Şimdi Ara

*** ASUS Eee PC 1215B Netbook (AMD) PAYLAŞIM ALANI *** İNCELEME VE FOTOLAR EKLENDİ *** (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
207
Cevap
4
Favori
27.490
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Atomlu netbookları kullanmadığım için bilemeyeceğim. ben bu netbooku seçme nedenlerimi söyleyeyim.
    1. Şarjı en ucun gidenlerden birisi. mesela wifi açık ve yoğun download yaparken 5.5 saatin altına inmiyor. downloadı az ise 6 saati rahat geçer diye düşünüyorum. adamtörüde telefon adaptörleri kadar. gerçi ufak olmasının dez avantazıda geç şarj tabi. şarj süresi 4 saati geçiyor sanırım tam ölçmedim ama.
    2. Ekranı diğerlerine oranla büyük ve daha yüksek çözünürlükte. Daha geniş bi masaüstüm oluyor.
    3. Video oynatmada şuanki en yüksek çozünürlüklü videolarda bile sıkıntı olmuyor. Ayrıca hiç kayıpsız görüntüyü dışarı verebiliyor hdmi ile. Bi çözünürlük düşürme falan filan yok.
    4. 8gbye kadar ram desteği var. çoğu netbookda yok bu. bundan daha güçlü işlemcili sistemlerin çoğu bile bunu vermiyor 4 veriyorlar.
    5. Touch pad çok geniş ve çoklu dokunma destekli.

Beğenmediğim yönleri de var tabi onları da sıralayayım haksızlık olmasın :D

1. İşletim sistemi starter olarak gelmesi çok kötü mesela en azından homepremium ulabilirmiş. İnsanları korsana itiyor isteristemez :D. bunu homepremium yapayım desen 80dolar istiyor bill amca.
    2. 4 çekirdelki bi notebook kullanıyorum. ona göre bu çok yavaş tabi kaçınılmaz olarak. mesela web tarayıcısı olarak firefox kullanırdım ben ama bunun zayıf işlemcisi nedeniyle chrome a geçmek zorunda kaldım. chrome daha iyi performans verdi bu zayıf işlemcide. Hala mesela bi sayfaya girdiniz indirme henüz bitmedi diyelim siz sayfayı touchpedle aşağıa kaydırayım dediniz teklemeler beklemeler oluyor. ilk zamanlar bu sinir bozucu oldu baya ama sonra diğer pozitif taraflarının hatrına katlanıp alıştım.
    3. Notebookda ssd hdd kullanıyordum tabi buna gelince baya yavaşlık fark ettim :D normal olarak. buna mesela bi ssd takılacak olursa hız konusunda baya ilerleme kaydedilebilir. yeni bi ssd alırsam eskisini buna takmayı planlıyorum.

ayrıca benim ekranda 3 yerde led aydınlatma piksellerinin sorun var. tekil olarak değil belli analarda bikaç mm karelik bölgeler daha aydınlık duruyor. garantiye yollayacağım muhtemelen olumlu cevap alırım. benim gibi internetten almayacaksanız. açıp ekranını kontrol etmenizi öneririm. mide bulandırıcı bi durum ne kadar çok büyük bi sorun olmasa da.

• Acaba bu netbook modelini kullanan arkadaşlar klavyenin orta kısmında içeriye doğru çökme yaşıyorlar mı?

Alalı 4 gün oldu bu olaydan dolayı cihazı servise göndermeyi düşünüyorum..

Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: rynell

Acaba bu netbook modelini kullanan arkadaşlar klavyenin orta kısmında içeriye doğru çökme yaşıyorlar mı?

Teşekkürler

hafif bi esneme var tabi de ben anlamıyorum klavyeye nasıl bi baskı uyguluyorsunuzki bu sizi rahatsız etti. tuşlar çok hafif zaten sakin olun
  • quote:

Orijinalden alıntı: mutimuti

quote:

Acaba bu netbook modelini kullanan arkadaşlar klavyenin orta kısmında içeriye doğru çökme yaşıyorlar mı?

Teşekkürler

hafif bi esneme var tabi de ben anlamıyorum klavyeye nasıl bi baskı uyguluyorsunuzki bu sizi rahatsız etti. tuşlar çok hafif zaten sakin olun

Hocam tuşlardan yana bir sorun yok tuşun altındaki plakada esneme var.

