Şimdi Ara

ASUS DSL-AX82U | AX5400 | VDSL MODEM | GAMING ROUTER | WiFi 6 | WPA3 | Aura RGB | IPv6 | Merlin (36. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.037
Cevap
56
Favori
94.416
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

ChangeLog
    Security Fixes and Improvements:
    – Enhanced Slowloris Denial of Service attack.
    – Updated to OpenSSL-1.1.1k for CVE-2021-3449.
    – Updated dropbear to 2020.81.

Bug Fixes and Improvements:
    – Fixed AiMesh/Guest network related issues.
    – Removed DTPC capability bit of IE from AP side.
    – Fixed PC-offline-blocking still remains when offline time contain DST-start-time and continues after offline time.
    – Fixed RE will sync the first USB account with the HTTP account.
    – Fixed iTunes cannot be started in AP mode.
    – Enhanced ICMPv6 type 128 flooding protection.
    – Enhanced ICMPv6 firewall handling.
    – Added jitterentropy-rngd for feeding the Linux /dev/random.
    – Updated USB modem APN data.
    – Fixed it takes too long time to obtain the Let’s Encrypt certificate in China.
    – Fixed IPSec connection status shows nothing if connection type is IKEv2.
    – Fixed unexpected client deauthentication issue which is triggered client sending frames with incorrect BSSID.
    – Fixed sometimes the devices in LAN could not access internet if PPTP/L2TP client connected.

Yüklenmesini önermiyorum, denemedim
    https://dosya.co/ebzz2p2aoyrn/DSL-AX82U_9.0.0.4_386_42943-g4e3dfd3.zip.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 11 Mayıs 2021; 3:18:11 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Dark Reaver kullanıcısına yanıt

Merhaba

QNAP TS-431P2 kullanıyorum kabloluda 110-112 mb arası gönderim ve alım yapıyor sabit. Bu hızlara çıkacak wifi cihaz elimde şu an yok maalesef wifiden deneyemiyorum.

• nirvanha kullanıcısına yanıt

Merhaba

Nerdeyse 20+ yıldır bilgisayarlar ile uğraşıyorum bu güne kadar yüzlerce (binlerce) asus ürünü kurdum yada ayarlayıp çalıştırdım en az sıkıntı çıkaran ürünler asusa ait olmuştur genel olarak.

Hele hele Çizgi Elektronik distribütör iken Niyazi abi de asus ürünleri getiriyor ve servis veriyorken hiç üzmedi beni asus ürünleri ve servisi. En sevmediğim ürünü DSL-AC88U oldu şimdiye kadar çünkü yazılım desteğini çektiler arkasında durmadılar o tarz bir cihazın, onuda değişim ile hallettiler sonunda sağolsunlar. Fiyat politikalarını beğenmesem de cihazlar/kartlar bence güzeller.

• Orhan Bahçıvan O kullanıcısına yanıt

Aynı dönemin yolcusuyuz usta yukarılardaki mesajlarımdan görebilirsiniz , bunları anlatmanıza gerek yoktu neyin ne olduğunu biliyoruz.Fason ürettirip üstüne damga basmakla olmuyor o işler , üstelik piyasayıda fiyat anlamında yukarı çekti.Bu gaming zımbırtısını başımıza bela eden de Asus.Her alanda var maşallah.1000 tl mouse mi olur ama oluyor işte.

Üst düzey 3.jenerasyon modem üretiyorsun ve heryerinden kırpmışsın çuvallamışsın markana yakışır mı? Asus DSL-AC68U anakart değişimine satış fiyatından yüksek para istedikler günü unutmadık hala.

Asus coçuğum gibi olduğundan sert eleştiriyorum...

Bu arada 99 sonu kurduğum Asus cusl-2 PIII ilk sistemim hala durmakta ve gurur duyuyorum hiç başka markaya bakmadım 2014 e kadar.Ama o kadar işte , çevreme hep msi alıyorum fiyat prtf.Ama o da çöp.

Yeni sağlam ucuz markalar gerek piyasaya belki çinden çıkar bilemem.

• quote:

Orijinalden alıntı: Drahmizm

USB belleklerin hepsi ısınır, elinizi yakacak kadar ısınır. Bu normal bir durum ama dışı plastik olursa bunu daha az fark edersiniz.

Ben uzun süredir 7/24 takılı kullanıyorum daha bozulmadı, bozulması için de üretilmemiştir herhalde.

