DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene
ASUS DSL-AC56U /ASUS DSL-AC52U/ASUS RT-AC88U/ASUS PL-N12 KİT İNCELEME
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
175
Cevap
5
Favori
8.600
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Harici Bileşenler >> Modem >> ASUS DSL-AC56U /ASUS DSL-AC52U/ASUS RT-AC88U/ASUS PL-N12 KİT İNCELEME
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      559 Mesaj
      03 Temmuz 2017 20:53:02
      Dsl-ac56u ile aynı tasarıma sahip ama ac özelliği olmayan dsl-n17u arasından çoğunlukla kablo ile kullanım yapacağım için 17u olan modelini seçerek siparişimi verdim. Umarım tercihimi doğru yapmışımdır. Bundan bi 5 yıl sonra belki yeni model ac lere geçiş yaparım artık :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

PSN: R2-Savage

All success comes from a combination of implementation and knowledge.
      Knowledge alone is meaningless without action.
    • Yarbay
      2503 Mesaj
      04 Temmuz 2017 02:18:21
      AC56U ile AC55U arasında tasarım hariç bir fark var mıdır hocam? Ben inceledim bir fark göremedim. Bir de tecrübelerinize dayanaraktan bir sorum olacak. 1 veya 2 duvar arkasından bağlantıda ping sürelerindeki sıçramaları karşılaştıracak olursak 5Ghz mi iyidir yoksa 2.4 Ghz mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Virinom -- 4 Temmuz 2017; 2:18:38 >

• Yüzbaşı
      708 Mesaj
      04 Temmuz 2017 14:24:52

Telefon ile ilgili olan durum düzeldi.En son sıfır kurulum yapmıştım sanırsam o zaman çözüldü.

Ama kablosuz performansını çok fazla da beğendiğimi söyleyemem airties 5650 modemden çok büyük bir artısı yok.

Snr margin değerleri aldığım günden bu yana sabit kopma gibi herhangi bir durum yaşamadım.Bittorent özelliğini çokta kullanamadım.Ama kullanmak istiyorum pek fazla nasip olmadı aldığım günden beri.Birde ping değerleri ile ilgili biraz dalgalanma var sanki belki ttnet kaynaklıdır.Sonuçta yaşatmadığı bir sıkıntı değil.Onun dışında cihazdan memnunum.
      |
      |
      yücel52 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yüzbaşı
      343 Mesaj
      04 Temmuz 2017 15:08:00
      DSL-AC56U modemim var. Son güncellemeyi de yaptım.
      5GHZ SSID bir süre sonra kayboluyor, cihazlarım 2.4GHZ e bağlanıyor. Bu sorunu yaşayanınız oldu mu ?

Let's Ride !
    • Yarbay
      7946 Mesaj
      17 Temmuz 2017 17:34:39 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: r_samur

5GHZ SSID bir süre sonra kayboluyor, cihazlarım 2.4GHZ e bağlanıyor. Bu sorunu yaşayanınız oldu mu ?

son yazılım biraz bug içeriyor
      modemi yeniden başlatmanız gerek

Derdin kendindendir bilmiyorsun, derman yine sendedir görmüyorsun, koskoca alem içinde yerleştirilmiş, sen kendini hala küçük bir şey mi zannediyorsun...
    • Yarbay
      7946 Mesaj
      17 Temmuz 2017 17:36:03 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Modality

Telefon ile ilgili olan durum düzeldi.En son sıfır kurulum yapmıştım sanırsam o zaman çözüldü.

Ama kablosuz performansını çok fazla da beğendiğimi söyleyemem airties 5650 modemden çok büyük bir artısı yok.