Klavyenin sadece orta kısmında oluyor bu dediğim olay.. Yüklediğim resimde esneme olan yeri işaretledim oradan görebilirsiniz.

Teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rynell -- 20 Ocak 2012; 8:32:44 >

• aşırı sert basmadıkça esneme yapmıyor :) sert basarsanız ortada biraz var ama bence bu sorun degil boş yere servise verirsiniz degişen birşey olmaz , bu arada bence ciklet klavye çok iyi ürünün ve o esneme dediğiniz olay bütün netbooklarında mevcut , magazalarda deneyip bizzat şahit oldum.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mutimuti

quote:

Teşekkürler

Hocam tuşlardan yana bir sorun yok tuşun altındaki plakada esneme var.

Klavyenin sadece orta kısmında oluyor bu dediğim olay.. Yüklediğim resimde esneme olan yeri işaretledim oradan görebilirsiniz.

Teşekkürler

sizin resimde belirttiğiniz yerler daha çok esniyor evet bende baktım. ortalarda destek yok demek ki. servise yollamanın alemi yok bizde de aynı hocam.

• Dostum verdiğin bilgi için teşekkür ederim.
  • Ürünü visual studio 2010 kullanmak için alıcam küçük rahat taşınabilir bişey ve ekranı bu boyut olması beni cezbediyor istediğim performansı sağlar mı diye düşünüyorum fikirleriniz ne doğrultuda?
    vatanbilgisayar da 757 tl ye geliyor indirim gününde
    yada sony vaiohttp://www.teknosa.com/sonyamd.aspx bu ürünü almayı düşünüyorum ama fiyat farkı baya fazla

kullanan arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum
  • Arkadaslar bugün bende vatanbilgisayardan 725 liraya aldım netbooku harddiskin sesi hakketen cOk çıkıyormuş:)
  • Arkadaslar 1215B ile 1215N arasında kaldım lütfen yardım edin kullanım olarak internette sörf ve 1080p ayarında tv çıkısı yapıyorum..bide olursa oyunda oynamak isterim küçükçaplı ama çokta sorun değil oyun benı idare etsin yeter lütfen kafam çok karısık birbirine çok yakın ürünler ..
  • quote:

Orijinalden alıntı: bakieryigit

2. Mesaja ürünle ilgili resimler eklemiştim. orayı yavaş yavaş doldurup başa alacagım.

Bugün Asus 1215B ye Windows 7 Ultimate 64 bit kurulumunu gerçekleştirdim.

Bütün Driverları sorunsuz 64 bit sürümde tanıttım. 1-2 zorlukla karşılaştım , onları burda yazacağım.

Driver tanıtırken ;

Hotkeyleri (ATK ) FN +F1 -- F2 gibi mavi renki kombinasyonları çalıştıran program böyle daha rahat anlaşılır. resmi sitedeki 1215B driver bölümündeki sürümlerle tanıtamadım. Yeni çıkan güncel sürüm oraya yüklenmemiş. Bunu nasıl aştım , benzer ürünlerin driverlarını kontrol ettim.

Asus 1215N sürümünün 64 bit bölümünde :

http://support.asus.com/download/options.aspx?SLanguage=en&type=1

yazdıgım linki açın ve 1215n yazın çıkan linke tıklayın --> asus eee pc 1215N yazacak , burdan download kısmına geçin ve işletim sistemini windows 7 64 bit seçin.

ATK (2) kısmından ----> Hotkey service ---> Version 1.44 yazan 3,52 (MBytes) sürümü indirip kurun sorun çözülecektir.

2. olarak 64 bitte wireless lan tanıtma sorun oldu. 1215b bölümüne eklenen sürüm yüklerken hata veriyor.

yine 1215N bölümünden aynı işlemleri yapıp yukardaki;

Wireless (3) seçenegine tıklayın , burdan Wireless Lan Driver ---> Version v5.60.350.11 yazılı sürümü indirip kurunuz. rardan çıkarınca install yazan klasör içine girip kurabilirsiniz. Bilgiler aklımda tazeyken buraya yazıp 64 bit windows 7 kurmak isteyenler için örnek driver başlığı olsun istedim. diger driverları Asus 1215B'nin kendi sayfasından indirip kurabilirsiniz.