Alıntıları Göster

SSD diski modemin usb çıkışıma bağlayıp denedim, sonuç oldukça tatmin edici. Ftp, samba oldukça hızlı... Bir çok usb bellek denedim (sandisk ultra fit, sandisk extreme, toshiba) bence bu haliyle daha verimli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi truecupper -- 11 Mayıs 2021; 19:18:37 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Technical_Support

100 ve sonrası kanal ayarlayınca pc de 5ghz hiç göremiyorum ki. Belli,bir zaman sonramı görünür oluyor.

Bu konuyu başkalarına da sordum, yeni bir şey daha öğrenmiş olduk. Bant genişliğinden dolayı kanal 100 ü seçsen de eğer sinyalin genişliği kanal 120-128 i kapsıyorsa 10 dakika radar taraması yapıldıktan sonra kullanılabiliyormuş. Geç açılması bilinçli yani, bir bug değil ASUS DSL-AX82U | AX5400 | VDSL MODEM | GAMING ROUTER | WiFi 6 | WPA3 | Aura RGB | IPv6 | Merlin 

ASUS DSL-AX82U | AX5400 | VDSL MODEM | GAMING ROUTER | WiFi 6 | WPA3 | Aura RGB | IPv6 | Merlin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 12 Mayıs 2021; 18:10:9 >

• Drahmizm kullanıcısına yanıt
    Onu anlamış olduk, şimdi kafama takılan ağdan dosya transfer hızı 112mb ları görüyordum, şimdi 70mb ı geçmiyor.
  • quote:

Onu anlamış olduk, şimdi kafama takılan ağdan dosya transfer hızı 112mb ları görüyordum, şimdi 70mb ı geçmiyor.

Kapatıp açınca düzeliyor mu peki ?

5 GHz 400 Mbps kapasite ile hız testi.

Modemin açık kalma süresi 55 dk.

ASUS DSL-AX82U | AX5400 | VDSL MODEM | GAMING ROUTER | WiFi 6 | WPA3 | Aura RGB | IPv6 | Merlin

Bilgisayar ile modem hep aynı yerde. Çekim göstergelerin AC88U ya göre bir tık daha fazla göstermesine ve hız olarak ta daha hızlı bir PHY hızı görünmesine rağmen wifi performansından pek verim alamıyorum. Etrafımda hızı düşürecek başka wifi sinyalleri de yok, çevre koşulları değişmedi. Bazen çok iyi olması gerektiği gibi bazen böyle hiç anlamıyorum. AC88U da hem PC den test ettiğimde 2,4 Ghz veya 5 GHz fark etmeksizin 90 Mbps kesin alıyordum hep.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 13 Mayıs 2021; 1:32:59 >

• Drahmizm kullanıcısına yanıt

Benim bahsettiğim internet hızı değilde, local ağdaki nas ile pc arasındaki dosya transfer hızıydı. Sizde gigabit portlu nas veya başka bir pc varsa iki cihaz arasındaki hızı test edebilirmisiniz?

• quote:

Transfer hızınız neden düştü tespit ettiniz mi? QoS aktif ise devre dışı bırakıp modemi resetleyin.

• quote:

Benim bahsettiğim internet hızı değilde, local ağdaki nas ile pc arasındaki dosya transfer hızıydı. Sizde gigabit portlu nas veya başka bir pc varsa iki cihaz arasındaki hızı test edebilirmisiniz?

Maalesef yok, o şekilde test edemiyorum.

Benim durumum da farklı, cihaza internet hızı tam geliyor ama cihaz bana veremiyor. Sadece modemin dibindeyken hızı tam alıyorum.

Not: Modemde neredeyse açık özellik yok, USB cihaz yok, etrafta hız düşürecek ekstra wifi ağları yok. Başka cihazın verdiği hızları bu cihazla alamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 13 Mayıs 2021; 15:56:18 >
  • Yukarıda bahsettiğim ağdan dosya çekme hızıyla ilgili test yaptım.

3.0.0.4_386_40137 firmware ile lokal ağdan dosya transfer hızım 105mb/sn, Son çıkan 9.0.0.4_376_42258 firmware ile hızım 75mb/sn yi geçmiyor. Son firmware'de ağdan dosya transfer hızı sorunlu. Bu olay sizin içinde önemliyse eski firmware'de kalın.

Test koşulları : 5Ghz 160Mhz Kanal 128 (Her iki firmware ile aynı şartlarda test ettim).

