Şimdi Ara

ASUS F3Jc ORTAK PAYLAŞIM ALANI(İnceleme,öneri ve sorunlarınız) (125. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.697
Cevap
2
Favori
183.846
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123124125126127
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • slm arkadaşlar ben de asus f3jc bilgisayara sahibim ve vista ultimate yükledim yeni. drivers olayının asusun sitesinden hallettim. kurulum tamam da bilgisayarı açtıgım da biraz bekleyince yani ekran geldikten sonra kararıp tekrar geliyor bu vista da normal bir durum mu ? ayrca acıldıgı zaman c'ye d'ye giremiyorum tıklıyorum ama hiç tepki olmuyor ben görmüyor zannettim ama yaklasık bir dk sonra rahatlıkla girebiliyorum sorun olmuyor her açmam da böle oluyor neden acaba? diger bir sorum rem yükseltmek istiyorum ve araştırmalarıma göre 2048 DD2 533 max. bu kadar olabiliyormus ben 2 tane 1 gb kingston 677 alırım diyordum arastırdım fiyatlar 533 e göre pahalı yükseltenlerden bir fikir bekliyorum. arkadaşlar benim vista da derecelendirme 3.1 çıkıyor neden acaba?. ya arkadaşlar çok oluyor ama kusuruma bakmayın f3jc'nin vista kurulu satısı yapıldı mı eger böle alan arkadaşlar varsa bana yardımcı olun lütfen. siteden indirdigim driversleri kurarken hata veriyor. driver Cd'sini nasıl elde edebilirim hani xp de veriliyor ya mavi yüzeyli format sonrası gereken cd. paylasımlar için teşekkürler f3jc güzel bir bilgisayar umarım sizde böle düşünüyorsunuz dur. cevabınızı bekliyorum saygılar...

• quote:

Orjinalden alıntı: zilforlum

slm arkadaşlar ben de asus f3jc bilgisayara sahibim ve vista ultimate yükledim yeni. drivers olayının asusun sitesinden hallettim. kurulum tamam da bilgisayarı açtıgım da biraz bekleyince yani ekran geldikten sonra kararıp tekrar geliyor bu vista da normal bir durum mu ? ayrca acıldıgı zaman c'ye d'ye giremiyorum tıklıyorum ama hiç tepki olmuyor ben görmüyor zannettim ama yaklasık bir dk sonra rahatlıkla girebiliyorum sorun olmuyor her açmam da böle oluyor neden acaba? diger bir sorum rem yükseltmek istiyorum ve araştırmalarıma göre 2048 DD2 533 max. bu kadar olabiliyormus ben 2 tane 1 gb kingston 677 alırım diyordum arastırdım fiyatlar 533 e göre pahalı yükseltenlerden bir fikir bekliyorum. arkadaşlar benim vista da derecelendirme 3.1 çıkıyor neden acaba?. ya arkadaşlar çok oluyor ama kusuruma bakmayın f3jc'nin vista kurulu satısı yapıldı mı eger böle alan arkadaşlar varsa bana yardımcı olun lütfen. siteden indirdigim driversleri kurarken hata veriyor. driver Cd'sini nasıl elde edebilirim hani xp de veriliyor ya mavi yüzeyli format sonrası gereken cd. paylasımlar için teşekkürler f3jc güzel bir bilgisayar umarım sizde böle düşünüyorsunuz dur. cevabınızı bekliyorum saygılar...

