Şimdi Ara

ASUS DSL-AC88U Modem ve Yönlendirici (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.724
Cevap
17
Favori
74.931
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bu soruya ben de cevap bulamadım işte... çok dandik VDSL modemim var. VDSL ler pahalı o yüzden öecbur bekliyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ₯

Bu soruya ben de cevap bulamadım işte... çok dandik VDSL modemim var. VDSL ler pahalı o yüzden öecbur bekliyorum.

Henüz desteklenen santral olduğunu sanmıyorum.
    30a bile sınırlı sayıda santralde deneme amacıyla kullanılıyor.
    Belki saha denemesi yaptıkları mühendislik çalışmaları vardır o kadar.

Aslında yeni yatırımları super vectoring 35b ile yapsalar, buna uygun kendi modemlerini hazırlatsalar firmalara 1-2 seneye kalmaz ADSL'nin esamesi okunmaz, herkes 50 üstü hız alabilir konuma gelir, fiber fiber diye de yırtınmaya gerek kalmaz.
    Ama bizim ülkemizde nerdeeee.

Biz 88U alırız, sonra onu eskitip yeni modem alırız işte ancak o zaman belki yeni yeni gelemye başlar.
  • Elimde ac68u router var kablo modem alıp onu kullanacağım gibi gözüküyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • e_capkan kullanıcısına yanıt
    Yeni kurulan sistemler belki destekliyordur onu bilemem ancak bildiğim bir şey desteklese bile altyapı sistemi 17a olarak hız tanımı yapıyor, bugün için konuşursak 17a üzeri kullanılmıyor.

• Beyler ben modemsiz kalınca malesef ac68e değişim çıkmıştı iadeye çevirdim sarı çek verdi vatan. 88'i bekliyorken takos airties da bozulunca modem almak zorunda kaldım. Archer 2800 yeni gelmişti onu tercih ettim şu 2 günlük kullanımda gayet memnun kaldığımı söyleyebilirim acil lazım olanlara. Tercih etmemdeki en büyük iki neden

-Ac68 sürekli bozuldu 3 tane farklı 68 kullandım garantiside azalmıştı iade alıp 3 yıl garantili tplink e çektim en büyük neden bu

-Diğer neden ise 68 güncellemelerle bozdular aç kapa yapınca yeni sürümlerde reset atıyırdu tekrar kurulum yapmam gerekiyırdu 88de gelmeden tonla güncelleme aldı ve kafamı kurcaladı. Gelmeside 1 ayı bulucak gibiydi evde modemsiz kalmıştım.

Sabrı tükenenler elinizde modem varsa yinede bi 88'i bekleyin ptoblemli gelirse archer 2800 stabil gayet hızlı çekim gücüde iyi. Umarım yardımcı olmuşumdur.

• Apache Air Fighter kullanıcısına yanıt
    Ne kadar bu modem birde ac 68 gibi torrent indirimi varmı? saglıklımı?
  • Archer 2800 bu ürüne rakip mi bilemedim. DSL ve Wi-Fi teknolojisi olarak TP-Link in geri kaldığını düşünüyorum ancak sitesinde güncelleme ile beraber 160 MHz band genişliği desteği geleceği yazılmış, bu konuda ve enerji tüketimi konusunda üstün olabilir. Fiyat ve teknoloji göz önüne alındığında TP-Link geride görünüyor.
  • Cihazın menüsünü merak ediyorsanız şu bağlantıdan bakabilirsinizhttp://www.tp-link.com/resources/simulator/VR2800V1_Emulator_2017042605/index.htm
    Fiyat olarak 900-1100 TL aralığında satılıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: optikillüzyon

Ben bu sektörün içinde değilim yalnızca araştırmayı seviyorum o yüzden teknik bilgim sınırlı.

Bildiğim kadarıyla vectoring işlemcisi bütün hatlardaki gürültüyü sürekli olarak dinleyip her hatta özel anti-gürültü sinyali veriyor ve gürültü sıfırlanmış oluyor. Bakır kablonun uzunluğundan kaynaklı hat zayıflamasına bir etkisi yok ve 800m üzeri mesafede pek bir işe yaramıyor. ADSL ile beraber kullanılması vectoring performansını fazla etkilemiyor ama vectoring aktif olmayan vdsl sinyali fazlasıyla etkiliyor.

Türk Telekom yine bu forumdaki çalışanların yorumlarından okuduğum kadarıyla hala vectoring kullanmıyor. Büyük ihtimalle desteklemeyen cihazların yaratacağı sıkıntıdan çekiniyorlardır diye düşünüyorum.

http://www.edn.com/electronics-blogs/testing-the-limits/4414398/G-Vector-boosts-VDSL2
    hatta etki eden gürültüyü ölçüp dsl sinyalini ona göre dönüştürüp veriyormuş

• Amazon.uk de 200gbp vergiler dahil 228 gbp ye geliyor. Foto yok yakinda diye belirtmisler. Sanirim az kaldi cikmasina. Zira ulkemize gonderimi yoktu.

