Şimdi Ara

ASUS F3Jc ORTAK PAYLAŞIM ALANI(İnceleme,öneri ve sorunlarınız) (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.697
Cevap
2
Favori
183.850
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: kenya64

Çok umutlu bekledik ama bu model fasafiso olmuş. Ben aldığıma bin pişman oldum.

neden acaba? fasafiso derken??
  • Bundan önce de Asus kullandım. Hatta birçok arkadaşım da kullandı. Asus demek kalite demekti benim için ama bu modelin klavyesinden tutun da malzemenin verdiği kalite hissine kadar beni hayal kırıklığına uğrattı.

Üstelik, yeni aldığım makinayı servise göndermek zoruma gitti. Ayrıca birkaç kişide daha mavi ekran problemi başgöstermiş.
  • su an icin sorun mavi ekran cıkması. bu yuzden servise gonderipte sorunu cozulen var mı? genel bi soruna benziyor. ayrıca c yi ntfs e cevirdiniz mi??
  • quote:

Orjinalden alıntı: bugattix

su an icin sorun mavi ekran cıkması. bu yuzden servise gonderipte sorunu cozulen var mı? genel bi soruna benziyor. ayrıca c yi ntfs e cevirdiniz mi??

Servise gönderdim ama henüz cevap gelmedi. Bugün 7.gün.

C yi ntfs ye mutlaka çevirin. Zaten kolay ve kısa bir işlem.
  • Başlarda ses problemi yasadıgımı sanmıstım ancak sonradan kendi hatam oldugunu gordum,onun haricinde de hic bir sorun yasamadım,

Fiyat/performans olarak daha iyi marka/model bulunursa tabikide tercih edilebilir ancak malzeme kalitesi,ozellikler bakımından hala benim tercihim f3jc den yana,bugun almaya kalksam gene bunu tercih ederdim

bu notebook ta bana gore kotu olan tek birsey var o da webcam yeşil ve karanlık gosteriyo kurbaga gibi cıkıyosunuz karsıya
  • quote:

Orjinalden alıntı: HeaDHunteR

Başlarda ses problemi yasadıgımı sanmıstım ancak sonradan kendi hatam oldugunu gordum,onun haricinde de hic bir sorun yasamadım,

Fiyat/performans olarak daha iyi marka/model bulunursa tabikide tercih edilebilir ancak malzeme kalitesi,ozellikler bakımından hala benim tercihim f3jc den yana,bugun almaya kalksam gene bunu tercih ederdim

bu notebook ta bana gore kotu olan tek birsey var o da webcam yeşil ve karanlık gosteriyo kurbaga gibi cıkıyosunuz karsıya

kamera ilk baslarda bende de yesil gösteriyordu ayarlarla oynayınca duzelıyor.

• arkadaşlar hiçbiriniz 3d max kullanmadı mı ya huu,
    ekran kartı kaldırı mı bu programı bilen yok muu sayın site sakinleri. görünmezmişim gibi davranmayın lütfen!!!
    biri de bana yardım etsin!!!
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: bugattix

su an icin sorun mavi ekran cıkması. bu yuzden servise gonderipte sorunu cozulen var mı? genel bi soruna benziyor. ayrıca c yi ntfs e cevirdiniz mi??

Servise gönderdim ama henüz cevap gelmedi. Bugün 7.gün.

C yi ntfs ye mutlaka çevirin. Zaten kolay ve kısa bir işlem.

Şimdi baktım C Fat32 D ise NTFS imiş
    HD'yi neden NTFS ye çevirmeliyiz.?Ayrıca bubu masa üstündeki NTFS converter ile yapıyoruz heralde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kallus -- 13 Kasım 2006; 15:51:17 >
  • @ aluc

seni kınıyorum. Bu yaptığın terbiyesizce bir davranış.

Bu topic Asus F3Jc topic i. Başka bir aletin özelliklerini bu kadar sayfa tutacak şekilde ve koca koca yazman saçmalık yada reklam yapıyorsun.

Seni iletini editlemeye davet ediyorum. Ondan sonra ben de bu iletiyi sileceğim.
  • mavi bilgisayarda her gidene f3jc yerine bu msi satmaya çalışıyo heralde
  • Kendi ürünü tabi. Daha çok kar edecekler.
  • C yi Fat 32 den NTFS ye çevirdim.Açılış yavaşladı.Sanki bilgisayarda yavaşladı gibi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: andan44

C yi Fat 32 den NTFS ye çevirdim.Açılış yavaşladı.Sanki bilgisayarda yavaşladı gibi.

