Şimdi Ara

ASUS CERBERUS Oyun Kulaklığı [inceleme] | [bası hisset] (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
103
Cevap
0
Favori
11.873
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ucuna altın girişli jack taktım 2 mt lik,artı zaten kendisi 2.5 metre yatağa uzanıp srs açıkken film izliyorum bass falan güzel gidiyor,tek sorunu biraz boğuk.
  • @tmac21

Zaten ayrı bir mikrofon gibi bir deneyim sunması olası değil tabii ki.

Kulaklıkta ise asıl vurgulanan nokta bas'ın kalitesi.Boğukluk için ses kartınız üzerinden gerekli ayarlamaları yaptığınız zaman daha iyi neticelere ulaşabilirsiniz bilgisayarda kullanırken.Telefon ve diğer platformlarda ise EQ ayarları bu işte size yardımcı olacaktır.
  • Merhaba

bildiğiniz gibi bu kulaklığın en büyük sorunu (bence) mikrofonu ve kulaklığı kullanabilmek için verilen bağlantı kablosuna tam oturmaması. Yani kabloyu , diğer bağlantı kablosuna takarken tam olarak yerleştirmemeniz gerekli ki ben bu ayarı yapmakta sıkıntı yaşıyorum aynı zamanda bu bağlantı noktası herhangi birşeye temas ettiğinde sıkıntı yaşıyorsunuz. Bu konuda bir çözümünüz var mıdır acaba? Önerebileceğiniz bir bağlantı kablosu var mıdır ?

Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DGLYN -- 24 Aralık 2014; 10:29:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: semihmadbad

Merhaba

bildiğiniz gibi bu kulaklığın en büyük sorunu (bence) mikrofonu ve kulaklığı kullanabilmek için verilen bağlantı kablosuna tam oturmaması. Yani kabloyu , diğer bağlantı kablosuna takarken tam olarak yerleştirmemeniz gerekli ki ben bu ayarı yapmakta sıkıntı yaşıyorum aynı zamanda bu bağlantı noktası herhangi birşeye temas ettiğinde sıkıntı yaşıyorsunuz. Bu konuda bir çözümünüz var mıdır acaba? Önerebileceğiniz bir bağlantı kablosu var mıdır ?

Teşekkürler.

Merhaba,

Öncelikle geç cevap için kusura bakmayın.Başka incelemeler ile uğraştığım için yoğunluktan foruma zaman ayıramadım bu aralar.

Kablonun oturmaması kısmını tam olarak anlayamadım ? Kablo tam oturuyor benim deneyimime göre sadece el teması olduğunda cızırtı oluyor.Sizin oturmamakla kastettiğiniz ''cızırtı'' sorunu anladığım kadarıyla ? Bu da oturmamasından değil iki jak birbirine bağlanırken bu noktanın açık kalmasının hesaplanmamış olmasından kaynaklanıyor.

Bu durumun çözümü için; en basit yöntem cızırtı yapan bölgeyi bir şekilde bantlama vb. bir durum uygulanabilir.Ama tabii ki bu yöntem yeni bir üründe uygulandığında kötü bir izlenim yaratabilir aklınızda.

Bunun haricinde jak bağlantı kısımları cızırtı yapmayacak şekilde olan kablolar var bildiğim kadarıyla.Onlardan araştırıp tercih edebilirsiniz.Bende müsait zamanımda linklerini atabilirim.Ama son olarak bu cızırtı sürekli oluyor mu yoksa istemsiz bir şekilde oraya sürekli değdiğiniz için mi cızırtıyı duyuyorsunuz ? Yani ben kullanırken o kadarda rast gelmiyorum bu duruma, bundan dolayı merak ettim.

• Bir sıkıntı da içteki kırmızı bölgenin kirlenmeye başlaması,silme konusunda korkuyorum zarar verir miyim diye.
  • Kullanımınıza bağlı olarak her kulaklık kirlenebilir tabii ki.

Hafif nemli bezle sildiğiniz zaman bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum.
  • Tam yerleştirdim ben sıkıntı tok sadece ek bir kablo taktığımda ayar yapıyorum yerleşme konusunda o kadar,cızırtı şimdilik dikkat etmedim ama gelmedi demek ki.