Nas: Synology DS213+ Pc: intel AX210 wifi card

EDIT: Sorun devam ediyor, ethernet kablosu takılı kaldığı için düzeldiğini sanmıştım fakat yeni firmware hala ağ hızı olarak sorunlu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Technical_Support -- 14 Mayıs 2021; 13:47:14 >
  • quote:

Yukarıda bahsettiğim ağdan dosya çekme hızıyla ilgili test yaptım.

3.0.0.4_386_40137 firmware ile lokal ağdan dosya transfer hızım 105mb/sn, Son çıkan 9.0.0.4_376_42258 firmware ile hızım 75mb/sn yi geçmiyor. Son firmware'de ağdan dosya transfer hızı sorunlu. Bu olay sizin içinde önemliyse eski firmware'de kalın.

Test koşulları : 5Ghz 160Mhz Kanal 128 (Her iki firmware ile aynı şartlarda test ettim).

Nas: Synology DS213+ Pc: intel AX210 wifi card

EDIT: Sorun devam ediyor, ethernet kablosu takılı kaldığı için düzeldiğini sanmıştım fakat yeni firmware hala ağ hızı olarak sorunlu.

Üstteki Beta Fw 386_42943 benim sıkıntı bunda var.

Yedek Yazılım Depom da Bazı Sürümleri Bulabilirsiniz https://mega.nz/folder/tA8kmTjb#lOT6SIabNH5DGtdfTZRnAQ/file/5Z1whLJb

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 13 Mayıs 2021; 19:25:26 >

• quote:

Bu mesaj silindi.

O halde çok eski bir yazılımı yükleyip sonra güncel yazılımı yükleme işlemi bu modemde de yapılıyor. Bazı sorunlar bazı modellerde bu şekilde düzeliyordu.

• quote:

Bu mesaj silindi.

Bende 386_40137 yi yükledim ve cihaz açılınca arayüzden tüm verileri sil seçeneği ile fabrika ayarlarına alıp modemi kullanacağım şekilde kurdum. Daha sonra 386_42438 sürümüne güncelledim, şimdilik sorun yok gibi görünüyor.

• quote:

Bende 386_40137 yi yükledim ve cihaz açılınca arayüzden tüm verileri sil seçeneği ile fabrika ayarlarına alıp modemi kullanacağım şekilde kurdum. Daha sonra 386_42438 sürümüne güncelledim, şimdilik sorun yok gibi görünüyor.

Alıntıları Göster

asus sitesinde sadece Sürüm 3.0.0.4.386_42438 var önceki yüklediginiz yazılımı nerden bulabilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Easy Ice

asus sitesinde sadece Sürüm 3.0.0.4.386_42438 var önceki yüklediginiz yazılımı nerden bulabilirim.

Alıntıları Göster

https://mega.nz/folder/tA8kmTjb#lOT6SIabNH5DGtdfTZRnAQ/file/4cUWADRa

Depomda hepsi var hocam oradan indirebilirsiniz. DH bazen linklerde sıkıntı çıkarıyor, URL ye basınca sorun çıkarsa kopyala yapıştır yaparsanız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 14 Mayıs 2021; 0:45:57 >

• quote:

https://mega.nz/folder/tA8kmTjb#lOT6SIabNH5DGtdfTZRnAQ/file/4cUWADRa

Depomda hepsi var hocam oradan indirebilirsiniz. DH bazen linklerde sıkıntı çıkarıyor, URL ye basınca sorun çıkarsa kopyala yapıştır yaparsanız

Alıntıları Göster

DSL-AX82U_3.0.0.4_386_40137 en son yayınlanan orjinal firmware mi ? Asus'un sitesinde bulamadım, yoksa beta firmware mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: truecupper

DSL-AX82U_3.0.0.4_386_40137 en son yayınlanan orjinal firmware mi ? Asus'un sitesinde bulamadım, yoksa beta firmware mi ?

Alıntıları Göster

Kırmızı işaretlediğim rakam büyüdükçe yazılım daha yeni olur.

İlk rakamı 3.0... olarak gidiyorsa normal yazılım 9.0... olarak gidiyorsa beta yazılımdır ve bu yazılımlar Asus tarafından resmi olarak sağlanmış orijinal yazılımlardır. Sürümler arasında şu ana kadar sadece son 5 rakamı değiştiği için son 5 rakamına bakarak güncel olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Bunlar haricinde gnuton un yayınladığı asuswrt-merlin yazılımlarında gnuton olarak zaten yazıyor, bunun için yüklenme tarihinden güncelliğini anlayabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 14 Mayıs 2021; 19:57:31 >

• 
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.