Şimdi Ara

Asus DSL-AC68U (169. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.646
Cevap
53
Favori
239.269
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 167168169170171
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Saat dilimini +3 yaptiniz mi ben bir hata yasamamistim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cihazı kapat aç yapınca tekrardan hızlı kurulum yapmam gerekiyor. Bir tane verdim servise değişim oldu yeni gelende böyle. Stabil çalışan sürün var mı arkadaşlar?
  • Selamlar arkadaşlar. Cihazı yeni aldım. Şimdilik AP olarak kullanacağım. Ethernet ile gelen interneti kablosuz veriyorum. Cihazın dhcp ayarını kapattım. İnternete çıkabüliyorum fakat hızım düşük. Gelen kabloyu direk bilgisayara taktığımda 46 mbit alıyorum. (50 mbit aboneliğğm var) fakat kablosuz bağlantıda 25 mbit civarı hız alıyorum. İphone 7 telefon ile yapıyorum testleri. Başka cihazlarda 95mbit hatta TTNet fiber wifi de 350 mbit hızı gördüm telefonun wifi testinde. Modemde bağlantılara baktığımda telefon 5ghz bandında bağlı ve hızı 780mbit civarı gösteriyor. Ama neden 47 mbit hızın sadece 25 mbit kısmını alabiliyorum? Yardımcı olursanız sevinirim

• quote:

Orijinalden alıntı: olmezugur

Selamlar arkadaşlar. Cihazı yeni aldım. Şimdilik AP olarak kullanacağım. Ethernet ile gelen interneti kablosuz veriyorum. Cihazın dhcp ayarını kapattım. İnternete çıkabüliyorum fakat hızım düşük. Gelen kabloyu direk bilgisayara taktığımda 46 mbit alıyorum. (50 mbit aboneliğğm var) fakat kablosuz bağlantıda 25 mbit civarı hız alıyorum. İphone 7 telefon ile yapıyorum testleri. Başka cihazlarda 95mbit hatta TTNet fiber wifi de 350 mbit hızı gördüm telefonun wifi testinde. Modemde bağlantılara baktığımda telefon 5ghz bandında bağlı ve hızı 780mbit civarı gösteriyor. Ama neden 47 mbit hızın sadece 25 mbit kısmını alabiliyorum? Yardımcı olursanız sevinirim

Kablosuzda 2.4ghzde 20mhz, 5ghz de 80mhz ayarini yapmayi deneyin, öncelikle modemin yakininda test edin, modemden uzaklastikca hız düşmesi normaldir

• Ben de bu modemi aldım geçtiğimiz günlerde, bir sorunum var.. Samba servisi ile kullandığım nas özelliğine nedense ağdaki bazı makinelerden erişemiyorum yani ağ diski için \\modemin ip sini Çalıştır ekranından yada ağ sürücüsüne bağlan bölümünden girdiğimde "Belirtilen ağ adı artık geçersiz" hata mesajı alıyorum. Fakat bazılarında ise sorunsuzca erişebiliyorum diske. Sorun yaşayan da yaşamayan da aynı ağa bağlı ve bilgisayardaki ağ ayarları da aynı görünüyor. Bu sorun neden olabilir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NEWEST -- 8 Mayıs 2017; 10:25:23 >
  • Ya arkadaş yeniden açıp kapatınca niye her seferinde kurulum yapmak zorunda kalıyorum? İnternet ışığı yanıyor ama dışarıya internet vermiyor. Bu ne saçmalık

• Önceki mesajımda yazdığım sorun makinanın netbios ayarlarındaymış hallettim.

Bu arada Download master kullanırken ram yüzde 80 in altına inmiyor, ayrıca iki işlemciden birinin de en az yüzde 80 i yine kullanılıyor. Tekbir tane dosya indirmesi yaparken bile bu yüksek kullanım oluyor. Makinanın performansında da düşüş oluyor sanki, kadar harcaması normal midir?
  • hey kullanıcısına yanıt
    Evet +3 yaptım. Şimdi Windows cihazım da denedim onda öyle bir uyarı vermiyor.
  • Download master ile ilgili bir sorunum var.

3 Adet ftp linki ekledim, Eklendikten sonra indirme çubuğunun hemen sağında hareketli bir ikon çıkıyor ya ( indirirken yeşil renkli hareketli ok olan)

Bu 3 linkte o kısımda, saat yönünde dönen küçük kutucuklu bir animasyonlu ikon da var biliyorsunuz. O konumda. Hiçbirşey indirmiyor. Silinmiyor da. Günlerdir böyle.

DM 6 durdurdum, tekrar başlattım, kar etmedi.

Nasıl çözerim? DM yi tamamen kaldırmalı miyim?

Kaldırırsam " complete" klasörü de silinir mi? İçinde 4 TB lık veri var.

Tekrar yüklemede yeni bir complate klasörü oluşturmak isteyip de mevcudun üzerine mi yazar? ( Dosyalar yine gider :( )

Ne yapmalıyım?

• hey kullanıcısına yanıt
    Ben bu ayarlari yaptim gece için indirme amacli, sonrası 5 torrent ekledim ama islemleri başlatmamış normalde baslatiyordu yani hemen seceneginde indirme sorunu yaşamıyorum modemin sistem saati İstanbul +3 de sorun neden olabilir acaba?

Gece ayarım

Normal indirme yaparken durum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NEWEST -- 12 Mayıs 2017; 7:39:46 >
  • İlgilenen olursa modemimi satıyorum,superonline e geçtim,kendi routerını kullanıyorum.
    Agustos ayına kadarda garantisi devam ediyor.
  • Asus router uygulamasını kullanan var mı?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sormak istedigiz nedir?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Michael Scofield M kullanıcısına yanıt
    Asus Router ios uygulamasını kullanıyorum. Gayet güzel çalışıyor sorunsuz ama modem değerlerini gösteren kısmı bulamadım. Bunu soracaktım :)
  • Yuk durumunu soruyorsaniz ana ekradnda 4 bolum var oradan degistireceksiniz. Yuvarlak ekrani kaydirin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Şu Snr hat zayıflama güç ulaşılabilir hız bilgileri varya onu diyorum hocam.
  • Dsl log kismi arayuzden erisiliyor sadece bildigim kadariyla.

O niye koyulmamış anlamadım. Neyse teşekkür ederim

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Tivibu bu cihazda yalan oldu sanırım. her modele yeni fw çıktı ac68 yolda kaldı. Satmak zorunda kalacağım :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: sseydi

Tivibu bu cihazda yalan oldu sanırım. her modele yeni fw çıktı ac68 yolda kaldı. Satmak zorunda kalacağım :(

Ne yazik ki ac68u nun alt yapisi tamamen farklı oldugu icin düzenleme vakit alicak

• 
Sayfa: önceki 167168169170171
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.