Şimdi Ara

ASUS DSL-AC88U > DSL AX82U Değişim Kampanyası Aktif

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.715
Cevap
21
Favori
64.658
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum geçen hafta
  • Cevaplayan Üyeler 127
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 656
  • Ortalama Mesaj Aralığı 20 saat 51 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 324
  • Favoriye Eklediklerim 22
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Drahmizm (656 mesaj) Bori Khan (218 mesaj) BuBBa123 (81 mesaj) SuperACc (68 mesaj) suphion (48 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (924 mesaj) Mobil (299 mesaj) Tablet (389 mesaj) Mini (9 mesaj) Uygulama (80 mesaj) (9 mesaj)
  • @
2 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Haberleşme ve Dijital Platformlar >> Modemler >> ASUS DSL-AC88U > DSL AX82U Değişim Kampanyası Aktif
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    10289 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Drahmizm

Yılbaşından önce yeni yazılım gelmeyecek gibi görünüyor, yazık.
    Ac88u sattım bu akşam hepsi burada indiriminde ac68u 900 tl düştü sizce bu modem almalımı yoksa daha kalite model marka varmı parası sorun degil pek bilgim olmadıgı için tüm forumdaşlardan yardımda bekliyorum.
  • Yarbay
    9908 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: Bori Khan

Ac88u sattım bu akşam hepsi burada indiriminde ac68u 900 tl düştü sizce bu modem almalımı yoksa daha kalite model marka varmı parası sorun degil pek bilgim olmadıgı için tüm forumdaşlardan yardımda bekliyorum.

Alıntıları Göster
    Kullansaydım ona göre bir şey derdim ama hiç kullanmadığım bir ürün hakkında iyi veya kötü diye bir şey demek doğru olmaz.
    |
    |
  • Yarbay
    10289 Mesaj
    On gündür ac68u kullanıyorum. Şu modemden boşuna geçmişim ac88u satıp ac68u ile mutlu mesudum. Herseyim rayına girdi oyunlar vs hersey asus sanırım bu modelden çok az sattı destekle ilgilenmiyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yarbay
    9908 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

On gündür ac68u kullanıyorum. Şu modemden boşuna geçmişim ac88u satıp ac68u ile mutlu mesudum. Herseyim rayına girdi oyunlar vs hersey asus sanırım bu modelden çok az sattı destekle ilgilenmiyor.
    ASUS bu konuda gözümden çok düştü, az satmış olsa bile bir sürü ülkede satıldı. Bir ürünün bu şekilde yarım bırakılmasından dolayı zaten ayıplı ürün oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 2 Aralık 2019; 21:7:46 >
    |
    |
  • Yarbay
    10289 Mesaj
    Hayır madem bu modem tutmadı eksiklerini gör yeni model çıkar 3 yıldır ses yok

• Yarbay
    9908 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Bunları yaşadıktan sonra bir daha Asus modem almam.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Baba Voss kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Teğmen
    118 Mesaj
    Sitede modem bölümü dahi açılmıyor. Modemi olduğu gibi kaldıracaklar galiba

|
    |
  • Yüzbaşı
    492 Mesaj
    Ben de DSL-AC88Uzedeyim. Bugün artık çıldırma noktasına geldim.

Ev 4 katlı. Duvarlar çok kalın. Bırakın altı üstü aynı katta bir köşedeki odadan başka köşeye çekmiyor. Her katta bir router var. Modem ve bilgisayar en alt katta bulunuyor.

En alt katta cep telefonu GSM sinyali geberik durumda. Turkcell bir tık çekiyor ama Vodafona falan varsa gg. O yüzden wifi calling kullanıyorum hep.

AC68U varken her şey sorunsuz ve mükemmel.

Allahın belası AC88U varken ya telefondaki wifi gidiyor ya da ethernet. İkisini aynı anda çalıştıramıyorum. Oyun oynarken telefon çalarsa oyundan düşüyorum. İşten eve geldiğimde telefon wifi üzerinde internet bağlantısı yok diyor vs.

Bütün konfigürasyonlar olabildiğince aynı iki modemde de. Zaten AC88uda doğrudüzgün bir ayar da yok AC68Uyla kıyaslandığında. Evde routerlar repearterlar acces pointler dahil ethernetten bağlı olan her şey statik IPli, wifidan bağlı olan herşey de DHCP.

Herşeyi denedim, ddos korumasını iptal edince biraz düzeldi gibi oldu. Roaming assist i açınca da sanki daha iyi olur gibi oldu ama bugün yine eve geldim, telefonda internet yok. Modeme restart atınca düzeliyor sonra her an her şey olabilir modunda tedirgin bir şekilde oyun oynuyorum. Bıktım bu modemden.

TTNet'in dandik modeminde bile hiç bir sorun yok wifi hızlarının düşmesi ve gigabit ethernet olmaması dışında.
    AC68Uyu seneler önce almıştım, DSL portu bozulmasaydı hala da kullanırdım.

Sizce fiyatları da 900 civarına düşmüşken bir tane daha AC68U mu alayım?
    Yoksa bu asus sevdasından vaz geçip TP-LINK Archer VR2800 mü alayım ki duyduğuma göre bu da tamamen sorunsuz bir modem değilmiş.
    |
    |

• Yarbay
    10289 Mesaj
    500 tl civari sahibindende kap bir ac68u bak keyfine ben öyle yaptim suan çok huzurlu mutluyum ac88 de youtube 10 saniye sardirdigimda 10 s oyle bekliyordum

• Yüzbaşı
    492 Mesaj
    Yeni aldığım DSL-AC68U geldi. FW güncelledim ve bozuk olan eskinin configini doğrudan attım. Sonuç: Her şey mükemmel.

