Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene

ASUS DSL-AC88U

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı
1.282
Cevap
22
Favori
27.913
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      284 Mesaj

Yani Hocam kullanmanız bile garip diyebilirim.Yazılımsal bir sorun vardır.1-6 ve 11. kanalları denemenizi tavsiye edebilirim.Ayrıca bu kurallar uluslararası kurum tarafından belirlenmekte.Firmaların bunlara uyması zorunludur.Diğer elektronik cihazların performansını hatta çalışmasını bile engelleyebilir.Hatırladığım kadarıyla 2.4 Ghz frekansında Avrupa da hemen hemen aynı diyebilirim.5 Ghz frekansında izin verilen kanallar ve bant genişlikleri farklı bazıları kapalı ortamda izinli bazıları açık ortamlarda.Ayrıca dip not olarak alıcı ve verici wifi kartlarının markası aynı olursa kesinlikle performans artıyor.Deneyimlerime göre bu konuda en iyisi Qualcomm.
      |
      |
      kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      8568 Mesaj
      quote:

Orijinalden alıntı: msdos34

Yani Hocam kullanmanız bile garip diyebilirim.Yazılımsal bir sorun vardır.1-6 ve 11. kanalları denemenizi tavsiye edebilirim.Ayrıca bu kurallar uluslararası kurum tarafından belirlenmekte.Firmaların bunlara uyması zorunludur.Diğer elektronik cihazların performansını hatta çalışmasını bile engelleyebilir.Hatırladığım kadarıyla 2.4 Ghz frekansında Avrupa da hemen hemen aynı diyebilirim.5 Ghz frekansında izin verilen kanallar ve bant genişlikleri farklı bazıları kapalı ortamda izinli bazıları açık ortamlarda.Ayrıca dip not olarak alıcı ve verici wifi kartlarının markası aynı olursa kesinlikle performans artıyor.Deneyimlerime göre bu konuda en iyisi Qualcomm.
      Şu an 9+13 kanal olarak çalışıyor, bu şekilde ayarladığımdan beri sorun olmadı. Peki yasal sorun neden var, ilk defa duyuyorum Wi-Fi kanallarının kısıtlandığını, normalde sadece en üstteki 12 ve 13. kanal kısıtlıydı diye biliyorum. Yasal sorunu yaşatan şey nedir yani 20 Mhz de sorun olmuyor da 40 ta neden sorun olaur ki ? İkisi de aynı şey.

• Yüzbaşı
      284 Mesaj

Çok teknik detayını bilmiyorum.Ama bir aralar bu ilk telsiz telefon furyası ile ülkeye gelen kaçak sabit telefonlar kablosuz internetin yaygınlaşması ile ya telefonlar çalışmadı yada kablosuz modemlerin çalışmasına engel oldu.Kablosuz internetin performansını artırmak için modemin yanına telsiz telefon koymayın diyenler olur.Eğer ülkeye göre üretilmişse hiçbir sorun olmaz.Test ettim.Ama haberler kopyala yapıştır olduğu için hala bu yazılır.Modem ile sabit telefon yan yana konulmaya en müsait iki cihaz.Bunu yapan planlayan adamlar bunu düşünemiyor mu.

Ama 5 Ghz işi biliyorsunuzdur.Kablo çekme masrafı olmadan kablodan veri yürütür gibi performans veriyor.Bazı devletler sadece bizim ülkemizde değil bu frekansları bazı kamu kurum ve kuruluşlarına verebiliyor.

Yakın bir zamanda 4G için karasal analog yayın yapan şu çatal anten ile seyrettiğimiz yayınlar için.4g frekansları ile çakışma olduğundan ve devlet bu frekansları 4g haberleşmesine tahsis ettiğinden BTK RTÜK'e yazı yazarak bu frekansların boşaltılmasını talep etti.

Bu frekansların hepsi ülkeler için para cep telefonu faturalarımızda bile frekans tahsis bedeli ödüyoruz.Sadece wifi frekansları izne tabi olmayan yalnız kurallara tabii olan frekanslardır.
      |
      |
      kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Reklamlar
paykasa
SEO
Paykasa
chat.gen.tr
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
3,703
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.