Şimdi Ara

ASUS DSL-AC88U > DSL AX82U Değişim Kampanyası Aktif

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.715
Cevap
21
Favori
64.696
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum geçen hafta
  • Cevaplayan Üyeler 128
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 656
  • Ortalama Mesaj Aralığı 20 saat 58 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 324
  • Favoriye Eklediklerim 22
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Drahmizm (656 mesaj) Bori Khan (218 mesaj) BuBBa123 (81 mesaj) SuperACc (68 mesaj) suphion (48 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (925 mesaj) Mobil (299 mesaj) Tablet (389 mesaj) Mini (9 mesaj) Uygulama (80 mesaj) (9 mesaj)
  • @
2 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Haberleşme ve Dijital Platformlar >> Modemler >> ASUS DSL-AC88U > DSL AX82U Değişim Kampanyası Aktif
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    9909 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: mrbluesman

Merhaba arkadaşlar,

Resimdeki gibi normal destek sayfasından Others seçerseniz beta firmware lerde çıkıyor, bilginize.

O Ekran görüntüsündeki beta değil, normal firmware. Beta firmware de yazılım sürümü 9 ile başlar, 1 ile başladığında normal firmware oluyor.

1.10.06 Buil591 sürümünü alttan indirebilirsniz

https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/wireless/DSL-AC88U/FW_DSL_AC88U_11006591.zip

2018/12/14
    33.34 MBytes

ASUS DSL-AC88U Firmware version 1.10.06 Build591 (This product supports Annex A)

New feature:
    - Now supports Advanced WiFi Scheduler feature.

DSL:
    - Fixed ES/SES counters not reset after xDSL resync.

Bug fixes and enhancements:
    - Fixed Web UI display issue with language Turkish/ Czech/ French.
    - Fixed AiProtection not reinitiated under certain condition issue.
    - Fixed PPPoE host-uniq not working issue.
    - Fixed various UI related issues.
    - AiProtection > DPI Engine updated: RC25.

Please unzip the firmware file first then check the MD5 code.
    MD5: 2ca5e21f097536c0afafcba6e2f16748

Ekleme: Bu geliştirici ne kadar değişik, normal yazılımda Türkçe sorunu yoktu ki, beta yazılımda vardı ama normal yazılım güncellemesinde fixes olarak geçmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 15 Aralık 2018; 0:51:25 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    725 Mesaj
    ac88u modelinde DSL AYARI altındaki VDSL bölümünde kararlılık ayarı devre dışıyken snr margin kaç görünüyor. kullanan biri yardımcı olabilir mi? bende n17u modeli var maalesef pek iyi değil default ayarlardayken.
  • Yarbay
    9909 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: lifestyle4458

ac88u modelinde DSL AYARI altındaki VDSL bölümünde kararlılık ayarı devre dışıyken snr margin kaç görünüyor. kullanan biri yardımcı olabilir mi? bende n17u modeli var maalesef pek iyi değil default ayarlardayken.

Bu modelde VDSL kararlılık ayarı henüz yok ancak hatalı bir soru soruyorsunuz. SNR ve diğer hat değerleri kişiye özel olarak değişir, sizin için bir anlam ifade etmez. Hattınızda problem varsa operatörünüze arıza kaydı açmalısınız.

Sorunuza aynı anlama gelen farklı bir örnek vereyim. Elektirikler yokken benim modemim çalışmıyor, sizinki çalışıyor mu demekten farkı yok..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 16 Aralık 2018; 17:37:48 >
    |
    |
  • Yarbay
    9909 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: ₯

Performans arttırmaya ait bir ipucu
    Upload hızlarınız stabil değilse bu tamponlamayı arttırıp paketlerin gecikmesine sebep olur ve performansınızı kötü yönde etkiler ve karşılıklı iletişimin daha geç cevap vermesine neden olur. Bunu webde dolaşırken bile fark edebilirsiniz. Şimdi 2 adımda bu problem için basit bir trafik yönecisi (QoS) ayarı tavsiye edeceğim.

İlk önce Sistem günlüğü > DSL Günlüğüne girerek DSL hat değerlerinize bakın, alttaki resimde göründüğü gibi benim Upstrem Date Rate hızım 4089 görünüyor. Sizde de ne görünüyorsa onu not alın.

İkinci olarak Trafik Yönlendiricisi ayarlarına giriyoruz ve alttaki resimdeki gibi Akıllı QoS'u etkinleştir seçeneğini açık yaparak altına önceki adımda not aldığımız upload hızına yakın bir değeri giriyoruz. Ben de 4089 olduğu için 1 Kbps daha az yazmayı tercih ettim ve 4088 olarak yazıp ayarları uyguladım. Performans bende bayağı fark ediyor, sizde de denemenizi tavsiye ediyorum. Daha önce QoS özelliğini kullanmadıysanız internet performansında çok fark göreceksiniz.

Performans testi için dslreports sitesine girerek Speed Test sekmesinden DSL e basarak kontrol edebilirsiniz. BufferBloat gecikmesi ne kadar düşük olursa performans o kadar iyidir ve sitelerin sayfaları o kadar hızlı açılır. Tabi sadece siteler hızlı açılır şeklinde düşünmeyin yaşanılan pek çok gecikme, canlı görüşmelerde düşme gibi sorunlar yaşıyorsanız bunları çözüyor.