Snr margin değerleri aldığım günden bu yana sabit kopma gibi herhangi bir durum yaşamadım.Bittorent özelliğini çokta kullanamadım.Ama kullanmak istiyorum pek fazla nasip olmadı aldığım günden beri.Birde ping değerleri ile ilgili biraz dalgalanma var sanki belki ttnet kaynaklıdır.Sonuçta yaşatmadığı bir sıkıntı değil.Onun dışında cihazdan memnunum.

kablosuzda aşırı bir beklenti içine girmeyin derim
      kablosuz çıkışlar standart
      |
      |

Derdin kendindendir bilmiyorsun, derman yine sendedir görmüyorsun, koskoca alem içinde yerleştirilmiş, sen kendini hala küçük bir şey mi zannediyorsun...
    • Yarbay
      7946 Mesaj
      17 Temmuz 2017 17:37:16 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: Virinom

AC56U ile AC55U arasında tasarım hariç bir fark var mıdır hocam? Ben inceledim bir fark göremedim. Bir de tecrübelerinize dayanaraktan bir sorum olacak. 1 veya 2 duvar arkasından bağlantıda ping sürelerindeki sıçramaları karşılaştıracak olursak 5Ghz mi iyidir yoksa 2.4 Ghz mi?

ping ve için tabiki 5 ghz daha faydalıdır
      ama menzil olarak 2.4 frekansından daha düşüktür
      |
      |

• Yüzbaşı
      343 Mesaj
      24 Temmuz 2017 14:49:26
      quote:

Orijinalden alıntı: yücel52

quote:

Orijinalden alıntı: r_samur

son yazılım biraz bug içeriyor
      modemi yeniden başlatmanız gerek

Garanti dahilinde servise gönderdim, son sürüm kuruldu test edildi diyip geri göndermişler. Direk modemi çalıştırdım, aynı sorun yine oluştu. Donanımsal bir sorun bence.
      Cihaz değişimini talep ettim, tekrar garantiye gönderdim. Bakalım ne olacak.

Bu sorunu yaşayan Türkiyede tek ben miyim acaba?

Let's Ride !
    • Yüzbaşı
      661 Mesaj
      09 Kasım 2017 23:35:47

Hayır dostum sen degilsin. bende dsl-ac52u var. aynı sorun bendede var. 5ghzyi ben bir kere bile kullanamadım sürekli yok oluyor. kısa menzil diyecegim inadına modemin yanında oturuyorum telefon baglanıyor tam bi web sitesi açıcam bakıyorumki gitmiş yerine 2.5 g gelmiş ama benimki geri geliyor gözüküyor bir süre sonra. tekrar baglanmayı deniyorum baglanmıyor baglansada çok çok yavaş (google 3 saate yüklüyor) oluyor. ben aldıgıma pişman oldum bu güne kadar herşeyim asustur. hiç bir şeyinde sorun yaşamadım. laptopu yagmus suyu yemiş ben askerdeyken koydugum yerde çatı akıtmış. geldim pas içindeydi. tinerle anakartını yıkadım çalıştı. ilk çıkan lcd monitör ( tüplüden geçiş) halen çalışır ve 1 ölü pixeli bile yoktur ve daha neler neler ama asus modem beni aldıgıma pişman ettirdi. nalet olsun. bir kere bile sorunsuz kullanamıyorum.

Bağlantı gelir, internete girmez, internete girer sayfa açmaz, sayfa açar video yüklenmez, tam düzğün çalışırken birden sapıtır bazı siteleri açar bazılarını açmaz, kapa aç yapmadan sitelere girmez. abim erken gelir eve dizi izler. ben kapıdan adımımı atmamla abim bağırır ne indiriyorsun dizi gitti der. halbuki sadece telefon wifiye bağlandı. Bildirim bile yok ulan full 4.5 g ile takılıyorum. bazen her şey normale döner abimin ve benim pc sorunsuz kullanırız. telefonu bağlayamam çünkü nedense telefon bağlanınca modeme internete girmez. 000,1 kb ile veri çekmeye çalışıyor kıvranıyor telefon. KENDİ EVİMDE MOBİL VERİ AÇTIRIYOR. kusura bakmayın arkadaşlar ben yoruldum artık çok yazdım affola (hoş zaten bir ton yazım hatası yapmışımdır.) Yedek modem kimsede vermiyor ki servise yollayayım.
      |
      |
      r_samur kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

