Şimdi Ara

ASUS Download Master'dan kurtulmak isteyenlere Transmission yükleme rehberi (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
233
Cevap
31
Favori
28.228
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: crixallis31

quote:

Orijinalden alıntı: yücel52

quote:

Orijinalden alıntı: crixallis31

quote:

Orijinalden alıntı: In-ception

siz hala stock firmware mi kullanıyorsunuz?

http://www.makeuseof.com/tag/top-6-alternative-firmwares-router/

Evet. modemlere harici firmware var mı ki? Ben sadece routerlara var diye biliyorum da.

modem tarafında 3. parti firmware yok doğru
    bu arada uzun zamandır bu transmisyonu denemek istiyordum
    bugün 1 tb wd disk aldım bir kaç denemede ben yapayım bakalım sonuçlar ne olacak

Download masterden kat kat fazla özellik ve ayarı var o açıdan sevdim ben şahsen:)
    anti p2p listesi ekleyebiliyoruz özellikle onu sevdim gerçi download masterin config ayarları içerisinde de vardı o ayar ama çalışıyo mu çalışmıyor mu arayüzde göstermiyor ki bir şey
    http indirmede desteklese tatından yenmezdi
    Hdd'nin uyku olayı ve bağlantının gidip gelmesi olayı var onları da çözdüm mü süper olacak. Olmadı nas alıcaz artık şeytana uyup

Nas olayı kesin çözüm parasına kıyacaklar icin tabi
    Benim amacım asus modem veya router kullananlar için alternatif çözüm yolu
    Dm devamlı geliştiriliyor
    Son kullanıcıları pek memnun etmeyen bir durum
    Çünkü sorunların geneli dm kullanmaya başlayınca ortaya çıkıyor
    Transmisyon için rehber bir konu açma şansınız olursa iyi olur
    Yoksa bir konu açmayı düşünüyorum denemelerden sonra

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bi kuramadık n14u ya arkadaş transmissionu allah allah yardım asus
  • konuyu hortlatmak gibi olmasın ama sanırım linklerin elden geçirilmesi lazım bir de tekrar temiz bir anlatım yapılırsa çok makbule geçer emeğini geçen herkese saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: bbkr630

konuyu hortlatmak gibi olmasın ama sanırım linklerin elden geçirilmesi lazım bir de tekrar temiz bir anlatım yapılırsa çok makbule geçer emeğini geçen herkese saygılar

Ben de aynı düşüncedeyim

• Up linkleri güncelleyecek arkadaş var mı

• Uzun süre geçtiği için linkler patlamış.Yenilenmiş haliyle paylaşıyorum umarım işinizi görür. Ayarlar için username: admin pass: admin2

app_base_packages.sh sda1
    ipkg update
    ipkg install transmission
    wget -c -O /opt/etc/init.d/S95transmissionhttp://goo.gl/aw99qs
    chmod 777 /opt/etc/init.d/S95transmission
    /opt/etc/init.d/S95transmission start
    /opt/etc/init.d/S95transmission stop
    chmod 777 /opt/etc/transmission-daemon/settings.json
    rm -r /opt/etc/transmission-daemon/settings.json
    wget -c -O /opt/etc/transmission-daemon/settings.jsonhttps://goo.gl/ZsU7D4
    app_set_enabled.sh transmission yes

• Konuyu okuduğum iyi oldu. Bittorrent istemcili airties almak daha kullanışlı olacak benim için
  • bütün yazılanları uygulamama rağmen dsl-14u ya bağlantı sağlayamadım işe yaramıyor bu modemde bilginiz olsun arkadaşlar
  • konuyu hortlatmak gibi olmasın ama gene link vereyim ben size. arkadaşın ilk anlattığı gibi yapılmış olan imajı. Acronis ile alınmış bir imaj. tekrar acronis ile usb ye veya hdd ye yükledip kullanabilirsiniz.

https://yadi.sk/d/DDmh0thCpStEt
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihay

konuyu hortlatmak gibi olmasın ama gene link vereyim ben size. arkadaşın ilk anlattığı gibi yapılmış olan imajı. Acronis ile alınmış bir imaj. tekrar acronis ile usb ye veya hdd ye yükledip kullanabilirsiniz.

https://yadi.sk/d/DDmh0thCpStEt

hocam ext3 formati windows görmüyor nasıl yedeği yükleyebiliriz usbye?
  • Ext2Fsd diye bir program var. Kurup ext formatını pc'den görebiliyorsuz.

