Şimdi Ara

ASUS DUAL GTX 1660 Ti EVO 6GB - Kisa İNCELEME

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
92
Cevap
1
Favori
5.216
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yaklaşık 1 aydır indirim kovalaya kovalaya bugün itibariyle sistemin son parçası olan başlıktaki ekran kartını İtopya'nın gece indiriminden yararlanarak 1499 TL'ye aldım.
    Niyetim aslında rx 5500 ve rx 5500 xt modellerini beklemekti. Ancak yaklaşık 500 TL civarında bir indirim görünce dayanamayıp aldım. Sizce bu fiyata bu kart mantıklı mıdır? Ayrıca kartın detaylı bir incelemesini göremedim. Kronik problem felan var mıdır?

Bu arada toplamış olduğum sistem ve parça fiyatları tablodaki gibidir. Ekran kartı gelince bu başlık altında gerekli testleri yapmayı düşünüyorum.

ASUS DUAL  GTX 1660 Ti EVO 6GB - Kisa İNCELEME

Edit: Cuma akşamı sipariş verdiğim ekran kartını dün İtopya mağazasından elden teslim aldım.

Kartın soğutma bloğu gayet geniş. Yanda da gayet şık bir aydınlatma bulunuyor. Gerek masaüstünde gerekse oyun sırasında fan sesi veya coil whine gibi rahatsız edici hiçbir ses çıkarmıyor.

Unigine Heaven Benchmark 4.0

Ultra - Extreme - 8x - Full HD

Test boyunca "Min ve Max değerler"

Kart masaüstünde hiçbir şekilde fan açmıyor. 43-46 C arasında sabit duruyor. Oyunlarda 60C'ye kadar yine fan açmıyor. CS Go'da 10 dakikalık oyun boyunca max. 63C oldu. (Bütün ayarlar ultra, vsync kapalı)

Gta 5 de auto grafik ayarlarında (çoğu en yüksekte) sync on 60 fps'de 10 dakikalık oyun testinde kart fan bile açmadı. Max 54C'idi. Aynı şartlarda rx 570 - 70C'lere geliyordu.

Sistemin genel görüntüsü:)

Soldaki kasa Msi Mag Vampire 010m (r5 1600-rx 570) - 1 adet RGB fan
    Sağdaki kasa Corsair Spec Delta (r5 2600- gtx 1660ti) - 3 adet önde RGB fan, arkada 1 adet normal fan

Ek olarak sıcakfırsatlar konusundan pm atan arkadaşlar oluyordu.
    Msi kasanın rgb görüntüsü de şu şekilde:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metallurgy -- 4 Kasım 2019; 18:7:18 >

• O fiyata daha iyisi zor zaten. Sıcaklıklar da 80 altında kalır sanıyorum.

Şu Zotac tarzı bir soğutmaya sahip olabilir bu kart. 70 civarında takılmış sıcaklık.

Hayırlı olsun, toplam sistem fiyatı gayet iyi günümüz için.

https://www.techpowerup.com/review/zotac-geforce-gtx-1660-ti/4.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Dominic_Toretto_ -- 25 Ekim 2019; 22:43:5 >
  • harika fiyat, hic dusunmeye endise etmeye gerek yok. GTX 1660 fiyatina 1660 Ti almissin, guzel gunlerde kullan
  • _Dominic_Toretto_ kullanıcısına yanıt
    Umarım soğutması dediğiniz gibi 70C civarında olur.
    Şuan sıcak fırsatlar konusunda aynı kartı alan arkadaşların yazdıkları yorumları gördüm. Soğutması iyi galiba. Normal Dual gibi değilmiş. Evo olan yenilenmiş modelmiş.İyi bari:)

alıntı @No Way Out
    bu ürün farklı Dual evo bu, bu model sonradan çıktı farklı heatsink çok daha büyük üstüne 2x 8mm heatpipe var ve vrm soğutuması mevcut. Zaten 3 yıl garanti mevcut.

alıntı @veed4t
    Itopyadaki 1660ti evo çok kaliteli kart arkadaşlar. 2.7 slot kaplıyor yani 2080 ti ile aynı kalınlıkta soğutucu blok var. 3 gün sonra limitim açılacaktı 3 gün sonra olsa 5 tane alırdım.
  • CCaaNN kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim hocam. Full hd 75 hz veya 144 hz bir monitör düşünüyorum. Full hd için ideal bir kart oldu gibi.
  • metallurgy kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle. CS Go, Apex, PUBG gibi oyunlarda competitive settinglerde 1080p 144hz icin guzel kart. AAA oyunlarda da Ultra, olmadi Very High 75fps verebilir. Her turlu o fiyata guzel kart.
  • 1 aydır kart kovalıyordum dün 2.elde 1300 liraya GTX1070 windforce aldım bugün baktım 1500 e 1660 Ti düşmüş

Dün almamış olsaydım bugün affetmezdim bu fiyata. Ortalama 1070 dengi bir kart tek eksiği 6GB olması.
  • ASUS EVO MODLLERDE ISI SORUNU DÜZELTTİ SANIRIM.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SANA DEDİK 1660 1400 TL DEN ALANLAR OLDU 1660 Tİ Yİ 1500 E İNDİRMİŞLER.

• Oyununa göre, birbirlerini az bir fark ile geçiyorlar. Bu durumda eşit kartlar da diyebiliriz.

