Şimdi Ara

ASUS Echelon Camo Edition Gaming Headset [Kullanıcı İncelemesi]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
1
Favori
2.948
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bugün Asus'un kamuflajlı tasarım imzası taşıyan Echelon ailesinden Camo Edition Gaming Headset ile karşınızdayım ve ürünün detaylarına hep birlikte yakından bakalım.

ASUS Echelon Camo Edition Gaming Headset

Sürücü
    50mm neodymium mıknatıslı

Maksimum Giriş
    50 mW

Empedans
    32 Ohm ± 3 %

Frekans Tepkisi
    20 ~ 20000 Hz

Kulaklık Duyarlılığı
    100 dB

Mikrofon Duyarlılığı
    -30 dB

Kablo Uzunluğu
    2.5 metre

Ağırlık
    268 gram

KUTU VE İÇERİK

Kamuflaj desenli tasarıma sahip kutusuyla içerisindeki kulaklığın tasarımı ile ilgili az çok fikir veren Echelon Gaming Headset'in kutu içeriğinde kulaklığın kendisinden başka kullanım kılavuzu ve garanti kitapçığı yer almakta. Bunların dışında belki yine kulaklığın ve kutunun üzerindeki desene benzer bir tasarıma sahip koruma kılıfı verilebilirmiş...

ASUS Echelon Camo Edition Gaming Headset [Kullanıcı İncelemesi]  ASUS Echelon Camo Edition Gaming Headset [Kullanıcı İncelemesi]  ASUS Echelon Camo Edition Gaming Headset [Kullanıcı İncelemesi]
     ASUS Echelon Camo Edition Gaming Headset [Kullanıcı İncelemesi]  ASUS Echelon Camo Edition Gaming Headset [Kullanıcı İncelemesi]

TASARIM

Camo Edition isminin hakkını sonuna kadar veren bir tasarımla karşı karşıya olduğumuz Echelon Gaming Headset son derece sağlam bir yapıya sahip ve bunu kulaklığı elinize aldığınız andan itibaren çok rahat hissediyorsunuz. Kulaklığın üst ve yan dış yüzeylerinde mavi temalı kamuflajlı yüzeye ağırlık verildiği görülürken hoparlörlerin arka kısmında bu kamuflajlı yüzeyi tamamlayıcı nitelikte olan mesh bir kaplamaya ve bu kaplamanın altında parlak siyah bir yüzeye yer verilmiş. Zevkler ve renkler herkese göre değişebilir ancak bana göre Echelon Camo Edition Gaming Headset dış görünüş anlamında oldukça hoş bir yapıya sahip ve bugüne kadar gördüğüm en güzel tasarıma sahip kulaklılar arasında yer almakta.

ASUS Echelon Camo Edition Gaming Headset [Kullanıcı İncelemesi]  ASUS Echelon Camo Edition Gaming Headset [Kullanıcı İncelemesi]

Yükseklik ayarı ve sağa-sola dönebilen yapısı sayesinde kulaklığı kendi kafanıza göre kolaylıkla ayarlayıp kullanabilmeniz mümkün.

Kulaklık üzerindeki yastıklara bakacak olursak içerisinde yumuşak ve kendini hemen geriye bırakmayan sünger bulunmakta. Üst kısımdaki yastık başınızı rahatsız etmeyecek bir şekilde konumlandırılırken yan kısımdaki süngerler kulağınızı tamamen saracak şekilde yapılmış ve bu sayede oyun oynarken dış ortamdan tamamen bağınızı koparmış oluyorsunuz. Creative Fatal1ty Gaming Headset kullanıcısı olarak açıkçası kulaklığın kulağımı tamamen sarmasını ilk başta yadırgamıştım ancak birkaç günlük kullanım sonrasında alıştım. 3-4 saatlik uzun kullanımlar esnasında kulağınızı o an rahatsız eden bir durum yokken kulaklığı kafanızdan çıkarttıktan sonra kulaklarınızda bir rahatlama hissediyorsunuz, bu durum biraz da bu tip kulaklıkların doğasında olan bir şey...

Mikrofonun kulaklık içine saklanabilir yapıda olması oldukça hoşuma giden bir özellik oldu. Kullandığım diğer Fatal1ty kulaklıkta mikrofon sökülebilir yapıda ve söktüğüm zaman bazen nereye koyduğumu aramam gerekebiliyor, bu nedenle saklanabilir yapıdaki mikrofon güzel bir düşünce olmuş. Esnek yapısı sayesinde mikrofonu kendi isteğinize göre şekilden şekle sokmak mümkün.