• G993.5 Vectoring hakkında bazı bilgiler şurada da var

https://www.broadband-forum.org/marketing/download/mktgdocs/MR-257.pdf
  • quote:

Orijinalden alıntı: motomurat

Amazon.uk de 200gbp vergiler dahil 228 gbp ye geliyor. Foto yok yakinda diye belirtmisler. Sanirim az kaldi cikmasina. Zira ulkemize gonderimi yoktu.

Şu linktekinde Türkiye'ye gönderilir diyor sanırım.

https://www.amazon.co.uk/DSL-AC88U-Performance-Dual-Band-Broadband-Connections/dp/B06XWYYK32/
  • Dogrudur benim baktigim bu zten. Fakat birkac gun oncesine kadar gonderim yoktu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi motomurat -- 17 Temmuz 2017; 23:55:12 >
  • Ben artık temelli vazgeçtim.
    DSL-N16 mecbur almıştım ucuz yollu.
    Yanına RT-AC88U sipariş verdim Amazon.de'den bugün.
    Zaten Link Aggregation ve ekstra TPLink Access Point ile 6 adet kablolu bağlantı ihtiyacım vardı.
    Hem AC-88U kullanmış olacağım, hem 8 port olacak, hem de beklememiş olacağım.

Belki 1-2 yıla fiyatı dip falan yaparsa DSL-N16 yerine düşünebilirim.
    Bekleyen arkadaşlara sabır, alacak olanlara şimdiden hayırlı olsun dilerim.
  • 3 hafta içerisinde gelir herhalde, emanet modem var bende de .

• Yeni yazılım

ASUS DSL-AC88U Firmware version 1.10.03_build398 (This product supports Annex A)
    - Support Internet Detection feature, options available PPP Echo/ Disable(WAN > Internet Connection > Account Settings).
    - Enhance 2.4GHz/ 5GHz WiFi performance.
    - Fixed Network Map > Client status > MAC and IP address Binding, MAC address save in lower case issue.
    - Support additional VDSL Profiles: Multi mode(default)/ 8b/ 8c/ 8d/ 12b(Administration > DSL Setting).
    - Fixed OpenVPN Server Firewall option “Auto” and “External only” invalid setting issue.
    - Support more OpenVPN client options.
    - Fixed PPPoA connection failed to be established after ADSL line re-sync issue(certain cases).
    - Fixed AirVPN OpenVPN service failed to work issue, AirVPN site generated ovpn files failed to be uploaded.

MD5: 44B1EB1A88EA0C2E889CC0F594EA7A20

http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/wireless/DSL-AC88U/FW_DSL_AC88U_11003398.zip

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Drahmizm -- 21 Temmuz 2017; 19:52:51 >

• suphion kullanıcısına yanıt
    Amazon.de üzerinden perşembe sipariş ettiğim RT-AC88U router bugün elime ulaştı. Umarım sorunsuz kullanırım.

Donanım olarak DSL-AC88U ile kısmen benzer, o açıdan buraya da görüşlerimi yazarım, her ne kadar dsl kısmı olmasa da, router kısmında merak ettiğiniz bir şey varsa, elimden geldiğince cevaplarım.

ASUS DSL-AC88U Modem ve Yönlendirici

ASUS DSL-AC88U Modem ve Yönlendirici

Umarım pişman olmam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suphion -- 25 Temmuz 2017; 15:42:56 >

hocam yanliş anlamazsaniz meraktan soruyorum. amazondan niye modem sipariş etmediniz de router sipariş ettiniz. bu ürün Türkiye de de bulunuyor niye amazondan almayi tercih ettiniz. ne kadar mal oldu size
  • BuBBa123 B kullanıcısına yanıt
    Neden yanlış anlayayım, gayet mantıklı sormuşsunuz.
    Bir kaç sebebi var.
    Amazon.de den alınca, Almanyanın kdv öncesi fiyat üzerine TR gümrük vergisini koyuyor, ayrıca 45€ üstü ücretsiz kargo.
    Bu sayede, Almanya fiyatının bile altına geldi benim aldığım fiyat, 260€ civarına geldi.
    TR'de garip sitelerde bile en ucuz 1450-1500 civarıyken (Vatan 1880), ben 1050 civarına almış oldum.
    Router sipariş etmemin sebebi ise, öncelikle DSL modeli Türkiyede henüz çıkmadığı için olası uyum ve donanım farklılığı soru işaretleri.
    Bununla birlikte, benim kablolu 6+ cihazım var bunun için 8 portlu bu router daha işime geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suphion -- 25 Temmuz 2017; 16:1:15 >
    Bunlarda arayüz olarak (Wi-Fi bölümü) farklılık var sanırım, işlemcisi farklı sonuçta.
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.