Şimdi Ara

ASUS DSL-AC88U Modem ve Yönlendirici (77. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.724
Cevap
17
Favori
74.914
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7576777879
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar. Dsl 88 u modemi amazon Almanya sitesinden hediye çekleriyle baya hesaplı almıştım. Uzun süredir kullanıyorum. Fakat şimdi kablonete geçme durumum var. Sanırım onun için farklı bir modem lazım. Bu modemi satmak istiyorum. Sizce almanyadan alınmış garantisiz ama temiz ve hatasız modem için ne kadar bedel istemeliyim? Kutusu tam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pprc -- 1 Ekim 2019; 15:1:29 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • SuperACc kullanıcısına yanıt
    Kaç dakika bekliyorsunuz bende sorun olmadı.
    Bekleyin birkaç dakika küçük bir kurulum yapacak ve devam edeceksiniz.
  • e_capkan kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler ama internette acayip bir kasma var sebebi ne olabilir.
    örneğin ac68u yu kullandığımda youtube de videoyu 3-5 saniyede açıyor. resimli siteleri felan anında açıyor.
    ama ac88u kullandığımda youtube de aynı videoyu 15-20 saniyede açıyor. resimli siteler çok yavaş yüklüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MALİ MÜŞAVİR

Teşekkürler ama internette acayip bir kasma var sebebi ne olabilir.
    örneğin ac68u yu kullandığımda youtube de videoyu 3-5 saniyede açıyor. resimli siteleri felan anında açıyor.
    ama ac88u kullandığımda youtube de aynı videoyu 15-20 saniyede açıyor. resimli siteler çok yavaş yüklüyor.
    Bir fikrim yok malesef

• merhabalar bilen arkadaşlara bir sorum olacaktı.

telekom fiber kullancısıyım.evde telekomun verdiği wmg 8324-b10a modem bulunmakta.fakat wifi kalitesinden şikayetçiyim.

acaba bu modemle fiber hattımı kullanabilir miyim ?
  • mephisto1 M kullanıcısına yanıt
    Normal bir internet kullanıcısıysanız ve özel bir işleminiz yoksa uygun fiyatlı bir acces point alın yani iki cihazı birden kullanın. Evin durumuna göre 3 duvar araya girerse wifi çekmemesi normal, dediğim gibi cihaz alıp yakınınıza cat kablo ile bağlayacaksız

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Drahmizm

Normal bir internet kullanıcısıysanız ve özel bir işleminiz yoksa uygun fiyatlı bir acces point alın yani iki cihazı birden kullanın. Evin durumuna göre 3 duvar araya girerse wifi çekmemesi normal, dediğim gibi cihaz alıp yakınınıza cat kablo ile bağlayacaksız
    gene de modemi değiştirsem direk çalışır mı veya telekom modemi ayarlayabilir mi acaba ?
  • mephisto1 M kullanıcısına yanıt
    Ttye ait klon mac adresi, vlan id ve kullanıcı adı, şifreyi girersen çalışır ama ap almanı tavsiye ederim. Telekom modemini sökmeden lan üzerinden ap ye kablo uzatıp odaya apyi takman en verimlisi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 8 Ekim 2019; 18:10:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SuperACc

AĞUSTOSTA GÜNCELLEM VAR DEDİLER EYLÜL BİTTİ HALA GÜNCELLEME YOK
    Yıl sonuna sarkmış deniliyor, 220 dolarlık cihazı unuttular herhalde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 10 Ekim 2019; 1:1:40 >
  • DDNS yi kullanıyor musun ?

https 'de sertifika yüklenmediği için uyarı veriyor. Sertifika yükleme alanı var mı? sertifika yüklü mü sizde
  • Arkadaşlar herkese selam,
    Birkaç gün içinde bu modemi almayı düşünüyorum, ikinci elde bir arkadaştan uygun fiyata buldum. Almadan önce biraz araştırayım dediğimde kendimi 75 sayfanın hepisini okumuş olarak buldum. Konunun başından beri süregelen bir yazılım eksikliğinden bahsediliyor, bu sorun hala devam ediyor mu acaba ? Yahni hala stabil bir firmware gelmedi mi cihaza ? Kullanan arkadaşlardan yorum alabilir miyim ?
    Biir de eğer başka bir cihaz tavsiye edecek olsaydınız tercihiniz ne olurdu ? Aklımda alternatif olarak Asus Ac-68u var, o gördüğüm kadarıyla çok daha stabil çalışıyor gibi..
    Bu arada kullandığım iss turk.net, şu an 16 mbit adsl kullanıyorum ama modemi alınca vdsl/ 35 mbit paketine ücretsiz geçişimi sağlayacaklar.