ASUS Echelon Camo Edition Gaming Headset [Kullanıcı İncelemesi]  ASUS Echelon Camo Edition Gaming Headset [Kullanıcı İncelemesi]  ASUS Echelon Camo Edition Gaming Headset [Kullanıcı İncelemesi]

Kulaklığın kumandası üzerinde bu tarz kulaklıklarda görmeye alışık olduğumuz ses düzeyini ayarlama, mikrofonu kapatma/açma düğmesi ve kıskaç yer almakta.

Kulaklığın tasarımından sonra hoşuma giden diğer güzel bir detay da kablonun sleeve sarıma sahip olması oldu. Nedenine gelecek olursak Creative Fatal1ty kulaklığımın kabloları koltuğumun tekerlekleri altına bolca girmekte ve kablonun son haline baktığımda üzerinde çizikler-ezikler mevcut, bu aşınmalar kabloyu koparmaya kadar gidebilirken sleeve sarıma sahip kabloda bu hasar alma durumu en aza indirilmiş durumda.

SES DENEYİMİ

Gelelim kulaklık için en önemli nokta olan ses konusuna. Özellikle FPS oyunları amaçlanarak sunulan bu kulaklık ile Battlefield 4'te yapmış olduğum denemeler sonucunda Echelon Gaming Headset görevini çok iyi bir şekilde yerine getiriyor ve oyunda sizi savaş ortamına sokmayı rahatlıkla başarıyor. Battlefield 4 multiplayer'da sessiz olarak ilerlerken size yaklaşan düşmanların ayak seslerini ya da size doğru yaklaşan araçların hangi yönden geldiğini anlayıp bir sonraki hamlenizi ona göre yapmanıza yardımcı oluyor. Denediğim farklı tarzdaki birkaç oyunda da efektleri düzgün bir şekilde vererek oyunun atmosferi içerisine girebiliyorsunuz.

Müzik ve film konusuna gelecek olursak maalesef oyun performansı için söylediklerimin aynısını söyleyemeyeceğim, standart ekolayzır ayarında tizler bassların önüne geçmekte ve bu da müzik keyfini biraz düşürmekte. Bu nedenle Echelon Gaming Headset ile müzik dinlemeyi düşünenlerin kendi sevdiği tarz müziğe göre dengeli bir ekolayzır ayarı yapması gerekmekte ancak bu kulaklığın asıl amacının müzik dinlemek ya da film seyrederken kullanmak olmadığı düşünüldüğünde bu durumu pek de eksi olarak görmemek lazım.

Mikrofon! Asıl sorun burada... Müzik dinlerken tizlerin bassların önüne geçtiğini söylemiştim ya, mikrofonda sesiniz karşı tarafa giderken de aynısı var. Sesiniz temiz ancak tiz ağırlıklı olarak gidiyor. Oyun oynarken sesinizin karşı tarafa nasıl gittiği sizi çok fazla bağlamayacak olsa da gerçekteki sesimi bilen arkadaşlarım Creative Fatal1ty'den Echelon Gaming Headset'e geçtikten sonra mikrofondan giden ses farkını direkt olarak söylediler.

FİYAT

Yakında daha fazla yerde satışını göreceğimiz Echelon Gaming Headset'i şu anda 239TL'den satın almak mümkün.

http://www.adeksstore.com/urun/asus-echelon-kulaklik.aspx

SON SÖZ

ASUS Echelon Camo Edition Gaming Headset, gerek tasarımıyla gerek oyun başarımıyla yeni bir oyuncu kulaklığı arayışı içerisinde olup bütçesi 240TL seviyesinde olan kullanıcıların göz önünde bulundurmaları gereken bir ürün.

Artılar:
    + Oyunlarda sunduğu yeterli ses kalitesi
    + Tasarım
    + Malzeme kalitesi
    + Sleeve sarımlı kablo
    + Saklanabilir mikrofon

Eksiler:
    - Mikrofonun ses kalitesi
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Önlerden...

