Şimdi Ara

Asus DSL-AC68U (161. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.647
Cevap
54
Favori
239.540
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 159160161162163
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Modem ihtiyacım var, Türknet almayı düşünüyorum. Almışken ileriye dönük olsun istiyorum. Türk Telekom'un altyapısında bildiğim kadarıyla VDSL 17b var ancak ileride kartları değiştirirler mi bilemem o yüzden bu modem uzun omürlü olursa hazır 30a profili de var iyi bir tercih olabilir. Modemde ısınma durumu nedir yani uzun ömürlü kullanılabilir mi ?
  • Şu saatten sonra 68u alınmaz bence. Tabi Asus Turkiyenin ac88u yu getireceğini dusunuyorum. 68u nerdeyse 3 4 yıllık. Ve donanımı özellikle dsl chip i mediatek. Bu yüzden bağlantı sorunları yaşıyor. Ac88u ise tamamen broadcom chipsetli ve g.fast desteği var. TT g.fast denemeleri yapıyor şu an. Yaparlar mi yapmazlar mi bilmiyorum ama ileriye dönük olması için 68u alınmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alprkrkmz

Şu saatten sonra 68u alınmaz bence. Tabi Asus Turkiyenin ac88u yu getireceğini dusunuyorum. 68u nerdeyse 3 4 yıllık. Ve donanımı özellikle dsl chip i mediatek. Bu yüzden bağlantı sorunları yaşıyor. Ac88u ise tamamen broadcom chipsetli ve g.fast desteği var. TT g.fast denemeleri yapıyor şu an. Yaparlar mi yapmazlar mi bilmiyorum ama ileriye dönük olması için 68u alınmaz.

Tr geliş tarihi bellimi? Amazon baktım ön sipariş göremedim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sürekli bağlantı sorunlarından bahsedilmiş ama bende ne kopma nede yavaşlama hiçbir sorun olmuyor. Hatta benim ttnet modemde vdsl hattımın ping süresi 35-40 iken bu modeme geçince ping 5 oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Technical_Support -- 26 Şubat 2017; 20:55:49 >
  • sözde Asus, mart ayının ilk haftasıda, £219.99 / 259 Euro / 279 USD fiyatlarıyla, raflarda yerini alacak demiş. http://www.guru3d.com/news-story/asus-announces-dsl-ac88u-3167mbps-wi-fi-modem-router.html.
  • quote:

Orijinalden alıntı: motomurat

sözde Asus, mart ayının ilk haftasıda, £219.99 / 259 Euro / 279 USD fiyatlarıyla, raflarda yerini alacak demiş. http://www.guru3d.com/news-story/asus-announces-dsl-ac88u-3167mbps-wi-fi-modem-router.html.

Airties belasından sonra ac68u muhtesem geldi. Bunu arkadasa verip bir üst modelini alıcam inş burdada satışa cıkar

• quote:

Orijinalden alıntı: KawaiiHawk

quote:

Şu saatten sonra 68u alınmaz bence. Tabi Asus Turkiyenin ac88u yu getireceğini dusunuyorum. 68u nerdeyse 3 4 yıllık. Ve donanımı özellikle dsl chip i mediatek. Bu yüzden bağlantı sorunları yaşıyor. Ac88u ise tamamen broadcom chipsetli ve g.fast desteği var. TT g.fast denemeleri yapıyor şu an. Yaparlar mi yapmazlar mi bilmiyorum ama ileriye dönük olması için 68u alınmaz.

Tr geliş tarihi bellimi? Amazon baktım ön sipariş göremedim.

