Şimdi Ara

ASUS DSL-AC88U > DSL AX82U Değişim Kampanyası Aktif

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.716
Cevap
20
Favori
65.002
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum geçen hafta
  • Cevaplayan Üyeler 128
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 656
  • Ortalama Mesaj Aralığı 20 saat 59 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 324
  • Favoriye Eklediklerim 21
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Drahmizm (656 mesaj) Bori Khan (218 mesaj) BuBBa123 (81 mesaj) SuperACc (68 mesaj) suphion (48 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (926 mesaj) Mobil (299 mesaj) Tablet (389 mesaj) Mini (9 mesaj) Uygulama (80 mesaj) (9 mesaj)
  • @
2 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Haberleşme ve Dijital Platformlar >> Modemler >> ASUS DSL-AC88U > DSL AX82U Değişim Kampanyası Aktif
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    9944 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Bu modemin ce sertifikasında 45 watt ve 65 watt lık adaptörler var. Yani sizin önceden kullandığınız diğer adaptör de modeme uygun, böyle bir sorun olmaması lazım

Size yanında o bahsettiğiniz 45 wattlık adaptör mü verilmişti ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    MALİ MÜŞAVİR kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2941 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Drahmizm

Bu modemin ce sertifikasında 45 watt ve 65 watt lık adaptörler var. Yani sizin önceden kullandığınız diğer adaptör de modeme uygun, böyle bir sorun olmaması lazım

Size yanında o bahsettiğiniz 45 wattlık adaptör mü verilmişti ?
    Ben ilk ac88u yu 2. el almıştım düşük amperli adaptörle geldi.
    ikinci ac88u yu sıfır aldım sizdeki adaptör den çıktı kutudan.

adaptörün resmini ekliyorum 45 watt hiçbiryede geçmiyor.

Üzerindeki adp-45bw kodunu netten aratınca notebook adaptörü olarak çıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MALİ MÜŞAVİR -- 17 Ekim 2019; 19:4:34 >

• Yarbay
    9944 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Bu adaptörler dizüstü bilgisayarlarda da kullanılabilir bu önemli değil. Model adından wattı belli ancak hesaplamak için çıkış voltajı ve akımı çarparsanız kaç watt gücünde olduğunu bulabilirsiniz. Konunun ilk mesajında kutu içeriğinden hangi model cihaz ve hangi model adaptör çıktığını yazmıştım. Belki size verilen ürünün orijinal adaptörüne bir şey oldu ve yanına onu vermiş olabilirler.

EU uygunluk beyanı listesinde sizdeki eski adaptör de var http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/wireless/DSL-AC88U/CE_Doc_DSL_AC88U_RED_TR_20170613.pdf

Adapter 1
    Input: 100-240Vac, 50-60Hz, 1.2A Output: 19Vdc, 2.37A ADP-45BW C

Adapter 2
    Input: 100-240Vac, 50-60Hz, 1.5A Output: 19Vdc, 3.42A ADP-65GD B

Ancak düşük güçte olanda problem olmasa neden daha maliyetli olan 65 wattlık olan adaptörü versinler diye şüpheli bir durum da var tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 19 Ekim 2019; 20:38:20 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    777 Mesaj
    Bende baktım 65watt adaptör gelmiş. Ön siparişler alanlardanım. Ayrıca arkadaşlar bu modemin eksikleri olmasına rağmen neden hiç güncelleme gelmiyor anlamadım ac68u modeme 2 kere güncelleme geldi. Sizce durum neden böyle?
  • Yarbay
    9944 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: Doggymania

Bende baktım 65watt adaptör gelmiş. Ön siparişler alanlardanım. Ayrıca arkadaşlar bu modemin eksikleri olmasına rağmen neden hiç güncelleme gelmiyor anlamadım ac68u modeme 2 kere güncelleme geldi. Sizce durum neden böyle?
    Çipsetleri farklı olduğu için böyle oluyor, güncelleme gelenler mediatek çipli olanlar ama bu ürüne çok yazık ettiler, yabancı forumlarda da yazılım isyanını gördüm. Böyle bir ürünün yazılımı bu şekilde olmamalı, büyük bir eksiklik...
    |
    |
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    Arkadaşlar selam,
    Bu ürünü almayı planlıyorum. forumda yazılanların hemen hepsini okudum. Bir yerde suoeronlline farklı modem kullanılmasına izin ermiyor gibi bir yazı vardı. Superonline fiber hattım var. sorun yaşar mıyım?
    |
    |
  • Yarbay
    3151 Mesaj
    PS4 de oyun performansıma faydası olur düşüncesiyle bu modemle ilgileniyorum. Online konsol oyunlarında deneyip performans alan oldu mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi veteran_gamer -- 28 Ekim 2019; 19:36:22 >
  • Yüzbaşı
    328 Mesaj

Ben de ayni dusuncedeyim. Ttnet Vdsl kullanicisiyim. Aldigim pinge olumlu etki eder mi? Ya da baska modem tavsiyeyesi olan var mi? Butcem var cok sukur. Yeterki adamlarin once gormesini bir nebze onune gecmek istiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    veteran_gamer kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    9944 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