Güzel ve detaylı bir inceleme olmuş, eline sağlık. Ürünün görselliği gerçekten iyi. Oyuncu kulaklığı olarak düşünürsek mikrofon kalitesini biraz arka plana atabiliriz ama dikkat çekmiş olman çok iyi, genelde böyle şeyler gözden kaçabiliyor incelemelerde. 240TL verip de hem müzik hem de mikrofonda sıkıntı yaşamak kötü olur. Daha ucuz olabilirdi. Ama rahatlığı ve asıl işini iyi yapması yönünden kendisini telafi edebilir. Kulaklıklar, özellikle oyuncu kulaklıkları alınıp uzun süre kullanılan şeyler olduğu için malzeme kalitesi iyi olan ve işini iyi yapan bir kulaklığa biraz fazla para verilmesi çok sorun olmayacaktır.
  • Fiyatına göre gayet güzel bir kulaklık.
    Ellerine sağlık bu arada.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eline sağlık inceleme için , yorumlar özellikle fikir oluşturucu nitelikte çünkü bu tip ürünlerde deneyimlemeden karar vermek zor oluyor bu bağlamda da güzel olmuş. Görsel anlamda da tatmin edici duruyor lakin fiyatı bana biraz yüksek geldi gibi. Kulaklık piyasasına çok hakim değilim belki normaldir tabi bilemeyeceğim
  • Teşekkürler arkadaşlar.
  • İnceleme için emeğine sağlık.
    Ben de mikrofonun gizlenebilir ve şekil verilebilir olduğunu beğenmiştim ama ses iletiminden aldığı eksi ile gözümden düştü kerata.
  • sarppy kullanıcısına yanıt
    güncel fiyatı ne kadar?, özellikle saklanabilir mikrofonu oldukça iyiymiş.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fds14

güncel fiyatı ne kadar?, özellikle saklanabilir mikrofonu oldukça iyiymiş.

Teknobiyotik'te stoklara yeniden girmiş ve orada 341,70TL gibi yüksek bir fiyattan satılmaktayken Adeks Store'da 239TL'ye satılmakta.

http://www.teknobiyotik.com/cevre-birimleri/kulaklik-mikrofon-headset/asus-echelon-camo-edition-aktif-gurultu-onleyici-gizlenebilir-mikrofonlu-oyuncu-kulaklik.html

http://www.adeksstore.com/urun/asus-echelon-kulaklik.aspx

• sarppy kullanıcısına yanıt
    çıkarılabilir mikrofonlu alternatif bir model bildiğiniz varsa, tavsiye eder misiniz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Asus Orion ile ayni kulaklik galiba.Cunku tip,ozellik birebir ayni.Echelonda sadece dis kisim farkli.Fiyat olarak orion daha uygun(30tl civari).
  • arkadaşlar hala ilgilenen varsa ben de sıfır kulaklığı satmak istiyorum 180 tl ye bırakıcam
  • Eski bir konu hortlatmış olucam lakin inceleme alırken bana referans oldu. Ayrıca şuan ki kurun durumuna rağmen 200 TL ye almış olmamın haklı sevincini yaşıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: adilazimdegilx

Önlerden...

Güzel ve detaylı bir inceleme olmuş, eline sağlık. Ürünün görselliği gerçekten iyi. Oyuncu kulaklığı olarak düşünürsek mikrofon kalitesini biraz arka plana atabiliriz ama dikkat çekmiş olman çok iyi, genelde böyle şeyler gözden kaçabiliyor incelemelerde. 240TL verip de hem müzik hem de mikrofonda sıkıntı yaşamak kötü olur. Daha ucuz olabilirdi. Ama rahatlığı ve asıl işini iyi yapması yönünden kendisini telafi edebilir. Kulaklıklar, özellikle oyuncu kulaklıkları alınıp uzun süre kullanılan şeyler olduğu için malzeme kalitesi iyi olan ve işini iyi yapan bir kulaklığa biraz fazla para verilmesi çok sorun olmayacaktır.

Uzun süre iş görme konusu biraz sıkıntılı bundan 2 sene önce 160 liraya bir oyunci kulaklığı aldım bu ses ayar tuşu bozuldu arada sıkıntı çıkarıyor şimdi. sonra her kulaklık gibi giriş jakın oradan bozuldu. Hala kullanıyorum ama zırt pırt ses kesiliyor filan. Verdiği his çıkardığı ses kuşkusuz muhteşem ama bu fiyata değmez gibi geliyor artık. Kendim tamir etmek için bozmak istiyorum ama sleeve yapısı ve doğru kabloları eşleştirememek korkusu var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.