Arkadaş cevaplamış zaten ama dediği gibi martin başında avrupada satışa çıkacak. Ac87vg model vardı Asus Tr fiyat çok olacağı için getirmedi maalesef. Bu model de 1000 tl civarı gelmesi lazım ülkemize ama getirecekler mi bakalim. 68u nun ülkede ilk alanlardan biriydim. Bakalım bunu getirirlerse bunu da alacağım eğer mantıklı bir fiyattan gelirse.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2D4E48676 -- 26 Şubat 2017; 21:58:57 >

• beyler bayanlar.Merhabalar bende ac68u aldım.Bana hayırlı olsun.Tvden ağ üzerinden indirdiğim torrent filmini taşımadan izleyebileyim diye almıştım.Telefondan torrenti ekliyorum gece indiriyor çok güzel bişey ancak aklıma takıldı.2 tb harici disk takılı modeme ve sürekli açık harici diske bişey olur mu acaba.Kullanmadığımda diski çıkar diyeceksiniz ama diski güvenle kaldır diyorum.Bekliyorda bekliyor.o yüzden çıkarmadan öylece bekliyor.Sizce diske bişey olur mu? İyi günler herkese cihaz çok güzel bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Technical_Support

Sürekli bağlantı sorunlarından bahsedilmiş ama bende ne kopma nede yavaşlama hiçbir sorun olmuyor. Hatta benim ttnet modemde vdsl hattımın ping süresi 35-40 iken bu modeme geçince ping 5 oldu.

bu cihazı bende tam 3 yıldır kullanıyorum ne vodafone da iken nede 1 aydır türknette iken böyle bir problem bende yaşamadım...
  • Mart ayını bekleyeceğim AC88U 1000 lirayı gaçmezse alabilirim. AC68U eski cihaz ama günümüz için güncelliği hala üst seviyede. Diğer markaların üst seviyeleri yerine AC68 tercih etmek daha doğru olur gibime geliyor. VDSL kullanabilirsem alacağım altyapı sıkıntısı var ama dolaba 150 metre mesafedeyim. Fiber altyapı olsa bile bu modem AP için iyi iş görür.

• İnşaallah bağlantı sorunu yasamazsiniz. Biz zamanında çok çektik. Durduk yere IP alamama sorunu var. Bazen telekom ağından kaynaklı bazen de cihazın kendisi arızalanıyor maalesef. Ha son yazılımlar ile düzelmiştir belki ama konunun en başlarına bakın. Çok konuşuldu bu olay. Asus Tr de bunu kabul ediyor ki cihazı iade alıyor sorgusuz sualsiz.

• quote:

Orijinalden alıntı: ₯

Mart ayını bekleyeceğim AC88U 1000 lirayı gaçmezse alabilirim. AC68U eski cihaz ama günümüz için güncelliği hala üst seviyede. Diğer markaların üst seviyeleri yerine AC68 tercih etmek daha doğru olur gibime geliyor. VDSL kullanabilirsem alacağım altyapı sıkıntısı var ama dolaba 150 metre mesafedeyim. Fiber altyapı olsa bile bu modem AP için iyi iş görür.

1000 lirayı geçmezse ben de alacağım ama geçecek kesin söylemiş olayim şimdiden :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ₯

Mart ayını bekleyeceğim AC88U 1000 lirayı gaçmezse alabilirim. AC68U eski cihaz ama günümüz için güncelliği hala üst seviyede. Diğer markaların üst seviyeleri yerine AC68 tercih etmek daha doğru olur gibime geliyor. VDSL kullanabilirsem alacağım altyapı sıkıntısı var ama dolaba 150 metre mesafedeyim. Fiber altyapı olsa bile bu modem AP için iyi iş görür.

1000 lirayı geçmezse ben de alacağım ama geçecek kesin söylemiş olayim şimdiden :)

Geçecekse bunu alayım o zaman, bir modeme de 1000 liranın üzerinde para verilmez altı üstü modem.
  • Bu modemle wifi problemi yaşayıp çözebilen var mı?

İlk iki ay herşey mükemmeldi. Sonraki iki ay beni sinir etti. Çekim sorunu değil kopma sorunu var. Reset attım. Kablonet modem köprü kullanıyordum router olarak kullandım. Wifi kanallarının en iyilerini seçtim. Ama çok sorun yaşıyorum. İncelemelerini izleyince işte bu dedim kablonetin modeminden kurtuldum demiştim.