LG G5 / Xbox One / İmac 23" / Samsung Curved 48" 4K Tv Ryzen R3 1300X - 8 Gb 2666Mhz - B350M Bazooka - Palit 6Gb GTX 1060 - Everest IMPOSİNG Kasa / XBL Gamertag : MagicTulpar Steam : Kaminote34

• Binbaşı
      1112 Mesaj
      11 Kasım 2017 01:45:37
      Ben de AC52U kullanıyorum çekim problemi vs yaşamıyorum ve sürekli 5GHz bağlıyım ama ben de port açamıyorum açtığım port satırları 1-2 sn içinde kayboluyor.
      |
      |

• Yüzbaşı
      343 Mesaj
      17 Kasım 2017 17:51:43
      quote:

Orijinalden alıntı: Sezer.E

Hayır dostum sen degilsin. bende dsl-ac52u var. aynı sorun bendede var. 5ghzyi ben bir kere bile kullanamadım sürekli yok oluyor. kısa menzil diyecegim inadına modemin yanında oturuyorum telefon baglanıyor tam bi web sitesi açıcam bakıyorumki gitmiş yerine 2.5 g gelmiş ama benimki geri geliyor gözüküyor bir süre sonra. tekrar baglanmayı deniyorum baglanmıyor baglansada çok çok yavaş (google 3 saate yüklüyor) oluyor. ben aldıgıma pişman oldum bu güne kadar herşeyim asustur. hiç bir şeyinde sorun yaşamadım. laptopu yagmus suyu yemiş ben askerdeyken koydugum yerde çatı akıtmış. geldim pas içindeydi. tinerle anakartını yıkadım çalıştı. ilk çıkan lcd monitör ( tüplüden geçiş) halen çalışır ve 1 ölü pixeli bile yoktur ve daha neler neler ama asus modem beni aldıgıma pişman ettirdi. nalet olsun. bir kere bile sorunsuz kullanamıyorum.

Bağlantı gelir, internete girmez, internete girer sayfa açmaz, sayfa açar video yüklenmez, tam düzğün çalışırken birden sapıtır bazı siteleri açar bazılarını açmaz, kapa aç yapmadan sitelere girmez. abim erken gelir eve dizi izler. ben kapıdan adımımı atmamla abim bağırır ne indiriyorsun dizi gitti der. halbuki sadece telefon wifiye bağlandı. Bildirim bile yok ulan full 4.5 g ile takılıyorum. bazen her şey normale döner abimin ve benim pc sorunsuz kullanırız. telefonu bağlayamam çünkü nedense telefon bağlanınca modeme internete girmez. 000,1 kb ile veri çekmeye çalışıyor kıvranıyor telefon. KENDİ EVİMDE MOBİL VERİ AÇTIRIYOR. kusura bakmayın arkadaşlar ben yoruldum artık çok yazdım affola (hoş zaten bir ton yazım hatası yapmışımdır.) Yedek modem kimsede vermiyor ki servise yollayayım.

Ben garantiden modem iadesini aldım. Vatan bilgisayarda aynısı olmadığından fark verip AC68U aldım.
      Şu anda sorunsuz kullanıyorum.
      |
      |

Let's Ride !

• Yarbay
      2428 Mesaj
      08 Ocak 2018 14:42:03
      arkadaşlar 52u 55u 56u aralarında ne fark var

56u antensiz vs şık duruyor baya 52u 55u birebir aynı gibi.