O kadar pinge etki etmez. Wifi olarak etkiler ama kabloluda etki etmez. Donanımsal olarak çok iyi bir cihaz ancak yazılımsal destek yeterince sağlanmadığı için bu ürünü artık önermiyorum. Bu modemdeki gibi Broadcom marka DSL çipseti olan modem modellerine bakabilirsiniz. MU-MIMO özelliği de olmalı.

|
    |
    turkishairboy kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    2941 Mesaj
    Sattım kurtuldum ac88u modemi. Modem bence kronik sorunlu.
    Eski modemim ac68u yu kurdum dünya varmış.
  • Yarbay
    9944 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Kronik demek için çoğumuzun aynı sorunu yaşaması gerekir.

|
    |
  • Yarbay
    10293 Mesaj
    quote:

Suan böyle üst düzey modem alicak olsan bunun gibi stabil torrent isini yapican hangi model marka alirdin bundan iyisi varmi? Asus bunun üstünü cikarmadi sanirim

|
    |
  • Yarbay
    2941 Mesaj
    quote:

Sahibindende açtığım ilan için gelen bir soru
    |
    |
  • Yarbay
    9944 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: MALİ MÜŞAVİR

Sahibindende açtığım ilan için gelen bir soru

Alıntıları Göster
    Şu an interleave path ve CGN ip kullandığım için eski performans yok, yani Türknet kaynaklı yavaşlık var ama CGNAT a geçmeden önce bu modem ve şu an kullandığımız yazılımla videodaki şekilde alt katta kullanıyordum. Yazılımı hala eksik kesinlikle ama bana göre günlük kullanımı etkileyecek şekilde yavaş çalışmıyor cihaz, olması gerektiği gibi çalışıyor.

• Yarbay
    2941 Mesaj
    quote:

Şu an interleave path ve CGN ip kullandığım için eski performans yok, yani Türknet kaynaklı yavaşlık var ama CGNAT a geçmeden önce bu modem ve şu an kullandığımız yazılımla videodaki şekilde alt katta kullanıyordum. Yazılımı hala eksik kesinlikle ama bana göre günlük kullanımı etkileyecek şekilde yavaş çalışmıyor cihaz, olması gerektiği gibi çalışıyor.

Alıntıları Göster
    Hocam bende Turknet kullanıyorum. Ac68u da attığınız videodaki gibi performans alıyorum şu an. Ama ac88u da internette gezmek tam bir işkence idi.
    Ben 2 modemide aynı anda kullandığım için bu yorumları yazdım. Belki modemde sorun yok yazılımsal bir sorun olabilir.
    Youtubede bir video açtığımda ac88u direkt 144p de oynatmaya başlıyordu ac68u 1080p de oynatmaya başlıyor.
    Cepten yotubede video izlerken videonun sağ tarafına ileri 10 saniye sardırmak için tıkladığımda video 10 saniye donuyordu ac88uda.
    ac68u da ise anında 10 saniye ilerinden tekrar oynatıyor.

Evde 5 yaşına oğlum var tablette çizgi filmlere bakar youtube den.
    ac88u kullandığımda videoları açmıyor diye kaç kere tableti yere attı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MALİ MÜŞAVİR -- 10 Kasım 2019; 9:0:9 >

• Yarbay
    6348 Mesaj
    bu cihazlarda mac klonlama yapılıyormu ?
  • Yarbay
    9944 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: serkan1216

bu cihazlarda mac klonlama yapılıyormu ?
    Burayı kastediyorsanız var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 12 Kasım 2019; 20:23:39 >
    |
    |
  • Yarbay
    9944 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: MALİ MÜŞAVİR

Hocam bende Turknet kullanıyorum. Ac68u da attığınız videodaki gibi performans alıyorum şu an. Ama ac88u da internette gezmek tam bir işkence idi.
    Ben 2 modemide aynı anda kullandığım için bu yorumları yazdım. Belki modemde sorun yok yazılımsal bir sorun olabilir.
    Youtubede bir video açtığımda ac88u direkt 144p de oynatmaya başlıyordu ac68u 1080p de oynatmaya başlıyor.
    Cepten yotubede video izlerken videonun sağ tarafına ileri 10 saniye sardırmak için tıkladığımda video 10 saniye donuyordu ac88uda.
    ac68u da ise anında 10 saniye ilerinden tekrar oynatıyor.

Evde 5 yaşına oğlum var tablette çizgi filmlere bakar youtube den.
    ac88u kullandığımda videoları açmıyor diye kaç kere tableti yere attı.

Alıntıları Göster
    Pingim biraz arttı ama deneyim olarak öyle videodakinden pek farkı yok. Bu modemle kıyaslayabileceğim başka modemim de yok, olsaydı iyi olurdu.

Ekleme: Hatta bir video daha çektim şimdi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 12 Kasım 2019; 20:25:49 >
    |
    |

• Yarbay
    9944 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Yılbaşından önce yeni yazılım gelmeyecek gibi görünüyor, yazık.
  • Binbaşı
    1381 Mesaj
    asd
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Pubg mobile uc
Instagram takipçi satın al
Radyo Dinle
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
konkasör
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,719
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.