Şimdi Ara

[ASUS]F3JP TÜRKİYEDE [>F3JP KULLANICILARI DERNEĞİ<] (225. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.583
Cevap
4
Favori
330.273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 223224225226227
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 3 gb ram ile birlikte 64 bit lik windows 7 kullanıyorum ve sistemden gayet iyi çalışıyor. 32 bit denemediğim için tam olarak bi şey söyleyemem ama 32 bit vista ile her 3 açılışta bir mavi ekran çıkarken 64 bit windows 7 ile sadece 2 kez çıktı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bloodpilot

3 gb ram ile birlikte 64 bit lik windows 7 kullanıyorum ve sistemden gayet iyi çalışıyor. 32 bit denemediğim için tam olarak bi şey söyleyemem ama 32 bit vista ile her 3 açılışta bir mavi ekran çıkarken 64 bit windows 7 ile sadece 2 kez çıktı.

2gb ram takılı ve cok oyun oynayn bıırıyım . şimdiye kadar hep 32bit kullandım.bide 64 bit deniyeyim o zmn cevaplarınız ıcın teskkurler.
  • windows 7 ultımate 32 bit i kurdum.ancak aygıt yonetıcısınde bılınmeyen aygıt yazmakta.bu sorunla karsılasan var mı cozumu nedır ? birde laptopun kutusundan cıkan nero yu windows 7 ye kursam bir sorun olur mu ? vista driver cd sınden bazı drıverları kursam uyar mı ? yardımcı olursnız sevnırım ...
  • Bilinmeyen aygıt driverı yüklenmemiş bileşenlerdir.Driverlarını yüklerseniz aygıt yöneticisinde tanınmış vaziyette görülecektir.Vista driverları win 7de de çalışıyor,kurabilirsiniz.
  • birde aygıt yonetıcısınde temel sistem aygıtı diyor ama soru ısaretı var.surucuyu guncellestır dedım ama soru ısaretı gecmedı. birde fn + f10 tusları calısmamakta ve wirelles bluetouth ısıgı yanmamakta,web cam i tanıdı ama sadece msn de acabiliyorum onceden prgramlada acabılıyordum.bu sorunları gıdermek ıcın vista driverını mı yuklemeyım? nero olarakda kutunun ıcınden cıkan nero cd sını mı yukleyeyım yoksa baska bır surum mu onerırsınız?
  • Evet vista driver cd sindeki driverları kurun hallolacaktır.(bahsettiginiz kısayol,nluetooth için cd deki programlar iş görüyor.)Nero içinse güncel bi sürümü yüklemenizde fayda var. (nette bulabilirsiniz.)En son sürümlerde win 7 de sorun yaşama ihtimaliniz iyice azalır.Çünkü win 7 için yeniden elden geçiriliyor,düzenleniyor.Elinizdeki cddeki sürüm nerden baksanız 2 sene öncenin.
  • cvplarınız ıcın tesekkurler.. Antivirus programı olarak xp de kullandıgım nod 32 4.0-- surumu uyar mı ? yada hangı prgramı onerırsınız ?
  • nod 32 son sürümünün çalıştığını biliyorum.Elinizdekini kurmayı deneyin olmazsa yeni sürüm indirirsiniz.
    şunları da deneyebilirsiniz:

avira antivir premium 3 aylık lisans:
    http://www.antivir.com.tr/cebit/premium/

microsoftun kendi ücretsiz antivirus programı
    security essentials:
    http://www.microsoft.com/Security_Essentials/

• nod 32 4.0 surumunu kurdum.vista driverlarından gerekli olanları kurdum(aygıt yonetıcısını de hallettım).nero olarakta vista dada kullandıgım laptop ıle gelen cd ı kurdum.sımdılık bır sorun yok olursa yazarım yardımcı oldugunuz ıcın tesekkurler
  • merhaba arkadaşlar;
    ben de win 7 64 bit kullanıcısıyım şu sıralar. fakat tüm uğraşılarıma rağmen kamera sürücüsünü kuramadım. bunu başarabilen varsa nasıl olduğunu anlatabilir mi lütfen??
    teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fortis Et Liber

merhaba arkadaşlar;
    ben de win 7 64 bit kullanıcısıyım şu sıralar. fakat tüm uğraşılarıma rağmen kamera sürücüsünü kuramadım. bunu başarabilen varsa nasıl olduğunu anlatabilir mi lütfen??
    teşekkürler..

bende 32 bit kullanıorum ama kendılıgınden guncellemede tanıdı webcamı.msn de fln calısıyordu sonra vısta drıverı lıfeframe ı kurdum.
  • Bu başlığı uzun bir aradan sonra tekrar ziyaret ediyorm. Bende bu hafta sonu Win7 Ultimate 32 bit kurdum. Bütün sürücüleri tanıttım. Tabi Asus'un sitesinde Win7 için sürücüler mevcut değil. Ama Win7'ye Vista sürücüler tanıtılabiliyor.

Ben ekran kartı sürücüsü olarak Vista sürücüsünü tanıttım.

Diğer taraftan ürünün garantisi biteli neredeyse 6 ay olacak. 6 ay önce kasa, adaptör değişmişti. Tabi mousepad'i kullanmıyordum. Geçenlerde el faresini evde unutmuşum, bilgisayarın üzerinde mousepad'in sağ tuşu çalışmıyor. Bir ara içini açıp bakacağım. Bağlantılarda bir problem var sanırım.

