Şimdi Ara

Asus DSL-AC68U (153. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.646
Cevap
53
Favori
239.403
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 151152153154155
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yücel Kardeş Merhaba önerin için ama ss nedir açarmısın lütfen.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • rodeo65 R kullanıcısına yanıt
    resim ekleyin yada ekran görüntüsü demek istiyor
  • Asus DSL-AC68U

Umarım resim doğru çıkar dediğim gibi bilgim var ayarlarda biraz ama bağlanmaması canımı sıktı doğrusu, belki kullanmıcam bu misafir olayını ama olmaması canımı sıktı doğrusu
    Bütün hepsini denedim wpa personal wpa enterpreis vs. SelamlarAsus DSL-AC68U

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rodeo65 -- 6 Aralık 2016; 12:29:1 >

• quote:

Orijinalden alıntı: yücel52

quote:

Orijinalden alıntı: EliasGS

quote:

quote:

Cozemedim ne yazikki,

Soyle ki, surekli hattimda sikinti yasiyordum. Superonline servisi geldi modemi degistirdi HG255s bagladilar.

Wireless da 50mbit i gecemezken bu modemle 70-80mbit hiz aliyorum. Misafir agi kurabilsem Asus icin israr etmeyecegim. Gerci Asus un torrent opsiyonuda isime yariyor.

Huawei modemin wireless ini kapattim, ip si 192.168.1.1
    DHCP .2 ile .50 arasinda ayarladim

Asus un ip sini 192.168.1.50 yaptim
    DHCP 51 ile 254 arasina ayarladim

Baslarda hersey iyi idi ancak su anda cakisma yasiyorum.
    Benim hedefim wireless i sadece Asus uzerinden dagitmak. Huawei yi sadece kablolu olarak switch e gonderim kablolu kullandigim cihazlara cikis vermek.

Bununla birlikte wireless cihazlarimdan kablolu cihazlara da ayni network icinde erisebilmek.

Nerede hata yapiyorum yardimci olabilir misiniz?

asusu komple resetleyin
    ip si 192.168.1.254 olsun
    dhpc firewall qos nat ne varsa kapatın
    varsayılan ağ geçidi ve birinci dns yi 192.168.1.1 verin
    ikinci dns herhangi bir dns olabilir
    wifi isim ve şifreyi belirleyip deneme yapın

Cok tesekkur ederim, gerek buradan gerek ozelden yardımlarınız icin.

Dediklerinizi yaptım, Asus u AP olarak kullanmak icin Asus da DHCP yi kapatıp, ip sini LAN havuzu dısında bir ip olarak elle verdim.

Su anda Huawei modem e baglı switch uzerinden kablo ile cihazlara internet cıkısı veriyorum, Asus üzerinden kablosuz cihazların baglantılarını yapıyorum, kablosuzda 80 mbit civarında bir hız yakalıyorum.

Ancak Asus üzerinde misafir ag kuramadım. Asus u AP olarak kullanma amacımın basında misafir agı kurabilme oldugu icin su anda cozum olamadı henuz Asus kullanmak.

Asus u AP olarak ayarladıktan sonra misafir agı kurabilmek icin ne yapmak gerekiyor.?

son durum nedir

son durum aynı,
    ayarlar su sekilde;

Huawei tarafı
    ip: 192.168.1.1
    DHCP acık 192.168.1.2 den 192.168.1.250 ye kadar
    Wireless Kapalı

Asus tarafı
    cat6 ile Huawei ye LAN dan baglı
    ip elle 192.168.1.254
    DHCP kapalı
    gateway ve ilk DNS 192.168.1.1
    Wireless acık

Kablolu cihazlar switch vasıtasıyla Huawei ye baglanıyor, kablosuz cihazlar Asus a baglanıyor.
    Cihazlar birbiri ile haberlesebiliyorlar.

