Şimdi Ara

Asus DSL-AC68U (180. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.648
Cevap
54
Favori
239.534
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 178179180181182
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dwain

quote:

Orijinalden alıntı: sseydi

quote:

Orijinalden alıntı: rodeo65

Arkadaşım bunu nasıl yaptın bende deneyim ayarları nasıl vermek gerekiyor biryerde Youtube falan varmı Görsel ne ayarlar yapılması gerektiği. Fazla bilgim yok ama yaparım görürsem ayarları selamlar

Wan ayarlarından Çift wan ı aktif edip ikinci wanda ethernet wan ı seçin. Daha sonra çift wan ı kapattığınızda seçeneklerde ethernet wan gözükür. Modemden geleni etherneti hangi porta taktıysanız onu işaretleyin tamamdır.Asus DSL-AC68U

Hocam merhaba, bende Ac88u modeli var. Benzer sebepten dolayı hayatımdan nefret ettim birkaç saattir. Şimdi ben de benzer bir çözüm buldum ama sizinle neyi farklı yaptık anlamak istiyorum.

Ben TTnet’in Vdsl modemine direkt telefon hattını taktım. Lan1 portundan Asus modemin Wan portuna çıkış yaptım. Lan2 portundan da Tivibuya. Vdsl zaten modeme geldi. Tivibu da çalıştı. Asus’ta baştan ayar yaptım sihirbazı kullanaral. Hiç ikinci wan ı aktif etmedim. Kendisi zaten detect yaparken Ethernet Wan’ı buldu ve direkt devam devam diyerek ayarları kendisi yaptı. Wireless ile de interneti dağıtabilir hale geldim Asus’tan. Bir nevi sadece router olarak kullanıyoruz diyebiliriz.

Ama böyle yaptığımda;

DDNS özelliğini kullanamıyorum. Çünkü Asus modemin WAN IP’si aslında TTnet’in atadığı internal ip (192.168.1.???) olarak değişiyor. Asıl ISP’den gelen WAN ip TTnet’in modemine atandığı için bir şey yapamıyorum. Bu kullanamadığım özelliklerden bir tanesi.

Diğeri de VPN. Aslında VPN bağlanıyor. Hatta ip adresimi de farklı gösteriyor. Ancak VDSL bağlantıyı direkt Asus üzerinden aldığımda yasak olan her yere girebiliyor, Amazon Prime’dan Amerikan filmlerini izleyebiliyorken, nedense TTnet modemi üzerinde Asus’un Wan girişine yaptığım bağlantı ile VPN’i kullandığımda yasaklı siteler açılmıyor. Amazon da beni bir şekilde yasaklıyor. Bilmiyorum siz VPN denediniz mi ama bağlantı şekli olarak farklı yaptığımız bir şey var mı? Siz de benim gibi mi bağladınız? Anlatım şeklinizden emin olamadım ama benzer gibi. Eğer zaten benzer ise siz de benim yaşadığım sorunları yaşıyorsunuzdır sanırım.

VPN ve DDNS desteğini kullanamadıktan sonra biraz bu modemi boşuna kullandığımı hissediyorum. Her şey Tivibu yüzünden tabi!

Merhaba,

Bahsettiğin özellikleri kullanmadığım için bu konuda yardımcı olamayacağım. Maalesef yüklü miktarlar verdiğimiz cihazları kullanamamnın sıkıntı içerisindeyiz. Ne asus ne de telekom bu konuda hiç bir yardım göstermiyor. Olan yine son kullanıcıya oluyor.

Şu cihazları tivibu ile deneyip sorunu çözmek bu kadar zor bir işlem mi? Koskoca Asus Türkiye'nin bu konuda bir teknik ekibi bulunmuyor mu hayret ediyorum. Konuyla ilgili Turk Telekom ile iletişime geçilemiyor mu? Çözülemeyecek kadar büyük olan sorun nedir

• Malesef teknik ekibin bilgi düzeyi çok düşük. Modemim AC88 diyorum ama önünde benim modemime ait arayüz ne yazık ki yok. Bana farklı bir modemin panelinden yönergelerle anlatmaya çalışıyorlar tabi aynı ekranlar değil onlar da ne yapacaklarını bilmiyorlar.

