Şimdi Ara

Asus'dan üç yeni ses kartı: Strix Raid DLX, Strix Raid Pro ve Strix Soar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
1.203
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Asus'dan üç yeni ses kartı: Strix Raid DLX, Strix Raid Pro ve Strix Soar 

Donanım dünyasının büyük isimlerinden Asus, yüksek kalite isteyenleri hedefleyerek hazırladığı yeni dahili ses kartları Strix Raid DLX, Strix Raid Pro ve Strix Soar'ı resmi olarak duyurdu.

Tasarımsal olarak oldukça şık ve dikkat çekici gözüken Asus Strix Raid DLX, Strix Raid Pro ve Strix Soar, birbirlerinden teknik altyapıları ile ayrılıyorlar. Bu noktada detaylara indiğimiz zaman Strix Raid DLX (Deluxe) bünyesinde 32-bit ile 24-bit değerlerinde dünyanın en yüksek performansını gösteren DAC birimi ESS SABRE9016'yı taşıyor ve 124dB sinyal-gürültü oranı sunuyor. Asus'un diğer harici ses kartları Strix Raid Pro ve Strix Soar ise ESS SABRE9006A DAC birimi üzerine kuruluyor.

Ortak olarak 7.1 kanal ses verebilen (7 hoparlör ve 1 subwoofer bağlanabiliyor) ve bünyelerinde yer alan 600-ohm değerindeki kulaklık amplifikatörü ile profesyonel kulaklıkları dahi tam anlamıyla destekleyebilen Asus Strix Raid DLX, Strix Raid Pro ve Strix Soar, firmanın "Sonic Studio" isimli yazılımı üzerinden de basit ancak etkili ses kişiselleştirmesi gerçekleştirebiliyor. Raid DLX ve Strix Raid Pro'ya oldukça şık görünen bir masaüstü kontrolcüsü ekleyen Asus, bu sayede hem ses seviyesi hem de ses profilleri (Raid tuşu ile oyun içerisinde bile) arasında hızlı geçiş olanağı veriyor.

Asus, yeni dahili ses kartlarının satış fiyatı ve tarihi hakkında şimdilik herhangi bir bilgi vermiyor.

Asus'dan üç yeni ses kartı: Strix Raid DLX, Strix Raid Pro ve Strix Soar 

• gene şekil bir kart :)

• Hdav gibi dolby,dts,DTS-HD Master vs çözüyormu kendisi,yoksa programlaramı çözdürüyor,hangi standartları kendi çözüyor,win 10 destekli driverı varmı?
    Oyunlarda hangi standartları detekliyor,hiçbiri yok.
  • Ses kartı mı kaldı ya.

Feature yani özellik için alınır ona da üst seviye anakart parası verilir mi ayrı olay.

Tomshardware ve bir sürü teknoloji sitesi açıkça söylüyor 2 dolarlık çiple 200 usd'lik ve hatta daha pahalı ses kartı aynı diye.

Optik çıkış alsan ses zaten pass through yani sinyal hiç bir işleme uğramadan işleyen cihaza gidiyor.

İyi ses aldığını sanalarda sadece bu tarz kartların üstündeki amfiler sayesinde sesi daha şiddetli duydukları için daha iyi ses dinliyorum zannediyorlar.

Kısacası paranıza yazık etmeyin.Modern anakartların üzerindeki ses çipleri son kullanıcı için yeterinden de iyi.Boşuna mangırları dökmeyin imaj uğruna.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serhatti

Ses kartı mı kaldı ya.

Feature yani özellik için alınır ona da üst seviye anakart parası verilir mi ayrı olay.

Tomshardware ve bir sürü teknoloji sitesi açıkça söylüyor 2 dolarlık çiple 200 usd'lik ve hatta daha pahalı ses kartı aynı diye.

Optik çıkış alsan ses zaten pass through yani sinyal hiç bir işleme uğramadan işleyen cihaza gidiyor.

İyi ses aldığını sanalarda sadece bu tarz kartların üstündeki amfiler sayesinde sesi daha şiddetli duydukları için daha iyi ses dinliyorum zannediyorlar.

Kısacası paranıza yazık etmeyin.Modern anakartların üzerindeki ses çipleri son kullanıcı için yeterinden de iyi.Boşuna mangırları dökmeyin imaj uğruna.

Nerde yazıyomuş 2 dolarlık çip 200 dolarlık karta eşit diye?link atarmısın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbald -- 14 Eylül 2015; 18:36:09 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ses kartı alma arifesindeydim, bu haberi duymam iyi oldu, en kısa zamanda gelir ve fiyatı 700 tl yi geçmez umarım.

• mbald M kullanıcısına yanıt
    Şuradahttp://www.tomshardware.com/reviews/high-end-pc-audio,3733-19.html

ve şuradahttps://www.youtube.com/watch?v=d1rXcJuEsy0

Bir de ALC889'la kıyaslamışlar.Daha iyi çözümler mevcut şu anda.
  • quote:

Ses kartı mı kaldı ya.

ses kartı alınca iş bitmez, adam akıllı kulaklık veya ses sitemi bağlayacaksın youtube-mp3den devşirme değil adam akıllı yüksek kalitede mp3 ler bulup aimp gibi düzgün program kuracak orada açacaksın, oyunlarda zaten direk farkeder fazla ayar yapmadan ondan sonra gör bak fark var mı yok mu. max 50 liralık kulaklıkla youtubeden şarkı dinleyeceksen böyle ses kartı almışın ya da onboard dinlemişsin ne farkeder. bende 5.1 ilk aldığım zamanlarda 25 liraya creative audigy aldım anakarttan ne yapsam bass vermeyen sistem ses kartından güm güm kendine geldi. anakarttan sesi %100 yapıp pahalı kulaklık da alsan rahat dinlersin, tak bi sb z kartına %30 geçemezsin kulaklık da bass ile titrer, sen usulüne göre kurulumunu yap farkı görürsün

