Şimdi Ara

ASUS DSL-AX82U | AX5400 | VDSL MODEM | GAMING ROUTER | WiFi 6 | WPA3 | Aura RGB | IPv6 | Merlin (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.037
Cevap
56
Favori
94.385
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
18 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Haklısın sonra modemi alan giriş seviyesi olan bir kullanıcı, modemi ayarlamadan internete bağlanır. Çift session mevzusundan, internete girememe sorunu çıkabilir
    Gerçi böyle bir modemi giriş seviyesi kullanıcı alır mıı onu bilemem
  • Ricko R kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun, Allah utandırmasın
    Kullandığın modem ama yazılımsal olarak gerçekten çok iyi, donanımsal olarak ama bu modemle karşılaştırılamaz..
  • Drahmizm kullanıcısına yanıt
    Dostum biliyorsun bir önceki konumuzda da böyleydi
    Bana böyle sürüp gidecek gibi geliyor
  • Çok güzel bir modeme benziyor Allah almayı nasip eder inşallah
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ricko

An itibariyle vatan bilgisayardan ön siparişi verdim bende. Ben Keenetic dsl 1200 den geçiyorum. Pişman etmeyeceğini umuyorum :)

Asus pişman etmez. Hayırlı olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ricko

An itibariyle vatan bilgisayardan ön siparişi verdim bende. Ben Keenetic dsl 1200 den geçiyorum. Pişman etmeyeceğini umuyorum :)

Hocam iki modem'in de hat değerlerini atabilir misiniz ?

Arasında ne kadar fark olacağını birçok kullanıcı merak edecektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: mrbluesman

Dostum biliyorsun bir önceki konumuzda da böyleydi
    Bana böyle sürüp gidecek gibi geliyor

Kur artmazsa gidebilir :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 7 Nisan 2021; 21:38:29 >
  • Bu modemde inşallah ac88u da ki gibi path modunda sorun yoktur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MALİ MÜŞAVİR

Bu modemde inşallah ac88u da ki gibi path modunda sorun yoktur.

path modu nedir ?

• quote:

Orijinalden alıntı: mrbluesman

Haklısın sonra modemi alan giriş seviyesi olan bir kullanıcı, modemi ayarlamadan internete bağlanır. Çift session mevzusundan, internete girememe sorunu çıkabilir
    Gerçi böyle bir modemi giriş seviyesi kullanıcı alır mıı onu bilemem

Benim internette ipv6 aktif, bakalım DSL-AX82U da ipv6 çalışacak mı (DSL-AC88U da çalışmıyordu)

Şu an çok eski bir modemde kullanabiliyorum

ASUS DSL-AX82U | AX5400 | VDSL MODEM | GAMING ROUTER | WiFi 6 | WPA3 | Aura RGB | IPv6 | Merlin

ASUS DSL-AX82U | AX5400 | VDSL MODEM | GAMING ROUTER | WiFi 6 | WPA3 | Aura RGB | IPv6 | Merlin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 7 Nisan 2021; 22:8:50 >

• Ac68u kullanırken ac88u modeme geçmiştim path modu sadece fast destekliyor. Hemen tekrar ac68u modeme döndüm.Ama ac68u fastpath modunda çalışıyor. Oyunlarda pinglere faydası oluyor.

Not: modemi değişim kampanyası için gönderdiğim için resmi internetten bulup yükledim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MALİ MÜŞAVİR -- 7 Nisan 2021; 22:11:10 >

• quote:

Ac68u kullanırken ac88u modeme geçmiştim path modu sadece fast destekliyor. Hemen tekrar ac68u modeme döndüm.Ama ac68u fastpath modunda çalışıyor. Oyunlarda pinglere faydası oluyor.

Not: modemi değişim kampanyası için gönderdiğim için resmi internetten bulup yükledim.

İki çeşit path modu var

1) Fast

2) Interleaved

Eğer iss operatörünüz Fast Path ayarladıysa ping süresi azalır ama hattın hassasiyeti artar yani hat kalitesi iyi olmayan bir hatta kopmalara sebep olabilir.

Eğer iss operatörünüz Interleaved Path ayarlarsa hattınızın kapasite hızı ve ping süresi artar ama hattınızda kolay kolay kopmalar olmaz.