• Arkadaşlar ikinci modemimi aldım. Yalnız bunun adaptörü farklı sizdeki adaptör hangisi.

ASUS DSL-AC88U Modem ve Yönlendirici

Üsteki 19v 3,42a
    Alttaki 19v 2,37a

Yeni aldığımda üsteki adaptör çıktı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MALİ MÜŞAVİR -- 17 Ekim 2019; 18:20:28 >
  • MALİ MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt
    Bendeki üstteki adaptör.

• Teşekkürler yukardaki mesajlarımda ac68u dan ac88u ya geçtiğimi fakat kasma sorunu olduğunu yazmıştım.
    Sizde modem sorunlu demiştiniz.
    Eski ac88u ya yeni aldığım ac88u nun adaptörünü taktım sorun kalmadı. Eski adaptör düşük amper verdiği için stabil çalışmıyormuş demek. Adaptörle çözülecek işi yeni modem alarak çözdüm😀

Bu modemin ce sertifikasında 45 watt ve 65 watt lık adaptörler var. Yani sizin önceden kullandığınız diğer adaptör de modeme uygun, böyle bir sorun olmaması lazım

Size yanında o bahsettiğiniz 45 wattlık adaptör mü verilmişti ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Drahmizm

Bu modemin ce sertifikasında 45 watt ve 65 watt lık adaptörler var. Yani sizin önceden kullandığınız diğer adaptör de modeme uygun, böyle bir sorun olmaması lazım

Size yanında o bahsettiğiniz 45 wattlık adaptör mü verilmişti ?
    Ben ilk ac88u yu 2. el almıştım düşük amperli adaptörle geldi.
    ikinci ac88u yu sıfır aldım sizdeki adaptör den çıktı kutudan.

adaptörün resmini ekliyorum 45 watt hiçbiryede geçmiyor.

ASUS DSL-AC88U Modem ve Yönlendirici

Üzerindeki adp-45bw kodunu netten aratınca notebook adaptörü olarak çıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MALİ MÜŞAVİR -- 17 Ekim 2019; 19:4:34 >

Bu adaptörler dizüstü bilgisayarlarda da kullanılabilir bu önemli değil. Model adından wattı belli ancak hesaplamak için çıkış voltajı ve akımı çarparsanız kaç watt gücünde olduğunu bulabilirsiniz. Konunun ilk mesajında kutu içeriğinden hangi model cihaz ve hangi model adaptör çıktığını yazmıştım. Belki size verilen ürünün orijinal adaptörüne bir şey oldu ve yanına onu vermiş olabilirler.

EU uygunluk beyanı listesinde sizdeki eski adaptör de var http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/wireless/DSL-AC88U/CE_Doc_DSL_AC88U_RED_TR_20170613.pdf

Adapter 1
    Input: 100-240Vac, 50-60Hz, 1.2A Output: 19Vdc, 2.37A ADP-45BW C

Adapter 2
    Input: 100-240Vac, 50-60Hz, 1.5A Output: 19Vdc, 3.42A ADP-65GD B

Ancak düşük güçte olanda problem olmasa neden daha maliyetli olan 65 wattlık olan adaptörü versinler diye şüpheli bir durum da var tabi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 19 Ekim 2019; 20:38:20 >

• Bende baktım 65watt adaptör gelmiş. Ön siparişler alanlardanım. Ayrıca arkadaşlar bu modemin eksikleri olmasına rağmen neden hiç güncelleme gelmiyor anlamadım ac68u modeme 2 kere güncelleme geldi. Sizce durum neden böyle?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Doggymania

Bende baktım 65watt adaptör gelmiş. Ön siparişler alanlardanım. Ayrıca arkadaşlar bu modemin eksikleri olmasına rağmen neden hiç güncelleme gelmiyor anlamadım ac68u modeme 2 kere güncelleme geldi. Sizce durum neden böyle?
    Çipsetleri farklı olduğu için böyle oluyor, güncelleme gelenler mediatek çipli olanlar ama bu ürüne çok yazık ettiler, yabancı forumlarda da yazılım isyanını gördüm. Böyle bir ürünün yazılımı bu şekilde olmamalı, büyük bir eksiklik...
  • Arkadaşlar selam,
    Bu ürünü almayı planlıyorum. forumda yazılanların hemen hepsini okudum. Bir yerde suoeronlline farklı modem kullanılmasına izin ermiyor gibi bir yazı vardı. Superonline fiber hattım var. sorun yaşar mıyım?
  • 
Sayfa: önceki 7576777879
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.