Asus F3Jc'ye Deneme için Vista Ultimate kurmuştum. Bende de aynen kararma oldu ilk kurduğumda kendi Sürücülerini kuruyor ilk onu tazelemen gerek en stabil çalışan bir sürücüye. O zaman büyük ihtimal geçer ki ben nasıl çözdüm unuttum çok kısa bir süre kullandım. C ve D ye girmemesi çok acayip değişik yollarla girmeyi dene C: D: olarak üst adres çubuguna dene belki kısayollarında sorun vardır kurulum esnasında oluşan bir hata olmuş olabilir yada bunun gibi şeyler. RAM Konusuna gelelim. Heryerde dediğin gibi maksimum 2048MB 533MHZ Yazıyor Ama niye 533 mhz anlamadım. Ben 2 Tane 1GB OCZ 667MHZ ram taktım. Hiç bir sorun yok canavar gibi çalışıyor. Çıkan 3,1 yanılmıyorsam masaüstündeki 3D performans olarak geçiyordu Vistada. Oradaki Sonuç PC nin listedeki aldığı en düşük sonucu verir. Nvidia Go 7300 e göre normal dert etme. Ban XP versiyonunu aldım fakat Kurulu olanı kullandım bunun gibi herhangi bir sorun yok Stabilite son derece iyi sağlanmış Vista Home Basic ile geliyor zaten. Gayet Kararlı çalışıyor. Siteden indirdiğin Sürücüler F3JC olduguna dikkat et Vista Bit değerlerine dikkat et 64/32bit sen hangisinin kurduysan onu indir ve kur. Bunlardan herhangi birine uymadıgın anda kurulum olmaz zaten. Bu CD yi sanırım gidip herhangi bir yerden bulamazsın maalesef. Asus yetkililerine sormanı tavsiye ederim. F3JC Canavar gibi halaa formunu devam ettiriyor. Ömrü uzun olur inşallah.

Saygılar.

• Asus F3Jc'ye Deneme için Vista Ultimate kurmuştum. Bende de aynen kararma oldu ilk kurduğumda kendi Sürücülerini kuruyor ilk onu tazelemen gerek en stabil çalışan bir sürücüye. O zaman büyük ihtimal geçer ki ben nasıl çözdüm unuttum çok kısa bir süre kullandım. C ve D ye girmemesi çok acayip değişik yollarla girmeyi dene C: D: olarak üst adres çubuguna dene belki kısayollarında sorun vardır kurulum esnasında oluşan bir hata olmuş olabilir yada bunun gibi şeyler. RAM Konusuna gelelim. Heryerde dediğin gibi maksimum 2048MB 533MHZ Yazıyor Ama niye 533 mhz anlamadım. Ben 2 Tane 1GB OCZ 667MHZ ram taktım. Hiç bir sorun yok canavar gibi çalışıyor. Çıkan 3,1 yanılmıyorsam masaüstündeki 3D performans olarak geçiyordu Vistada. Oradaki Sonuç PC nin listedeki aldığı en düşük sonucu verir. Nvidia Go 7300 e göre normal dert etme. Ban XP versiyonunu aldım fakat Kurulu olanı kullandım bunun gibi herhangi bir sorun yok Stabilite son derece iyi sağlanmış Vista Home Basic ile geliyor zaten. Gayet Kararlı çalışıyor. Siteden indirdiğin Sürücüler F3JC olduguna dikkat et Vista Bit değerlerine dikkat et 64/32bit sen hangisinin kurduysan onu indir ve kur. Bunlardan herhangi birine uymadıgın anda kurulum olmaz zaten. Bu CD yi sanırım gidip herhangi bir yerden bulamazsın maalesef. Asus yetkililerine sormanı tavsiye ederim. F3JC Canavar gibi halaa formunu devam ettiriyor. Ömrü uzun olur inşallah.

Saygılar.

dedigin gibi c ve d ye giremiyorum ilk açınca ama kısa yollardan adres çubuklarından girebiliyorum denedim. remde tavsiyelerin için teşekkürler deneyecegim ben de 2 tane 1 gb almayı düşünüyorum şimdi. aslında 2gb iki tane takmak istemiştim ama madem max 2048 oluyor bizde buna uyalım şimdilik. benim indirdiklerim 32 bit veriyona göre driverler örnegin ses driverini yüklerken hata veriyor devam et diyorum yüklemeyi bitiyor ses geliyor sorun yok ama hatayı neden veriyor ona sinir oldum. atk var şu kısa yollar var ya tuşlar onlar için atk holteyi yüklerken de aynı seyi yaptı ama çalısırken sorun yok. artı vista yüklüyken hdd ısıgı çok yanıyor ve sessiz ortamda küçük çıtırtılar duyuyorum hdd den önemli değilde ben remleri yükseltince acılıs kapanıs kopyalama falan bunların hızlarında da değiiklik olur demi olumlu yönde bir yerde okumustum rem düşük olunca hdd de ki takas dosyasını kullanıyordu bilgisayar ondan hdd yogun çalısıyor sanırım.

