Şimdi Ara

Asus Dsl-N17u (45. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.387
Cevap
45
Favori
91.287
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: sallamax

Teşekkürler ilginizden dolayı.

Turk telekom'a arıza kaydı bıraktım, yarım saat sonra telefondan otomatik aranma geldi - sorunuzu çözümyle ilgili anket:)
    Çakmadım hemen. Modemi tekrar kontrol ettim, kablolarını tekrar kontrol ettim ve GELDİ :) Büyük ihtimalle merkezden internet aktivasyon yaptırlar diye tahmin ediyorum. Bende de kablo sorunu vardı ama o en son denediğim zamandaymış.

Modem oldukça başarılı gibi duruyor, 5-6 saatdir kullanmamın yorumu. Ancak, arka odada wi-fi çekmiyor. Wi-fi ayarlarını nasıl arttırabilirim - forum da n wi-fi içeren bir yzı okumuştum.

Teşekkürler

Kablosuz modunu legacy yapın

Kanalı 11 yapın

Kanal bant genişliği 20 mhz yapın

En son deneme yapın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yücel52 -- 2 Haziran 2017; 22:53:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yaptım ama arka odada halen wi-fi var da yok. Girmiyor.
    Modem salonda, en arkada odada olmuyor - Salondan sonra en arka oda 4. oda oluyor - yani modem ile arka oda arasında 4 adet duvar var ve 15 metre uzakta sayılır.

Başka ayar mı var acaba? Garip geldi de bana başlanmaması - Ben 5 yıl önce daha büyük evde aynı mantıkta kablonetin verdiği modemle bağlanabiliyordum.
    Şimdi etrafta tabii fazlasıyla wi-fi var - herhalde 25 tane vardır - bu mu sebebi?

Teş.
  • Arkadaşlar çekim gücü zayıf mı bu modemin?
    Testlerde 17m de alt katta bile internet olduğunu söylemişler.
    Ancak ben en arka odada - arada 3 adet oda var - interneti kullanamıyorum. Bu etrafımda wi-fi fazla olduğundan mı kaynaklı sizce?
    Kanal değiştirmeme rağmen değişen pekbirşey yok.

Bilen kişilerden yorum alsam sevinirim....

Not: Wifi analyzer app ini indirdim. Sinyal seviyesini ölçtüm, önerdiği kanal 13 ve 14 dü. 14. kanal olmadığından 13. kanala geçiş yaptım. Gene fark yok:)

Saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sallamax -- 4 Haziran 2017; 22:40:40 >
  • şu sıralar torrentte birşeyler indirirken dikkat ettim 10-20mbit aralığında indirme yapıyor ancak birden bire bakıyorum 50-100 kb ile indiriyor ve bu sürekli böyle yükselip düşüyor.Torrentlerden kaynaklı olacağını sanmıyorum seeder fazla olan ve eklenen 10 dan fazla link var ama böyle.
    Neden olabilir.(pc den inidiriyorum)

ayrıca son güncelleme ile download masterı kullanamaz oldum çünkü harici diski takar takmaz kendini resetliyordu eski sürüme geri döndüm düzeldi
  • Wireless'ten aynı oda içinde bile verim alamıyorum. Son güncel FW yüklü. Çözümü olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cmshn

Wireless'ten aynı oda içinde bile verim alamıyorum. Son güncel FW yüklü. Çözümü olan var mı?

verimden kastınız nedir
  • quote:

Orijinalden alıntı: sallamax

Arkadaşlar çekim gücü zayıf mı bu modemin?
    Testlerde 17m de alt katta bile internet olduğunu söylemişler.
    Ancak ben en arka odada - arada 3 adet oda var - interneti kullanamıyorum. Bu etrafımda wi-fi fazla olduğundan mı kaynaklı sizce?
    Kanal değiştirmeme rağmen değişen pekbirşey yok.

Bilen kişilerden yorum alsam sevinirim....

Not: Wifi analyzer app ini indirdim. Sinyal seviyesini ölçtüm, önerdiği kanal 13 ve 14 dü. 14. kanal olmadığından 13. kanala geçiş yaptım. Gene fark yok:)

Saygılarımla

her kat 3 metre olsa biraz abartı gibi olmuş onu yazan
    gerçi cihazın her yerde tepkisi farklıdır
    n bandını kapatıp temiz kanal denemesi yaptınızmı
    kullanıcıların yaptığı genel hata modemi bir köşeye koyup tam ters köşede yayın istemeleri
    modem çıkışları standarrtır genel olarak
    sizinle aynı durumu yaşıyorum
    modem bende balkonda çalışır en arka odada sinyal tekrarlıyorum

edit:dediklerimi yapmışsınız zaten
    evde enterferans durumu veya çevrede çok fazla 2.4 kirliliği varmı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yücel52 -- 12 Haziran 2017; 22:22:52 >

• Yeni yazlımla çekim baya iyi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: suskun4449