Burada yanlış hesaplama olmuş, o değeri 4 veya 3 gibi değer olarak girmemiz gerekiyor. Mbps olarak yazıyormuş, ben Kbps olarak hesaplamıştım. Yanlış yazılsa da o özelliğin aktif edilmesi bufferbloat etkisini düzeltiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 16 Aralık 2018; 21:37:15 >
    |
    |

• Teğmen
    118 Mesaj

Cat 7 kablo öncesi Sonrası

Not topraklama bağlı değil bağlandığında ayrıca farkı paylaşıcam yorumlarınızı alabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SuperACc -- 30 Aralık 2018; 22:40:47 >

• Yarbay
    9909 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Hat değerleri çok fark etmiş, 18 SNR ile 100 Mbps ı güzel yani iyi performansla kullanırsın artık.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teğmen
    118 Mesaj

Tşk ederim. Topraklama bağlayınca değişiklik olacaktır. Diye düşünüyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    &#8367; kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    775 Mesaj
    bende saha dolabına kadar tek parça kablo çekmeyi düşünüyorum aslında. ortalama 200 mt kablo cekmem gerekiyor. internette cat 7 için 100 mt max. mesafe demiş ne alaka acaba?
  • Teğmen
    118 Mesaj

Turk Telekom fiber kutusu olan binalara bina içerisine artık fiber kablo ücretsiz döşüyor. Bunu ben geç öğrendim üstelik fiber modem ücretsiz veriyor. Bağlı bulunduğunuz Türk Telekom müdürlüklerinden öğrenebilirsiniz.

|
    |
    Doggymania kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    9909 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: Doggymania

bende saha dolabına kadar tek parça kablo çekmeyi düşünüyorum aslında. ortalama 200 mt kablo cekmem gerekiyor. internette cat 7 için 100 mt max. mesafe demiş ne alaka acaba?

O ethernet amaçlı kullanınca 100 metre, siz DSL amaçlı kullanacaksınız yani 1 km de çekebilirsiniz. Kablonun kullanım mesafesi değil o yazan.

|
    |
  • Yüzbaşı
    775 Mesaj

bizde mahalledeki kaldırımda olan dolaptan var modemden o dolaba kadar tek parça kablo çekmeyi istiyorum.

peki normalde telefon direklerindeki siyah 4lü bakır kabloyumu cekmem daha iyi yoksa cat7 mi daha iyi olur? ortalama 200 mt mesafe tutar.
  • Teğmen
    118 Mesaj

Dış mekanda cat7 kullanmayın. Dış mekan kabloları var yağlı kablo. Eğer dış mekanda cat7 kullanırsanız bir yerden su girerse kabloya bütün kablonuz oksitlenir. Ve iletim direnci yükselir. Buda İnternetinizi otomatik şekilde düşürür.

|
    |
    Doggymania kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    9909 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

bizde mahalledeki kaldırımda olan dolaptan var modemden o dolaba kadar tek parça kablo çekmeyi istiyorum.

peki normalde telefon direklerindeki siyah 4lü bakır kabloyumu cekmem daha iyi yoksa cat7 mi daha iyi olur? ortalama 200 mt mesafe tutar.

Dolaba kadar çekemezsiniz, dış bağlantılar dolap üstünden olmaz. Telekomun ana kutusuna kadar çekebilirsiniz.

|
    |
  • Yüzbaşı
    775 Mesaj
    telekomun ana kutusuna zaten sıfır kablo cektim. ama sonrasında telekom cok ek yaptı hız çok etkileniyor. o kısım için kabloyu ceken taşerondaki adamlarla gorustum olabileceğini söylediler extra ücret karsılıgında ama detay nedir bilmiyorum.
  • Yarbay
    9909 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

telekomun ana kutusuna zaten sıfır kablo cektim. ama sonrasında telekom cok ek yaptı hız çok etkileniyor. o kısım için kabloyu ceken taşerondaki adamlarla gorustum olabileceğini söylediler extra ücret karsılıgında ama detay nedir bilmiyorum.

İlginç, yanlış anladım herhalde çünkü dolaba kadar değiştirememeniz gerekiyor. İsterseniz daha yetkili biri bulup sorun.

• Teğmen
    118 Mesaj
    Ana kutusu derken bina içindeki kutudan mı bahsediyoruz. Bina dışından gelen kablo Turk Telekom çekmesi gerekli

|
    |
  • Yüzbaşı
    725 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: SuperACc

Cat 7 kablo öncesi Sonrası

Not topraklama bağlı değil bağlandığında ayrıca farkı paylaşıcam yorumlarınızı alabilirim.
    Topraklama dediğiniz nedir? Telefon hattına topraklama yapıldığını bilmiyordum? nasıl bir etki yapıyor bilgi verebilirseniz memnun olurum.

• Teğmen
    118 Mesaj

Cat 7 kablolar örgülü ve jelatinlidir. Topraklama yaparsanız gürültüyü minimum düzeye getirirsiniz.

|
    |
    lifestyle4458 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yüzbaşı
    725 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: SuperACc

Cat 7 kablolar örgülü ve jelatinlidir. Topraklama yaparsanız gürültüyü minimum düzeye getirirsiniz.
    Ben de 7 -8 ay önce cat7 çekmiştim. Dediğiniz gibi örgülü ve içinde ikişer ikişer alüminyum folyo gibi bir şeye sarılmış. Topraklama nasıl yapılıyor bilgi verebilir misiniz? Bildiğimiz elektrik topraklaması gibi ucu boş kabloları topraklıycak mıyım? Asus n17u kullanıyorum turknetin son bakımından sonra snr margini 3 e alsam 5-6 arası değer oluyor. Gürültü yükseldi baya.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Teğmen
    118 Mesaj
    Bağlantıları yanlış bağlamış olabilir. Topraklama iyi bir toprakalama varsa. Fark edebilir diye düşünüyorum. Benimki daha bağlanmadı bağlandığında paylaşıcam.

|
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Radyo Dinle
Instagram takipçi satın al
Pubg mobile uc
backlink paketleri
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,391
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.