Şimdi Ara

ASUS DSL-N16 Modem & TürkNet Kopma Sorununa Çözüm. (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
81
Cevap
5
Favori
27.082
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bağlantınızın santral üstündeki durumunuhttps://turk.net/online-islemler/#/technicalInfo burdan bi kontrol edin hocam ekran görüntüsü filanda atabilirsiniz.

Alacağınız hizmet Adsl mi Vdsl mi ? Sizde ki modem Vdsl destekli mi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SerdarS. -- 16 Nisan 2018; 11:30:14 >
  • SerdarS. kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğim durum olunca durum şöyle gözüktü türknette:

ASUS DSL-N16 Modem & TürkNet Kopma Sorununa Çözüm.

adsl kullanıyorum. paket 16 mbps'e kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blunt -- 16 Nisan 2018; 12:41:8 >
  • SerdarS. kullanıcısına yanıt
    Tahmin ettigim uzere sorun modem kaynakli. Dun aksam Asus Dsl Ac51 aldim ve henuz hicbir problem olmadi. Yardiminiz icin tesekkur ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende huaewi 658 v2 modem var sürekli buna benzer hata vermiş.

anlamı nedir acaba bu hataların

2018-04-21 22:55:58 Security Warning ‭Intrusion -> SRC=5.188.62.174 DST=185.219.1**.2** LEN=40 TOS=0x00 PREC=0x00 TTL=238 ID=38509 PROTO=TCP SPT=42784 DPT=32459 WIND‭
  • quote:

Orijinalden alıntı: BiPeRVA

ben de asus n16 kullanıyorum turknet değil netspeed kullanıyorum. sorun modem de ama çözüm uzun süredir yok sanırım.
    az önce bu modemi aldım. umarım randıman alırım. (netspeed dün açıldı elimde huaewi 658 v2(turkcel superonline modemle idare ediyorum şimdilik)

ASUS DSL-AC51 300MBPS-433MBPS VDSL DESTEKLİ KABLOSUZ-AC 2 PORT ADSL2+ MODEM (vatan 240+9,90)
  • Aynı modemde ben de sorun yaşıyorum Netspeed internet :/
  • quote:

Orijinalden alıntı: blunt

Tahmin ettigim uzere sorun modem kaynakli. Dun aksam Asus Dsl Ac51 aldim ve henuz hicbir problem olmadi. Yardiminiz icin tesekkur ederim.
    Daha sonra herhangi bir sorun yaşadınız mı?
  • hicbir problem yasamadim, modemden cok memnunum.

• Modemi hala kullanan var mı? Kurulumda sıkıntı yaşadım da

• asus modem kullananlara allah sabır versin, dsl n16, ac51 modemleri var bende başım dertten kurtulmuyor iflas ettiğim dükkanımın artıkları bunlar (orda kullandığım modemler orada 3 aynı net hattı eşzamanlı olarak çalıştığından fark etmemişim sorunlarını sanırım biri gitse diğeri çalısıyormuş)

Evde Huawei HG658c Vodafone modemim vardı gözünü sevdiğim bozulmasaydı iyiydi kendi kendini sürekli resetlemeye basladı yazılım güncellemesi de yok, sanırım donanımsal sorun zaten

ac51 de wifi sinyali stabil değil müsait kanalları analiz edip en uygun kanala almama rağmen wifi ile basit bir cs 1.6 bile oynanmıyor lagdan (35mbps)

n16 da ise kopma sorunu var, yazılım ile ilgili talimatları izledim bir sonuca ulaşamadım hala aynı

elime biraz para geçerse keenetic modem alacağım inş ama şu sıralar zor zira meteliğe kurşun atıyorum

anten meselesi dışında iss lerin verdiği huawei, zyxel, airties gibi modemlerin üzerine yok piyasada (tt altyapısı için geçerli bu)

mediatek hangi işi düzgün yapmış ki modem işlemcisini düzgün yapacak mis gibi broadcom varken sürünüyoruz resmen

keenetic de mediatek ama yazılım ve tecrübe açısından güçlü bir firma o yüzden mt işlemcili son alternatifim ilk fırsatta keenetic olacak o da hüsran olursa bi yerden 2. el broadcom vdsl modem bulucam

konu biraz eski ama denk geldim öyle yazdım başkalarının başı yanmasın asus modemlerden uzak durun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kingstonn -- 18 Temmuz 2020; 3:13:38 >
  • Biraz hortlatmak olacak ama aynı sorun bende de devam ediyor.

Günde 4-5 kere modemin bütün ışıkları yanmasına rağmen internetim kopuyor ve hem ethernet ile laptoptan hem de wifi ile telefondan bağlanamıyorum ama modem arayüzüne girebiliyorum. Bir çözüm bulan oldu mu bu probleme?

• quote:

Orijinalden alıntı: Glamdring26

Biraz hortlatmak olacak ama aynı sorun bende de devam ediyor.