Tavsiye verebilecek olan varsa çok sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: afc101

Bu modemle wifi problemi yaşayıp çözebilen var mı?

İlk iki ay herşey mükemmeldi. Sonraki iki ay beni sinir etti. Çekim sorunu değil kopma sorunu var. Reset attım. Kablonet modem köprü kullanıyordum router olarak kullandım. Wifi kanallarının en iyilerini seçtim. Ama çok sorun yaşıyorum. İncelemelerini izleyince işte bu dedim kablonetin modeminden kurtuldum demiştim.

Kablosuz ayarlarınız nasıl

• beyler bayanlar sorumu cevaplamadınız bari şu soruya bi cevap verin.Harici hddyi telefon üzerinden güvenle kaldırabiliyor muyuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yücel52

quote:

Öncelikle ağ bağlantısı seviyem basit diyebilirim. Ayar konusunda kurarken sadece köprü olarak kullandığım için wan ayarlarından eternet bağlantıyı seçtim. Mac adresini kopyala dedim. Iki ay öyle mutlu mesut kullandım. Ondan sonra çocuklar devirmiş biraz sorun yaşamıştım. Sonra farklı sorunlar yaşadım. Bir kısmının sebebini öğrendim. Ama asıl sorunlarım yazılım güncelledikten sonra oldu.

Sen ayar derken kablosuz genel kısmında önemli bir ayar yok. Sadece wifi kanalları ve şifre var. Hangi ayarı sorduğunu söylersen cevaplayayım.

• quote:

quote:

yücel52 bey, hali hazırda ttnet fiber internet kullanıcısıyım. TTnet in reziller rezili tılgın denen modemi tamamen kaldırıp atıp, farklı, asus marka bir modem, mesela Asus DSL-AC68U Çift Bant Kablosuz-AC1900 Gigabit ADSL/VDSL Modem Router veya Asus RT-AC5300 Tri-Band AC5300 Torrent,Bulut,VPN,EWAN,3G,DLNA GigabitRouter kullanmak mümkün mü? demin teknik destekleriyle görüştüm, tılgından başkası olmaz dediler, fakat yetkili pek hakim değildi konuya...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siyahtemas -- 1 Mart 2017; 23:29:1 >

• quote:

Orijinalden alıntı: siyahtemas

quote:

quote:

yücel52 bey, hali hazırda ttnet fiber internet kullanıcısıyım. TTnet in reziller rezili tılgın denen modemi tamamen kaldırıp atıp, farklı, asus marka bir modem, mesela Asus DSL-AC68U Çift Bant Kablosuz-AC1900 Gigabit ADSL/VDSL Modem Router veya Asus RT-AC5300 Tri-Band AC5300 Torrent,Bulut,VPN,EWAN,3G,DLNA GigabitRouter kullanmak mümkün mü? demin teknik destekleriyle görüştüm, tılgından başkası olmaz dediler, fakat yetkili pek hakim değildi konuya...

Bu farkli iss lerde değişiyor

Kullananda var kullanamayanda

Lakin ttnet bu konuda cok kati

Tilgini aradan çıkartmanız zor

Router olarak kullanabilirsiniz ikinci cihazi

• quote:

quote:

quote:

Öncelikle ağ bağlantısı seviyem basit diyebilirim. Ayar konusunda kurarken sadece köprü olarak kullandığım için wan ayarlarından eternet bağlantıyı seçtim. Mac adresini kopyala dedim. Iki ay öyle mutlu mesut kullandım. Ondan sonra çocuklar devirmiş biraz sorun yaşamıştım. Sonra farklı sorunlar yaşadım. Bir kısmının sebebini öğrendim. Ama asıl sorunlarım yazılım güncelledikten sonra oldu.

Sen ayar derken kablosuz genel kısmında önemli bir ayar yok. Sadece wifi kanalları ve şifre var. Hangi ayarı sorduğunu söylersen cevaplayayım.

Öncelikle temiz ve sabit bir kanal kullanin

Gerekirse şifreleme türünü değiştirin

• 
Sayfa: önceki 159160161162163
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.