Şimdi Ara

ASUS DSL-AX82U | AX5400 | VDSL MODEM | GAMING ROUTER | WiFi 6 | WPA3 | Aura RGB | IPv6 | Merlin (32. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
2.042
Cevap
57
Favori
94.624
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Popüler Konular listesinde
47. Sırada  bugün en iyi #4
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bende de aynısı oldu hattımı daha düşük bir hıza sabitletince düzeldi, o yüzden yazdım
  • Technical_Support kullanıcısına yanıt
    Bu sabitlemeyi nasıl yapmam lazım

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Erdem karataş E kullanıcısına yanıt
    Telekomu arayıp durumu anlatıyorsunuz. Örneğin bana 92mbps gelirken kopmalar oluyordu 80mbps ye sabitletince sorun çözüldü. Şuan resim açılmıyor bende, açılırsa bakıp tekrar yazarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Technical_Support -- 6 Mayıs 2021; 23:27:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: rodeo65

BEN sonunda Tivibu çalıştırdım ayarlarım bunlar ama çok uğraştırdı şimdi kurcalamayı korkuyorum. Umarım ayarlar sizin işinizi de görür

Alıntıları Göster

Teşekkürler, bu ayarları ne olur ne olmaz not alalım, kalıcı bir bilgi olarak kalsın ASUS DSL-AX82U | AX5400 | VDSL MODEM | GAMING ROUTER | WiFi 6 | WPA3 | Aura RGB | IPv6 | Merlin 

• quote:

Orijinalden alıntı: Easy Ice

Merlin yazılımını yüklesek tekrar orjinal yazılımı üstüne yükleyip geri dönebiliyoruzmu?

Evet, yükleme şekilleri aynı zaten ama normal resmi sürümü yükleyince mutlaka fabrika ayarlarına alın.

• Drahmizm kullanıcısına yanıt
    Konuya sabitlesen daha iyi olmazmı tv bu ayarları diye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Technical_Support -- 6 Mayıs 2021; 23:42:57 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Technical_Support

Konuya sabitlesen daha iyi olmazmı tv bu ayarları diye.

Uygun bir zamanda SSS kısmına koyacağım ASUS DSL-AX82U | AX5400 | VDSL MODEM | GAMING ROUTER | WiFi 6 | WPA3 | Aura RGB | IPv6 | Merlin 

• Sorun düzeldi şuan stabil beyaz ışık yanıyor biraz saçma ama mobil Asus router uygulamasında cihazlar sekmesinde bir gün öncesinde dark marka tekrarlayıcı modeme bağla seçeneğini tıklayıp çıkan bildirimde düğüm için ax82u seçmiştim. Az önce tekrar aynı yere girdim bağlamayı kaldırı seçtim ve şuan uzun süredir normal stabil olarak beyaz ışık yanıyor

• Drahmizm kullanıcısına yanıt
    0 gün 1 saat 12 dakika yazıyor şuan ama ben sorunla ilk karşılaşınca ilk olarak modemi mobil uygulama üzerinden yeniden başlat yapmıştım sıfırlanmıştı burası kırmızı ışık yanıp tekrar beyaza geçince burası sıfırlanmıyordu dikkat ettim ona

• Merhaba arkadaşlar değişim kampanyasıyla DSL-AC88U modemimi verip DSL-AX82U aldım. Şimdi önemli olan sorun şu Turknet kullanıyorum hiç bir ayar yapmadan (manuel) VDSL2 ile aldığım hızı alabiliyor muyum ?

Teşekkürler.

• Erdem karataş E kullanıcısına yanıt

Bu değerlerle kopmaması lazım.

• :S kullanıcısına yanıt

Merhaba

Eski modemim sizinle aynı, ben TurkTelekom ile otomatik kurulum ile hız düşüşü yaşamadım VDSL2 ile.

Turknet ne yapar bilmiyorum daha önce Turknet kullanıyordum 1 kez arıza çıktı düzeltemediler 15 gün o yüzden tekrar TurkTelekom'a dönmek zorunda kalmıştım.

Turknet bence sürpriz bi terslik çıkmadıkça iyi (fiyat ve hız olarak), ama olurda sıkıntı çıkarsa dert muattap bulmak bile mucize oluyordu bazen.

