Şimdi Ara

Asus Dsl-N17u (39. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.387
Cevap
45
Favori
91.287
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Türk telekom 24 Mbit Hipernet kullanıyorum. Modem sayfasındaki Spectrum grafiği DSL hattının kararlığını belirttiği açıklanmış. Bu grafiği nasıl yorumlayabiliriz. Aşağıda hattımın grafiğini ekledim. SNR grafiğinin 13248-17664 kHz arasındaki çizgiler bir sorunun işaretçisi mi? Bu konu hakkındaki yorumlarınızı bekliyorum.

• aeser kullanıcısına yanıt
    Modem de aynı sorun devam ettiği için ürün değişime gitti 2 kere ama sorun düzelmediği için iade ettik.
    Karşılaştığımız problem aşağıdadır. VDSL hatda yaşadık Adsl hatda bir problem yok.

RMA kapsamında yeni gelen ürün FW_DSL_N17U_1112 sürümüne güncellendi. Güncellendikten sonra DSL N17U ADSL/VDSL modemin ara yüzüne ulaşamama sorunu devam ettiğini gördük.
    Daha sonrawww.asus.com sitesi üzerinden cihaza ait ilk yayınlanan sürüm (1.0.9.1) yüklendi. Firmware yüklendikten sonra modem ara yüzünde ulaşamama sorunu ortadan kalktı. Cihazı Bridge moda almak için ayarlara baktığımız zaman BRIDGE mod ayarlının gelmediğini gördük ve cihazı bir üst sürüme (FW_DSL_N17U_1097) güncelledik. Güncellemeden sonra ara yüz üzerinden BRIDGE mod ayarları problemsiz bir şekilde yapıldı ve internet bağlantımız kullanılmaya başlandı.
    Bu güncellemeden sonra özellikle hafta sonları ASUS DSL N17-u ADSL/VDSL modem yapmış olduğumuz BRIDGE MOD ayarlarını iptal edip INTERNET bağlantısını aktif ediyor. Bu problemi sıklıkla yaşayıncawww.asus.com üzerinden ASUS DSL-N17U modem için en son yayınlanan (FW_DSL_N17U_112217) güncelleme yüklendi.
    Güncelleme yüklendikten sonra ASUS DSL-N17U ADSL/VDSL modemde gerekli ayarları yaptıktan sonra yeni ara yüz üzerinden modeme eriştik ve ayarları yaptık. Ayarları yaptıktan sonra modemi yerine yerleştirdik ve cihaza enerji verdik. Enerji verdikten sonra yapmış olduğumuz BRIDGE MOD ayarlarının tekrar iptal olduğunu gördük.
    Tekrar aynı ayarları yaptık ve cihazı resetledik. Resetledikten sonra yapmış olduğumuz ayarlın tekrar iptal olduğunu gördük. Arıza ile ilgili olarak görüntü ekli cd üzerindedir. Hatımız VDSL dir.

• Ben bu son sürümden memnun değilim bir önceki sürüme Nasıl geçebilirim biri yardımcı olsun lütfen

Bu sürümde torrent için download Master arayüzü sürekli donuyor indirmiyor önceki bundan çok daha iyiydi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: suskun4449

Ben bu son sürümden memnun değilim bir önceki sürüme Nasıl geçebilirim biri yardımcı olsun lütfen

Bu sürümde torrent için download Master arayüzü sürekli donuyor indirmiyor önceki bundan çok daha iyiydi

Şuanki sürüm kaç sizde

• quote:

Orijinalden alıntı: Cihan

quote:

Orijinalden alıntı: suskun4449

Ben bu son sürümden memnun değilim bir önceki sürüme Nasıl geçebilirim biri yardımcı olsun lütfen

Şuanki sürüm kaç sizde

Yazılımı Sürümü:1.1.2.2_17-g00f2807

• olumsuz yorumlar kadar olumlu yorumda çok.
    bir arkadaş bu modemin türkiye için üretildiğini yazmış ama amazon.de sitesinde de satılan bir modem bu.
    f/p oranı baya iyi duruyor. özellikleri baya iyi.
    ama almak ile almamak arasında çok kararsız kaldım.
    nedir öneriniz? bu modem ile aynı klasmanda başka bir modem öneriniz var mı inceleyebilmem için?
  • keremx kullanıcısına yanıt
    Ac mühim değilse alım geçin derim sonuçta güncel bir model hatta ikinci eldrn bakın derim.

• DSL-N17U güncel firmware(Sürüm 1.1.2.2_34) Asus destek sayfasında yayınlanmış. Deneyen var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erh_tun -- 9 Şubat 2017; 13:51:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Michael Scofield

Ac mühim değilse alım geçin derim sonuçta güncel bir model hatta ikinci eldrn bakın derim.

ac destei yok mu bu modemde?