donanım ya da başka bir fark varsa nelerdir ne önerirsiniz ?
      |
      |

Intel 8700K @5.1 GHz || Gigabyte Z370 AORUS Gaming 7 || Gigabyte AORUS GTX 1080 Ti Xtreme Edition || G.Skill Trident Z RGB 2x8GB 3200mhz CL14 || Corsair H100i v2 Liquid CPU Cooler || ACER Predator 27" XB271HUA || Samsung 250GB 960 Evo NVMe M.2 SSD || SanDisk Ultra 3D 500GB SSD || Seagate BarraCuda 3TB HDD || Corsair Graphite 780t Full Tower Case || Logitech G710+ || Logitech G903 LightSpeed Wireless Gaming Mouse || Logitech PowerPlay Wireless Charging Gaming Mouse Pad || Creative Sound Blaster Z Sound Card || Logitech Z623 Speaker || Logitech G933 Artemis Spectrum 7.1 headset || TP-Link Archer VR600 v2 VDSL2 Modem || Seasonic Prime 750W Titanium PSU || Schneider APC BX1400U-GR 1400VA UPS
    • Yarbay
      4829 Mesaj
      05 Şubat 2018 14:14:28

35 dk açık modem, bu şekilde zaten crc olmaz.
      Benim modem 2 gün açık kalsa crc 200ü görürdü, telefon kablosu yerine cat6 kablo çekince 6 günde 60 oldu.

Bu arada bu modemin(56u) en nefret ettiğim yanı şu; modeme bağlı cihazlara hız sınırlaması yapamamak.
      Veya QoS ekranında cihaz listelemesi yapıp hız sınırlayamamak.
      Bağlı cihazları bulup, mac adreslerini alıp QoS ekranına yazmak tam işkence...
      |
      |
      Modality kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Asus Z270-A Prime-İntel i7 7700k-Corsair 8*2 3000 MHZ-Zotac GTX 1070 AMP EXTREME- Samsung 850 Evo 500 gb-Toshiba P300 2Tb-Corsair H150İ Pro RGB- Asus PCE AC68- Thermaltake Core V71 Power Cover Edition-Evga 750GQ-ACER Predator 27" XB271HU-Logitech G602-
    • Yarbay
      7946 Mesaj
      06 Şubat 2018 09:52:17 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: pcwolf28

35 dk açık modem, bu şekilde zaten crc olmaz.
      Benim modem 2 gün açık kalsa crc 200ü görürdü, telefon kablosu yerine cat6 kablo çekince 6 günde 60 oldu.

Bu arada bu modemin(56u) en nefret ettiğim yanı şu; modeme bağlı cihazlara hız sınırlaması yapamamak.
      Veya QoS ekranında cihaz listelemesi yapıp hız sınırlayamamak.
      Bağlı cihazları bulup, mac adreslerini alıp QoS ekranına yazmak tam işkence...

Crc hatası hat kaynaklı bir durum

Hız sınırlaması dediğiniz gibi dolambaçlı gorunsede en azından tp link gibi kural belirlemiyorsunuz

Direk mac adresi üstünden yuruyorsunuz

Ben şöyle yapmıştım

Dhpc kira günlüğünü metin belgesine kaydedip butun hız sınırı yapmak istediğim cihazları tek seferde kaydettim

Daha sonra ayarların yedeğini alıp saklıyorum

Yeni firmware veya ağa sabit olarak dahil edeceğim kullanıcı olursa not defteri ve cfg yi güncelliyorum

Geçici kullanıcılar için zaten iki tane guest hesabı var

Zaten modem üstünde hız sınırlaması asus ve tp link üstünde var

En azından piyasada satılan ürünler arasında

• Yarbay
      4829 Mesaj
      06 Şubat 2018 10:09:46

Modemin uygulaması, yani asus router Android uygulamasında bağlı cihazları listelediğimiz zaman sınırlama yapabiliyoruz.

Modemin yapamadığını mobil yapıyor yani.

