Şimdi Ara

R7 1700 Testleri, 3200Mhz bellek çalıştırma, Asus Crosshair VI, TridentZ RGB çözümleri (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
119
Cevap
12
Favori
8.145
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: batuhano

Benim gördüğüm özellikle Agesa bioslarda uyumlu ram kullandıktan sonra sorun olan bir durum bulunmuyor ram ile ilgili.

Teşekkür ederim hocam cevap içinde sunu sormak istiyorum 3200 mhz ram aldım taktım hemen 3200 de çalışmasını beklemiyorum ama en son bios updateni yaptıktan sonra 3200 e kendi çıkıcakmı yoksa beni xmp ile ilgili biostan ayarmı yapmam gerek cevabınızı bekliyorum teşekkür ederim şimdiden
  • Tüm bioslarda ramler defaul hızda (güvenli düşük) açılır. Tabi ki yüksek hız için biosa girip manuel ayar ya da ram profili seçmelisin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Tüm bioslarda ramler defaul hızda (güvenli düşük) açılır. Tabi ki yüksek hız için biosa girip manuel ayar ya da ram profili seçmelisin.

Sunu anlıyorum ozaman hocam her guncel bios update ram profili birazdaha iyileştiriliyo mantık olarak
  • Ram profili iyileşmesinden ziyade daha yüksek hızlarda stabil kullanım iyileştirmeleri oluyor. Ya daönceden kullanamadığınız bir hızda kullanma imkanı olabiliyor. Bu tabi hem anakarta hem rame hem de en önemlisi işlemcinin imc sinin iyi olmasına bağlı.

• quote:

Ram profili iyileşmesinden ziyade daha yüksek hızlarda stabil kullanım iyileştirmeleri oluyor. Ya daönceden kullanamadığınız bir hızda kullanma imkanı olabiliyor. Bu tabi hem anakarta hem rame hem de en önemlisi işlemcinin imc sinin iyi olmasına bağlı.

Anladım hocam r7 1700 3200 mhz ram kullanıcamda tek korkum insallah mavi ekran gibi problemlerle karılasmam sizin raminizin 3200 olanını kullanıcam g.skill kalitesi ortada zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sonic Wall -- 5 Mayıs 2017; 13:37:36 >
  • 3200mgz cl14 ya da cl15 tercih edin

• quote:

3200mgz cl14 ya da cl15 tercih edin

cl 14 ve 16 da cok ucuk farklar oluyomu hocam oyunlarda
  • Aynı hızda cl14 - cl16 arasında olmaz çok fark ama 3200 cl16 rsmler ile 3200mhz çıkmak daha zor, samsung b-die değil bu ramler.

• quote:

Aynı hızda cl14 - cl16 arasında olmaz çok fark ama 3200 cl16 rsmler ile 3200mhz çıkmak daha zor, samsung b-die değil bu ramler.

Peki aynı ramin cl14 olanın alsak yüzde yüz cıkabilirmi 3200 mhz ye cl 16 kesinlikle çıkmazmı
  • Bunun sözünü kimse veremez :) Kullanıcı örneklerine bakman lazım. Ama 3200 cl14 (ya da 15) kullanan çok daha fazla kişinin 3200 ve üzerine çıkabildiğini görebilirsin. Dediğim gibi samsung b-die chipset olan ramler çok daha uyumlu görülüyor kullanıcı örneklerinde. Karar verecek olan sensin :)

• quote:

Bunun sözünü kimse veremez :) Kullanıcı örneklerine bakman lazım. Ama 3200 cl14 (ya da 15) kullanan çok daha fazla kişinin 3200 ve üzerine çıkabildiğini görebilirsin. Dediğim gibi samsung b-die chipset olan ramler çok daha uyumlu görülüyor kullanıcı örneklerinde. Karar verecek olan sensin :)

Renkli olsun die rgb yi kafaya taktım hocam yoksa samsung chipli olanlara yönelcemde cok hosuma gitti su rgb ler
  • O zaman istediğin gibi ilerle, önemli olan kurduğun sistemden memnun olman :)

• quote:

O zaman istediğin gibi ilerle, önemli olan kurduğun sistemden memnun olman :)

rgb olanın 3200 cl 14 olanıda varmıs 150 tl fark var degermi deger bence :) işte bunu alırsam 3200 e cıkmam daha olası dimi hocam bide hocam su rgb lerdeki yanma olayı ne yazılımdanmı kaynaklanıyo
  • Bende de aynı ram var da acaba gigabyte b350 gaming 3 de 3200 için yapılması gerekn ayarları bilen var mı?
  • Sonic Wall kullanıcısına yanıt
    Diğer sistem bileşenleriniz nedir? Birçok yerde yazdım, işlemci ve anakart da önemli ama her halükarda ryzen için samsung b-die öneriyorum.

Rgb programı kullanılırsa sorun oluyor mevcut yazılımlarda. İmzamdaki konuda açıkladım detayları. Rgb ram alırsanız bırakın yanıp sönsünler kafalarına göre, bir rgb yazılımı kullanmayın.

• quote:

Diğer sistem bileşenleriniz nedir? Birçok yerde yazdım, işlemci ve anakart da önemli ama her halükarda ryzen için samsung b-die öneriyorum.

Rgb programı kullanılırsa sorun oluyor mevcut yazılımlarda. İmzamdaki konuda açıkladım detayları. Rgb ram alırsanız bırakın yanıp sönsünler kafalarına göre, bir rgb yazılımı kullanmayın.

hocam anakart sunu sectim PRIME B350-PLUS ASUS İŞLEMCİDE R7 1700
  • C6H'da arkada cmos clear tuşu var. Bios pilini çıkarmadan o işlevi görmüyor mu acaba?

• Sonic Wall kullanıcısına yanıt
    İyi bir sistem, hayırlı olsun şimdiden :)

• Kurt Knispel kullanıcısına yanıt
    Görür

• quote:

İyi bir sistem, hayırlı olsun şimdiden :)

Çok teşekkürler hocam rgb yazılıma dokunursam carpılıyım ya aman aman bana bulasmasın takılsınlar kafalarına göre :D yeterki hocam 193 tl fark veriyorum 3200 cl 14 aldım su hıza cıksın hiç bişi istemem bilgili adamsın hocam sen cl 14 cıkması muhtemel die cl14 alıcam son kararım teşekkür ederim
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.