Şimdi Ara

Asus EAH5870'de voltaj arttıramıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
921
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Asus'un EAH5870'ine sahibim. Daha önceden, anakart değiştirmeden önce voltaj kontrolü yapabiliyordum ama artık olmuyor. Z77A-G45 anakartına sahibim. Catalyst 13.4 kullanıyorum.

Afterburner'a bilinen tüm ayarları yaptım, SmartDoctor ise kartımı hiç görmedi.

Bir termal macun yenilemesinin ardından 850 olan çekirdek hızını 950'ye çektim ve full yükte 69-70 derecede oyun oynuyorum. Kartın sınırlarını biliyorum, 90-100 dereceye kadar kafam rahat. O yüzden değiştirene kadar kartın potansiyelini kullanmayı düşünüyorum. Ama bir türlü voltajı açamadım.

Var mı bir öneriniz?

• önerim var.

asus gpu tweak kurunuz.
    settings- tuning-tune setting altındaki overcloking range enhancement kutusunu işaretleyip apply dıyenız.
    sonra artık bu programlamı saat hızlarını artırıp voltaj verırsınız yada başka bır programlamı artık sızın bılecegınız iş.
    bu program arkada sureklı calısır.
  • Bu yazılımdan hiç haberin yoktu bak. Bakıyorum hemen. Teşekkürler.
  • Maalesef ki olmadı. Bahsettiğiniz ayar yazılım ayarlarında yok.
  • bende hiçbir programla değiştiremezken sapphire trixx ile değiştirebiliyorum.Ama bu seferde ghz arttırılmıyor trixxle garip bi durum.ben vmod yaptım ondan tanımıyor programlar sanırsam
  • Merhaba;

Öncelikle bu ekran kartına voltaj arttırmanın çok tavsiye etmediğim bir yol olmakla beraber ;
    İki tane program var bunu kullanabileceğiniz.

Asus GPU tweak, Saphire trixx

bu iki programla ekran kartınıza tavsiye etmemekle beraber voltaj artırımı yapabilirsiniz.
  • asus gpu tweak ver:2.2.9.9 kurup bir daha denermisin.
  • Daha önceden veremeseydiniz afterburnerda bir kaç ayar vardı yabancı bir forumda okumuştum o ayarları yapınca olmuştu ama tam hatırlamıyorum imzadaki anakartla işe yaramıştı biraz araştırsan bulursun hemen
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.