Şimdi Ara

ASUS DSL-AC88U > DSL AX82U Değişim Kampanyası Aktif

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.715
Cevap
21
Favori
64.649
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 7 gün
  • Cevaplayan Üyeler 127
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 656
  • Ortalama Mesaj Aralığı 20 saat 51 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 324
  • Favoriye Eklediklerim 22
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Drahmizm (656 mesaj) Bori Khan (218 mesaj) BuBBa123 (81 mesaj) SuperACc (68 mesaj) suphion (48 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (924 mesaj) Mobil (299 mesaj) Tablet (389 mesaj) Mini (9 mesaj) Uygulama (80 mesaj) (9 mesaj)
  • @
2 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Haberleşme ve Dijital Platformlar >> Modemler >> ASUS DSL-AC88U > DSL AX82U Değişim Kampanyası Aktif
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    4084 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Drahmizm

Sizin pm niz kapalı o yüzden ben de size ulaşamadım

Alıntıları Göster
    bana pm geliyor herkesten ama :(

size atıcağım zaman bu mesajı alıyorum

• Yarbay
    9907 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: hey

bana pm geliyor herkesten ama :(

size atıcağım zaman bu mesajı alıyorum

Alıntıları Göster
    Dün aynısı bana da yazmıştı ama şu an gitti sanırım
    |
    |

• Yüzbaşı
    394 Mesaj
    DSL-AC88U modemimin garantisinin bitmesine yaklaşık 3 ay kala açma kapatma butonu arızalandı, gerçi sorunun butondan olduğunu sanmıyorum çünkü yazılımdan da reset attığımda alet açılmıyordu.
    Sorun modemi kapattığımda açılmıyordu yada çok zor açılıyordu diyebilirim açma kapatma düğmesine defalarca basmam gerekiyordu modemin açılması için, yazılımdan resetle dediğimde de wi-fi ışıkları yanıyordu ama cihaz da hiç bir hareket olmuyordu ve tekrar bağlanmaya çalışmıyordu.
    Garanti kapsamında hafta içi tamire gönderdim bakalım tamir mi olacak yoksa değişim mi verilecek bilmiyorum ancak değişim verilirse kötü çünkü ürün aldığım yerde şu an yok para iadesi yaparlarsa da yaklaşık 3 yıl öncenin parası ile Dsl-AC88u ayarında bir modem alabilmem çok zor üstüne para vermem gerekiyor ki buda işime gelmez onun yerine mesh ürünü almak istiyorum, umarım tamir olup gelir ki piyasada buna eşit çok modem yok. Üst müodelleri de henüz Türkiye ye giriş yapmadı o yüzden tamir edilmesi şu an bana daha çok uyuyor ki ilerde de inşallah tekrar bir arıza da çıkartmaz.
    Servis işlemi bitince detay yazarım.

• Yarbay
    9907 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Yazılımdan yeniden başlatmakla fişi çekip takmak aynı şey değil. Zaten yazılım sıkıntılı olduğu için bunu yapıyorsun. AC88U nun günümüzdeki karşılığı AX82U bir kaç ay sonra çıkacaktır ve fiyat olarak 1000-1500 lira arasında olacağını düşünüyorum çünkü DSL siz AX82U Router modeli şu anda o aralıkta, pek fark olacağını sanmıyorum.

Hem Asus a kızgınlığımdan hem de maddi olarak bir süre yeni bir cihaz düşünmüyorum ama Asus olarak yeni cihaz düşünüyorsanız 88U yu elden çıkarmadan bekleyin.

Bendeki 88U sıkıntı çıkardığında evde yoksam bile evdekiler alıştı fişini çekip takıyor

DSL AX82U nun donanımı

Kaynak:https://uktechhub.com/forums/topic/asus-new-dsl-ax82u-modem-router-combo-wifi-6/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    ahmeta kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
    394 Mesaj

DSL-AC88U için servis onarılamaz raporu verdi ancak ne yenisi var nede yerine alınabilecek başka modem para iadesi almak da hiç hoş olmayacak

|
    |
  • Yüzbaşı
    879 Mesaj
    ASUS'un bir an önce şu an ürettiği tüm modemlerin üretimini durdurmalı ve şu an ürettiği tüm modemlerin aynılarının donanımsal olarak yenilenmiş versiyonlarını üretmeli ve en giriş seviyesi modemlerinde bile Broadcom çipset bulunmalı... ASUS'un yeni nesil router'ları nasıl çıkıyorsa, modemlerini de komple yenilemeli bence. Benim ASUS DSL-AC51 bile son sürüm firmware yazılım güncellemesiyle neredeyse anca düzeldi gibi bir şey. Ancak, birkaç ayda bir Wi-Fi sorunları yaşatabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ErdemAlsırt -- 27 Ekim 2020; 2:24:19 >
  • Yarbay
    9907 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Broadcom Asus ta yan etki yapıyor. Konusuna girip yorum yazdığın cihazın son yazılım tarihini görüyor musun. İş öyle yongasetleri fabrikada birleştirmekle bitmiyor.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/ea/5f/1c/ea5f1cd4e2a7ff7f71bcc42404181de8.jpeg&t=0&width=480&text=1

|
    |
    ErdemAlsırt kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    879 Mesaj

Tamam da bu sorun tamamen ASUS kaynaklı. Yani ASUS firmware için güncelleme getirmiyor. Broadcom'un suçu değil ki bu?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Drahmizm kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    9907 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: ErdemAlsırt

Tamam da bu sorun tamamen ASUS kaynaklı. Yani ASUS firmware için güncelleme getirmiyor. Broadcom'un suçu değil ki bu?