• Technical_Support kullanıcısına yanıt
    Evet doğru ilk yazımda da belirtmiştim kopma olmuyor fakat yavaşlama oluyordu yani anlık olarak sanki donuyordu o an modem üzerinde ki ışık kırmızı oluyordu örneğin bir videoyu açıyor ama hız yavaş gibiydi ışık beyaza dönünce normale dönüyordu ama şuan böyle bir sorun kalmadı

• quote:

Orijinalden alıntı: Erdem karataş

0 gün 1 saat 12 dakika yazıyor şuan ama ben sorunla ilk karşılaşınca ilk olarak modemi mobil uygulama üzerinden yeniden başlat yapmıştım sıfırlanmıştı burası kırmızı ışık yanıp tekrar beyaza geçince burası sıfırlanmıyordu dikkat ettim ona

Benzer bir sorun yaşarsanız yani hatta kopma olmadan belirli bir süre sonra kırmızıya dönmesi

Çift WAN ayarı aktifken (http://router.asus.com/Advanced_WANPort_Content.asp)

Alttaki gibi algılama süresini 10 sn. yaparak deneyebilirsiniz.

ASUS DSL-AX82U | AX5400 | VDSL MODEM | GAMING ROUTER | WiFi 6 | WPA3 | Aura RGB | IPv6 | Merlin

*Çift WAN özelliğini kullanmıyorsanız geçici olarak aktif edip dediğim ayarı güncelledikten sonra tekrar Çift WAN ı kapabilirsiniz.

• 5Ghz 160Mhz de kanalı 100 ve yukarısı yaparsam 5Ghz bağlantıyı bilgisayarımda göremiyorum. Rica etsem deneyebilirmisiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: :S

Merhaba arkadaşlar değişim kampanyasıyla DSL-AC88U modemimi verip DSL-AX82U aldım. Şimdi önemli olan sorun şu Turknet kullanıyorum hiç bir ayar yapmadan (manuel) VDSL2 ile aldığım hızı alabiliyor muyum ?

Teşekkürler.

Hocam operatörler arası ayarlar hiç değişmiyor, tek fark kullanıcı adı kısmında @ttnet yerine @turk.net veya operatör neyse ona göre yazılıyor. Birde ttnet kullanıp ta tivibu üyeliğiniz varsa kurulumda onu seçmeniz gerekiyor. Hangi operatör kullanırsanız kullanın ilk kurulumu yaparken DSL hat kablosu takılı olmalı, operatörü Turk Telekom seçebilirsiniz.

Üstteki mesajı yazma amacım bazıları Türknet seçince sıkıntı oldu demiş ama ben Türknet seçince sıkıntı olmadı, siz garanti olsun diye Türk Telekom seçin ASUS DSL-AX82U | AX5400 | VDSL MODEM | GAMING ROUTER | WiFi 6 | WPA3 | Aura RGB | IPv6 | Merlin 

Hat değerleri olarak ta AC88U nun aynısını alırsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 7 Mayıs 2021; 0:38:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Drahmizm

Evet, yükleme şekilleri aynı zaten ama normal resmi sürümü yükleyince mutlaka fabrika ayarlarına alın.

Alıntıları Göster

Merlin yazılımı denedinizmi? şuan hangisini kullanıyorsunuz?

• Merhaba

Modem değişikliği yaptığım için cihazla birlikte aldığım dual band ve Aimesh destekli Asus RP-AX56 yı satıyorum.

https://www.vatanbilgisayar.com/asus-rp-ax56-574mbps-1201mbps-dual-bant-kablosuz-ax-range-extender.html?utm_source=search&utm_medium=rp%20ax&utm_campaign=rp%20ax

Modem 29 nisan da elime ulaştı 30 nisan da iade ettiğim için hiç kullanılmamıştır.

Mesh kurmak isteyen yada sinyali güçlendirmek isteyen ilgilenen arkadaşlar iletişime geçebilirler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Drahmizm

Anlamadım

@Drahmizm

normal resmi sürümü yükleyince mutlaka fabrika ayarlarına alın.

Siz modemi kurduğunuzda günceleme yükleniyor ya tekrar fabrika ayarlarına aldınızmı demek istemiştim ben almadım.

• 
Sayfa: önceki 3031323334
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.