkür ederim.
    son olarak teknosadan daha önce hiç int üzerinden alışveriş yapmadım bi sıkıntı oluyor mu ?

alacağım ürün
    http://www.teknosa.com/urunler/125043810/asus-fonepad-me372cg-beyaz-tablet

• cihaz 64 gb'a kadar hafıza kartı destekliyor. hafıza kartının gb olarak depolama alanı konusunda ihtiyacınıza göre tercih size ait fakat şunu belirtmem gerekiyor, alacak olduğunuz hafıza kartının class 10 veri hızını desteklediğini dikkat etmenizde fayda var. class 4'lerin fiyatı ucuz fakat veri hızları yavaş. class 10 alırsanız uygulamaları hafıza kartına taşıdığınızda ve dosya yüklemelerinde hız bakımından sorun yaşamazsınız.

otg kablosu ile harddisk, flash bellek, klavye, mouse hepsini destekliyor. ben otg kablo olarakhttp://www.teknosa.com/urunler/125043697/vpw-sta-usb006-micro-usb-otg-kablo?term=otg bu ürünü aldım. fiyat olarak 8 tl çok uygun geldi ve ayrıca ürün kapalı kutuda geliyor, kaliteli bir ürün.

kılıf değil fakat tablet çantası aldımhttp://www.teknosa.com/urunler/125042815/eyeq-eq-tb78cover-7-8-tablet-cantasi?from=suggestion&term=eyeq fiyatı 19 tl. tableti taşırken hasar görmemesi için. fakat kılıf ihtiyacını karşılamıyor. ayrıca tricover orjinal kılıf almayı düşünüyorum. şu anda türkiye'de bulunmuyor, gelmesini bekleyeceğim.http://www.asus.com/Tablet_Mobile_Accessories/ASUS_Fonepad_7_TriCover/

ben de tableti teknosa'dan aldım. herhangi bir sorun yaşamadım. tablet orjinal ambalajlı halde, kapalı kutu geldi.

çoook teşekkür ederim. verdiğiniz bilgiler beni bu tablet konusundaki cahillikten kurtardı. yalnız alacağım tablete nazar değdi TÜKENMİŞ fakat alacağım model belli oldu fiyat nerde uygun oradan alacağım :)
  • cihaz nerde var yahu. vatan filan coşmuş 1136tl den bahsediyodu dün bugün 900lere inmiş. şuanda hepsiburada ve teknosa dışında ucuz satan güvenilir yer yok. teknosa stokları tüketmiş. 600-700 civarı nerden alabiliriz bilgisi olan varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: inci-gunes

cihaz nerde var yahu. vatan filan coşmuş 1136tl den bahsediyodu dün bugün 900lere inmiş. şuanda hepsiburada ve teknosa dışında ucuz satan güvenilir yer yok. teknosa stokları tüketmiş. 600-700 civarı nerden alabiliriz bilgisi olan varmı

yazıcıoğlunun yanındaki pasajda bir dükkan var,kutusu ezilmiş falan ürünleri uygun fiyata satıyor.benim asus 7 hd'ye kılıf bakarken denk geldim.tabi alırken iyice kontrol etmek lazım refurbished ürün olmasın diye.fiyat olarak hd 7 16 gb'a 300 lira dedi fonepad'de vardı ama 1. nesil mi yoksa 2.'si mi dikkat etmedim.vaktiniz varsa inceleyin derim.
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi heyvan -- 12 Ocak 2014; 2:32:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: hero_38

çoook teşekkür ederim. verdiğiniz bilgiler beni bu tablet konusundaki cahillikten kurtardı. yalnız alacağım tablete nazar değdi TÜKENMİŞ fakat alacağım model belli oldu fiyat nerde uygun oradan alacağım :)

vatanda 700 liradan satılıyordu
  • arkadaşlar merhaba,

asus servis, "konuşma sırasında ses yankılanması" sorunu ile servise gönderdiğim cihaza "DOA- değişim formu" düzenlemiş.
    cihazı her zaman yanımda taşımak biraz sorun olacağından dolayı, düzenlenmiş olan değişim formu için iade isteyip, onun yerine benzeri özelliklerde daha küçük(5 inc civarı) bir telefon alacağım sanırım.
    Benim cihazimda konusurkan yanki yapiyor ama normaldir hoparlorden ses cok geliyor ondandir diye dusundum kulaklik takip konusurken bir sorun yok sizce bende gondermelimiyim,herkeste ayni sorun varmi..
    Birde rootla ilgili herhangi bir bilgi varmi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mkollayan -- 14 Ocak 2014; 9:32:47 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.