Şimdi Ara

ASUS DSL-AC88U Modem ve Yönlendirici (72. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.724
Cevap
17
Favori
74.916
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7071727374
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tşk ederim. Topraklama bağlayınca değişiklik olacaktır. Diye düşünüyorum

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bende saha dolabına kadar tek parça kablo çekmeyi düşünüyorum aslında. ortalama 200 mt kablo cekmem gerekiyor. internette cat 7 için 100 mt max. mesafe demiş ne alaka acaba?
  • Doggymania kullanıcısına yanıt
    Turk Telekom fiber kutusu olan binalara bina içerisine artık fiber kablo ücretsiz döşüyor. Bunu ben geç öğrendim üstelik fiber modem ücretsiz veriyor. Bağlı bulunduğunuz Türk Telekom müdürlüklerinden öğrenebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Doggymania

bende saha dolabına kadar tek parça kablo çekmeyi düşünüyorum aslında. ortalama 200 mt kablo cekmem gerekiyor. internette cat 7 için 100 mt max. mesafe demiş ne alaka acaba?

O ethernet amaçlı kullanınca 100 metre, siz DSL amaçlı kullanacaksınız yani 1 km de çekebilirsiniz. Kablonun kullanım mesafesi değil o yazan.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bizde mahalledeki kaldırımda olan dolaptan var modemden o dolaba kadar tek parça kablo çekmeyi istiyorum.

peki normalde telefon direklerindeki siyah 4lü bakır kabloyumu cekmem daha iyi yoksa cat7 mi daha iyi olur? ortalama 200 mt mesafe tutar.
    Dış mekanda cat7 kullanmayın. Dış mekan kabloları var yağlı kablo. Eğer dış mekanda cat7 kullanırsanız bir yerden su girerse kabloya bütün kablonuz oksitlenir. Ve iletim direnci yükselir. Buda İnternetinizi otomatik şekilde düşürür.

• quote:

bizde mahalledeki kaldırımda olan dolaptan var modemden o dolaba kadar tek parça kablo çekmeyi istiyorum.

peki normalde telefon direklerindeki siyah 4lü bakır kabloyumu cekmem daha iyi yoksa cat7 mi daha iyi olur? ortalama 200 mt mesafe tutar.

Dolaba kadar çekemezsiniz, dış bağlantılar dolap üstünden olmaz. Telekomun ana kutusuna kadar çekebilirsiniz.

• telekomun ana kutusuna zaten sıfır kablo cektim. ama sonrasında telekom cok ek yaptı hız çok etkileniyor. o kısım için kabloyu ceken taşerondaki adamlarla gorustum olabileceğini söylediler extra ücret karsılıgında ama detay nedir bilmiyorum.
  • quote:

telekomun ana kutusuna zaten sıfır kablo cektim. ama sonrasında telekom cok ek yaptı hız çok etkileniyor. o kısım için kabloyu ceken taşerondaki adamlarla gorustum olabileceğini söylediler extra ücret karsılıgında ama detay nedir bilmiyorum.

İlginç, yanlış anladım herhalde çünkü dolaba kadar değiştirememeniz gerekiyor. İsterseniz daha yetkili biri bulup sorun.

• Ana kutusu derken bina içindeki kutudan mı bahsediyoruz. Bina dışından gelen kablo Turk Telekom çekmesi gerekli

• quote:

Orijinalden alıntı: SuperACc

Cat 7 kablo öncesi Sonrası

Not topraklama bağlı değil bağlandığında ayrıca farkı paylaşıcam yorumlarınızı alabilirim.
    Topraklama dediğiniz nedir? Telefon hattına topraklama yapıldığını bilmiyordum? nasıl bir etki yapıyor bilgi verebilirseniz memnun olurum.

• Cat 7 kablolar örgülü ve jelatinlidir. Topraklama yaparsanız gürültüyü minimum düzeye getirirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: SuperACc

Cat 7 kablolar örgülü ve jelatinlidir. Topraklama yaparsanız gürültüyü minimum düzeye getirirsiniz.
    Ben de 7 -8 ay önce cat7 çekmiştim. Dediğiniz gibi örgülü ve içinde ikişer ikişer alüminyum folyo gibi bir şeye sarılmış. Topraklama nasıl yapılıyor bilgi verebilir misiniz? Bildiğimiz elektrik topraklaması gibi ucu boş kabloları topraklıycak mıyım? Asus n17u kullanıyorum turknetin son bakımından sonra snr margini 3 e alsam 5-6 arası değer oluyor. Gürültü yükseldi baya.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bağlantıları yanlış bağlamış olabilir. Topraklama iyi bir toprakalama varsa. Fark edebilir diye düşünüyorum. Benimki daha bağlanmadı bağlandığında paylaşıcam.

• Cat7 rj11 bağlantısı biraz problemli rj11 bağlantısını kontrol edin kalın geliyor kablolar.

• Galiba modem değiştircem. Asus güncellemelerle sorun yaşatıyor ya da ISS den kaynaklı bu hız sorunum. Vr2800 ya da ac88u alcam. Turknet 75 mb kullanıyorum. Şu anki modemim asus n17u . Tavsiyesi olan varsa değerlendiririm.

• 88u tam yerine oturmadı. Bir çok Android program çalışmıyor.

• Muhtemelen senin Turknet aboneleri çoğalmıştır. Ondan dolayı düşme yaşıyor olabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Drahmizm

quote:

telekomun ana kutusuna zaten sıfır kablo cektim. ama sonrasında telekom cok ek yaptı hız çok etkileniyor. o kısım için kabloyu ceken taşerondaki adamlarla gorustum olabileceğini söylediler extra ücret karsılıgında ama detay nedir bilmiyorum.

İlginç, yanlış anladım herhalde çünkü dolaba kadar değiştirememeniz gerekiyor. İsterseniz daha yetkili biri bulup sorun.

Alıntıları Göster
    evet
    ASUS DSL-AC88U Modem ve Yönlendirici

ben bu kutuya kadar modemden kesiksiz kablo cektim zaten arada hiç ek yok.

amacım;

ASUS DSL-AC88U Modem ve Yönlendirici

bu dolaba kadar kablo cekmek. türk telekomun taşeron şirketi extra kablo ve işçilik ücreti karşılıgında dolaba kadar kablo çekebileceklerini söylediler. zaten dolabın anahtarı hepsinde var. bende hattım hangi yerde takılı oldugunu biliyorum. cektirdikten sonra baglantısı zor değil. bu konusmayı 7-8 ay once yaptım vaktim olmadıgı için ilgilenemiyorum. tabiki yine ararım soylerim yaparlarsa detayları paylasırım sonradan.

Binaya kadar olan yere Turk Telekom kablo çekebilir size ona izin vermezler. O görmüş olduğun siyah kalın kablo gibi Turk Telekom un dış mekan kabloları var. Kablonun içerisinde yağ var oksitlenmesin diye. Senin çekeceğin cat7 nin ömrü Olma dış mekanda.

• 
Sayfa: önceki 7071727374
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.