Sanmıyorum ama olabilir tabi.
  • quote:

C yi Fat 32 den NTFS ye çevirdim.Açılış yavaşladı.Sanki bilgisayarda yavaşladı gibi.

Çevrim işleminden sonra bir defrag atsaydın.
    ntfs'ye çevirdikten sonra hdd'de yeni bir mft kısmı yaratılıyor. Onun etkisi olabilir. Normalde NTFS, FAT32'den daha iyi performans sergiliyor. Ayrıca, Vista sadece NTFS üzerine kurulumu kabul edecek.
  • Dediğim gibi C'yi FAT32 den NTFS ye çevirince açılış baya yavaşladı.Yaklaşık 30 sn siyah ekran çıkıyor.Önce siyah ekran 2-3 sn olurdu.Masa üstü ancak 1 dakikada açılıyor.Tam çalışır hale ise 1,5 dakikada başlıyor.Sizin ilk açılışlar nasıl? Recovery yapsam düzelir mi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Scaevola

quote:

Çevrim işleminden sonra bir defrag atsaydın.
    ntfs'ye çevirdikten sonra hdd'de yeni bir mft kısmı yaratılıyor. Onun etkisi olabilir. Normalde NTFS, FAT32'den daha iyi performans sergiliyor. Ayrıca, Vista sadece NTFS üzerine kurulumu kabul edecek.

defrag olayını nasıl yapıyoruz? ayrıca asus kendisi neden fat32 li yolluyor, ntfs convertor koyuor, bilen var mı? ntfs e cevirdikten sonra recovery falan yapabiliyoruz yanii dimi bi sorun cıkmasın
  • defrag yaptım biraz hızlandı ama eskisi gibi değil.
  • quote:

Dediğim gibi C'yi FAT32 den NTFS ye çevirince açılış baya yavaşladı.Yaklaşık 30 sn siyah ekran çıkıyor.Önce siyah ekran 2-3 sn olurdu.Masa üstü ancak 1 dakikada açılıyor.Tam çalışır hale ise 1,5 dakikada başlıyor.Sizin ilk açılışlar nasıl? Recovery yapsam düzelir mi?

http://rapidshare.com/files/3251195/bootvis.rar

(*** = rapidshar e)

Microsoft'un BootVis yazılımını bu adresten indir ve kur. Önce trace menüsünden "Next Boot + Driver Delays'i" seç. Buradan, bilgisayarını yavaşlatan şeyin ne olduğunu öğrenebilirsin. Daha sonrasında ise yine trace menüsünden "Optimize System" dersen açılışın hızlanacktır.

Ayrıcahttp://download.sysinternals.com/Files/PageDefrag.zip adresinden de PageDefrag adlı programı indirip, pagefile, hibernation dosyası ve registry'i defrag edebilirsin. Bu da açılışı hızlandıracaktır.

Bunun dışında, normal defrag programı olarak, ben şiddetle O&O Defrag'ı tavsiye ederim. Ben şu anda bu programı kullanıyorum. Onun da link'ini tekrar bulursam gönderirim.

• walla arkadaslar herzaman diyorum bence recovery falan bosverin en iyisi temiz xp pro kurmak,norton internet security kullanmıyorum,asus un verdigi tool utility vs hic birini kurmadım,sadece driver lar,ayrıca kullanmadıgınız servisleride durdurabilirsiniz,hepsini yaptıktan sonra birde defrag cekilirse gayet hızlı calısıyor,en onemliside system restore'u kapatın derim
  • quote:

@ aluc

seni kınıyorum. Bu yaptığın terbiyesizce bir davranış.

Bu topic Asus F3Jc topic i. Başka bir aletin özelliklerini bu kadar sayfa tutacak şekilde ve koca koca yazman saçmalık yada reklam yapıyorsun.

Seni iletini editlemeye davet ediyorum. Ondan sonra ben de bu iletiyi sileceğim.

yanlış anlaşılmışım galiba
    şuan laptop alma çalışmalarındayım
    2 model belirledim bunlardan biri çok istediğim asus f3j
    diğeri msi

araştırmak içn buraya yazdım belki bilen birileri vardır diye
    çünkü sonuçta az para vermiyoruz ve 2 üründe aynı fiyatta olunca böyle bir tartışma başlatmak istedim
    hangisini almak daha doğru olıur diye ?

anlatabilidim mi ?
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.