Şimdi Ara

ASUS DSL-AC88U Modem ve Yönlendirici (68. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.724
Cevap
17
Favori
74.931
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6667686970
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: SuperACc

sürekli test yapıyorlar ben bir çok hatayı veri leri sürekli gönderiyorum.

Benim 1 yıldan fazla olan gönderdiğim hata düzeltilmedi. IP aldı ya IP bırakıp tekrar ip alması uzun sürüyor. WAN ayarından güncellersen anında alıyor yoksa 5-10 dakika beklemek gerekiyor. Bu en çok DSL gidip gelirse sorun çıkartıyor, 10 dakika bekle ip alsın diye.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İp alma problemi bende yok. Hat çok gürültü olursa ip almak zorlaşır sana tavsiyem spiliter ini değiştir. Ve cat6 blendajlı kablo çektir ana kutudan.
    Yapabilirsen blendaj ını temiz topraklama yaparsan çok güzel olur. Normal telefon kabloları ciddi gürültü yapıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

İp alma problemi bende yok. Hat çok gürültü olursa ip almak zorlaşır sana tavsiyem spiliter ini değiştir. Ve cat6 blendajlı kablo çektir ana kutudan.
    Yapabilirsen blendaj ını temiz topraklama yaparsan çok güzel olur. Normal telefon kabloları ciddi gürültü yapıyor.

Benim teknik bilgim var, modeme gelen kablo doğrudan direkten eksiz geliyor hattan değil. Modem ip alma isteğini sürekli göndermiyor bu yazılımsal bir şey, hattım kopmadan snr 6 dB olsa da çalışıyor zaten çünkü gürültü yok. Bende sorun yok diyorsun mesela internetin çalışırken dsl kablosunu çıkarıp tak 1 dk dan uzun sürede (dsl ledi de bu süreye dahil) ip alırsa sorunu sen de görebilirsin. Modem yazlımı dışında bir şey olması imkansız çünkü wan bilgisi güncelleyince hemen ip alıyor. Bundan önceki ac88u test modeminde de öyleydi ama airties ve tplink modemler (bunlar vardı) hemen ip alıyor, asus gibi değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 12 Eylül 2018; 11:42:22 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Drahmizm

quote:

İp alma problemi bende yok. Hat çok gürültü olursa ip almak zorlaşır sana tavsiyem spiliter ini değiştir. Ve cat6 blendajlı kablo çektir ana kutudan.

Benim teknik bilgim var, modeme gelen kablo doğrudan direkten eksiz geliyor hattan değil. Modem ip alma isteğini sürekli göndermiyor bu yazılımsal bir şey, hattım kopmadan snr 6 dB olsa da çalışıyor zaten çünkü gürültü yok. Bende sorun yok diyorsun mesela internetin çalışırken dsl kablosunu çıkarıp tak 1 dk dan uzun sürede (dsl ledi de bu süreye dahil) ip alırsa sorunu sen de görebilirsin. Modem yazlımı dışında bir şey olması imkansız çünkü wan bilgisi güncelleyince hemen ip alıyor. Bundan önceki ac88u test modeminde de öyleydi ama airties ve tplink modemler (bunlar vardı) hemen ip alıyor, asus gibi değil.

Alıntıları Göster
    Bende Tivibu zyxell modem var tp link kin modemi de var 2 hat tım var biri tivibu için 4 bmit daha düşük onda testini yapar haber veririm merak ettim bende .

• quote:

Bende Tivibu zyxell modem var tp link kin modemi de var 2 hat tım var biri tivibu için 4 bmit daha düşük onda testini yapar haber veririm merak ettim bende .

Alıntıları Göster
    Test basit, interneti kullanırken yani ip almışken hat kablosunu çıkaracaksınız ve kopunca hemen takacaksınız. Diğer modemler DSL bağlantısı gelir gelmez IP alırken ASUS geç IP alıyor çünkü WAN isteğini sürekli atmıyor.

584. Yapılı beta yazılımı verildi

https://www.asuswebstorage.com/navigate/s/7E1008D3B187480FAAF5B94488C47BFAY

DSL Sürücü daha eski sürüme güncellenmiş
    583. Yapı: A2pvfbH043o.d27b
    584. Yapı: A2pvfbH043k.d26r

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 12 Eylül 2018; 23:42:36 >

• Neler değişmiş

• Arkadaşlar bu modeme sahibim 1 yıldır. Tivibu çalışmamıştı sonra ben de kullanmamaya başladım Tivibuyu. Şu anda durum nedir? Düzelme var mı yoksa hala aynı durum devam mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dwain

Arkadaşlar bu modeme sahibim 1 yıldır. Tivibu çalışmamıştı sonra ben de kullanmamaya başladım Tivibuyu. Şu anda durum nedir? Düzelme var mı yoksa hala aynı durum devam mı?
    Tivibu hala Çalışmıyor . Ben 2 hat alarak çözdüm ve nihayet modemime kavuştum . sıkıntı devam ediyor . modem yazılım ları özel

Telekom tekelleşmiş
    bir halde modemleri Sentim Bilişim Teknolojileri San. Tic. A.Ş.
    Telefon:
    +90 850 209 40 40
    E-Posta:
    modemdestek@sentimsim.com
    Web sitesi:
    http://www.sentim.com.tr/iletisim
    yaptırıyor modemlere özel online güncellene firmware ile muhtemelen mac adresleri tanıtılarak veriliyor .onun için asustaki problem devam ediyor .

