Şimdi Ara

ASUS DSL-N55U N600 [inceleme] | [uydunet-dual wan-router-fw güncelleme] (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
144
Cevap
3
Favori
12.962
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    45-50 santimlik 9dBi antenle bile çekim çok zayıf
    Evin duvarları mı kalın nedir anlamadım.

Ne yazık ki evin yatak odasında, ufaklığı uyuturken vb, internete bu haliyle bağlanamayacağız.

Artık uzun vadede bir acces point ekleyeceğiz 170m2 kare olmadı

Ekleme: Evde eski bir Netgear router var, bir onu deneyeyim, en azından sorun modemde mi evde mi anlamış olurum.
    Hatta gerekirse onu access point olarak kullanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suphion -- 18 Kasım 2013; 16:24:34 >
  • @Aiko

Böyle bir modemden kötü sonuçlar alıp, memnun kalmamanız şaşırtıcı bir durum.Acaba oyunlar için ekstra bir ayar mı yapılması lazım ? Veya bağlantı kaynaklı bir problem falan mı var ? Yukarıda yazdığım birkaç oyunda modemle alakalı bir problem görmedim.İnşallah en kısa zamanda istediğiniz değerleri yakalarsınız, olmadı dediğiniz gibi diğer modeminize geçersiniz.

Bende bir sorun olmayıp, başkalarında olmasına gerçekten üzülüyorum.Çünkü; gerçekten parasını hakeden bir ürün.

@suphion

Sizin sorun tam bir muamma şu an için.Dediğiniz gibi en mantıklısı, diğer modeminizle deneme yapmanız.Ama; güçlü bir anten taktığınız halde istediğinizi alamamanız ya modemin ayarlarında ya da modemde bir sıkıntı olduğunu gösteriyor.Çünkü; aynı ev içerisinde sinyal düşüklüğü veya sinyal alamama imkansız gibi birşey.Yukarıda da yazdığım gibi; anca evinizin duvarlarının kalınlığı 2 metre falan olmalı.

Denemelerinizden sonra sonuçlarınızı bekliyorum.

• ve sonunda dsl-n55u da daha fazla çekim isteyenler için custom firmware asus tarafından desteklenen bir firmware değil o yüzden sorumluluk size aittir.

ASUS DSL-N55U Custom Firmware(Daha fazla çekim gücü için)
    http://www.filedropper.com/dsl-n55u30043741396-testannexa
  • n55u yerine önerebileceğiniz başka modemler varmı? n55u dan daha uygun fiyatlı olup dosya paylaşımı, torrent vs kullanabileceğimiz başka modeller varmı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: yawan

n55u yerine önerebileceğiniz başka modemler varmı? n55u dan daha uygun fiyatlı olup dosya paylaşımı, torrent vs kullanabileceğimiz başka modeller varmı?

router düşünebilirsiniz rt-n14u,rt-n10u gibi modeller var mevcut kablolu bir modeminiz bile varsa ardına bağlayıp kullanabilirsiniz
  • evet malesef çözüm bulamadım. açık bir şekilde 20 ms fark vardğier modemde. tam test etmedim ama download-upload hızlarında da fark olabilir. en yakın zamanda elimde çıkarmayı düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: hey

quote:

n55u yerine önerebileceğiniz başka modemler varmı? n55u dan daha uygun fiyatlı olup dosya paylaşımı, torrent vs kullanabileceğimiz başka modeller varmı?

router düşünebilirsiniz rt-n14u,rt-n10u gibi modeller var mevcut kablolu bir modeminiz bile varsa ardına bağlayıp kullanabilirsiniz

hocam asusu övdük bayadır güncelleme gelmedi 55U ya gerçi bir sıkıntısı yok ama olsa iyi olurdu hani.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bjk__murat

quote:

quote:

hocam asusu övdük bayadır güncelleme gelmedi 55U ya gerçi bir sıkıntısı yok ama olsa iyi olurdu hani.