Ram olayına gelincede içinde 1333 Mhz Samsung 2GB DDR3 RAM çıkıyor. Arkadaki ram bölümünü açıp içine + olarak 4 GB Consair 1333 MHZ DDR3 RAM taktım ve şuan makina Windows 7 - 64 bit olarak 6 GB DDR3 1333 Mhz Ram'le sorunsuz çalışıyor. isteyen 8 Gb olarakta kullanabilir tabi tercih meselesi ama 6GB bile fazla gelecektir :))

Arkadaşımızın yazdığı bu konu cok önemli. Cünki dediği gibi 64bit e gecince driver sorunları beraberinde gelmekte.
    1215n Serisinin driveri uymakta teşekkürler tekrar.

• arkadaşlar bugün windows 7 ultimate 64 bit sürümünü yükledim bütün driverleri filan yükledim ama 1080p filmleri hatta 720p filmleri oynatırken izlenmeyecek derecede donduruyor sebebi ne acaba rammi yemedi 4gb eklesem düzelirmi(not player olarak kmplayer kullanıyorum)
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr.d@y

arkadaşlar bugün windows 7 ultimate 64 bit sürümünü yükledim bütün driverleri filan yükledim ama 1080p filmleri hatta 720p filmleri oynatırken izlenmeyecek derecede donduruyor sebebi ne acaba rammi yemedi 4gb eklesem düzelirmi(not player olarak kmplayer kullanıyorum)

kimse bişey bilmiyor anlaşılan
  • BU netbooktan aldım sistemi pofessional yükselttim fakat wireless kuramadım verdiğniz linkten indiriyorum driverı kuruyorum aygıt takın lütfen diyor
    yardımcı olabilir misiniz lütfen
  • quote:

Orijinalden alıntı: Coşkun ŞAHİN

BU netbooktan aldım sistemi pofessional yükselttim fakat wireless kuramadım verdiğniz linkten indiriyorum driverı kuruyorum aygıt takın lütfen diyor
    yardımcı olabilir misiniz lütfen

hocam 1215N nin driverleri kurdum ben şuan çalışıyor sıkıntısız bende windows 7 ultimate 64 bit kurdum yukarda anlatmıştı arkadaş link filan vermişti
    bide sende 1080p filmler çalışıyormu akıcı olarak?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrday58 -- 12 Şubat 2012; 16:07:07 >
  • okudum onu yaptım kardeş bende win7 pro 32bit kurdum akat yüklemeye başlamadan önce aygıt takılı değil takın gibisinden uyarı veryo tamam diyorum yüklemeye devam edyo sonra
  • Sorunu hallettim dediğiniz gibiasus 1215N driverları arasında wireless bölümünde 2 seçenekte oldu benim dosya boyutu 15mb olan
  • quote:

Sorunu hallettim dediğiniz gibiasus 1215N driverları arasında wireless bölümünde 2 seçenekte oldu benim dosya boyutu 15mb olan

Sorunu hallettiğine sevindim hocam bide benim soruna çözüm bulan olsa yaw 1080p filmler takılıyor izleyemedim hiç :(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mr.d@y

quote:

Sorunu hallettim dediğiniz gibiasus 1215N driverları arasında wireless bölümünde 2 seçenekte oldu benim dosya boyutu 15mb olan

Sorunu hallettiğine sevindim hocam bide benim soruna çözüm bulan olsa yaw 1080p filmler takılıyor izleyemedim hiç :(

K-Lite Mega Codec Pack 8.3.2

http://www.free-codecs.com/k_lite_mega_codec_pack_download.htm

burdan indir , bilgisayarına kur ve media player classic'den filmi açmayı dene.

• 1080p video izleme işini yine yapamazsan ;

Aynı cihazın 1015p modelinde nasıl 1080p video oynatıldıgını anlatan alttaki makaleyi incelemeni tavsiye ederim.

http://www.netbooklive.com/how-to-enable-dxva-on-the-asus-1015b-for-1080p-mkv-h-264-files-9345/

yine devamı:

http://imouto.my/watching-h264-videos-using-dxva-clearvideo-version/

DXVA özelliğini aktif etmen gerekiyor , ben sana nasıl yapacağını ve yolu gösterdim , gerisi sana kalmış. Vaktim yok anca bu kadar yardım ediyorum. Ayarları yaptığında burda da anlatırsan diğer arkadaşlarda yararlanır. iyi günler...

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.