• quote:

Tivibu hala Çalışmıyor . Ben 2 hat alarak çözdüm ve nihayet modemime kavuştum . sıkıntı devam ediyor . modem yazılım ları özel

Telekom tekelleşmiş
    bir halde modemleri Sentim Bilişim Teknolojileri San. Tic. A.Ş.
    Telefon:
    +90 850 209 40 40
    E-Posta:
    modemdestek@sentimsim.com
    Web sitesi:
    http://www.sentim.com.tr/iletisim
    yaptırıyor modemlere özel online güncellene firmware ile muhtemelen mac adresleri tanıtılarak veriliyor .onun için asustaki problem devam ediyor .

Alıntıları Göster
    Bilgi için teşekkürler. Peki başka neye geçebilirim diye düşünüyorum. Maalesef binada sadece Fiber hız olarak TTnet destek veriyor anlaşmalı olarak. O yüzden Kablonet'e yönelebilirim belki. Bizim modemlerimiz Kablonet ile çalışıyor mu bilginiz var mı? Yoksa onların da ayrıca modemlerini kullanmamız mı gerekiyor? Kablonet'in de TV yayını ve interneti ile birlikte soruyorum. Teşekkürler şimdiden.

• Arkadaşlar Ürünü 0 aldım ve 4 aydır kutuda . Satacağım. Ne yazık ki Turkcell fiber girişe izin vermediğinden evimde yatıyor. 1500 son fiyat . Garantisi vs hepsi kutuda . Sadece bakmak amaçlı 1 kez kutusu açıldı ama kurulum yapılmadan geri kutusuna konuldu . Fotoğraf isteyene watsapptan atarım

5551741850

Adana

Kargo Alıcıya Ait Olur .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu modemi kullananlar hangi ISS yı kullanıyor? Superonline da kendi verdikleri modemi kullanmak zorunlu diye hatırlıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Philipp_Plein -- 18 Eylül 2018; 11:23:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Oasis of the Seas

Bu modemi kullannalar hangi SSS yı kullanıyor? Superonline da kendi verdikleri modemi kullanmak zorunlu diye hatırlıyorum.

Bu cihaz modem, sadece router değil. Modemleri modem olarak kullanırsanız yani bakır telefon hattına bağlarsanız size bakır hat üzerinden xDSL hizmet veren tüm iss ler ile kullanabilirsiniz.

• Superonline da o yok ki hocam bildiğiniz modeme ethernet kablo geliyor dsl değil.

• quote:

Orijinalden alıntı: Oasis of the Seas

Superonline da o yok ki hocam bildiğiniz modeme ethernet kablo geliyor dsl değil.

O zaman modem olarak kullanılmış olmuyor, sadece router olarak kullanılmış oluyor. Superonline fiber konularında harici routerlar için kullanım bilgileri varsa o şekilde ayarları yaparak kullanabilirsiniz.

• DSL-AC88U İLE BİRLİKTE verimli çalışan acces point fiyat performans bakımından ne Önerirsiniz.
    Tercihim Asus ama başka tercihlere de açığım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SuperACc -- 18 Eylül 2018; 16:48:26 >
  • quote:

DSL-AC88U İLE BİRLİKTE verimli çalışan acces point fiyat performans bakımından ne Önerirsiniz.
    Tercihim Asus ama başka tercihlere de açığım.
    Neden router ihtiyacın var ?
  • evimle işyerim arasında kısa bir mesafe var evdeki internetimi iş yerinde kullanıyorum .zyxcell wap 3205 v2 bir acces pointim var ara yüxü olsun bağlantı kopma problemi çok yaşıyorum . DSL-AC88U da 5 ghz beraber aktara bilen bir acces point arayışındayım piyasada n12+ görüyorum ama onlarda 5 ghz aktarma yapabiliyormu bilmiyorum .ne öneririsin zyxcell teknosa çadırından hesaplı almıştım ama aldığıma pişman oldum
  • SuperACc kullanıcısına yanıt
    Kopma derken nasıl bir kopma? Wifi den wifi ye kullanmıyorsun değil mi. Ethernet kablosu kullanman gerekebilir. İş yeri aynı bina da mı yoksa bir iki yan tarafta mı ?

• WiFi to wifi kopma DEĞİL de kapatıp açtım I göremiyor birbirini

• quote:

WiFi to wifi kopma DEĞİL de kapatıp açtım I göremiyor birbirini
    Mesafe yakınsa bir şekilde kablo çekmelisin, wifi to wifi teknolojisi sırf yapmış olmak için çıkmış bir teknoloji. Pratik kullanımda boş yere ağı yavaşlatıyor çünkü iki cihaz da aynı kanalı kullanmak zorunda olduğundan kanal tıkanıyor. Kablo ile götürürsen modemi bir kanal diğer cihazı modemin kullandığı hariç uzak başka bir kanal seçerseniz hem wifi cihazları birbirini etkilemez hem diğer cihaza kablo ile gittiğinden internet hızı da verimli olur. İllaki cihaz almak istiyorsanız xiaomi routerlar uygun fiyatlı olabilir onlara bakmanızı tavsiye ederim.

Aslınca hiç başka bir cihaz koymadan tek modem ile modemin yerini değiştirerek bağlantı mümkün olursa en güzeli o olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 19 Eylül 2018; 21:14:43 >
  • 
Sayfa: önceki 6667686970
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.