Şimdi Ara

Asus EEE 701 Dokunmatik ekran+Bluetooth+Ekstra USB portu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
3.283
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Her zaman Asus EEE'mi dokunmatik ekranlı bir navigasyon cihazı olarak kullanmak istemiştim;
    ve sonunda neden kendim yapmayayım dedim :D

Kullanmış olduğum USB hub, bu modeli seçmemin nedeni devresinin küçük olması ve USB çıkışlarının devreye konnektorler ile bağlı olması yani kolayca ayırılabiliyor...

USB hub'ı anakarta aşağıda belirttiğim yerlere lehimledim;

Halkaların anlamları;

Kırmızı: +5V
    Siyah: Ground
    Yeşil: + Data
    Beyaz: - Data

Kullanmış olduğum dokunmatik ekran devresi. Devrenin LCD paneli içinde sol hoparlorun altına sığması için kesilip biçilmesi gerekiyor.Sığabilmesi için resimde işaretli olan kırmızı çizgide sonrasını kestim ve halka içindeki konnektoru cıkarttım.

Görüldüğü üzere devre tam oturuyor.

Dokunmatik ekran devresine lehimlemiş olduğum kabloları görebilirsiniz.

Temiz ve düzenli görünüyor :D

USB hub ve Bluetooth'un gereksiz kasa ve plastik parçalarından kurtulduktan sonra devrelerini birbirlerine sıcak silikon ile yapıştırdım sonrada anakarta çift taraflı bant ile sabitledim.

Kırmıızı halka ile işaretli olan kablo anakart üzerindeki pcie lehim noktalarından geliyor. (2. resimde gösterdiğim)
    Kablonun ucuna mini usb konnektoru lehimledim ki usb cihazlarını kullanmak istemediğim zaman kolayca çıkarabileyim diye...

Mavi halka ile işaretli olan Bluetooth devresi ve usb hub'a yeşil ile işaretli olan konnektor ile bağladım. Bluetooth kullanmak istemediğim zaman konnektoru cıkarmam yeterli oluyor.

Pembe ile işaretli olan konnektorler ise dokunmatik ekran devresine gidiyor aynen bunda da kullanmak istemediğimde konnektoru çıkarmam yeterli....

Sarı halka ise boş bir usb port ileride belki içine yeni birşey bağlarım düşüncesiyle boş bıraktım.

Başka bir resim.

Başka bir resim.

Görüldüğü üzere usb konnektoru kolayca cıkarabiliyorum :D

LCD panelin toplandıktan sonraki hali görünürde hiçbir kabarma yok. LCD arkasındaki sünger plakayı kabarma yapmasın diye söktüm ve ayrıca ön panelin iç kenarları elde zımparaladım :D

Başka bir resim.

Başka bir resim.

Almış olduğum Bluetooth GPS alıcı (Royaltek RBT-2100), gayet küçük, 8 saat civarında pil ömrü var.

iGO8 kullanmayı tercih ediyorum çünkü harita, poi, ses dosyaları kusursuz ve 3 boyutlu görünüm desteği mevcut.

Benim mahalle :D

Tam ekran görünüm

3 boyutlu görünüm normalde etrafda binalar gözüküyor bizim buralarda önemli bir bina mevcut değil...

FOTOĞRAFLAR VE İŞÇİLİĞİN TÜMÜ BANA AİTTİR BENDEN İZİNSİZ SAĞDA SOLDA PAYLAŞILMAMASI ÖNEMLE RİCA OLUNUR...

• Tebrikler arkadaşım güzel çalışma, bu kadar gayretinin boşa gitmemesi ayrı bir mutluluk kaynağı olmalı.
  • Tebrikler,gercekten kaliteli ve yaratici bir calisma...
  • http://www.metacafe.com/watch/1171801/asus_eee_touchscreen/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeLLyCeM -- 20 Mart 2008; 12:00:00 >
  • peki dokunmatik ekran için ekrana herhangi bir yüzey yerlerştirdinizmi birde bu parçaları nerden temin ettiniz teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: MAS207

peki dokunmatik ekran için ekrana herhangi bir yüzey yerlerştirdinizmi birde bu parçaları nerden temin ettiniz teşekkürler

Tabikide bir panel mevcut LCD önünde, panel+usb controller devresi şeklinde satılıyor, ebayden aldım.
  • Ebaydan aldığınız dokunmatik panel gümrüğe takıldımı ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: teme

Ebaydan aldığınız dokunmatik panel gümrüğe takıldımı ?

Hayır takılmadı, değeri 100 euro altında bir ürün ama ne olursa olsun 100 euro altında diye takılmayacak diye bir kaide de yok.
  • peki cihaz normalde dokunmatik ekran destekliyomuydu takınca dokunmatik özelliği nasıl entegre ettiniz eee ye
    ????
  • quote:

Orjinalden alıntı: nohackmove

peki cihaz normalde dokunmatik ekran destekliyomuydu takınca dokunmatik özelliği nasıl entegre ettiniz eee ye
    ????

Destekleme, desteklememe gibi bir durum yok. USB portu olan her cihaza uygulanabilir bu işlem; yeterki gerekli ölçüde dokunmatik panel ve usb controller devresini edinin.
  • DeLLyCeM, müthiş bir emek ve çok güzel bir sonuç.
    Paylaşım için teşekkürler.
  • dostum eee hakkında baya bilgin var peki ram nasıl ekleyeceğiz bir bilgin varmı?
    çalımanı çok önceden görmüştüm gerçekten muhteşem
  • quote:

Orjinalden alıntı: vyc

dostum eee hakkında baya bilgin var peki ram nasıl ekleyeceğiz bir bilgin varmı?
    çalımanı çok önceden görmüştüm gerçekten muhteşem

Asus Ram değiştirilmesini engellemek için bazı serilerde Ram'i anakarta lehimli şekilde sattı. Seri kodunun bulunduğu bandroldeki kodunuz 7B, 7C şeklinde veya daha sonrasında ise kullanıcıların belirttiği üzere ram lehimli oluyor; Türkiyede satılmakta olan serilerden haberim yok. En garanti yolu ram kapağını açıp bakmak.
  • benimki türk değil japonyadan geldi, altındaki kapağı açınca anlaşılır dimi lehhimli olup olmadığı? normal laptop rami takılcak değilmi?
  • quote:

Orjinalden alıntı: vyc

benimki türk değil japonyadan geldi, altındaki kapağı açınca anlaşılır dimi lehhimli olup olmadığı? normal laptop rami takılcak değilmi?

Japonyadan bile gelmiş olsa 7C serisine sahipsen ram lehimli olabilir.

İstediğin boyutta DDR2 PC5300 667MHz Notebook rami alacaksın.
  • dostum benimki değiştirebiliyormuş çıkarttım falan tam internetten sipariş vercektim 2gb lık ram için ama alet satıldı artık 901 alırsak ona takarıziyigünler
  • mükemmel işçilik mükemmel ürün bravo kardeş
  • need ur help plz

my car is citroen c5 aircross

iwant to activate park assist option

how can ido that with arduino software

thanks in advance

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.