Neyse... Ben çözümü buldum. Tivibu'yu komple çıkardım. Bir tane HD uydu alıcısı satın aldım 60 TL'ye. Taktım ve şimdi Tivibu'dan da fazla kanallara sahibim. Modemi de istediğim gibi kullanıyorum :)
  • Sürüm yeni kardeşim. Oyun modunu ben açıyorum PS4'ten multiplayer oynarken.
  • emrhyldrm kullanıcısına yanıt
    anladım feed bsck yazan yere tıkladınızmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sarper 77

quote:

Orijinalden alıntı: gilkerh

merhaba DSL-AC68U modemimi alalı 1 ay oldu, turk.net abonesiyim, 1 aydır bağlantı yavaşlığı problemim yüzünden sürekli turk.net ile sorun yaşıyorum. ancak bugün eski philips marka modemim ile test yapma fırsatım oldu, hız problemimin asus modemden kaynaklandığını düşünmeye başladım...

karşılaştırmalı test yaptığımda, aynı hat üzerinden philips modem ile 10mbit hız alırken, aynı testi asus ile yaptığımda 2,5mbit hız çıkıyor... ayrıca downstream desibel değeri philips de 13db, asus da 9,3db...

asus içinde bir çok ayar var dsl ile ilgili, bu konuda bilgisi olan ve bana bağlantı kalitemi arttırmakta yardım edebilicek olan var mı?

teşekkürler

Evet benzer durumu bende son 15 - 20 gündür yaşıyorum akşam test yapıp sonucu yazarım inşallah kolay gelsin

merhaba
    teknik destek e mail attım, cihazı kargoyla göndermemi istediler...
    kendileri test edecek ve ona göre cevap vereceklerini söylediler. olumlu olumsuz gelişmeleri yazıcam...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Sarper 77

quote:

merhaba DSL-AC68U modemimi alalı 1 ay oldu, turk.net abonesiyim, 1 aydır bağlantı yavaşlığı problemim yüzünden sürekli turk.net ile sorun yaşıyorum. ancak bugün eski philips marka modemim ile test yapma fırsatım oldu, hız problemimin asus modemden kaynaklandığını düşünmeye başladım...

karşılaştırmalı test yaptığımda, aynı hat üzerinden philips modem ile 10mbit hız alırken, aynı testi asus ile yaptığımda 2,5mbit hız çıkıyor... ayrıca downstream desibel değeri philips de 13db, asus da 9,3db...

asus içinde bir çok ayar var dsl ile ilgili, bu konuda bilgisi olan ve bana bağlantı kalitemi arttırmakta yardım edebilicek olan var mı?

teşekkürler

Evet benzer durumu bende son 15 - 20 gündür yaşıyorum akşam test yapıp sonucu yazarım inşallah kolay gelsin

merhaba
    teknik destek e mail attım, cihazı kargoyla göndermemi istediler...
    kendileri test edecek ve ona göre cevap vereceklerini söylediler. olumlu olumsuz gelişmeleri yazıcam...

evet sağolasın iyi etmişsin ilgine teşekkürler herkese iyi günler dilerim...

• arkadaslar bu modem den arayan varsa kutulu faturalı sadece 1 kac aylık sorunsuz ac68u mevcut elimde.merak ettigim icin almiştim.kablolu baglantımda bi fark yaratirmi diye aldim ama kabloluda normal modem den farksız bir modemmiş.wireless ozelligi cok iyi onuda ben kullanmıyorum.uygun aldıgım fiyattan satışa cıkartıcam .bi kar hedefim yoktur.

satış ilanıhttps://forum.donanimhaber.com/asus-dsl-ac-68u-efsane-modem-garantili-faturali-uygun-fiyat--130076619#130076619