Sorunum, Asus üzerinde kablosuz Misafir agı yarattıgımda, buraya baglanan cihazla internete cıkıs yapamıyor. Asus Misafir agı ayarlarında Intranet e erisim izni verdiğimde internet baglantısı oluyor ancak bu seferde agdaki diger cihazlara erisip misafir agı esprisi ortadan kalkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EliasGS -- 6 Aralık 2016; 12:29:4 >

• quote:

Orijinalden alıntı: rodeo65

Asus DSL-AC68U

Umarım resim doğru çıkar dediğim gibi bilgim var ayarlarda biraz ama bağlanmaması canımı sıktı doğrusu, belki kullanmıcam bu misafir olayını ama olmaması canımı sıktı doğrusu
    Bütün hepsini denedim wpa personal wpa enterpreis vs. SelamlarAsus DSL-AC68U

Resim görünmüyor
    Link verin isterseniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Cozemedim ne yazikki,

Soyle ki, surekli hattimda sikinti yasiyordum. Superonline servisi geldi modemi degistirdi HG255s bagladilar.

Wireless da 50mbit i gecemezken bu modemle 70-80mbit hiz aliyorum. Misafir agi kurabilsem Asus icin israr etmeyecegim. Gerci Asus un torrent opsiyonuda isime yariyor.

Huawei modemin wireless ini kapattim, ip si 192.168.1.1
    DHCP .2 ile .50 arasinda ayarladim

Asus un ip sini 192.168.1.50 yaptim
    DHCP 51 ile 254 arasina ayarladim

Baslarda hersey iyi idi ancak su anda cakisma yasiyorum.
    Benim hedefim wireless i sadece Asus uzerinden dagitmak. Huawei yi sadece kablolu olarak switch e gonderim kablolu kullandigim cihazlara cikis vermek.

Bununla birlikte wireless cihazlarimdan kablolu cihazlara da ayni network icinde erisebilmek.

Nerede hata yapiyorum yardimci olabilir misiniz?

asusu komple resetleyin
    ip si 192.168.1.254 olsun
    dhpc firewall qos nat ne varsa kapatın
    varsayılan ağ geçidi ve birinci dns yi 192.168.1.1 verin
    ikinci dns herhangi bir dns olabilir
    wifi isim ve şifreyi belirleyip deneme yapın

Cok tesekkur ederim, gerek buradan gerek ozelden yardımlarınız icin.

Dediklerinizi yaptım, Asus u AP olarak kullanmak icin Asus da DHCP yi kapatıp, ip sini LAN havuzu dısında bir ip olarak elle verdim.

Su anda Huawei modem e baglı switch uzerinden kablo ile cihazlara internet cıkısı veriyorum, Asus üzerinden kablosuz cihazların baglantılarını yapıyorum, kablosuzda 80 mbit civarında bir hız yakalıyorum.

Ancak Asus üzerinde misafir ag kuramadım. Asus u AP olarak kullanma amacımın basında misafir agı kurabilme oldugu icin su anda cozum olamadı henuz Asus kullanmak.

Asus u AP olarak ayarladıktan sonra misafir agı kurabilmek icin ne yapmak gerekiyor.?

son durum nedir

son durum aynı,
    ayarlar su sekilde;

Huawei tarafı
    ip: 192.168.1.1
    DHCP acık 192.168.1.2 den 192.168.1.250 ye kadar
    Wireless Kapalı

Asus tarafı
    cat6 ile Huawei ye LAN dan baglı
    ip elle 192.168.1.254
    DHCP kapalı
    gateway ve ilk DNS 192.168.1.1
    Wireless acık

Kablolu cihazlar switch vasıtasıyla Huawei ye baglanıyor, kablosuz cihazlar Asus a baglanıyor.
    Cihazlar birbiri ile haberlesebiliyorlar.