Bu arada bugün crc rekoru kırmışımdır...

|
      |

Asus Z270-A Prime-İntel i7 7700k-Corsair 8*2 3000 MHZ-Zotac GTX 1070 AMP EXTREME- Samsung 850 Evo 500 gb-Toshiba P300 2Tb-Corsair H150İ Pro RGB- Asus PCE AC68- Thermaltake Core V71 Power Cover Edition-Evga 750GQ-ACER Predator 27" XB271HU-Logitech G602-
    • Yarbay
      7946 Mesaj
      06 Şubat 2018 11:15:13 Konu Sahibi
      quote:

Modemin uygulaması, yani asus router Android uygulamasında bağlı cihazları listelediğimiz zaman sınırlama yapabiliyoruz.

Modemin yapamadığını mobil yapıyor yani.

Bu arada bugün crc rekoru kırmışımdır...

Yapabilir

Geliştiriciyle alakalı bir durum

Modem arayüzden feedback yapabilirsiniz

Bu arada snr düşük

• Yarbay
      4829 Mesaj
      06 Şubat 2018 11:23:10

Şimdiki durum böyle ama normalde snr 20ye dayanıyor.

Dün torrentten dosya iniyordu dl master ile, acaba ondan mı kaynaklı, normalde 1 haftada crc 66 olmuştu, snr değeri de hiçbir zaman bu kadar düşmemişti.
      Şimdi hâlâ flaş bağlı cihaza ve torrent gönderimi yapıyormuş, flaşı çıkardıktan sonra durum düzelir mi veya niye flaş takınca bu değerler sapıttı anlamadım.

Yeni rekor...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pcwolf28 -- 6 Şubat 2018; 18:30:31 >
      |
      |

• Yarbay
      7946 Mesaj
      06 Şubat 2018 22:51:54 Konu Sahibi
      quote:

Şimdiki durum böyle ama normalde snr 20ye dayanıyor.

Dün torrentten dosya iniyordu dl master ile, acaba ondan mı kaynaklı, normalde 1 haftada crc 66 olmuştu, snr değeri de hiçbir zaman bu kadar düşmemişti.
      Şimdi hâlâ flaş bağlı cihaza ve torrent gönderimi yapıyormuş, flaşı çıkardıktan sonra durum düzelir mi veya niye flaş takınca bu değerler sapıttı anlamadım.

Yeni rekor...

Dm devamlı guncelleniyor

Ama hâlâ tam oturmuş değil

Dm işin içine girince biraz can sıkılmıyor değil

Dm kullanımında haliyle cpu ve ram kullanımı artıyor

Cihazınızın modeli nedir secemedim ama donanımdan ziyade yazılımsal bir durum

Crc hatası çok fazla

Normal web kullanımı hariç indirme yaptıysanız dosyaları kontrol edin derim bozuk çıkma ihtimali var

Ama sorunun ana kaynağı yine hat

• Yarbay
      4829 Mesaj
      06 Şubat 2018 22:59:49

İlk defa deneme amaçlı kullandım dm yi.

Modemin modeli 56u,yazılım beta.

Son final sürümde arayüze girme sorunum bu beta ile çözüldü.

Ama ne olduysa bu dm açtıktan sonra crc fırladı.

Dm devre dışı şu an, ama yine de fırlıyor ve kopuyor artık internet.

Dosyalarda hiç sıkıntı çıkmadı, sadece bu crc olayına felan anlam veremedim.

6 günde 100e bile ulaşmayan crc binlerde şu an.

|
      |

• Yarbay
      7946 Mesaj
      06 Şubat 2018 23:29:46 Konu Sahibi
      quote:

İlk defa deneme amaçlı kullandım dm yi.

Modemin modeli 56u,yazılım beta.

Son final sürümde arayüze girme sorunum bu beta ile çözüldü.

Ama ne olduysa bu dm açtıktan sonra crc fırladı.

Dm devre dışı şu an, ama yine de fırlıyor ve kopuyor artık internet.

Dosyalarda hiç sıkıntı çıkmadı, sadece bu crc olayına felan anlam veremedim.

6 günde 100e bile ulaşmayan crc binlerde şu an.

Ankastre den gelen kablo ne durumda

Ek yıpranma vs

Reklamlar
SEO
modasor
Yeni Abonelik d-smart
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
1,488
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.