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Esnaf_TV -- 28 Kasım 2017; 13:20:30 >
  • İkinci el bölümüne açın isterseniz konuyu buradan da linklersiniz.
  • merhaba işyerinde kullanmak için bende bu modemi aldım. dsl bağlantısı sağlanıyor ama bilgisayarlar internete çıkamıyor. internette araştırdım birçok şey denedim ama olmadı. bilgisi olan varmı? teşekkürler.
    Asus DSL-AC68UAsus DSL-AC68U

• quote:

Orijinalden alıntı: ₯

İp almıyor sanırım ?
    Hattınız nedir, özelden yardımcı olabilirim.

turknet adsl kullanıyoruz. özelden mesaj attım. teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Checksum

Satmayı düşünen var mı acaba?

MERHABA 1 SENE ÖNCE ALDIM KULLANAMDIM TİVİBU OLMUYOR O YÜZDEN ŞİMDİ DOLAPTA KUTUSUNDA DURUYOR. FAZLA ZARAR ETMEDEN SATABİLİRSEM SATARIM AKSİ TAKDİRDE DOLAP TA DURSUN BELKİ İLERDE KULLANIRIM TTNET TEN AYRILINCA. Piyasada şu an 800 TL cıvarı. Bu fiyattan 25 % altında Kargolayabilirim. Hesabıma Para ulaştığında. Kutusu ve Faturası var.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende bu modemden alarak aranıza katıldım yanlız vdsl kararlılık ayarda bir uyarı veriyor bu nedir.
    Asus DSL-AC68UAsus DSL-AC68U

• merhaba,

benim şöyle bir sorunum var.Modem bazen internete bağlanmıyor, modemde tüm ışıklar normal ama bağlı cihazlar internete bağlanamıyor.Ancak, adsl şifremi yeniden girince düzeliyor. 4 ay oldu alalı 2-3 defa böyle yaptım düzeldi.
    Sebebi nedir? arızalımı acaba modem? teşekkürler
  • FRAGILE kullanıcısına yanıt
    Firmware son versiyonmu?
  • Technical_Support kullanıcısına yanıt
    evet hocam son sürüm.
  • arkadaşlar elimde asus n55 modem vardı çekim kalitesinden doları 3 sene sonra ac68 aldım modemi internete bağlıyorum herşey normal fakat son internete bağlanma sayfasında sol üst köşede

please wait while you are redirected hatası alıyorum

sonra n55 e geri döndüğümde sorunsuz çalışıyor neden olabilir bilen var mı birde yazılımı güncel olmayabilir cihazın güncellemem gerekebilir güncellemeyi nasıl yapmam gerekiyor ayrıntılı bilgi verir misiniz
  • -THIEF- - kullanıcısına yanıt
    Ekran alıntısı paylaşırmısın.
  • Herkese iyi günler.Bu modemi satın almayı düşünüyorum ama aklıma takılan birkaç soru var. Cevaplarsanız çok sevinirim.

1.İşlemcisi Mediatek mi Broadcom mu?
    2.120 metrekare evde 2.4 ghz çekim gücü açısından bir sıkıntı yaşar mıyım?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hakan Kaan Dobra

Herkese iyi günler.Bu modemi satın almayı düşünüyorum ama aklıma takılan birkaç soru var. Cevaplarsanız çok sevinirim.

1.İşlemcisi Mediatek mi Broadcom mu?
    2.120 metrekare evde 2.4 ghz çekim gücü açısından bir sıkıntı yaşar mıyım?

Slm mediatekti sanırım bende 120m evde kullanıyorum merkezi alana koyun modemi evin ortasindaki bir odaya 2.4ghz kanalını 11 e 5ghz 36 kanala alıp deneyin ben bu şekilde en uzak odada 2 dış çekiyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 5 ghz mi 2 diş çekiyor 2.4 ghz mi? Superonline'ın verdiği 2.4ghz Huawei modem dahi 3 diş çekiyor en uzak odada benim.
  • 
Sayfa: önceki 178179180181182
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.