Günde 4-5 kere modemin bütün ışıkları yanmasına rağmen internetim kopuyor ve hem ethernet ile laptoptan hem de wifi ile telefondan bağlanamıyorum ama modem arayüzüne girebiliyorum. Bir çözüm bulan oldu mu bu probleme?

Modem arayüzünden DSL bölümündeki bilgileri paylaşırmısınız?

Hat değerlerinin olduğu ekran.

• sorunu son zamanlarda çok sık yaşayınca kendimi burada buldum şunu da söyliyeyim sorunu yıllardır yaşıyorum fakat modemi kapat aç yapıp devam ediyordum artık dayanılmaz hal aldı , gün içinde gitmesinden ziyade Cosa kombi ekipmanı kullanıyorum bebekli evde büyük sorun oluyor ASUS DSL-N16 Modem & TürkNet Kopma Sorununa Çözüm. 

model asus ac51(750) tüm ışıkları sorunsuz yanmakta, turknet'in sitesinde modem online ve buluşuyor , 99,99mbit hızım gözüküyor ve bu hızı alabiliyorum.

gel gör ki herşey sorunsuz olmasına rağmen ethernet ve wifi2.4-5ghz hiçbirinde internet yok

192.168.1.1 modem arayüzüne sorunsuz girebiliyorum.

snr margin 8.5 civarlarında geziniyor fakat genel dsl günlüğünü eve gidince buraya atabilirim.

konu ile ilgili modeme çok suç bulan olmuş internette fakat araştırdıkça sorun turknette çıkacak gibi duruyor çünkü turktelekomun eskiden verdiği zyxel vmg3312-b10b ile de bu sorunu yaşıyorum ki o modemi turtelekom ile çok uzun yıllar tek kesinti olmadan kullandım asus almadan önce.

• Ara ara benzer durumlar bende de oluyor ama acaba eski sürümlere dönsek mi ne dersiniz?

Veya mayıs ayında çıkan sürümle toparlamışlarmıdır?

• mrb arkadaşlar bu konu çok olmuş ama ben de turknet kullanıyorum ve interneti de sürekli kullanmadığım için modemi yatarken kapatıyorum. sabah uyanınca açıyorum. boşuna elektrik harcamasın ve faturama yansımasın diye açıp kapatıyorum. 3 yıl önce modemi kapatmayın yoksa sorun yaşarsınız demişsiniz ama ben sorun yaşamıyorum. Modemin 1.1.2.3_224 güncel versiyon yazılımıyla kullanıyorsanız benzer kopma sorunları yaşamaktasınızdır demişsiniz ama ben bu versiyonla kullanıyorum. hatta modem ayarlarına girdiğimde güncelleme mevcut diye uyarı ışığı yanıp sönüyor ama güncelleme yapmıyorum. daha önce başka modem kullanırken güncelleme yaptığımda kopma sorunu yaşamıştım o yüzden artık güncelleme yapmıyorum hiç bir modemi.

benim sorum farklı olacak. bu modem saatte kaç watt elektrik harcıyor bunu öğrenmek istiyorum. bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim. şimdiden teşekkürler...

• selamın aleyküm öncelikle ben asus n16 kullanıcısıyım fakat bi türlü tam verim alamıyorum modem önerisi yapabilirmisiniz bütçe 1000-2000 tl arası

• Merhaba bende de Asus DSL n16 var ve ara sıra kopuyor. Ne yapmam gerekiyor? Firmware güncelleme, kararlılık ayarı ve kanal ayarı mı yapmam gerek? Önerisi olan arkadaş var mı?

• Çözüm yok sanırım. Garantiye göndereceğiz mecburen.

• kerem2018 kullanıcısına yanıt

Hiç bir ayar işe yaramıyor hocam. Bende de Asus DSL-N17U modeli var kafayı sıyırttırdı. Bazen 10-15 dk bir bazen 2-3 saatte bir sürekli kopma yaşamaya başladım. Tabi bu VDSL geçtikten sonra başladı ADSL kullanırken bir problem ile karşılaşmadım. Asus modemlerde özellikle Broadcom kullanılmayan modellerinde santral ile modem uyuşmazlığı yaşanıyor. Modem içinden bütün ayarları deneme rağmen sonuç bulamadım. Şuan dandik bir modem takılı bağlantı 2 gündür gitmedi.

Asus modem üst seviye broadcom chipsetli modemleri haricindeki modemler bir halta yaramaz.

• Kesinlikle katılıyorum. Ben sattım kurtuldum. Onun yerine Keenetic omni dsl modem aldım. Allah'a şükür 1 aydır hiç kopma olmadı. Hem arayüzü çok iyi, hem hızlı hem de çok stabil çalışıyor. Isınma sorunu yok. Kesinlikle tavsiye ederim. İnceleme ve yorumlarına bakın. Sağlıcakla kalın.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.