Tamam dediğin gibi yapacağım. Kulaklığı aldığıma pişmanım şuan dfx yapmama rağmen boğuk bir sesi var.
  • Boğuk sesin ses çipsetinizle de alakası olabilir. Günümüz anakartlarının ses çipsetleri kötü değil ama ekstra ayarlama yapmanız gerekebilir.Bunun haricinde kulaklığın ilke edindiği en büyük nokta ''BASS'' kavramı olduğu için belki size biraz boğuk gelebiliyor olabilir ses.
  • Ana kartım 7.1 desteklemekte,bende birde plattan kulaklık var müzik için ve bu kulaklıkla kıyas ettiğimde ses boğuk gelmekte. Elimde olsa g430 u tercih ederdim şimdi. En azından bass'tan kurtarıyor.
  • Bass olarak zaten G430'dan daha iyidir.

Anakartınız destekleyebilir bunu biliyorum ama belki ses kartı ayarlarından kendinize göre EQ ayarı ile bu sorunu aşabilirsiniz.Bunu dile getirmek istedim.
  • Aimp'te ve dfx'te ayar yapıyorum bakalım plattanla aynı kıvama gelecek mi ? Yazarım yine.
  • hocam g230 mu asus cerberus mu ? yayin yapan biri olarak en yuksek sesi actigimda disari duyulmasin istiyorum ? birde mikrofonu nasil kalitelimi anakartim m5a78 birde roccat kulo mu cerberusmu ilgilenirsen cok sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: R£DSTON£

Kullanımınıza bağlı olarak her kulaklık kirlenebilir tabii ki.

Hafif nemli bezle sildiğiniz zaman bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum.

hallettim redstone hocam teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mavisu48 -- 5 Şubat 2015; 15:02:12 >
  • @tmac21

İstediğiniz noktaya gelmiştir umarım, beklerim.

@merseyhmon

Merhaba,

Orion'u da sormuştunuz bana, ilk başta onu bir kenara ayırmak gerek.Çünkü; fiyatı nispeten daha yüksek bir ürün.Akabinde Cerberus'un elden geçirilmiş hali olarak değerlendirebiliriz (normal Orion'u, özelleştirilmiş versiyonlarını değil).

G230'da kullanıma bağlı bir ürün.Mesela mikrofon kısmı Asus'taki boom kadar rahat olmaz, ama kalitesine bakmak lazım. Cerberus'ta da bildiğiniz üzere küçük bir cızırtı problemi var. Bağlantı noktasında jakların üzerlerinin kapanmamış olmasından dolayı.Ama bu sürekli bir problem değil, sadece el değdiği zaman gelişen bir durum.

Roccat Kulo'da nispeten Cerberus'a göre daha ufak ve iyi diyebileceğimiz bir kulaklı.Yine mikrofonu boom mikrofondan farklı şekilde.

Bu seçenekler arasında bütçeniz varsa Orion alabilirsiniz.Eğer bütçem yok derseniz; Roccat Kulo'da olabilir. G230 ve Cerberus arasındaki seçme ise size kalmış.Birbirine çok yakın ürünler, Cerberus'un ekstrası Bass kalitesi olacaktır, G230'un ise nispeten daha iyi sesi. Yayın yapacağınızı da düşündüğümüzde durum böyle.

Unutmadan, en yüksek sesi açtığınızda veya bir iki kademe altını.Elbet ki dışarıya ses verecektir Cerberus. Diğerleri de muhtemelen kullanılan malzemeye göre ses vereceklerdir.

@godforınsane

Rica ederim.

• Selam,

Öncelikle şu alıntıyı iptal edebilirseniz memnun olurum.

Sadece CS'de oluyorsa oyun ayarlarıyla alakalı bir problem olabilir.Eğer başka bir oyunda veya PC'de aktif kullanıyorken cızırtı olmuyorsa.
  • quote:

Selam,

Öncelikle şu alıntıyı iptal edebilirseniz memnun olurum.

Sadece CS'de oluyorsa oyun ayarlarıyla alakalı bir problem olabilir.Eğer başka bir oyunda veya PC'de aktif kullanıyorken cızırtı olmuyorsa.