şu sıralar torrentte birşeyler indirirken dikkat ettim 10-20mbit aralığında indirme yapıyor ancak birden bire bakıyorum 50-100 kb ile indiriyor ve bu sürekli böyle yükselip düşüyor.Torrentlerden kaynaklı olacağını sanmıyorum seeder fazla olan ve eklenen 10 dan fazla link var ama böyle.
    Neden olabilir.(pc den inidiriyorum)

ayrıca son güncelleme ile download masterı kullanamaz oldum çünkü harici diski takar takmaz kendini resetliyordu eski sürüme geri döndüm düzeldi

anlık torrent indirmeleri için pc kullanmak daha mantıklı şuan
    yüksek boyutlu dosyalar için akşamdan aatrım sabah iner
    sizin için demiyorum yanlış anlaşılmasın ama kullanıcılar torrenti ekleyip modem karşısında indirmeleri takip ediyor sanırım
    çünkü bu konuyla alakalı çok yorum var
    benim gözümde bir sorun değil
    1 tb diski bir hafta olmadan zamunda torrentleri ekleyerek doldurduğumu bilirim

• bağlı gözüktüğüm halde telefonda internet olmuyor, kabloyla bağlantıda hiçbir sorun yok ama diğer telefonlarda da var aynı sıkıntı, sayfalar açılmıyor kablosuz ağa bağlı olmama rağmen. Yani bi an şişiyor sanki 2 dakika sonra geçiyor
  • yücel52 kullanıcısına yanıt
    akk dan dolayı gece 2:00-8:00 arasına dowloadmaster ı ayarlayıp harici diski genelde takılı bırakıyordum son güncelleme diski taktığım gibi reset atıyordu modem eski sürüme dönüp düzeltttim çok şükür.

Son olarak önceki mesajlarınızdan birinde gördüm n bandı kapatıp temiz kanal denemesi ne işe yarar sormamın sebeb daha önceki sayfalarda da görmüştüm kanal seçme işlemi neye göre yapacağımı yada bana ne faydası olur bilmiyorum öğrenmek te istiyorum.
    bende kanal sdeçimi otomatik
  • suskun4449 S kullanıcısına yanıt
    Youtube'da wifi akademi kanallar diye aratirsaniz video olmasi gerek. Orada detayli bilgilendirme var.

• işyerinden filezilla ile modeme bağlanıp USB diskten dosya indirebiliyorum. fakat USB diske dosya upload edemiyorum..

filezilla 550 Permission denied (restricted operation) hatası veriyor .

modemde uploada izin vermek için bir ayar var mı ? yada nasıl çözebilirim bu sorunu ?
  • son sürüm berbat etti modemi stabil degil bğlantı kopup duruyor wifinin
  • Arkadaşlar modemim için sağlam bir harddisk arıyorum. Ne önerirsiniz? 1 yada 2 tb olabilir. Modemde sürekli takılı duracak ve torrent gönderecek tabi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xATSIZx

quote:

Orijinalden alıntı: MAG

quote:

Orijinalden alıntı: xATSIZx

Merhabalar , ürünü Türk.net ile kullanmak için aldım . Hattımın Vdsl (75mbit) destekliyor olması sebebiyle bir arkadaştan zyxel vmg3312-b10b (turktelekom vermiş) olduğu modemi aldım kurulumu yaptım 2 gün sorunsuz kullandım sonrasında bir anda net gitti ve o gündür internet problemli . Fabrika ayarlarına gelince restleyince 5 dk net geliyor sonra tekrar gidiyor. Modem sıkıntılı diye Asus dsl n17u aldım bugün geldi . Kurulumu yapıyorum internet ışığı yanmıyor . (İnternet durumu: bağlantı kesildi yazıyor. Türk net ile konuştum ıp alamıyorsunuz diyor . Peki ilk kurulum yaptığımda internet 1 dk gelmişti o nasıl oldu nerede hata yapıyorum yardımcı olabilecek varmı ?

Aynı sorunu yaşıyorum. Dsl ışığı yanıyor ama internet bir türlü bağlanamıyorum. Siz sorunu çözebildiniz mi acaba?

Hocam turktelekom dan 2 arkadaş geldi problem santral kaynaklı kablo değiştiler sonrasında kurulum yaptığıkar ve oldu. Ayrıca Asus modemi denediğim zaman Vdsl seçeneğindeki çıktı ilk kez kurdum be oldu . Sorunsuz şekilde kullanıyorum saat 16 dan bu yana

Hangi iss kullanıyorsunuz. Ben vodafonedayım 1 senedir türk telekomdan gelen falan yok , rezil rüsva oldum paramla bezdim valla ben. Modem aldık 2 3 ay sonra hız düştü 3mbite hala aynı

• Zombiee38 kullanıcısına yanıt
    Toshiba 2 TB 3.5 inç. uyku özelliği var.
  • Peki bir şey daha soracağım. Aynı anda iki usb harddiske birden down.master çalıştıramıyor muyuz? Yoksa benmi yapamadım. İkinci bir harddisk yada flash taktığımda down.master yüklenemiyor ikinci diske.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaptan.hasan92

https://wikidevi.com/wiki/ASUS_DSL-N17U

TŞK. bnm için anten gücü önemliydi. bu modemden alcaktım fakat anten gücü 2x2dbi. 5db. olsaydı hemen alırdım. bu ayarda 5db üstü anteni olan turk net için vdsl olmalı. ne önerirsiniz.
  • Arkadaşlar , dün itibarıyle n17u satın alarak aranıza katıldım , snr sıkıntım olduğu için ufak bi anlatım yaptım , işinize yarayabilir:

ASUS MODEM SNR MARGIN ARTTIRMA -KONU LINKI

Bu arada gayet özellikli bir modemmiş , gerçekten beğendim , özellikle Airties5650tt den sonra ilaç gibi geldi , torrent özelliği çok iyi.
  • 
Sayfa: önceki 4344454647
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.