Şunu söyleyeyim, bu ürün biraz sıradışı. Özelliklede ekran kartı ve sürücüsü konusunda. Bu ekran kartı üreticisinin sitesinde bile görünmemekte.
  • Arkadaşlar bana asus f3jp nin recovery ve driver cd si lazım çok acil yardımcı olun lütfen nasıl bulabilirim?
  • uzun bir aradan sonra tekrar merhaba arkadaşlar

3 sene geçmesine rağmen performansından hala çok memnun olduğum bilgisayarım yine bir çatlama sonucu başıma iş açacak gibi görünüyor ne yazık ki

kasanın sol arka köşesinde hem batarya hem de sol menteşe civarında kendiliğinden oluşan (hiç bir düşme darbe vs meydana gelmeksizin) çatlak büyüdü ve bir parça koptu, ekranı açıp kapatırken menteşe oynamaya başladı ve durum çok kötü

servisi 4-5 kez arayıp 10-15 dk beklememe rağmen bir türlü ulaşamadığımdan kasa fiyatını öğrenemedim
    nette araştırırken okmeydanı perpada 80 dolara bunu değiştirmeden tamir ettiklerini öğrendim ama nekadar sağlıklı olur bir fikrim yok tabi

kasa problemleri yaratmasa hala benim için gayet yeterli ve çöpe gidene kadar kullanmak istediğim bilgisayarımı basit bir plastik çatlağının oluşması yüzünden kaybetmek istemiyorum açıkçası

buna benzer bir sorunla karşılaşan ya da bir fikri olan var mı acaba??

• Benzer bir sorun bende de oldu. Servise telefonla ulaşmak imkansız olduğu için cihazı direk servise götürdüm. 1 haftalık bekleme süresi sonunda alt kasa üst kasa menteşe ve ekran bağlantı kablosu değişmiş bir şekilde geri aldım. Şu an yeni gibi duruyor. Servise saat 9.00-9.-30 arası ararsanız ulaşma imkanınız olabilir. Onun haricinde ulaşmak çok zor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bloodpilot

Benzer bir sorun bende de oldu. Servise telefonla ulaşmak imkansız olduğu için cihazı direk servise götürdüm. 1 haftalık bekleme süresi sonunda alt kasa üst kasa menteşe ve ekran bağlantı kablosu değişmiş bir şekilde geri aldım. Şu an yeni gibi duruyor. Servise saat 9.00-9.-30 arası ararsanız ulaşma imkanınız olabilir. Onun haricinde ulaşmak çok zor.

bu kadar hızlı bir cevap gelmesini beklemiyordum :)
    sizde de tam olarak bahsettiğim yerde mi oldu acaba çatlama?
    ayrıca sizinki garanti kapsamında mı yapıldı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: escala
    kasanın sol arka köşesinde hem batarya hem de sol menteşe civarında kendiliğinden oluşan (hiç bir düşme darbe vs meydana gelmeksizin) çatlak büyüdü ve bir parça koptu, ekranı açıp kapatırken menteşe oynamaya başladı ve durum çok kötü

Aynı olay benimde başıma geldi tam bahsettiğiniz şekilde.Ordan plastik parça koptuğu için kapağı açıp kaparken menteşe de hareket ediyor.Bende de hiç düşme filan olmadı masanın üstünde kullandım hep.

quote:

Benzer bir sorun bende de oldu. Servise telefonla ulaşmak imkansız olduğu için cihazı direk servise götürdüm. 1 haftalık bekleme süresi sonunda alt kasa üst kasa menteşe ve ekran bağlantı kablosu değişmiş bir şekilde geri aldım. Şu an yeni gibi duruyor. Servise saat 9.00-9.-30 arası ararsanız ulaşma imkanınız olabilir. Onun haricinde ulaşmak çok zor.

Garanti dahilinde mi yaptılar.Benim garanti 8 ay filan önce bitti.Ücretli yaptırdıysanız ne kadar aldılar?

• Garanti dahilinde olmadığından dolayı ve sırf kasa değişimi olmadığı için fiyat bildirirsem yanlış olabilir. Tek bir kasa parçasına tam olarak belli olmaz ama 60$ + Kdv civarı olacağını söylediler. Sanırsam kasa modeli ve kasadaki duruma göre fiyat değişebilir.
  • F3JP lerde gerçekten bir kasa problemi var
    aynı problemi bende yaşadım menteşenin olduğu yerden çatladı ve sonrasın bir parça koptu servise gönderdim
    1hafta sonra geldi,eğer garantisi varsa göndermelisin , yoksada yine göndermelisin ve bu problemin bu makinede olduğunu
    ve ücretsiz değiştirilmesini rica etmelisin, ama yazarken\söylerken uygun bir dil kullanman gerekecek
  • herkese merabalar benım f3jp de bazen ılk acılıslarda acayıp bı ses cıkartıo tıkır tıkır sonra ses kesılıo fandan mı gelıyo hd den mı gelıyo fazla bellı degıl ama galıba fandan gelmekte.bu sesı sık sık yapmıyo bazen yapıo.garantısı de bıttı.ankaradakı servıse gondermelımıyım yoksa daha baska yerler mı aramalıyım ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mob411 -- 13 Ocak 2010; 19:06:51 >
  • 
Sayfa: önceki 223224225226227
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.