Asus F3Jc'ye Deneme için Vista Ultimate kurmuştum. Bende de aynen kararma oldu ilk kurduğumda kendi Sürücülerini kuruyor ilk onu tazelemen gerek en stabil çalışan bir sürücüye.

bunu anlamadım nasıl yani nasıl yapacagım dediğini yazarsan sevinirim. asusu f3jc ye gelince bilgisayar bencede süper vista yüklü asusa denk sayılacak özellikteki tanıdıklrımın bilgsayarlarına göre performansı daha da hoşuma gidiyor acıkçası. ben xp ye döndügüm zaman 2 gb rem benim için yine avantaj yaratır mı? ayrıca son soru ben ilkkez bir bilgisyara sahip oldum ögrenmek için bayagı karıstırdım ve dolayısıyla 10 ay oldu alalı sayısını unuttum kaç kez format attıgımın maşallahı var dayanıklı makina. bu ilerde benim için sorun oluşturur mu yada sorun yaşarsam nerelerden yaşarım
    teşekkürler ilginiz için

SAYGILAR

• quote:

dedigin gibi c ve d ye giremiyorum ilk açınca ama kısa yollardan adres çubuklarından girebiliyorum denedim. remde tavsiyelerin için teşekkürler deneyecegim ben de 2 tane 1 gb almayı düşünüyorum şimdi. aslında 2gb iki tane takmak istemiştim ama madem max 2048 oluyor bizde buna uyalım şimdilik. benim indirdiklerim 32 bit veriyona göre driverler örnegin ses driverini yüklerken hata veriyor devam et diyorum yüklemeyi bitiyor ses geliyor sorun yok ama hatayı neden veriyor ona sinir oldum. atk var şu kısa yollar var ya tuşlar onlar için atk holteyi yüklerken de aynı seyi yaptı ama çalısırken sorun yok. artı vista yüklüyken hdd ısıgı çok yanıyor ve sessiz ortamda küçük çıtırtılar duyuyorum hdd den önemli değilde ben remleri yükseltince acılıs kapanıs kopyalama falan bunların hızlarında da değiiklik olur demi olumlu yönde bir yerde okumustum rem düşük olunca hdd de ki takas dosyasını kullanıyordu bilgisayar ondan hdd yogun çalısıyor sanırım.

Asus F3Jc'ye Deneme için Vista Ultimate kurmuştum. Bende de aynen kararma oldu ilk kurduğumda kendi Sürücülerini kuruyor ilk onu tazelemen gerek en stabil çalışan bir sürücüye.

bunu anlamadım nasıl yani nasıl yapacagım dediğini yazarsan sevinirim. asusu f3jc ye gelince bilgisayar bencede süper vista yüklü asusa denk sayılacak özellikteki tanıdıklrımın bilgsayarlarına göre performansı daha da hoşuma gidiyor acıkçası. ben xp ye döndügüm zaman 2 gb rem benim için yine avantaj yaratır mı? ayrıca son soru ben ilkkez bir bilgisyara sahip oldum ögrenmek için bayagı karıstırdım ve dolayısıyla 10 ay oldu alalı sayısını unuttum kaç kez format attıgımın maşallahı var dayanıklı makina. bu ilerde benim için sorun oluşturur mu yada sorun yaşarsam nerelerden yaşarım
    teşekkürler ilginiz için

SAYGILAR

Sürücüleri doğru indirdiysen tam sorun nedir bilemedim. Format mı attın yoksa recovery Diskiyle geri dönüş mü yaptın? Format attım diyorsan. Biliyorsun ki formatda windowsun barındırdığı tüm veriler silinir ve sen sıfır bir windows kurarsın. Şundan şüphelendim Acaba format atmadan direk üzerine mi kurulum yaptın? Bunu bi düşün biçimlendirdin mi acaba?