Yaşadığım sorunun kesinlikle IPTV ayarıyla alakalı olduğunu düşünüyorum. Tivibu kullanmıyorum ve aboneliğim var mı onu dahi bilmiyorum. 88U otomatik olarak ISP ayarlarını yapamıyor. Manuel girince de VDSL + IPTV olarak bağlantıyı ayarlıyor ve sadece VDSL olarak değiştirmek imkansız. 68U otomatik olarak bütün ISP ayarlarını yapıyor ve sadece VDSL olarak ayarlanabiliyor. Ayarlanmasa bile LAN kısmında IPTV portu ayarı var. 88Uda yok.

Dolayısıyla VOIP den telefonla konuşunca IPTV portuyla alakalı bir gerzeklik yapıp portların bir kısmını kafasına göre açıp kapatıyor diye düşünüyorum.

88U mükemmel bir cihaz, donanım olarak üstüne yok. Ama rezalet bir firmware i var. Olması gereken çoğu şey yok ve olanlar da düzgün çalışmıyor. Gerçekten paramıza yazık.
  • Yarbay
    9908 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: Juzam

Yeni aldığım DSL-AC68U geldi. FW güncelledim ve bozuk olan eskinin configini doğrudan attım. Sonuç: Her şey mükemmel.

Yaşadığım sorunun kesinlikle IPTV ayarıyla alakalı olduğunu düşünüyorum. Tivibu kullanmıyorum ve aboneliğim var mı onu dahi bilmiyorum. 88U otomatik olarak ISP ayarlarını yapamıyor. Manuel girince de VDSL + IPTV olarak bağlantıyı ayarlıyor ve sadece VDSL olarak değiştirmek imkansız. 68U otomatik olarak bütün ISP ayarlarını yapıyor ve sadece VDSL olarak ayarlanabiliyor. Ayarlanmasa bile LAN kısmında IPTV portu ayarı var. 88Uda yok.

Dolayısıyla VOIP den telefonla konuşunca IPTV portuyla alakalı bir gerzeklik yapıp portların bir kısmını kafasına göre açıp kapatıyor diye düşünüyorum.

88U mükemmel bir cihaz, donanım olarak üstüne yok. Ama rezalet bir firmware i var. Olması gereken çoğu şey yok ve olanlar da düzgün çalışmıyor. Gerçekten paramıza yazık.
    Rezalet ve düzeltilmiyor. İşin komik tarafı en son firmware ile ilgili bilgi Şubat ayını gösteriyor.
    |
    |

• Yarbay
    3207 Mesaj
    arkadaslar ac88u almak isteyen varsa ben satacagim

vatan bilgisayar faturali urun

is yerinde kullanmak icin almistim ama evde gunluk internet disinda hic kullanmadim

yakinda ilanima ekleyecegim

fatura kutu tam

|
    |
  • Yarbay
    6343 Mesaj
    quote:

500 tl civari sahibindende kap bir ac68u bak keyfine ben öyle yaptim suan çok huzurlu mutluyum ac88 de youtube 10 saniye sardirdigimda 10 s oyle bekliyordum
    Nerde 500 tl bende kapiyim bi tane

• Yarbay
    10289 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: serkan1216

Nerde 500 tl bende kapiyim bi tane

Alıntıları Göster
    Sahibinden takip et 600-700 yazanlari pazarlikla 500 alirsin bircogu garantisiz risk ama ben aldim aldigimda hb sifiri 900 dusmustu cuma zimbirtisina degmez o para diye gittim ikinci el aldim letgoyada bakmali çok düşüyor

|
    |
  • Yarbay
    9908 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Artık yeni bir yazılım güncellemesi gelmeyecek gibi görünüyor. Yıllardır çeşitli ürünler alırım ama ilk defa bir ürün alırken bu kadar yanıldım, özelliği eksik bir şekilde yarım bırakıldı. Bundan sonra bu markanın hiç bir ürününü almam, cihazı yarım bırakıp terk etmek kabul edilecek bir durum değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 12 Ocak 2020; 15:22:37 >
  • Yarbay
    10289 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Drahmizm

Artık yeni bir yazılım güncellemesi gelmeyecek gibi görünüyor. Yıllardır çeşitli ürünler alırım ama ilk defa bir ürün alırken bu kadar yanıldım, özelliği eksik bir şekilde yarım bırakıldı. Bundan sonra bu markanın hiç bir ürününü almam, cihazı yarım bırakıp terk etmek kabul edilecek bir durum değil.
    Şuan ac68u kullanıyorum bozuldugu yere kadar gidecek sonra bende asus defterini kapatıyorum. Bozulmasındanda korkuyorum modem almak için araştırdıgımda bu seviyede hangi marka model var bulamadım her kafadan bir ses çıkıyordu gidip 500 tl ikinci el 68u aldım.
  • Yarbay
    9908 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Üretildiğinden beri güncellenmeyen modemler bu ürüne göre en azından yazan özellikleri düzgün çalışıyor. Daha önce hiç Asus ürünü almamıştım ama gözümde iyi bir marka imajı vardı. Modemin özelliklerinde, markanın kalitesine güvenerek aldım ama bu saatten sonra Asus'un pilini bile almam.

|
    |
    Baba Voss kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    343 Mesaj

benim 68u modemim var arkadasim kullaniyor heves ettim 88u aldimmm iki sefer servise yolladimm iade etsinler die bekliyoruzz artik nalet gitsinn

|
    |
    &#8367; kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    13662 Mesaj
    çanakkalede bu modemi kullanan var mı ?
    |
    |
  • Teğmen
    118 Mesaj
    Asusa şikayeti yazdım bakalım ne cevap verecekler.
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Pubg mobile uc
Instagram takipçi satın al
Radyo Dinle
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
kripto para haberleri
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,453
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.