Sorunum, Asus üzerinde kablosuz Misafir agı yarattıgımda, buraya baglanan cihazla internete cıkıs yapamıyor. Asus Misafir agı ayarlarında Intranet e erisim izni verdiğimde internet baglantısı oluyor ancak bu seferde agdaki diger cihazlara erisip misafir agı esprisi ortadan kalkıyor.

Asus huawei den ip alıp kablosuz bağlanan clientleri nete çıkarıyorsa sorun olmaması lazım
    Daha öncede yazmıştım bu soruna birebir bakılırsa daha iyi olur

• Asus DSL-AC68U
  • Selamlar. Bu cihazla internet kotamızı takip edebiliyor muyuz? Yani bir download sayacı var mıdır?
  • berrenger B kullanıcısına yanıt
    Var fakat başlangıç tarihini belirleyemiyorsunuz maalesef bu konuda asus a isteğimi ilettim diğer kullanıcılarda iletirse belki ekleyebilirler.

http://prntscr.com/dg80nr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi magistra86 -- 7 Aralık 2016; 1:3:34 >
  • quote:

Asus DSL-AC68U

Tamam sorun yok
    Sadece internet erişimini etkinleştirin kaydedeceksiniz
    Bu arada ip bandwidth özelliğini kullanmak isterseniz yazılımı güncelleyin

• Teşekkür ederim Yücel Kardeşim. Etkinleştirdiğim halde bağlanıyor diyor kopup yeniden kendi Ağıma bağlanıyor. Fakat misafir ağına bağlanmıyor. Firmware Donanım Yazılımı Sürümü:3.0.0.4.380_4026. Acaba Firewall danda olabilirmiAsus DSL-AC68UAsus DSL-AC68UAsus DSL-AC68U

• quote:

Teşekkür ederim Yücel Kardeşim. Etkinleştirdiğim halde bağlanıyor diyor kopup yeniden kendi Ağıma bağlanıyor. Fakat misafir ağına bağlanmıyor. Firmware Donanım Yazılımı Sürümü:3.0.0.4.380_4026. Acaba Firewall danda olabilirmiAsus DSL-AC68UAsus DSL-AC68UAsus DSL-AC68U

Firewall den olacağını sanman
    Bende etkindi
    Wifi kanali değiştirin
    Her zaman sabit kanal kullanın
    Şifreleme türünü değişmekde faysa edebilir
    Bu arada yazılımı güncelleyin derim

• Yücel Kardeşim her yolu denedim bağlanmıyor, Kanal değiştirdim olmadı, şifre basitleştirdim olmadı, Firmware son sürüm üstü yok sadece Beta var onuda yüklemeyim diyom çünki diğer lerde sorun yok. Neyse pes ediyom muhtemelen kullanmıcam misafir i ama canımı sıktı olmaması. Teşekkür ederim. Saygılar

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Yücel Kardeşim her yolu denedim bağlanmıyor, Kanal değiştirdim olmadı, şifre basitleştirdim olmadı, Firmware son sürüm üstü yok sadece Beta var onuda yüklemeyim diyom çünki diğer lerde sorun yok. Neyse pes ediyom muhtemelen kullanmıcam misafir i ama canımı sıktı olmaması. Teşekkür ederim. Saygılar

Pm

• bende son sürümdeyim ve misafir aga baglanamamasorunu bendede var ne yaptıysam olmadı bıktırdı vazgeçtim olmuyor yapamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: oysho

bende son sürümdeyim ve misafir aga baglanamamasorunu bendede var ne yaptıysam olmadı bıktırdı vazgeçtim olmuyor yapamadım