Vista Yüklüyken değil tüm sistemlerde bu tür sesleri duyabilirsin. Çıtırdı dediğin büyük ihtimal işlemcinin işlem yaptıgında (veya sen yapmazsın ama windows altında çalışan bir takım yazılımlar yapar) duyduğun ses, bunda da herhangi bir sorun yok bu ses zaten olucak. HDD ışığıda aynı işlemle orantılı bir durum. Ram leri yükseltirsen Fiziksel belleğin artıcak yani HDD de bulunan sanal belleğe daha az iş düşecek. Buda hızlanmasına sebep olucaktır. Bu kavramı bilirsin zaten RAM(bellek) ve HDD üzerindeki Sanal Bellek.

"Asus F3Jc'ye Deneme için Vista Ultimate kurmuştum."... ile başlayan yerde de şunu demek istedim. Bilgisayarının sürücülerini son çıkan versiyona göre kur. Ama birinci dediğimi yap tabi önce :) Stabilite En Kararlı çalışan anlamında kullandım. Bunu bilmesende olur. Dediğimi yap.

Windows XP ye dönüş yaparsan RAM kullanımı daha az seviyeye düşecektir. Çünkü XP yi Vistayla kıyaslarsak Vista gibi görselliği çok yok biliyorsun. Vista tamamen görsellik ve altta çalışan bir takım programlardan dolayı Ramini harcıyor. Bunları kısıtlıyorsun ama yinede Vista, XP den daha çok Ram yiyor. XP tavsiye ederim.

Format bazı platformlarda değişik açılardan pek önerilmiyor. Ama keyfine kalmış tabi zırt pırt atılması kötü ama zorunlu atılan durumlar haricinde. Bana sorarsan formatın hiç bir zararı yok diyorum. Görmedim de zaten. Şu sıralarda da format atmak adamı ızdırap gibi geliyor Ghost tarzında yazılımlarla sistemin kalıbı alınıp geri yüklenebiliyor. Konuyu aştım galiba.

Saygılar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arifcetiner -- 1 Ocak 2008; 21:10:06 >

• SAOLASIN KARDEŞ YARDIMCI OLDUN ALLAH RAZI OLSUN....
  • quote:

Orjinalden alıntı: zilforlum

SAOLASIN KARDEŞ YARDIMCI OLDUN ALLAH RAZI OLSUN....

Rica Ederim.
  • Arkadaşlar, merhaba
    Asus F3JC laptopuma 2 tane Kingston 1 GB DDR2 667 Mhz. ram taktım..
    Orjinal Ramleri (2 * 512 DDR2)ile çalışırken ekran kartı ram miktarı 512 gözükürken
    şimdi vistada 397 Mb gözüküyor..Şaka gibi

Normalde artmasını bekliyordum ekran kartı için kullanılan ram miktarının..
    F3SC kullanan arkadaşlarda 512 den 880 Mb a çıkmıştı.
    onlarda 6400M var bizimkilerde 7300

buna bir çözüm var mı acaba

quote:

Orjinalden alıntı: lazy07

quote:

Orjinalden alıntı: jancker_9

loptupunun remini 2 GB yükselten arkadaşlar daha ayrıntlı bilgi verebilirlermi acaba?Bende upgrade düşünüyom ama bilhassa hız konusunda fark edermi yani hızlanır mı acaba diye soruyorum.Bilhassa açalışlarda oldukça yavaş kendini toplaması nerdeyse 3-4 dk sürüyor.Ne dersiniz 2 GB yükseltiim mi acaba hazır ram fiyatlarıda düşüyorken.Ben oyun falan pek oynamam ama dediğim gibi hız bakımından..

kardeşim 1gb hızını okadar hatırlamıyorum. notebooku alırken aynı anda 2*1gb kingston 633mhz ram siparişide vermiştim ama hızlı yani 1 dk kadar sürede komple açılmış oluyor pc.

• quote:

Orjinalden alıntı: plusmysterious

Arkadaşlar, merhaba
    Orjinal Ramleri (2 * 512 DDR2)ile çalışırken ekran kartı ram miktarı 512 gözükürken

bu sorun hakkında bir fikri olan?
  • quote:

Orjinalden alıntı: sazan84

quote:

Orjinalden alıntı: kyuksel

arkadaşlar benim f3jc notebookta nero ile cd veya dvd yazmaya çalışıyorum ama %10 a gelmeden cd ve dvd ler yanıyor.power calibrator error diye bir şey çıkıyor hata olarak.acama ne yapmam gerek.matshita dvd rw markası bende.

aynı sorun benim de başıma gelmişti, servisin yolları taştan 15güne kadar geri gönderirler makineni.

