Şimdi Ara

ASUS DSL-N16 YARDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
570
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Asus dsl-n16 Modem Kullanıyorum Sürekli İnternetimde Kopmalar Oluyor 15-20 dk.da bir çok sinir bozucu bir durum.
    Aslında Kopma İnternet Hattından Kaynaklanmıyor ttneti aradığımda hattınızda problem yok deniyor sanırım modemden kaynaklı bir durum hızlı kurulum yaptım birşeyleri yanlış yapmış olabilirim lütfen birisi yardım edebilirmi?

• Sorunum Hala Devam Ediyor Bilen Birileri Yok mu? Arkadaşlar.
  • Modemi resetleyip baştan temiz kurulum yapmanı öneririm.
  • Glorfindel1907 kullanıcısına yanıt
    Denedim Onu İşe Yaramadı.
  • Merhaba @rejepo
    Sorununuz devam ediyor mu hala bilemiyorum. Benzeri sorunu ben de yaşamıştım. Şu linkte anlatılanları uygularsanız faydası olabilir ben böyle çözmüştüm.

Fakat modem arayüzünde güncellemeden kaynaklı farklılıklar var ben yönetim/dsl ayarı bölümünde dla:Devre Dışı
    sorunsuz oran uyarlaması: Etkin
    kararlılık ayarı: -6 (bu değeri küçülttükçe bağlantı kaliteniz artıyor fakat hızınızda biraz düşme oluyor)
    şeklinde kullanıyorum siz farklı konfigürasyonlarla snr margin (sistem günlüğü/dsl günlüğü kısmından görebilirsiniz) değerini 14 db üzerinde tuttuğunuz sürece sorunsuz kullanırsınız diye umuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Fanii -- 22 Kasım 2018; 1:17:55 >

• Sorunum İvedi Bir Şekilde Devam Ediyor Modemi Parçalama Evresine Geçmek Üzereyim İşkence Gibi Bir Şey Bu Kopmalar :(
  • rejepo R kullanıcısına yanıt
    Modeminize güncelleştirme yapmış mıydınız? Yaptıysanız bi önceki sürüme yükleyip sorunun devam edip etmediğiniz gözlemleyin.

Başka bir modemde böyle bir sorun oluyor mu bakmak için başka bir modemle deneyim gözlemleyin.
  • Kıdemli Yarbay kullanıcısına yanıt
    Bütün Sürümleri Denedim Sorun Devam Ediyor.
    Modem Zaten Çok Eski Değil Yeni Almıştım Başka Modem Yok Deneyebileceğim Modem Ayarlarını Ekliyorum
    ASUS DSL-N16 YARDIM
  • Yeni Modem Siparişi Verdim Lanet Olsun Bu Asusa
    TENDA D301 4 PORT USB 300MBPS ADSL2+ KABLOSUZ MODEM Bakalım Bu Nasıl Çıkacak
  • Yazlık için bende bu modemi aldım bağlantı kopmaları 35mbit hızı 2-3 mbit zor almam vs delirtti beni tüm yaz yapmadığım ayar vs kalmadı.modemi kaldırdım bu yaz başka modem alacağım ama bir daha asusmu hayatta almam.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rejepo

Yeni Modem Siparişi Verdim Lanet Olsun Bu Asusa
    TENDA D301 4 PORT USB 300MBPS ADSL2+ KABLOSUZ MODEM Bakalım Bu Nasıl Çıkacak
    bu süre içerisinde modem üzerinde ayar haricinde birçok denemeler yapmış olmalısın? ben bazen bu tür sorunlarda meraktan yabancı sitelerde de aynı sorunu paylaşanlar var mı diye hem bakıyorum hem de kendi merakımı gideriyorum. modemler akıllı donanımlardır. bunun fi tarihinde bir espirisi vardı forumda ama bir ara bakmış bulamamıştım. şimdi hiç arayasım gelmiyor.

bak şimdi biri demiş ki. çözümü buldum sanırım 8 saattir reboot etmiyor. sadece wireless modunu kapattım.
    bir diğeri de benzer şekilde, ben de ethernet bağlantısını kestim sadece wireless modunu kullanıyorum sorun düzeldi.
    bazen power adaptörünü değiştirtmek veya modem önüne güç kaynağı koy diyenler olur ama sorunu devam edenler var.
    modem sanki firest release 2012 yılı ama tuerk isp' leri 2018 firmware ile eklenmiş. modem arayüzüne erişim konusunda güvenlik açığı olmasa gerek? malum zyxel' in kaç tane şifresi var.. modem reboot yapıyor ve log tutanaklarında hata, belirti görünmüyor ise donanımsal hata olabileceği gibi güvenlik açığı da olabilir yani yazılımsal. bu konuda ise bir çok denemeler yapılabilir bağlantı ayarları konusunda seçeneklerini otomatik yapabileceğin gibi manuel de yapabilirsin. mesela windows 10 da l2tp/ipsec vpn ayarını otomatik ayarda bırakıyorsun evlere şenlik bağlantı kuramıyor. ama ayarı menuel yapıyorsun bağlanıyor. işin yoksa modemin üzerinde birçok denemeler yaparak onu daha iyi tanıyabilirsin. modemi alırken ilk çıkış tarihine bak. eski sürüm ve versiyonları tercih etme. zyxel mi.. on sene geçmiş değişen birşey yok..

• Sorunun kaynağı bazen donanımsal olabiliyor. Benzer bir durumu yaşamıştım ve sonunda problemin adaptör kaynaklı olduğunu tespit ettim. Adaptör arada bir elektriği kesip açıyor ve bu arada tabiki İnternet gidip geliyor. Ben adaptörü değiştirerek sorundan kurtuldum.
  • Ne Hikmetse Yeni Modemi Aldığımdan Beri İnternet Kopmuyor Yeni Modemi Bağlamadım Daha
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.