Siz nereye bakıyorsunuz en son güncelleme 2gün önce gelmiş

http://www.asus.com/Networking/DSLN55U_Annex_A/#support

Version 3.0.0.4.374_1397
    Description ASUS DSL-N55U Firmware version 3.0.0.4.374_1397 (Annex A)
    Update QIS ISP list as follows:
    1. Add United Kingdom ISP, Tesco Broadband (PPPoA).
    2. Add United Kingdom ISP, Zen Internet (PPPoE).
    3. Add Ukraine ISP, Ukrtelecom OGO (MER).
    File Size 8,12 MBytesupdate 2013.11.27
    Download from Global

• quote:

Version 3.0.0.4.374_1397
    Download from Global

ben kendi modem arayüzünden kontrol ettiriyorum bulamadı diyor.

yüklesemmi bunu sıkıntı olmaz dimi ülke farkından

ohoo ben çok geri kalmışım .159 benimki birsürü çıkmış sonra hemen yüklüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 29 Kasım 2013; 17:41:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bjk__murat

quote:

Version 3.0.0.4.374_1397
    Download from Global

ben kendi modem arayüzünden kontrol ettiriyorum bulamadı diyor.

yüklesemmi bunu sıkıntı olmaz dimi ülke farkından

ohoo ben çok geri kalmışım .159 benimki birsürü çıkmış sonra hemen yüklüyorum.

sorun olmaz; yurt dışı forumda okumuştum modemin arayüzünden güncelleme kontolü başka bir adresten yapıyormuş, yani en günceller modemin arayüzünden otomatik yüklemeye daha sonra geliyor

• msj'm bulunsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: Aiko

evet malesef çözüm bulamadım. açık bir şekilde 20 ms fark vardğier modemde. tam test etmedim ama download-upload hızlarında da fark olabilir. en yakın zamanda elimde çıkarmayı düşünüyorum

Ne diyim, sizin seçiminiz.

Keşke bir çözüm bulabilseydiniz, bende aklıma gelen çoğu şeyi söyledim.Son olarak en güncel firmware sürümünü de yüklemeyi deneyin.Geçen gün çıkmış bir tane (daha yüklemediyseniz).
  • eline sağlık güzel inceleme
  • quote:

Orijinalden alıntı: gkweb

eline sağlık güzel inceleme

Rica ederim, sizin gibi kararsız kalan kullanıcılar içinde ayrıca bir önem taşıyor diye düşünüyorum.
  • evet aynı özelliklerle farklı markalar arasında neredeyse 100tl fark var ama bugün alıcam ondan sonra yine yorumumu atarım buraya ultrabookta usb to lan ordanda ethernet ile bağlanmış durumdayım halimi düşünün yani
  • Bugün gittim gold pc forum istanbuldan 230 tl ye aldım dehşet birşey 300 tl olsa değer komşunun evinden 5 diş çekiyor daa ne olsun ping 2 3ms ilk defa gördüm hakketten çok iyi,
    dipnop evin heryeri asus doldu pc ultrabook modem tablet

HERKESE TAVSİYE EDERİM
  • quote:

Bugün gittim gold pc forum istanbuldan 230 tl ye aldım dehşet birşey 300 tl olsa değer komşunun evinden 5 diş çekiyor daa ne olsun ping 2 3ms ilk defa gördüm hakketten çok iyi,
    dipnop evin heryeri asus doldu pc ultrabook modem tablet

HERKESE TAVSİYE EDERİM

Sevindim adınıza.

Yerinde bir tercih yaptınız.Gerçekten dediğiniz gibi internetin uzak yerlerden bile görülmesi çok güzel bir özelliği ve 3 tane anteninin katkısı.Bende incelememde buna değinmiştim.

Sizin arada kaldığınız TP-LINK ile tüm özellikleri aynı olmasına rağmen 100 TL fark olması işte bu yönleriyle ASUS' u bir adım öne taşıyor.Ben mesala ayriyeten arada TP-LINK routerda kullanıyorum (eski ama), onda bazen akıllı telefonumda ve laptobumda 2 - 3 saniyelik bağlantı kopmaları yaşanıyor.Ancak; ASUS' da şimdiye kadar maşallah hiç böyle bir durumla karşılaşmadım.