Bende onu dedim zaten, modemi alıyorsun ama Asus nerde 🤔 Konumuzdaki DSL-AC88U Broadcom yongasetli bir modem, yarım yamalak terk edildi. Senin bahsettiğin durum bizde hüsran oldu, senin kullandığın cihaz yarım da olsa terk edilip yarım bırakılmadı yani yıllar geçse de toparlanmış gibi en azından

• Yüzbaşı
    879 Mesaj

Anlamadığım şey, benim cihaz giriş seviyesi sayılır. 5 GHz Wi-Fi destekleyen en alt model oluyor benim modem. Buna rağmen, yazılımı güncel tutuluyor. Senin modem en son model ama güncel tutulmuyor. Sebebi ne olabilir ki?

|
    |
  • Yarbay
    9907 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Anlamadığım şey, benim cihaz giriş seviyesi sayılır. 5 GHz Wi-Fi destekleyen en alt model oluyor benim modem. Buna rağmen, yazılımı güncel tutuluyor. Senin modem en son model ama güncel tutulmuyor. Sebebi ne olabilir ki?

Bunu bütün Avrupa'da kullananlar merak ediyor.

• Yüzbaşı
    879 Mesaj

Zaten ASUS DSL-AC88U modeminde Broadcom DSL modülü olduğu için, benim altyapımla daha uyumlu... Muhtemelen daha da yüksek Download hızına erişirdim o modem bendede olsaydı ama yazılımı güncel tutmadıklarını duyunca, modemden soğudum.

|
    |
  • Yarbay
    9907 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Zaten ASUS DSL-AC88U modeminde Broadcom DSL modülü olduğu için, benim altyapımla daha uyumlu... Muhtemelen daha da yüksek Download hızına erişirdim o modem bendede olsaydı ama yazılımı güncel tutmadıklarını duyunca, modemden soğudum.

Bana sinyal veren DSLAM çipi Brodcom, başka Broadcom çipli modemler aynı desteklenen hızları alıyordum ( 120-130 Mbps) o yüzden normal geliyordu ancak Broadcom çipli olunca desteklenen hız daha az oluyor. Geçenlerde farklı bir modemle deneme yaptım ve aynı hatta desteklenen hız (140-150 Mbps) e kadar çıkıyor.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/1b/6f/c1/1b6fc1f6fbe0131fd9e26d96b0043c55.gif&t=0&width=480&text=1

İnanlar artık ASUS a Modem konusunda güvenmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 11 Kasım 2020; 1:12:41 >
    |
    |

• Binbaşı
    1999 Mesaj
    AC68U modem içini açıp temizleyen oldumu

|
    |
  • Yarbay
    9907 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 31 Ocak 2021; 18:7:15 >

• Teğmen
    118 Mesaj

88u ile alakası ne bu dosyaların
    |
    |
  • Binbaşı
    1333 Mesaj

Bu modemin kaderinin böyle olmasını Asus'a değil Broadcom BCM63138 yongasetine bağlıyorum. Bu yongasetine sahip diğer markaların modelleride güncelleme konusunda sıkıntılı ve zaten fazla tercih edilmedi markalar tarafından fiyatı yüksek olduğu için. Halbuki bir önceki BCM63168 efsanedir, çok fazla cihazda kullanıldı ve halen güncellemeleri çıkıyor çok stabildir. Broadcom kaynak kodlarını açık yapmadığındanmıdır bilmem sadece modem değil Access Pointlerde de durum aynı Unifi cihazların ilk nesil AC wifi destekleyen kare modellerinde Broadcom kullanıldı ve bu modelde aynı şekilde lanetli gibi yazılım desteği kesildi, bir çok özellik desteklenmiyor sanki resmen Ubiquiti bu ürettiği cihazı unutmak istiyor :))

Lafı daha fazla uzatmayayım Asus'a fazla yüklenmeyin derim sonuçta onlarda yazılım konusunda Broadcom'a bağlılar kendilerine kalsa desteği kesmezlerdi diye düşünüyorum. Artık Mediatek kullanmaya başladı bir çok firma (zyxel, ubiquiti vs.) sanırım kaprislerinden yüksek fiyatlarından sıkıldılar Qualcomm'un Broadcom'un...

• Yarbay
    10288 Mesaj

Çıkış tarihi bellimi? Bunu almak isterim. 88 tarih oldu basligi bunla degistirebiliriz isterseniz.

|
    |
  • Yarbay
    10288 Mesaj

Araştırdım hiç bir yerde onsatis vs yok asus müşteri hizmetlerini aradim suan bilgileri yok vatan media markt takip edin diyorlar.

|
    |
  • Yarbay
    2016 Mesaj

|
    |
    Bori Khan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Pubg mobile uc
Instagram takipçi satın al
Radyo Dinle
kripto para haberleri
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,359
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.