Şimdi Ara

ASUS DSL-AC88U Modem ve Yönlendirici (81. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.724
Cevap
17
Favori
74.918
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Orhan Bahçıvan

Merhaba

Bende de 3-4 günden beri kilitlenmeye başladı cihaz reset atmadan düzelmiyor maalesef, varmıdır bir çaresi acaba ?

Bi de imza sürümü nedir o güncellenmiş geçende (otomatik)

2.174 Güncellenmiş : 2020/03/21 17:44
    AiProtection korumasının veri tabanı güncellemesi. Cihazlarda sorunlar çıkıyor, fabrika ayarlarına döndürerek deneyin. Sorun çözülmezse garantisi varsa gönderin.
  • Asus DSL AC88U mu almalıyım yoksa TP-Link VR2800 mü almalıyım hocam yardım ederseniz sevivirim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: w0lker16

Asus DSL AC88U mu almalıyım yoksa TP-Link VR2800 mü almalıyım hocam yardım ederseniz sevivirim..
    Tp link torrent indirip agda paylaşım yapilabiliyormu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • o kadarını bilmiyorum hocam ama torrent indirimi yapmıyorum ağda paylaşımda yapmıyorum o yüzden araştırmadım o kadar çok mağlesef.
  • 1 hafta çalıştıktan sonra 2,4 GHz in gücü 20 dB kadar zayıflıyor, herhangi bir wifi ayarı yapınca düzeliyor.

• w0lker16 W kullanıcısına yanıt
    Konun en başını 1-2 satır kırmızı yazı var, okuyabiliyorsanız önemli. Bunun haricinde kullanmadığım cihazlar için bir şey söyleyemem.

• Drahmizm kullanıcısına yanıt
    Hocam baştakini okudum zaten ben 2 si arasındaki kıyaslamayı merak ettim sinirlenilcek birşey yok diyo düşünüyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi w0lker16 -- 16 Mayıs 2020; 1:36:23 >
  • quote:

Hocam baştakini okudum zaten ben 2 si arasındaki kıyaslamayı merak ettim sinirlenilcek birşey yok diyo düşünüyorum
    Sinirli değilim de mantıksız yapılan hareketlere tepki veririm. Oraya yazmışım ve okumuşsun, pm den soru sorduğunda nasıl daha fazla yardımcı olabilirim ki. Sorduğun modelin bir konusunda mesajımı görsen tamam kullandığım iki şeyi sormuş ona göre yazayım diyeceğim de yaptığına anlam veremedim. Özel mesaj sistemi bu işe yaramıyor. Forumu düzgün kullanalım, insanları rahatsız etmeyelim.
  • quote:

Arkadasin bilgisi asus 88u ile sınırlı zorlama bizde sordugumuzda aynı tepkiyi vermişti. Olurda teknik özellikler uzerinden bir iki yorum yaparim alirlar begenmezler sonra beni suclarlar kafasinda sanirim. Öte yandan sattigim cihazin konusunu neden takip ediyorsam :))) sileyimde asus tarihe kavuşsun

• İnsanlar gibi davranmayı sevmem. Kullanmadığın bir ürün hakkında iyidir, kötüdür demek insanlara mahsus bir özellik.
  • Evde eşimin Note4 telefonu çoğu zaman çekmiyor Wi-Fi ve Mu-Mimo olmaması ve güncelleme gelmemesi vs. gibi sorunlardan artık gına geldi.Son zamanlarda açma butonunda sorun olmaya başladı. kapatıp açmaya çalıştığımda açılmıyor 10-15 kere denediğimde anca açılıyor.
    Asusu satıp Zyxel Armor Z2 almayı düşünüyorum ama daha önce Zyxel modem kullandım ve sorun yaşamıştım şimdi de firmaya güvenmediğim için karasızım ama düzenli firmware aldığını biliyorum en son Nisan 10 de güncellenmiş.
    Armor 2 kullanan varmı performansı AC88U'dan daha iyidir diye düşünüyorum. Techspot'a göre Armor Z2 kullanıcları asus'a göre daha fazla mumnun modemlerinden.

• Arkadaşlar 7 Mart da Ac68U cihazım DSL yi hiç görmüyordu servise gönderdim Donanımsal arıza nedeni ile 1.350 tl ücret talep ettiler.Ben tabi kabul etmedim cihaz geri geldi ama içinde parça sesleri falan geliyordu cihazı router moduna alıp 15 Mart dan itibaren böyle kullandım.
    19 Mayısda güncelleme gelmiş bir kaç gün önce güncelledim ve cihaz DSL'yi görmeye başladı Modemi router moduna bıraktığım için Ethernet ışık yanmadı bu gün cihazı kapatıp WPS'ye basılı tuttum ve HARD Format atıp öyle tekrar kontrol ettim benim AC68U problemsiz çalışıyor.

Sizin AC68U DSL hiç görmediyse bu adımları kontrol ediniz.