Hos gerci evde superonline fiber kullaniyorum. Apple tv de stream sikintiSi yasamamak icin ac kullaniyorum ama gelen arkadaslarin bagzilarinin pc lerinde ac destegi olmadigi icin baglanamiyorlar modeme :)

• quote:

Orijinalden alıntı: erh_tun

DSL-N17U güncel firmware(Sürüm 1.1.2.2_34) Asus destek sayfasında yayınlanmış. Deneyen var mı?

denedim problem yok..
  • arkadaşlar hatta kopmalar oluyor çok ve internet yavaşlıyor modeme reset atınca düzeliyor ama daha sonra tekrar belli bir süre geçince yine yavaşlıyor.

ttnet'i arıyorum herhangi bir sorun gözükmüyor diyor.

son güncellemeleri de yaptım sorun düzelmedi.

ne yapmam lazım?
  • Yeni güncelleme yayınlanmış az önce yükledim modemi manuel kapatıp açtım modemde bir farklılık göremedim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar selam, yeni bir modem alma niyetindeyim ve fiber-vdsl destekli, ekstra özellikleri olan bir modem istiyorum.Asus'un bu modelini önerir misiniz?Bu modele yakın başka marka ve modeller de olabilir.
  • kralkarga kullanıcısına yanıt
    Ben kullanıyorum, öneririm ve hiçbir sıkıntım da olmadı.

• Extreme Victory kullanıcısına yanıt
    önceki sayfalardaki arkadaşların yaşadıkları sorunlar, yaptıkları ince ayarlar vs. gözümü korkuttu açıkçası.Alıp direkt kullanabileceğim bir modeme ihtiyacım var, bu kadar ince ayar yapmak sıkıntılı olabilir.ama sanıyorum piyasada bu özelliklere sahip, bu fiyatta başka bir modem de yok.
  • Son güncellemeyi (1.1.2.2_34) yapıp da TiviBu kullanabilen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kralkarga

önceki sayfalardaki arkadaşların yaşadıkları sorunlar, yaptıkları ince ayarlar vs. gözümü korkuttu açıkçası.Alıp direkt kullanabileceğim bir modeme ihtiyacım var, bu kadar ince ayar yapmak sıkıntılı olabilir.ama sanıyorum piyasada bu özelliklere sahip, bu fiyatta başka bir modem de yok.

sorun olursa yardımcı olmaya çalışırım
  • yücel52 kullanıcısına yanıt
    Benim sorunuma yardımcı olabilir misiniz? 1.1.1.2 sürümünden sonraki güncellemelerde o kadar uğraştım TiviBu çalıştıramadım. 1.1.1.2 sürümüne geri döndüm sorunsuz izliyorum. Defalarca denedim.
  • Merhabalar arkadaşlar bende bu modemden şirketimiz için alacağım.
    Modemden istediğimiz en önemli özelik DSL hattı gittiğinde 3g/4g modemden otomatik internete geçsin.
    Bazı inceleme videolarında gördüğüm kadarıyla bu ihtiyacımızı karşılıyor fakat videolar hep eski olduğu için videolardaki liste eski, yeni versiyonlarda liste güncellenmiş olabilir.

Sizlerden ricam modemi kullanan arkadaşlar en güncel sürümde desteklediği 3G/4G modem listesini paylaşırsanız çok sevinirim. sonradan bir uyum sorunu yaşamak çok kötü olur. modemi alırken uygun 3G/4G modemimizi de alırsak tam süper olacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ciko_Seko

Merhabalar arkadaşlar bende bu modemden şirketimiz için alacağım.
    Modemden istediğimiz en önemli özelik DSL hattı gittiğinde 3g/4g modemden otomatik internete geçsin.
    Bazı inceleme videolarında gördüğüm kadarıyla bu ihtiyacımızı karşılıyor fakat videolar hep eski olduğu için videolardaki liste eski, yeni versiyonlarda liste güncellenmiş olabilir.

Sizlerden ricam modemi kullanan arkadaşlar en güncel sürümde desteklediği 3G/4G modem listesini paylaşırsanız çok sevinirim. sonradan bir uyum sorunu yaşamak çok kötü olur. modemi alırken uygun 3G/4G modemimizi de alırsak tam süper olacak

Kendi kendime cevap vericem araştırırken buldum işine yarayan biri olursa 3G/4G Modem destek listesini buldum.
    https://www.asus.com/event/networks_3G4G_support/

• 
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.