Amacım tabiki TP-LINK' i kötülemek değil (az kahrımı çekmedi) ama; yiğidin hakkınıda vermek lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDSTONE -- 8 Aralık 2013; 23:52:01 >

• AC68u kullanıyorum ..
    Soru 1: yineliyici modunda hem 2.4 Ghz hemde 5 Ghz birlikte çalışıyor. Birini kapattığımızda tek tip daha mı güçlü çalışır.
    Soru 2: Bazen sapıtıyor kablosuz ağdan arayüze erişemiyorum şifreyi kabul etmiyor ,sonra kablodan bağlayınca erişime açılıyor bu sorunun bir nedeni veya çözümü var mı? (biraz önce güncelleme yaptım bakalım sorun gidecek mi?)

Yukarıda arkadaş istemci sayısından bahsetmiş. Bende baya bir istemci mevcut bu paralara bir sorun olmaması gerekir diye düşünerek aldık .. (TV-digiturk-appleTV-amp-MediaPC-Labtop-ipad-2 iphone-wii) bunlar sürekli bağlı, hadi media PC herzaman açık değil 9 cihaz eder.

Soru 3:Kısmetse sol fiber e geçecez kutuyu apartmana koyup hattı çektiler ..kapıya gelmelerini bekliyoruz..Bu routerı modemsiz kullanabilecekmiyiz?

Bu arada benden yassı ethernet kablosu falan çıkmadı :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi volcano2K -- 9 Aralık 2013; 1:33:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: volcano2K

AC68u kullanıyorum ..
    Soru 1: yineliyici modunda hem 2.4 Ghz hemde 5 Ghz birlikte çalışıyor. Birini kapattığımızda tek tip daha mı güçlü çalışır.
    Soru 2: Bazen sapıtıyor kablosuz ağdan arayüze erişemiyorum şifreyi kabul etmiyor ,sonra kablodan bağlayınca erişime açılıyor bu sorunun bir nedeni veya çözümü var mı? (biraz önce güncelleme yaptım bakalım sorun gidecek mi?)

Yukarıda arkadaş istemci sayısından bahsetmiş. Bende baya bir istemci mevcut bu paralara bir sorun olmaması gerekir diye düşünerek aldık .. (TV-digiturk-appleTV-amp-MediaPC-Labtop-ipad-2 iphone-wii) bunlar sürekli bağlı, hadi media PC herzaman açık değil 9 cihaz eder.

Soru 3:Kısmetse sol fiber e geçecez kutuyu apartmana koyup hattı çektiler ..kapıya gelmelerini bekliyoruz..Bu routerı modemsiz kullanabilecekmiyiz?

soru 1: bende öyle birşeyler duydum 5ghz kapatınca daha iyi çalıştığını ama tam bilmiyorum

soru 2: hiç görmedim öyle birşey :D

soru 3: bende çıktı valla yassı çok çix ethernet kablosu ama kullanamıyorum kablosuz takıldığım içni malesef :S

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: volcano2K

AC68u kullanıyorum ..

soru 1: bende öyle birşeyler duydum 5ghz kapatınca daha iyi çalıştığını ama tam bilmiyorum

soru 2: hiç görmedim öyle birşey :D

soru 3: bende çıktı valla yassı çok çix ethernet kablosu ama kullanamıyorum kablosuz takıldığım içni malesef :S

1. diğerini kapatınca daha güçlü çalışacağını sanmıyorum, düşük ihtimal belki custom firmware falan yüklerseniz onlar öyle bir özellik koymuşsa olabilir

2. siteden son firmware i güncellemeyi deneyin, normal otomatik güncellemesi her zaman en son firmware i güncellemeyebiliyor.

3. hangi fiber geleceğine bağlı, superonline veya metronet ise direk takar kullanırsınız yüksek ihtimal ama adsl ise bir modeme ihtiyacınız olur

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.