1. Yeni yazılımı yükleyin (otomatik yükledim.) Recover vs gerekmedi.
    2. Cihazı Kapatın.WPS'ye basılı tutup cihazı tekrar açın Güç ışığı yanıp sönmeye başlayınca WPS tuşuna basmayı bırakın sonra gerekli ayarları yapmanız yeterlidir.

Bakalım kaç kişide bu durum düzelecek merak ediyorum.

Sizin düzelmeyen cihazınız olursa 1 adet Aİ MESH yapmak için satın almak isterim.

Saygı ve Sevgilerimle..

• quote:

Orijinalden alıntı: Drahmizm

İnsanlar gibi davranmayı sevmem. Kullanmadığın bir ürün hakkında iyidir, kötüdür demek insanlara mahsus bir özellik.
    @Drahmizm

pm yoluyla size ulaşamadım, bana pm atmanız mümkün mü ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: hey

@Drahmizm

pm yoluyla size ulaşamadım, bana pm atmanız mümkün mü ?

Alıntıları Göster
    Sizin pm niz kapalı o yüzden ben de size ulaşamadım

• quote:

Orijinalden alıntı: Drahmizm

Sizin pm niz kapalı o yüzden ben de size ulaşamadım

Alıntıları Göster
    bana pm geliyor herkesten ama :(

size atıcağım zaman bu mesajı alıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: hey

bana pm geliyor herkesten ama :(

size atıcağım zaman bu mesajı alıyorum

Alıntıları Göster
    Dün aynısı bana da yazmıştı ama şu an gitti sanırım

• DSL-AC88U modemimin garantisinin bitmesine yaklaşık 3 ay kala açma kapatma butonu arızalandı, gerçi sorunun butondan olduğunu sanmıyorum çünkü yazılımdan da reset attığımda alet açılmıyordu.
    Sorun modemi kapattığımda açılmıyordu yada çok zor açılıyordu diyebilirim açma kapatma düğmesine defalarca basmam gerekiyordu modemin açılması için, yazılımdan resetle dediğimde de wi-fi ışıkları yanıyordu ama cihaz da hiç bir hareket olmuyordu ve tekrar bağlanmaya çalışmıyordu.
    Garanti kapsamında hafta içi tamire gönderdim bakalım tamir mi olacak yoksa değişim mi verilecek bilmiyorum ancak değişim verilirse kötü çünkü ürün aldığım yerde şu an yok para iadesi yaparlarsa da yaklaşık 3 yıl öncenin parası ile Dsl-AC88u ayarında bir modem alabilmem çok zor üstüne para vermem gerekiyor ki buda işime gelmez onun yerine mesh ürünü almak istiyorum, umarım tamir olup gelir ki piyasada buna eşit çok modem yok. Üst müodelleri de henüz Türkiye ye giriş yapmadı o yüzden tamir edilmesi şu an bana daha çok uyuyor ki ilerde de inşallah tekrar bir arıza da çıkartmaz.
    Servis işlemi bitince detay yazarım.

• ahmeta A kullanıcısına yanıt
    Yazılımdan yeniden başlatmakla fişi çekip takmak aynı şey değil. Zaten yazılım sıkıntılı olduğu için bunu yapıyorsun. AC88U nun günümüzdeki karşılığı AX82U bir kaç ay sonra çıkacaktır ve fiyat olarak 1000-1500 lira arasında olacağını düşünüyorum çünkü DSL siz AX82U Router modeli şu anda o aralıkta, pek fark olacağını sanmıyorum.

Hem Asus a kızgınlığımdan hem de maddi olarak bir süre yeni bir cihaz düşünmüyorum ama Asus olarak yeni cihaz düşünüyorsanız 88U yu elden çıkarmadan bekleyin.

Bendeki 88U sıkıntı çıkardığında evde yoksam bile evdekiler alıştı fişini çekip takıyor

DSL AX82U nun donanımı

Kaynak:https://uktechhub.com/forums/topic/asus-new-dsl-ax82u-modem-router-combo-wifi-6/

• DSL-AC88U için servis onarılamaz raporu verdi ancak ne yenisi var nede yerine alınabilecek başka modem para iadesi almak da hiç hoş olmayacak

• ASUS'un bir an önce şu an ürettiği tüm modemlerin üretimini durdurmalı ve şu an ürettiği tüm modemlerin aynılarının donanımsal olarak yenilenmiş versiyonlarını üretmeli ve en giriş seviyesi modemlerinde bile Broadcom çipset bulunmalı... ASUS'un yeni nesil router'ları nasıl çıkıyorsa, modemlerini de komple yenilemeli bence. Benim ASUS DSL-AC51 bile son sürüm firmware yazılım güncellemesiyle neredeyse anca düzeldi gibi bir şey. Ancak, birkaç ayda bir Wi-Fi sorunları yaşatabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Erdem the mixer -- 27 Ekim 2020; 2:24:19 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 7980818283
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.