Normalde Türk Telekom altyapısını kullanan bir iss kullanıyorsanız anormal bir durum olmadığı sürece Fast Path olarak ayarlanıyor yani varsayılan mod bu Ancak Türknet Yapa altyapısını kullanıyorsanız varsayılan olarak Interleaved Path mod ayarlı, operatör hesap ayarlarınızdan oyuncu modunu aktif ederseniz Fast Path e geçiş yapıyor. Hız biraz azalıyor ama performans artıyor.

Hocam işte ac88u modemde sadece fast olarak bağlanıyordu. Her iki modemi de aynı anda kullandım. Ac68u yu taktığımda fastpath modunda çalışıyordu. ac68u söküp ac88u yu taktığımda sadece fast modumda çalışıyordu. Bu yüzden ac88u da internet ve oyunlar benim için işkence idi.

Hatta geçen yıl bu konuda sizinle paylaşımda bulunmuştum.

Ac68u ve ac88u için resimleride buldum konuda.
    Ac88u fast
    Ac68u fastpath

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MALİ MÜŞAVİR -- 7 Nisan 2021; 22:28:19 >

• quote:

Hocam işte ac88u modemde sadece fast olarak bağlanıyordu. Her iki modemi de aynı anda kullandım. Ac68u yu taktığımda fastpath modunda çalışıyordu. ac68u söküp ac88u yu taktığımda sadece fast modumda çalışıyordu. Bu yüzden ac88u da internet ve oyunlar benim için işkence idi.

Hatta geçen yıl bu konuda sizinle paylaşımda bulunmuştum.

Ac68u ve ac88u için resimleride buldum konuda.
    Ac88u fast
    Ac68u fastpath

Hocam sizin yanlış anladığınız bir şey var

şöyle örnek versem anlaşılır sanırım

--------------------------

Elma

1) Kırmızı Elma

2) Yeşil Elma

--------------------------

bir tane modemde böyle yazarken

Diğerinde

---------------------------

Elma

1) Kırmızı

2) Yeşil

---------------------------

Yazıyor yani

Path Mode = Fast Path ile

Path Mode = Fast aynı şey zaten.

Ping sorunlarının sebebi farklı bir şeydir ama siz yanlış düşündüğünüz için ona yormuşsunuz.

DSL-AC88U nun Qos sorunundan kaynaklı ping artışı oluyordu muhtemelen.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 7 Nisan 2021; 22:33:0 >

Hocam geçen yıl 1 ay uğraştım ac88u ile ama bir türlü verim alamadım. İnşallah dediğiniz gibidir.
  • quote:

Hocam geçen yıl 1 ay uğraştım ac88u ile ama bir türlü verim alamadım. İnşallah dediğiniz gibidir.

Hocam benim teknik bilgim var yani bunları yazarken internette araştırma yaparak yazmadım ama modem ara yüzlerinde dil çevirisini nasıl yaparsalar kelimeler öyle yazar oraya takıldınız orası ayrı mesele. AX82U da sizin istediğiniz şekilde yazıyor için rahatlasın en azından ASUS DSL-AX82U | AX5400 | VDSL MODEM | GAMING ROUTER | WiFi 6 | WPA3 | Aura RGB | IPv6 | Merlin 

AX82U nun oyun kısmı ayrı mesele zaten, özellik olarak var ama genel olarak ta Qos un daha gelişmiş olduğu net belli.

20 mbps upload nasıl alıyorsunuz hocam ? Turknet yapa mı kullanıyorsunuz ayrıca saha dolabı uzaklığınız nedir ?

Cihazın 4 dB snr ile crc, fec oranları güzel chipset farkını ortaya koyuyor.

• Cihaz şu an Vizyon Bilgisayarda bulunuyor mu acaba? Gitsek alabiliyor muyuz indirimden faydalanarak?

• quote:

Orijinalden alıntı: theraptorx

Cihaz şu an Vizyon Bilgisayarda bulunuyor mu acaba? Gitsek alabiliyor muyuz indirimden faydalanarak?

Hayır ellerinde yok, hepimiz bekliyoruz.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.