Bu problem internet üzerinde bir çok forumda daha tartışılıyor. Bence birde microsoft un
    http://support.microsoft.com/kb/314060/en-us
    adresinde anlatılanları dene büyük olasılıkla sorunun çözülecektir.

• Bu arada F3JC modeli ile birlikte ASUS un bir çok dizüstü modelinin orijinal CD/DVD lerinin imajlarını (.iso)
    http://en.asustreiber.de/download.php
    adresinden indirmek mümkün. İlgilenenlere duyurulur.
  • quote:

Orjinalden alıntı: eakyar

Bu arada F3JC modeli ile birlikte ASUS un bir çok dizüstü modelinin orijinal CD/DVD lerinin imajlarını (.iso)
    http://en.asustreiber.de/download.php
    adresinden indirmek mümkün. İlgilenenlere duyurulur.

Peki bu ISO ların Türkçe desteği var mı?
  • quote:

Arkadaşlar, merhaba

quote:

Orjinalden alıntı: lazy07

quote:

Orjinalden alıntı: jancker_9

loptupunun remini 2 GB yükselten arkadaşlar daha ayrıntlı bilgi verebilirlermi acaba?Bende upgrade düşünüyom ama bilhassa hız konusunda fark edermi yani hızlanır mı acaba diye soruyorum.Bilhassa açalışlarda oldukça yavaş kendini toplaması nerdeyse 3-4 dk sürüyor.Ne dersiniz 2 GB yükseltiim mi acaba hazır ram fiyatlarıda düşüyorken.Ben oyun falan pek oynamam ama dediğim gibi hız bakımından..

kardeşim 1gb hızını okadar hatırlamıyorum. notebooku alırken aynı anda 2*1gb kingston 633mhz ram siparişide vermiştim ama hızlı yani 1 dk kadar sürede komple açılmış oluyor pc.

vista kurduğumda senin dediğin gibi ekran kartı kapasitesinde bende de düşme meydana gelmişti. tam olarak bilmiyorum ama ikimizdede olduğuna göre belkide normaldir. bu arada ram ı artırdığın için ekran kartı kapasitesi en fazla (windows XP de) 512 olauyor yani ram arttı diye ekran kartı kapasitesi artmıyor. şöyle bişey duymuşdum vista ile ilgili 397mb + 128 (ekran kartının kendi hafızası)=525 oluyor diye duymuştum

• güncelllll
  • quote:

Arkadaşlar, merhaba

Bende şu anda orjinal RAM'ler takılı ve toplam bellek 128 + 383 mb olarak görünüyor. (Vista Home Premium)
    Yarın yeni Kingston 2x1 GB ram'leri takacağım, o zaman bir değişiklik olup olmadığını söylerim.

Tam emin değilim; fakat hatırladığım kadarıyla ekran kartı ihtiyacı olduğu kadar belleği kendi kullanımına alıyor. Yani bu değerleri bir de oyun ya da ekran kartını zorlayan başka bir yazılım çalışırken kontrol etmek lazım.

• Şimdi yeni ram'leri taktım ve ekran kartımın belleği yükseldi.

Ekran kartı şu anda 128 + 767 mb bellek kullanıyor. Toplam 895 mb oldu.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Scaevola

Şimdi yeni ram'leri taktım ve ekran kartımın belleği yükseldi.