Steam üzerinden mikrofon testi yapiyorum ordada net cikiyor sesim oyundada hic oynadinizmi bilmiyorum oyunda mikrofon ayarlari yok yani anlayamadim

• Jak bağlantı noktasına değdiğiniz zaman biliyorsunuz ki mikrofonda maalesef cızırtı problemi oluşuyor. Jak noktasına değmiyorsunuz değil mi ? Eğer herhangi bir temas olmadan bu cızırtı varsa; mikrofon jakının PC'nin girişine tam olarak oturup oturmadığını, aynı zamanda kulaklık üzerindeki bağlantılarında tam olarak oturup oturmadığını bir kontrol edin. Muhtemelen bir yerlerde jak tam oturmamıştır.

Bu kontroller sonucunda da halen cızırtı devam ederse ve şiddetli düzeydeyse; üründe sorun olabilir. Aldığınız yer ile iletişime geçip iade veya değişim yaparsınız.
  • quote:

@tmac21

İstediğiniz noktaya gelmiştir umarım, beklerim.

@merseyhmon

Merhaba,

Orion'u da sormuştunuz bana, ilk başta onu bir kenara ayırmak gerek.Çünkü; fiyatı nispeten daha yüksek bir ürün.Akabinde Cerberus'un elden geçirilmiş hali olarak değerlendirebiliriz (normal Orion'u, özelleştirilmiş versiyonlarını değil).

G230'da kullanıma bağlı bir ürün.Mesela mikrofon kısmı Asus'taki boom kadar rahat olmaz, ama kalitesine bakmak lazım. Cerberus'ta da bildiğiniz üzere küçük bir cızırtı problemi var. Bağlantı noktasında jakların üzerlerinin kapanmamış olmasından dolayı.Ama bu sürekli bir problem değil, sadece el değdiği zaman gelişen bir durum.

Roccat Kulo'da nispeten Cerberus'a göre daha ufak ve iyi diyebileceğimiz bir kulaklı.Yine mikrofonu boom mikrofondan farklı şekilde.

Bu seçenekler arasında bütçeniz varsa Orion alabilirsiniz.Eğer bütçem yok derseniz; Roccat Kulo'da olabilir. G230 ve Cerberus arasındaki seçme ise size kalmış.Birbirine çok yakın ürünler, Cerberus'un ekstrası Bass kalitesi olacaktır, G230'un ise nispeten daha iyi sesi. Yayın yapacağınızı da düşündüğümüzde durum böyle.

Unutmadan, en yüksek sesi açtığınızda veya bir iki kademe altını.Elbet ki dışarıya ses verecektir Cerberus. Diğerleri de muhtemelen kullanılan malzemeye göre ses vereceklerdir.

@godforınsane

Rica ederim.

Hocam bende su an çok tereddütteyim 2 kulaklık arasında , aslında Creative 3d alpha düşünmüştüm malzeme kalitesinin düşüklüğünden herkes sikayetci onu eledim bu yüzden.

Teknik özellikler bir yana G230 un görünüşü çok çok iyi cerberus a göre ama bir çok teknoloji bazlı sitede Cerberus u tercih edin diyorlar.

Günlük olarak Fps moba müzik için kullanacağım bir şey arıyorum birde ts vb. programlarda mikrofondan üst düzey bir şey beklemiyorum ama en azından 170 liralık bir fark yaratsın , kafe kulaklıklarının mikrofonu gibi olmasın

Ne dersin hangisini seçmeliyim?

Edit : imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Skypalix -- 21 Mart 2015; 12:01:59 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tmac21

Ucuna altın girişli jack taktım 2 mt lik,artı zaten kendisi 2.5 metre yatağa uzanıp srs açıkken film izliyorum bass falan güzel gidiyor,tek sorunu biraz boğuk.

Hocam Bu kulaklığı Smart TV de denediniz mi? Filmde ses efekti ve ses kalitesi tam olarak nasıl? fiyatına tatmin edici mi ?

Ben smart TV de film izlemek için SONY MDR XB600 Modelini düşündüm ama.
  • Benim genel olarak bir sorum vardı hocam.

tüm oyuncu kulaklıkları smart TV de film izlemek için ne derece uygun olur?
    (Yüksek kaliteli ses ve film sırasındaki ses efektlerini, bası vs. çok net ve iyi verebilecek bir kulaklık arıyorum.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.