• metebyr kullanıcısına yanıt
    İşte tam olarak benim dediğimi söylemişsin sende.Sesin kalitesini değil şiddetini artırmışsın.
  • Parasına acımasam Sound Blaster X-FI MB3 yazılımını Realtek ALC1150 için satın alıp, mevcut harici Creative ses kartı ile kıyaslardım ama hem yazılıma 30$ hem de karta 150$ vermem gerekirdi. Sonucunu test etmeden söylemek sizlere inandırıcı gelmeyebilir ama emin olun fark olmazdı. External DAC üniteleri dışında ses kartlarına verilen paralar israftır. Çok paranız varsa 100 TL verip bahsettiğim yazılımı satın alin yeter sesi süslü duymak için.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • para sınırsızsa alınır diğer türlü ev kullanıcına hitap etmez
  • quote:

Ses kartı mı kaldı ya.

Haklısınız.

MSI anakartımda Audio Boost destekli ALC1150 ses yongası var ve seslerde herhangi bir - yön yok.

• serhatti S kullanıcısına yanıt
    çok ses kartı ve kulaklık kullandım çoğunu da buradan sattım veya aldım referanslarım da hep ses ürünlerinden geldi, evet şiddeti artıyor fakat yanında kalitesi de artıyor. imkan olsaydı da 5.1 sistemi sb z den söküp anakarta takıp aynı şarkıyı aynı ses yüksekliğinde çalsam sonra jackları ses kartına takıp aynı seviyede çalsam da farkı görsen. mid ler tizler arada boğulan seslerin berraklığını anlaman 10 sn sadece. bu dediğin onboard grafik yeter 980 ti almaya ne hacet gibi birşey hakkını vererek kullanarak farkı görmüş olanlar için.
    5.1 sistemlerde müzik dinleyen milletiz, tecrübe etmeden konuşuyorlar anca. Kendinizi pek yormayın derim bu konuda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

5.1 sistemlerde müzik dinleyen milletiz, tecrübe etmeden konuşuyorlar anca. Kendinizi pek yormayın derim bu konuda.

Yalnız yorulmayın dediğiniz arkadaş da müziği 5.1 den dinlediğini söylemiş. :)

• -dehşet- kullanıcısına yanıt
    Ses kalitesi fark ediyor ses kartı vs Onboard çipe göre. 5.1'de dinlese de tecrübe etmiş en azından.

5.1 yerine stereo sistemde dinlemesini öneririm :)
    Yani Tomshardware ve TekSyndicate'taki elemanlar hakkını vermeden mi kullanıyor bu cihazları,hiç bir şeyi tecrübe etmemişler mi?

Adam 20 sayfa açıklama ve test yapmış neresi mantıksız.

Üst seviye müzik cihazlarını da 20 yıldan fazladır kullanıyorum.Neyin ne olduğunu 2 yıl önce yarım yamalak öğrenmedim.
  • Seneler önce bir konu açmış Vista'nın gelişi ile beraber ses kalitesindeki düşüşün nedenleri tartışmıştım. Vista ile beraber DirectSound kaldırılarak onun yerine Evrensel Ses Mimarisi getirildi. O güne kadar her 100 uygulamanın 99'u DirectSound kullanırken 1 tanesi(safkan Open AL uygulaması olarak Quake 3'ü örnek verebiliriz) Creative'in oluşturduğu Open AL kütüphanesini kullanıyordu. Microsoft DirectSound'u kaldırınca Creative'in DirectSound üzerine inşa ettiği ses kartı tekeli yok oldu. Elde kalan kartları satmak kaybolan güveni geri getirmek adına Alchemy adında DirectSound'tan Open AL'ye emule eden bir program geliştirilmeye çalışıldı. Ancak ben bu dönüşüm gerçekleşmediği o sıralar kullandığım Xtreme Gamer ses kartımla tecrübe ettim. Vista ile beraber ses kartlarındaki donanımsal ivmelendirme özelliği yok oldu. Evet günümüzde ses kartlarındaki yüksek ohm lu amfiler sesin gücünü artırıyor kullanılan komponentler parazitleri önlüyor, yazılımlarla ses daha renkli çıkıyor olabilir ama DirectSound'un vurucu özelliği olan donanımsal hızlandırma yapamaz. Bu da seslerin ayrı ayrı işlenmesi yerine seslerin birbirine karışması demek. Hem XP hem 7 sürücüsü olan gerçek X-FI işlemcili bir kartı alin deneyin eğer daha önce XP'de bu tecrübeyi edinmediyseniz aradaki farka inanamayabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -dehşet- -- 15 Eylül 2015; 1:30:53 >

• Benmi çok cahilim acaba ya. Ses kartlarına neden bu kadar para veriyoruz ki. Alın bi güzel kulaklık yarı fiyatına kullanın.

• supra usb kablosu ile usbden hrt music streamer II+ ses kartından matrix m stage amfiye gönderiyorum sesi.. oradan da ya sennheiser hd 650 ye ya da Edifier C2XD ye.. tabi kablolar da örme bakır kablo.

müzik odaklı olsa da oyunlarda da 10 numara ses veriyor. eskiden delisiydim bu tip kartların ama şu an kullandığımın yanından dahi geçemezler gibime geliyor..
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.