Ekran kartı şu anda 128 + 767 mb bellek kullanıyor. Toplam 895 mb oldu.

nereden bakıyosun scaevola, ben dxdiag dan bakıyorum, yaklaşık toplam bellek 397mb yazıyor.
  • Vista'da görüntü özelliklerinden Gelişmiş penceresini açıyorum, orada yanlış hatırlamıyorsam donanım sekmesinde gösteriyor.
  • arkadaşım bndede asusuun f3jc modelii var ve vista yüklü.ram'i 2gb yaptım ama görüntüözelliklerinde toplam kullanılan grafik belleği 399 yazıo.ekran kartının yeni driverını yüklesek bu problem çözülürmü aacaba?????
  • öncelikle merhaba,
    asus f3jc'yi 2007 ocak ayından beri kullanıyorum ve resmen aşığım bilgisayarıma... ilk haftalarda mavi ekran hatasıyla karşılaştım ancak istanbulda almıştım bilgisayarı ve okul için izmirde olduğum için ancak 6 ay sonra götürebildim. çok kısa sürede çok fazla dvd yazdığımdan olsa gerek dvd okuyucumda sorun çıkmaya başladı bu 6 ay içinde, dvd okumuyor, okusa bile inanılmaz yavaş okuyordu, hatta aynı anda 18 tane rar dosyası açabilen (alabildiğine sınava tabi tutuyorum bilgisayarımı) bana mısın demeyen bilgisayar cd'den bilgisayara dosya aktarırken şarkı dahi çalamaz hale gelmişti, resmen winampdan şarkı dinleyemiyordum. enteresan bir şekilde format atınca bu sorun düzeliyor ancak bir süre sonra tekrar aynı şeyi yapıyordu, bir dvd yazma olayı normalde 10-15 dakika falanken bir anda saatlerimi almaya başladı... hazır götürmüşken bu iki arızayı belirttim . gold gibi gördüğüm en cıvık, en dandik, en ilgisiz firmasının saçma sapan işleri nedeniyle uzasa da servis süresi çok kısa sürdü, asus servisine gittiği günden yaklaşık 2-3 gün sonra cihaz hazırdı ancak gold sağolsun toplam 2 hafta gibi bir süre bekledim.bu arada gold ekmek satsa almayın o kadar puanı düşüktür bende...
    servisten sonra mavi ekrana hatası bir daha hiç olmadı bilgisayarıma inanılmaz çok yüklendiğim zamanlarda bile biraz tutukluk yapıp kaldığı yerden devam edebildi... tahminimce ram'lerdeki sorundan kaynaklanıyordu, ancak çok şükür bir daha hiç olmadı.
    ancak şimdi DVD OKUYUCU SORUNUM TEKRAR ORTAYA ÇIKTI...
    okumuyor, dvd seçiyor, işlem yaparken şarkı dahi dinletmiyor, halbuki sırf tekrar bozulmasın diye harici dvd okuyucu-yazıcı aldım, bi deneyeyim dedim ve gene aynı sorun. halbuki en son ne zaman dvd okuttuğumu dahi hatırlamıyorum... tekrar format düzelir mi bilmiyorum ancak açıkçası uğraşmak itemiyorum.. driver'la falan çözülebilecek bir durum mudur? kurban olayım yardım edin, delirmenin eşiğindeyim....
    ayrıca dünyanın en kolay format-recovry olayı asus'da..saat tuttum arkadaşlar 5 buçuk dakikada windows kullanılabilir bir halde açılıyor.tüm drier falan yüklü bir halde, cd'siz falan oluyor iş. Bilgisayar açılırken F9'a basın seçimi yapın gerisini o halletsin, bu kadar yani...
    tavsiyelerimi övgü ve şikayetlerimi sundum, ALLAH AŞKINA YARDIM EDİN DVD sorunuma diyterek bitiriyorum
    saygılar...

• @tekno32
    ben de tam 1 senedir f3jc kullanıyorum. aynı dvd yazıcı sorunu benim de başıma gelmişti, 20günlük bir servis süresinin ardından bilg geri geldiğinden beri herşey iyi gibi gözüküyor, bir tek geçen hafta yazdırdığım bir cd yi okumadı dvd sürücü, umarım tekrarlamaz. eğer servise göndermeyi düşünüyorsan, önceden de aynını yaşadığını, dvd sürücünün başka bir markayla değiştirilmesini iste. dvd firmware i ile belki düzelir dedim ben de, fakat interneti altına üstüne getirdim, yok herhangi bir firmware dvd yazıcı için.
  • 
Sayfa: önceki 123124125126127
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.