1300'e 1070 iyi bir tercih olmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 128MilyarDolar

1 aydır kart kovalıyordum dün 2.elde 1300 liraya GTX1070 windforce aldım bugün baktım 1500 e 1660 Ti düşmüş

Dün almamış olsaydım bugün affetmezdim bu fiyata. Ortalama 1070 dengi bir kart tek eksiği 6GB olması.
    1070 daha iyi

Bunun sogutmasi pek iyi degil

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-26E6B5369

SANA DEDİK 1660 1400 TL DEN ALANLAR OLDU 1660 Tİ Yİ 1500 E İNDİRMİŞLER.
    1660 için konuşuyorduk. Açıkçası o paralara 1660 alınmaz fakat sorunlu bir model değilse 1500 den 1660 Ti çok iyi fiyat çünkü 2.elde 1070 lere 1400-1500 lira istiyorlar. Tek handikap 6GB olması onun dışında 1070 ile aynı kart.

@` quaD.

Ortalama fiyatları bu aslında hatta 1500 liraya 1070 Ti Gaming bulmuştum adam benden önce ki sahibi 10 ay kadar mining yapmış deyince pek alasım gelmedi

@_Dominic_Toretto_

Oyun performanslarına bakınca eşit kartlar ama tahminimce nvidia yeni serileri biraz daha ön plana çıkarmak için driverlarla 1000 serisini bir tık geriye çekiyor. İlk çıktığı gün VEGA56 ile aynı güçte olan kart bugün VEGA56 nın bariz şekilde çok gerisinde kalıyor. Nasıl oluyor da AMD driver ile kartı ileri taşırken bu işi AMD den daha prof. şekilde yapan Nvidia kartı yerinde saydırıyor hatta geriye götürüyor? zaten 1-2 hafta önce sıfır VEGA56 pulse almıştım fakat güç kaynağım pek verimli çalıştırmayınca kartı iade ettim. Normalde nvidia ya pek bulaşmayacaktım fakat AMD nin VEGA dışında 1070, 1070 Ti, 1080 e rakip kartı yok. RX5700 falan var ref tasarım 2200 liradan başlıyor o da pek mantıklı gelmedi.

1070 ile gittiği yere kadar devam zaten Ryzen 1600 3.9ghz ucu ucuna yetiyor bu karta hatta bazen yetmiyor oyununa göre darboğaza bile sokuyor. RX570 ile mutluydum aslında şeytan dürttü ihtiyacım yokken 1070 aldım şimdi bu karta bir de Ryzen 3600 gider dedim işlemci bakındım 1300 altına yok bir de kendi kendime işlemci masrafı çıkarttım. Gerçi almıcam 3600 falan bir de ona para kaçıramam ama ben şunu anladım bu donanım işi cidden hastalık. Ne güzel akıllı telefonlara sarmış uzaklaşmıştım buradan yine başladık üstelik tam da söz-nişan zamanlarında

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 128MilyarDolar -- 26 Ekim 2019; 0:53:21 >
  • Şu " 1070 daha iyi " diyenler de bir bitmediler arkadaş... Yahu adam yepyeni sistem toplamış 4.000 lira gibi bir paraya. 1070 iyi olsa nolur kötü olsa nolur. Konu açmış fikir soruyor adam değil mi ne var bunda ? Ne 1070'miş arkadaş...

Öncelikle hayırlı olsun sisteminiz. Sıcaklık konusunda MSI Afterburner kurup sıcaklığa göre fan hızını oyunlarda otomatik olarak artırmasını sağlarsanız bir sorun olacağını düşünmüyorum. Misal ben MSI GTX 1660Ti Gaming X modelini kullanmama rağmen sıcaklık takıntılı birisi olduğumdan kartımın her daim 70C altı çalışmasını istiyorum. Örnek kart herhangi bir oyunda 60C'yi geçtiği anda fanlar % 70 oranında dönmeye başlıyorlar. Zaten sürekli kulaklıkla oyun oynadığım için ses de problem olmuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7A1E308D7 -- 26 Ekim 2019; 2:38:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ` quaD.

1070 daha iyi

Bunun sogutmasi pek iyi degil

Alıntıları Göster
    Sogutmasi gayet iyi diyorlar. Evo modeli normal Dualler gibi değilmiş. Kart bir gelsin gerekli testleri yapip aydınlatacagim herkesi :)

• Cok tesekkur ederim. Kart geldiginde gerekli testleri yapacagim. Dediginiz gibi oyun sirasinda zaten fan sesi bizi fazla ilgilendirmiyor ancak kart 70c nin fazla ustunde çalışmayacak gibi duruyor.

• Evo ızgara soğutuculu. Sorun yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bedavaya almissin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Black fridayde daha ucuza görünce üzüleceksin

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ucuzcufiko U kullanıcısına yanıt
    1000 TL olacak hali yok herhalde. Ulkemizde zaten cogu urune bindirim yapip indiriyorlar. Daha ucuza satilacagini sanmiyorum. Eger Amd rx 5500 xt performans olarak bu karta yakin olmazsa oyle kolay kolay fiyati bir anda bir ay icerisinde dusmez herhalde. Duserse de saglik olsun :) n11 veya black fridayi monitor icin bekleyecegim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metallurgy -- 26 Ekim 2019; 8:58:39 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.