Transmission kurulumu yapmayıp sadece download master kurulumu yapınca bile transmission gui kullanılabliyor haberiniz olsun. Ben transmissionu kaldırdım tesadüfen pc'de yüklü olan transmission gui çalıştırdım baktım torent ekleyebiliyorum hala.

Konu hakkında benimde bir sorum var transsmission için iyi hoş ext3 ya da ext4 kullanın denilmiş. Peki dosya sisteminde arıza olunca nasıl düzeltebiliriz? Yani linuxda windowsda olduğu gibi scandisk yapmak için gerekli kodlar nelerdir. Asusun download masteri kullanınca ntfs yapıyorum modemdeki sağlık tarayıcıyı belli aralıkla tarama yapacak şekilde ayarlıyorum. Uyarı verirse windows'a takıp scandisk yapınca sorun düzeliyor. Peki ext3 de nasıl yaparız? Gerekli kodları burada paylaşırsanız usb'den ubuntu çalıştırıp sorun olunca düzeltebilirim böylece. Sırf bu yüzden transmission'u bıraktım download master'a geri döndümde.

• bitek benmiyim acaba download master'da bu sorunu yaşayan? Şöyleki;
    kuruyorum programı torrent ekliyorum indiriyorum sorun yok. Bir süre sonra tekrar torrent ekliyorum bu sefer hiç tepki yok günlerce öyle duruyor. uninstal yapıp tekrar kurulum yapıyorum ancak öyle çözülüyor. Ben mi bir saçmalık yapıyorum çözümleyemedim yoksa klasik kararsızlık durumu mudur bu?
  • Güncelleme için;

/opt/etc/init.d/S95transmission stop
    ipkg upgrade
    app_set_enabled.sh transmission yes

terminalden yazmanız yeterli deniliyor.

Kaynak
  • Hocam merhaba, hala bu sistemi mi kullanıyorsunuz, download master'a düzeltme gelmedi mi? Ayrıca usb belleğimi ext3'e çevirdim ama pc tanımıyor bu sefer de. Sadece modeme yazılım yüklemek için mi bu formata çeviriyoruz, sonradan eski haline getirsek download yapabilir miyiz o usb'ye?

Yardım ederseniz çok sevinirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deep Rex -- 19 Mart 2017; 19:50:11 >
  • Deep Rex kullanıcısına yanıt
    Merhaba, ben bu sistemi kullanmiyorum ama yapiliyorsa eger sadece bir part ayirip oraya bu yazilim yujlenme denenebilinir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Michael Scofield

Merhaba, ben bu sistemi kullanmiyorum ama yapiliyorsa eger sadece bir part ayirip oraya bu yazilim yujlenme denenebilinir.

Teşekkürler o şekilde yaptım ama olmadı.

Arkadaşlar, Download Master'ın arayüzünde Bittorrent Setting diye bir yer var. Nedir, ne işe yarar?
  • asus n17u modemime transmission kurulumunu denedim olmadı. ext3 formatında modem de pc de görmedi belleği çözüme ihtiyacım var asus download master can çekişiyor kafayı yemek üzereyim. u torrentin 1,5 mb ile indirdiği dosyayı 10kb ile anca indiriyor.
  • 404 not found hatası alıyorum şimdi bu download master da
  • Download Master destekli dsl modem var dsl-ac56u model. Ben de transmission yükleyebilir miyim? denedim ama yapamadım sanırım
  • ecü kullanıcısına yanıt
    Aynı modemi kullanıyoruz, bizim modemimize kurulamıyor hocam bir aralar baya araştırmıştım.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.