Merhaba ben bağlanamıyordum misafir ağına şimdi kimi zaman bağlanıyor kimi zaman bağlanmayıp kendi ağıma geçiyor. Bişeyde yapmadım canı isterse bağlanıyo canı isterse bağlanmıyo. Bende çok seçenek le girmeye çalıştım sonunda pes edip bıraktım ama misafir ağı silmedim birkaç gün sonra yeniden deneyip girdim. Şu an misafir ağındayım. Selamlar kolaylıklar dilerim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bugün bişey fark ettim Modem çok yavaş indiriyor bunun sebepini bilen varmı? Sizce bu normalmı? Ayarlardan bişey yapabilirmiyim? Öncelerdede fark ettim fakat bugün test ettim Dropbox tan 37mb lik dosyamı tam 18 dakikada indirdi. Test etmekle yoruldum vallah belki iade hakkımı kullanıp iade bile etmeyi düşünmekteyim. Lütfen bu konuyada açıklık getiren olursa sevinirim arkadaşlar.

Asus DSL-AC68UAsus DSL-AC68U

• quote:

Arkadaşlar bugün bişey fark ettim Modem çok yavaş indiriyor bunun sebepini bilen varmı? Sizce bu normalmı? Ayarlardan bişey yapabilirmiyim? Öncelerdede fark ettim fakat bugün test ettim Dropbox tan 37mb lik dosyamı tam 18 dakikada indirdi. Test etmekle yoruldum vallah belki iade hakkımı kullanıp iade bile etmeyi düşünmekteyim. Lütfen bu konuyada açıklık getiren olursa sevinirim arkadaşlar.

Yücel kardeş sen anlaşılan anlıyorsun bu konuya ne diyorsun. Bana aşırı yavaş indirdiğini düşünüyom. Selamlar

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: oysho

bende son sürümdeyim ve misafir aga baglanamamasorunu bendede var ne yaptıysam olmadı bıktırdı vazgeçtim olmuyor yapamadım

Merhaba ben bağlanamıyordum misafir ağına şimdi kimi zaman bağlanıyor kimi zaman bağlanmayıp kendi ağıma geçiyor. Bişeyde yapmadım canı isterse bağlanıyo canı isterse bağlanmıyo. Bende çok seçenek le girmeye çalıştım sonunda pes edip bıraktım ama misafir ağı silmedim birkaç gün sonra yeniden deneyip girdim. Şu an misafir ağındayım. Selamlar kolaylıklar dilerim

Bende 4026 surumdeyim,
    Misafir agı sifresini bir turlu kabul etmiyor. kaldırıp tekrar baska bir ssid ve sifre ile kuruyorum yine olmadı.

Belki beklemek ile olur :) tekrar kurdum, baglanamadım. bekliycem birkac gun.

Bende Misafir agı kurdugumda, 2.4 GHz üzerine, wireless ayarlarınız degismistir uyarısı geliyor, 2.4 Ghz de Misafir agı icin kurdugum ag bilgileri, 5 GHz de halihazırdaki ag bilgileri geliyor, sanki misafir agı kurmamısımda 2.4 Ghz agı bilgilerini degistirmisim gibi. Ancak 2.4 ve 5 in yanısıra Misafir agını da baglanılacak aglar icerisinde goruyorum. Gel gelelim Misafir aga baglanamıyorum

• quote:

quote:

Arkadaşlar bugün bişey fark ettim Modem çok yavaş indiriyor bunun sebepini bilen varmı? Sizce bu normalmı? Ayarlardan bişey yapabilirmiyim? Öncelerdede fark ettim fakat bugün test ettim Dropbox tan 37mb lik dosyamı tam 18 dakikada indirdi. Test etmekle yoruldum vallah belki iade hakkımı kullanıp iade bile etmeyi düşünmekteyim. Lütfen bu konuyada açıklık getiren olursa sevinirim arkadaşlar.

Yücel kardeş sen anlaşılan anlıyorsun bu konuya ne diyorsun. Bana aşırı yavaş indirdiğini düşünüyom. Selamlar

indirme yaparken direk tarayıcı üstündenmi indiriyorsunuz
    tavsiye idm tarzı program kullanmanız
    sunucu ile alakalı bir durumda olabilir

• 
Sayfa: önceki 151152153154155
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.